Koji internet koristite?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Koji internet koristite?

Post od hyundai_i30 » 15 Feb 2023, 22:30

@Dare4x4 Ovo sto ti je kolega preporucio da proveris sa razlicitim kredencijalima je jedna stvar. Mozda su ti zauzeti svi slotovi, a tipa ta aplikacija za TV ti ne daje adekvatno obavestenje u vezi sa tim...?

Iskreno me prijatno iznenađuje da je mts uopste odradio i Android aplikaciju prilagodjenu za TV. Kako znaju da budu pokvareni, oni mogu da ispitaju pri logovanju koja je verzija Androida na uredjaju na kome se vrsi logovanje i prakticno i tip uredjaja i ovo sto kazes da te primoraju da platis. Ali, ne verujem da su isli bas toliko u dubinu, tako da ih svakako nazovi i proveri sa njima sta se desava, ukoliko ovo jos uvek nisi resio.

Kao i kod EON-a i mts daje odredjeni broj slotova za pristup, ali naravno iskljucivo pristupanjem preko mts mreze. Mislim da je max. broj slotova 4, a max. broj promena uredjaja je 7 u toku perioda od mesec dana, tako nesto.

Ja upravo teram Iris go preko wifi na telefonu i konektovan sam na Beotel net . Dobra stvar je i sto Iris moze da se tera i preko Surshark-a ili nekog drugog VPN-a, ali su to sve privremena resenja.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10668
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od ljubitelj » 15 Feb 2023, 22:46

motorista je napisao:
15 Feb 2023, 15:29
MTS Iris: neverovatno sporo i povremeno zakasnelo reagovanje na komande. Takođe, neki HD kanali povremeno seckaju, čas slika jedva primetno ali ipak primetno “preskoči”, pa se slično dogodi sa tonom uz čak oštar zvuk baš škripanja tu i tamo, zatim kao da frekvencija ekrana luta, malo 100, malo 25, malo 60 FPS...

Da li je imao neko ova iskustva?
Loša internet konekcija, preveliki Jitter (za ovako fine stvari kao što je video live striming) i preveliki gubitak IP paketa. (pošto je UDP protokol nema povratne kontrole ni retransmisije izgubljenih).
Žali se MTSu dok im ne dosadiš, m ašta pričali problem je kod njih i samo oni ga mogu rešiti.

Korisnikov avatar
Antibes
Postovi: 58
Pridružio se: 17 Jul 2016, 23:08

Re: Koji internet koristite?

Post od Antibes » 16 Feb 2023, 08:03

Pozdrav svima!
Imam mali problem. Na mom tv hisense nema android jer je Kinez. Kako da na njega instaliram android aplikacije?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Koji internet koristite?

Post od hyundai_i30 » 16 Feb 2023, 08:15

Prvo mislim da si malo omasio temu Slika. Ali, kad smo vec ovde - imas vise uredjaja koji tvoj regularni TV pretvaraju u "smart", ali je kvalitet i pouzdanost svega toga upitna.

Tipa mozda najpopularnija igracka za ove potrebe je Google Chromecast:

https://zeljkopopovic.com/sta-je-google ... -i-koristi

On vec u sebi ima nekoliko osnovnih aplikacija i generalno ti ne treba nista vise od toga jer su u pitanju Youtube, Netflix, FB, Google Photos itd.

Medjutim iako mnogi hvale Chromecast, mnogi ga i kude jer ima prekide, seckanja i sl. probleme, a to je sasvim normalno jer je ipak to prebudzivanje. Imas jos dosta ovakvih uredjaja, ali ako hoces low cost varijantu koju i ja koristim povremeno, uzmi neki od AnyCast uredjaja i reprodukuj sa telefona sta god na tvoj TV. Jer ako nemaš vec TV sa operativnim sistemom, onda ti prebudzivanja nece nesto mnogo pomoci, zato bolje sibaj sadrzaj sa telefona, pa igraj igrice koliko hoces na velikom ekranu Slika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk





ftj
Postovi: 13088
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Koji internet koristite?

Post od ftj » 16 Feb 2023, 11:14

Ako oces android aplikacije i pretvaranje tva u smart(gde ces pored aplikacija imati i kastovanje kao i wifi screen mirroring) onda je mi box ok resenje. Bio je na kp oko 50eur mada mislim da je sad malo skuplji.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21134
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Koji internet koristite?

Post od nidza » 16 Feb 2023, 11:42

grujicd je napisao:Yettel jeste na MTS infrstrukturi, ali to ne znači da je sve isto sa tehničke strane. Npr. ne blokiraju EON.
SBB blokira EON preko Telekom. Bitno je znati odakle potiče problem. Ako platiš odvojeno EON, SBB ga ne blokira.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30191
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Koji internet koristite?

Post od trojanac » 17 Feb 2023, 19:43

SBB nešto zeza od prošle nedelje. Kontaktiram podršku, malo nešto podese na ruteru i bude bolje taj dan mada su već poslali nalog da dođe ekipa, ja otkažem. Jutros opet nema neta ni EON, ne radi wifi. Resetujem, proradi ali ne može da prebaci 150Mbps. Kontaktoram podršku na Twitteru, u roku od pola sata me dvojica kolega zovu. Nešto kasnije dolazi ekipa, provere sve, pojačaju gde treba, podese. Nije proradilo odmah ali uskoro dobijem punu brzinu.

Slika

Uvek kažem, svaka im čast na podršci. Ja generalno nemam problema ali i kad ih ima stvarno brzo dođu i reše.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10451
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Koji internet koristite?

Post od sebekkg » 17 Feb 2023, 21:29

Dok sam bio u sbb znali su da zakazu sa podrskom ali imalo je i dosta puta kad su dolazili brzinski. Za to su bolji od telekoma 5 puta. Jedino je problem sto su dosta voleli da svale na korisnika krivicu, a znas da nisi nista dirao sa instalacijama. Onda padne neka jaca kisa, negde nesto zezne na cvoristu nekom i oni dodju daj da se penjemo na tavan. Reko jbt vi ko barjaktati samo bi se peli nešto.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4890
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od snork » 18 Feb 2023, 11:31

ljubitelj je napisao:
08 Feb 2023, 21:07
Yettel=MTS, infrastruktura. Po rečima proverenog Yettel instalatera.
Kao što napisa Xepoj, to nije tajna. Telekom Srbije je pre oko godinu dana ponudio ovaj model saradnje svim zainteresovanim internet provajderima, s tim što je Yettel najmasovnije pristupio projektu, a verujem da je dobio i bolje uslove od ostalih. Razlog je sledeći:

Mobtel je bio 50 % Karićeva, a 50 % državna firma, posle je prodat Telenoru, a posle Telenorovog odlaska je firma podeljena na Cetin - deo koji se bavi transportom i ima veoma veliku optičku infrastrukturu između i u okviru gradova (verovatno najveću posle Telekomove) i Yettel (deo koji se bavi mobilnom telefonijom). Međutim, Cetin/Yettel, iako imaju ogromnu magistralnu mrežu, nemaju bilo kakvu kablovsku pristupnu mrežu do rezidencijalnih korisnika.

Tehnički aspekt saradnje je sličan onom koji svi internet provajderi imaju sa Telekomom Srbije kada koriste njegove telefonske bakarne parice za ADSL/VDSL. Vezu od korisnika do DSLAM-a u telefonskoj centrali realizuje Telekom i posle kroz L2TP tunele vrši tzv. "isporuku korisnika" provajderu sa kojim je korisnik ugovorio uslugu, a koji pušta svoj internet sa svojim adresama i daje korisniku svoj ADSL/VDSL modem. Slično je i u ovom slučaju, s tim da je reč o GPON vezi do Telekomovog OLT-a.

Samo što je Telekom Srbije postavio čitav niz uslova i ograničenja, pa provajderi koji već imaju svoju kablovsku infrastrukturu oprezno analiziraju da li da se upuste u ovakvu saradnju. Deluje da je posao predviđen pre svega za Yettel, a da su ostalima dati manje povoljni uslovi.
Ђенерал Јанковић

ljubitelj
Postovi: 10668
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od ljubitelj » 18 Feb 2023, 16:04

Nije tajna, obična konstatacija jer se pre toga pominjao MTS u negativnom kontektstu (kvaliteta signala).

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46130
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Koji internet koristite?

Post od Geza » 21 Feb 2023, 21:39

Beotel katastrofa ovih dana. Doduše od prvog dana mi ne ide sa njima kako treba.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3815
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Koji internet koristite?

Post od Kornjaca Rade » 21 Feb 2023, 22:14

I kod mene isto, i to bas cesto u poslednjih jedno pola godine. Pre toga godinama skoro pa savrseno radili.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19352
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Koji internet koristite?

Post od Heinz » 22 Feb 2023, 00:12

Oni postoje i dalje?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13145
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji internet koristite?

Post od Saša » 05 Jul 2023, 14:43

Juče sam imao zanimljivu situaciju da su mi nestali svi TV kanali i Internet (SBB mreža) i to je trajalo sat vremena, možda i više (samo je stajao ekran da je nešto u prekidu sa kablovskim signalom, nije pomoglo restartovanje ni box-a ni rutera) i baš za vreme tog prekida me zovu opet oni smarači da pređem u njhovu mrežu za jedan dinar... Slučajnost ili ne? Da li je moguće da su počeli i da prekidaju konekcije po zgradama i za to vreme zovu i ubeđuju ljude? :D

ftj
Postovi: 13088
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Koji internet koristite?

Post od ftj » 05 Jul 2023, 20:22

Ja sam presao na jetel za znacajno povoljniju cifru i 3x bolji net. 300 mbps, 2 smart tv uredjaja(koji za sad rade vise nego korektno) = 15 meseci po 1 din a posle 3,000 din mesecno(imam i jetel mobilni pa zato dobijam bolji net i nizu cenu).

Jedino sto nemam n1 i nova s.

Odgovori