Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13153
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 01 Sep 2017, 13:09

Ako je zaista do displeja, leteće u smeće momentalno. :evil: Inače radi kao munja, prezadovoljan sam. Eksperimentisaću malo sa fotkama sa DSLR-a i telefona paralelno pa ću videti šta mi je činiti. :)

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od maxer » 01 Sep 2017, 13:52

Ne živciraj se: kriv je tvoj laptop i njegov "kvalitetan" displej :)
Doduše, tačno je da je kolorit na Samsung mobilnom "napucan" ali zato je displej na laptopu "zatucan" za prikaz boja. :rofl:

Elem, ja imam kući (sad sam na poslu), monitor od ~700€, koji je kalibrisan i poprilično verodostojno prenosi sve parametre slike, pa postavi ovde jednu "originalnu" sliku (nemoj da je ubiješ nekom kompresijom i smanjenjem) i da vidim na šta to stvarno liči. Ti mi pored slike iznesi šta ti se tačno ne sviđa kod iste - kada se gleda na laptopu tj. šta je kod nje lepo ako se gleda na telefonu ... a ja ću ti dati uzvratnu informaciju šta slika stvarno od toga ima ili nema.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4893
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od snork » 01 Sep 2017, 15:12

Saša je napisao:
01 Sep 2017, 11:05
drastična. Razmišljam čak da odnesem par fotki onako direktno iz telefona na izradu na papir da vidim šta će da ispadne, odnosno koji je prikaz bliži realnosti.... Šta vi kažete na ovo? Telefon je Samsung J5 2017, a laptop HP 250 G5. :)
Kao što napisa Maxer, to su dve krajnosti - AMOLED na telefonu ima neprirodno izražene boje, a TN panel na laptopu ne može da ih prikaže sve + ima loš kontrast i ugao gledanja. Najbolje nađi neki monitor sa IPS panelom, pa pogledaj kako je na njemu.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 01 Sep 2017, 19:46

Amoled na Samsungu ima filtere koji to resavaju i ono sto je vazilo pre 5 godina, ne vazi na danasnjim telefonima.
Smetao mi je amoled na Lumiji 930, pa sam onda presao na Sony i vratio se na Samsung amoled, da bih skontao da je do tada sve to dovedeno do vrhunske slike.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21145
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nidza » 01 Sep 2017, 21:39

Od S2 je moglo da se podesi po želji. Pre njega nisam imao Samsunge, možda je i na njima moglo.

Nikad nisam imao problem sa pregledom slika, a fotografišem svim i svačim.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od maxer » 02 Sep 2017, 21:55

Ne znam da li će ovo biti nekome interesantno, ali pošto je bilo par pitanja za "telefone od ~200€", da postavim vest:

"Alkatel ... predstavljeni su i A7 i A7 XL telefoni. A7 dolazi s ekranom od 5.5 inča i 3 GB RAM-a i 32 GB interne memorije i baterijom kapaciteta 4000 mAh. Pokreće ga osmojezgarni procesor. Za fotografije su zadužene kamere od 16 i 8 megapiksela, a cena iznosi 229 evra."

http://www.gsmarena.com/alcatel_a7-8830.php - detaljna specifikacija.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4211
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od carov2 » 03 Sep 2017, 10:58

Xepoj87 je napisao:Amoled na Samsungu ima filtere koji to resavaju i ono sto je vazilo pre 5 godina, ne vazi na danasnjim telefonima.
Smetao mi je amoled na Lumiji 930, pa sam onda presao na Sony i vratio se na Samsung amoled, da bih skontao da je do tada sve to dovedeno do vrhunske slike.
Ekrani na S7E i na S8 su najbolji na svetu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Sh@rance » 03 Sep 2017, 11:24

bane valjevo je napisao:
31 Avg 2017, 09:12
Sh@rance je napisao:
23 Avg 2017, 16:46
Ja pazario opet Asusa. Asus zenfone 3 max ZC553KL. Odličan fon 4100 mAh baterija. I sa zenfone 2 sam bio baš zadovoljan.
Jedi mi se ne sviđa hibridni sim slot.
Ja moj Zenfone 2 više i ne koristim. Stoji u kutiji u fioci već 4 meseca.

Zamenjen mu je LCD u garanciji zbog ghost touch-a, i slabije osetljivosti pre nekih mesec dana. Za godinu i 4 meseca nijednom nije softverski zabagovao, zalagovao, ili hang-ovao na bilo čemu, sa non stop korišćenjem Activ Dual Sim-a i memorijskom od 64 Gb. Prezadovoljan sam bio, ali baterija...

Baterija mu je baš oslabila jer sam ga urnisao od korišćenja, tako da sam ga pred kraj punio obavezno 3 puta. Skinem ga ujutru sa punjača, pa posle podne jednom na PowerBank, i onda uveče kada dođem kući da se dopuni pre nego što krenem u šetnju sa psom. Spašavao me je FastCharging...

Baš mi je žao što mi sedi neiskorišćen, a u garanciji i dalje...
Tek sad videh poruku.
Ja sam koristio Asus zenfone 2 ze551ml onu njihovu naj jaču verziju od 4GB rama i 64GB memorije. Bio sam prezadovoljan sa njim odličan fon. Nisam imao nikakvih problema sa njim, nosio ga tačno dve godine i sada ga nosi moja žena. Nju boli ona stvar za tehniku, njoj da daš i običan fon sa tasterima i njega bi nosila totalno nezainteresovana za bilo kakav vid tehnike.
Zato sam se odlučio za zenfone 3 ima 4100mAh bateriju jedino što me nervira što nema kao na zenfone 2 dva mesta sa sim i jedan za micro sd, nego ima onaj buđavi hibridni slot. Da me služi kao i predhodni telefon ja prezadovoljan.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od maxer » 05 Sep 2017, 01:33

https://www.youtube.com/watch?v=Ca8F3_olFvA
:bravo:

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3083
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od havijer » 05 Sep 2017, 12:47

Da li je neko zainteresovan za lg v20?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13153
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 05 Sep 2017, 12:57

Malo sam za vikend paralelno slikao telefonom i DSLR-om pa gledao fotke na ovom mom laptopu - tačno je ono što je već rečeno: boje i kontrasti na telefonu veštački napucani i softver kamere očigledno prilagođen tako da pravi fotke koje su boli glava na njemu. Zato su malo bledunjave i "isprane" kada se prebace na laptop, a to za nijansu-dve lošiji displej na ovom lapu još pojača. No, fotke sa DSLR-a izgledaju na istom tom lapu daleko bolje - da ne kažem sasvim normalno (a na telefonu opet te iste fotke izgledaju prezasićene bojama i prejakim kontrastom), što naravno znači da DSLR daje nekoliko puta bolje i realnije fotke, boje su im adekvatne, a to je naročito izraženo kada nema sunca i u lošijim svetlosnim uslovima. Tu DSLR naprosto briljira i njegove fotke dobro izgledaju i na lošijem ekranu laptopa. Telefon ipak ostaje telefon i njegove fotke su zaista dobre samo po suncu i idealnim uslovima i to uvek treba imati u vidu bez obzira na očigledan napredak na tom polju i jednostavno ne treba biti lenj da se nosi DSLR (kada se već poseduje, zar ne?), ako se već traži maksimalan kvalitet fotografija. :)

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21145
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nidza » 05 Sep 2017, 13:42

Nekad mračna, danas "svetla" komora, tj. postprocessing se podrazumevaju. Uopšte nije bitno čime slikaš, mnogo može da se uradi naknadnom korekcijom slike pre nego što je prezentuješ.

Nedostatke kamere možeš u velikoj meri da iskompenzuješ za 10 sekundi korekcija kroz Snapseed, tako da ti ovaj besplatan program najtoplije preporučujem. Odlično će da funkcioniše na tom J5.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13153
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 05 Sep 2017, 13:46

Problem je što te fotke izgledaju fenomenalno na displeju telefona pa taj momenat nemaš potrebu da bilo šta diraš (ili jednostavno nemaš vremena), a ne valjaju kada se prebace na računar. I jako teško ih je namestiti da budu baš kako treba, jednostavno im fali boja i "mesa", šuplje su nekako. Ništa bez sunca, definitivno.

p.s. Imam utisak da ih softver u telefonu namerno unakazi samo da bi bile tako dobre na njegovom displeju. Sve je prilagođeno maksimalno tom fucking Super Amoledu. Korak unazad što se mene tiče, ili jednostavno to što si napravio telefonom - gledaj samo na telefonu i svima dobro. :D

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30226
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 05 Sep 2017, 14:10

Pa to je Samsung. Sve im je prezentovano do jaja, a ustvari ništa posebno.

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Laki021 » 05 Sep 2017, 14:11

Ili kupite pristojan monitor...

Odgovori