Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 435
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Martin Mystere » 04 Maj 2022, 20:42

Večeras sam u Maksiju u Vojvode Stepe 318 na Trošarini (ispod SD "4. april") imao izuzetno neprijatnu situaciju koju nisam mogao da isteram do kraja isključivo iz razloga što sam morao da pokupim dete od šest ipo godina sa treninga a koje nije znalo gde sam otišao inače bih bio istrajan da sa nekim "organima" rasčistim stvari do kraja!
Naime, svratio sam tamo dok ubijam vreme da kupim kuvanu pšenicu i pošto je nisam našao, prošao sam pored kase, ostavio sam korpu i krenuo vani. Na izlazu me zaustavlja lik kaže bukvalno ovim rečima "Otvorite torbicu, moram da pogledam šta imate u njoj"! Nigde ni dobro veče, ni izvinite ni ništa već buuuum - otvorite torbicu! Na moje pitanje zbog čega, kaže "jer niste ništa kupili". Pitam ga "Izvinite jel to sada neki problem!", kaže "Nije, ali morate da otvorite torbicu". "Izvinite, a ko ste vi i šta ste vi?", kaže "Ja sam obezbeđenje objekta". Pitam "Odlično, jel možete sada da se legitimišete pošto to niste uradili kada ste me zaustavili", kad lik zavrće jaknu i pokazuje mi bež majicu na kojoj piše "Atlas obezbeđenje" i kaže "Evo vam dokaza"! Ja u neverici mu kažem da meni to ništa ne znači jer danas na majici svako može svašta da izveze i pitam ga gde mu je legitimacija, na šta sledi bezobrazan odgovor da on već deset godina radi taj posao i da ga ne učim šta on treba da ima. Tu mi je već pukao film i prestao sam da budem kulturan i nakon određene diskusije gde sam pokušao da mu objasnim da na taj način bilo ko može da zaustavi bilo koga i traži mu svašta on me pita hoću li da mu dozvolim šta imam u torbici ili da zove patrolu! OK, izvoli zovi patrolu, dok se propisno ne legitimišeš ne pada mi na pamet da ti dozvolim da me pretrišeš a kad oni dođu rado ću se legitimisati. On kao pozove patrolu, ja pozovem radnicu za kasom i kažem da pozove šefa objekta i počnem da spremam dokumenta za patrolu. Ona me gleda belo, nakon čega on kao eto da ispadne korektan kaže da mogu da idem jer kao nema on vremena da se više nateže sa mnom. Na pitanje zašto, ako mu je to posao koji radi i šta je sa patrolom (da znam i ja za blef) čovek se ladno okrene i ode. Sreća njegova što nisam imao vremena (još sam zakasnio par minuta po klinca) inače isterao stvari na čistac i sa odgovornima iz Maksija i dalje i stvarno je šteta što nije pozvao policiju.

Malo sam vas udavio ali ovo je jedan od pokazatelja gde ide Srbija, puna bahatih i onih koji ne znaju ili neće da rade svoj posao kako treba. A bilo je dovoljno samo jedno "Dobro veče gospodine, ovde Pera iz obezbeđenja (uz makar ovlaš pokazivanje neke legitimacije ili čega god već) molim vas otvorite torbicu, moram da pogledam šta imate u njoj", ali ne lik ide đonom...

Korisnikov avatar
Blackshadow
Postovi: 780
Pridružio se: 22 Dec 2013, 01:41
Garaža: W 211 2004 E200 NGT 163KS
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Blackshadow » 04 Maj 2022, 21:31

Nabod, čorba

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Kanis li pobijediti, ne smijes izgubiti!

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12380
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od shandu90 » 04 Maj 2022, 21:47

Valjda taj maxi ima onu pistalicu na ulazu, nego dosao zemara da ubije vreme.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 435
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Martin Mystere » 04 Maj 2022, 22:28

Naravno da ima i naravno da nije pištalo jer nije imalo zbog čega, jedini moj "greh" je bio što sam krenuo da izlazim a ništa nisam kupio.

Šteta što nisam imao više vremena ali već mi se javlja da ću vrlo brzo ponovo posetiti isti market i da ponovo ništa neću kupiti.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23825
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od dragvorl » 04 Maj 2022, 22:32

Znas ti ko sam ja?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

lami
Postovi: 3291
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od lami » 04 Maj 2022, 22:45

Zujalice se mogu zaobici/resiti, ako si profi, plus, ne kace se zujalice na svu robu, vec samo na skuplju ili onu koja cesce dobija noge.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 435
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Martin Mystere » 04 Maj 2022, 23:02

Sve je to OK i ja nisam protiv toga da me proveri ako sam na bilo koji sumnjiv ali zna se ko i kako a da se pojavi ispred tebe neko u kostimu spajdermena i kaže ja sam obezbeđenje, vidiš da mi piše na kostimu naziv firme umesto logoa pauka... Ili da razlog bude da ništa nisam kupio (!)...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Xepoj87 » 04 Maj 2022, 23:09

Tako sam ja imao u Tempu na NBG. Potrosim nesto preko 6 soma, od cega kupim neke jako skupe, a sitne stvari, a lik na izlazu kaze da sam ukrao naocare za kosenje trave od 200 dinara(a kupio sam od 400din naocare za kosenje/trimer tada). Pa je ispao problem, gde sam posle 3 puta guranja i govorenja da mi se ne priblizava na blize od metar, da ga ne bi prebio, rekao da izvadimo po 2000din, ako nadje nesto u jakni, uzima to i pare, ako ne nadje, uzimam ja. Takodje mi rekao da me je kamera snimila kako kradem, pa kada sam trazio da vidim, on iskulirao...
Cuj, potrosim preko 50e na stvari od po 1000din koje su manje od naocara i lakse staju u dzep, kupim naocare od 400din za kosenje trave i navodno ukradem duplo jeftinije isto za kosenje trave. Od tada je postao "genijalac" i par puta sam ga pozdravio sa "gde si genijalac" kada sam dolazio, pogotovo sto obicno idem oko 2-3 ujutru, kada je prazno

Sent from my SM-N975F using Tapatalk



Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 435
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Martin Mystere » 04 Maj 2022, 23:32

Ovaj me nije ni za šta optužio jer bi mu samo to falilo da me lažno i bespotrebno optuži. Već sam bio dovoljno besan prvo zbog razloga a posle i zbog toga što ne shvata šta mu pričam u vezi toga da mora da dokaže da je obezbeđenje nečim drugim a ne majicom sa natpisom!

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2138
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gazu » 04 Maj 2022, 23:34

E kad se ovako iznervirao najstaloženiji čovek kojeg znam sa svih domaćih domaćih foruma, mogu misliti! (Znamo se i sa Mobilnog Sveta.)

Maxi je teško smeće. Jako često se dešava da, kad kupimo nešto kvarljivo kod njih, da to i bude pokvareno. Na Twitteru je valjda devojka naletela na nekog ko je pisao da je radio kod njih u kuhinji, i da je ono tamo horor - čak i u odnosu na razne druge kuhinje. Što je za očekivati kod te gotove spremljene hrane u tim radnjama, nije mi teško da pomislim da bi oni uzimali da peku stvari pred istek roka, pa možda i kad im rok i istekne. Po principu ko to vidi. U Bigu u Novom Sadu smo baš odustali od kupovine u Maxiju, a učestalost naletanja na pokvarenu robu je bila i nekoliko puta u maksimum 10 pazara.

Svaka firma je odgovorna za to koja im stoka radi kao portir, a kad su u Maksiju onako bezobzirni prema kupcima, više me ni ovo ne čudi. A mislim da je u jednim novosadskim novinama pre nekoliko godina bio i tekst o nekoj pevačici ili šta već, a koja je Romkinja, kako su je pretresali u Maksiju na Bulevaru oslobođenja kod Železničke stanice. Tad su napravili tekst o tome kako su je maltretirale po rasnoj osnovi, a ona čak i ugledna građanka - daleko ispred tog šabana što se bacio na pretresanje. Moguće da su tad možda i više nego što treba digli prašinu, i smislu da su ti portiri retardi prema svima jednako, nevezano od nacionalne ili rasne pripadnosti.

Jako je to nezgodna situacija kad ti neko nastupi kao ulični razbojnik od samog starta, instikt ti je da ga pokidaš. Raspravljao sam se s takvim bolidom jednom u mojoj banci, i to sam se namerno izvikao na njega pred svim tamo radnicama (po malo i pazeći kako se ipak izražavam, ipak idem ja i dalje u tu poslovnicu😁). Jednostavnu neku stvar ti kaže, al kad se postavi kao da može da te postrojava, popizdiš. Misli, dobio od gazde neku uniformu, pa kao da je Boga uhvatio za k****.

Moj (ne)naslavniji momenat bio je sa kontrolorima u metrou u Pragu. Ispostavilo se da sam bio kriv, zapričali smo se, i ja nisam čekirao kartu. I prilazi mi tamnoputiji lik u nekoj jakni ili duksu s kapuljačom, staje ispred mene, traži kartu, ja onako pokazujem, on kaže da karta nije "valid". Ja popizdim zbog svega, mislim ovo neko hoće da me opljačka, da me istrese iz gaća, i trgnem ja od njega kartu natrag, odgurnem ga pošto se unosio ku*čevito, i spreman i da ga udarim. Postepeno mene oni okružuju, neki tu bio među njima normalniji, pa mi kaže da sam trebao da validiram kartu. Eh, da, tu sam se setio i da kad kažu da karta nije "valid", oni zapravo misle da karta nije validirana, a ne da je falsifikat recimo, al sve bi to išlo bolje s dobrom komunikacijom. Ja, "aha, OK", odem gore, validiram kartu, vidim gariša tamo još s njima, nešto drhti. Pa šta da mu radim kad je bezobrazan. A njima je možda to i taktika, da na prepad hvataju ljude, pa da ih teraju da plaćaju paprene kazne za nevalidirane karte metroa! Pa sad, ako si džiber po prirodi, ko ti kriv, a i ako si džiber jer te za to baš i plaćaju, opet ko ti kriv.

Da ne mislite pogrešno, ne pravim se ja baja, da ono nisu bili kontrolori, verovatno bi ja fasovao to veče u Pragu,🤣 ali baš baš mnogo znači taj pristup ljudima. A mnogo je portira koji su drski, i postižu pogrešan efekat.

U Briko u Novom Sadu jednom nisam hteo ni da uđem, samo sam naprasno izašao kad mi je portir rekao a trebam da ostavim ranac njima dok unutra kupujem. Mada u njegovu odbranu, mislim da sam bio tad naelekrisan zbog nekog drugog ko me slično zezao ranije, možda ovaj čovek i nije bio mnogo nepristojan. Ma čak i da je u običnoj beloj majici, ako je od starta pristojan, sve je drugačije. Priđi ti meni kao da treba nešto da proverimo rutinski, drugarski, šta znam. Al ne, hoće on da ti priđe kao stoci. Pa sad, neko će se uplašiti, neko će mu eksplodirati na taj način.

Super si ti ovo rešio stvar @Martin Mystere. Možda bi bio zadovoljniji i nečim više, ali i ovako si ga ostavio tamo pop*šanog.

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 435
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Martin Mystere » 04 Maj 2022, 23:38

Krivo mi je što nisam imao vremena da pozovem šefa objekta da ga propitam proceduru za kontrolu i razloge za tako nešto i da mi on objasni kako i zašto zapošljavaju ovakve likove koji ne znaju šta znači pojam legitimisati se.

Inače, daleko sam ja od staloženog lika, ja sam ti idealna definicija kolerika, mada nikad ne reagujem bez valjanog razloga.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2138
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gazu » 05 Maj 2022, 01:18

Al eto, i na to znaš odgovor. Zato što su stoka koja hoće što jeftiniju radnu snagu. Čak ne zapošljavaju ni svoje portire/obezbeđenje, već posredstvom neke druge firme. Takav način nalaženja radne snage mi je bedan, i povraća mi se od toga. Ko oni u Izvršnom veću Vojvodine, imaju svoju menzu, plate na nivou što bi rekao Žika Pavlović, ali u toj menzi ne rade ljudi koji bi takođe imali državne poslove, već im je poslodavac privatnik eksploatator. Znam tu priču iz obe perspektive - i onih koji se hrane u toj menzi, i jedne komšinice koja je radila tamo, pa su ih i za platu zezali.

U tvom slučaju, usled niže cene rada dotičnoj posredničkoj firmi je bilo OK što je ovaj balvan, bitno da radi za male pare, a Maxiju bitno da su im ovi našli jeftinog balvana, nema veze što je balvan.

Dobro, ni to nije suprotno od toga što sam za tebe očekivao, ali je značajna dopuna. Na forumu nikad nije ni moglo biti prilike da hoćeš nekom da pokažeš svoga Boga.😆

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1392
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Momčilo » 05 Maj 2022, 14:03

Mene uhvatila kontrola u busu u NSu pre par godina. Ja uleteo kod Futoške na zadnja vrata, da odem do železničke stanice, i oni uđu na sledećoj stanici kao "karte na pregled". Ja kulturno odgovorim da nemam i on kaže "ok, platićeš kaznu", i ja kulturno potvrdim. Jbga, nisam platio kartu, platiću kaznu i to je to. Ali njihov stav kada smo stigli do železničke stanice mi je bio presudan da se raspravljam sa njima da nisam u obavezi da im dam ličnu kartu na uvid, već to mogu samo uz prisustvo policije, pa smo kao čekali patrolu, a onda su počeli i da licitiraju sa mnom o visini "kazne", kako im je prolazilo vreme unervozili su se jer je bus trebao da nastavi sledeći krug i na kraju me pustili sa tim da platim samo kartu za prevoz (tada 55 dinara). Mislim bio sam miran, bilo mi je interesatno da ih nerviram sa tim da neću da im dam ličnu kartu i da neće od mene izvući 2 hiljade da stave u džep. Mogao sam ja tu biti mnogo drskiji i da izađem a da ne smeju da me fizički zadrže i slično, ali ovo je bilo interesatno gde ja sedim a oni se nerviraju. :)

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3276
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od srdjanyo » 07 Maj 2022, 21:34

... Slika

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14261
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od pedja » 07 Maj 2022, 21:36

Kod nas oni koji imaju pare nemaju prihode, pa ti posle obračunaj %


TapaT


Odgovori