Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od methane.master » 29 Jan 2012, 11:15

McGruja je napisao:Kakav li je osećaj voziti pod zemljom 12 i više kilometara :kafa:
Mislim da nije baš najprijatniji. Bilo je na TV svojevremeno, da je u ovom norveškom tunelu od 24km namerno pravljeno različito osvetljenje i na svakih recimo kilometar one neravnine, da spreče ljude da se opuste ili nedajbože zaspe.

Svakako voleo bih da probam.... Alpi, V8 kabriolet (ko je rekao SLS :mrgreen: )
Širim haos!

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Scuderia » 29 Jan 2012, 11:19

methane.master je napisao:Svakako voleo bih da probam....
:plusone:

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Stjepa » 29 Jan 2012, 11:33

Postujem podvig napraviti toliki tunel, ali bih ipak vise voleo da se sa kabrioletom "lomatam" po krivinama snegom prekrivenih Alpa. Sto me je to momentalno asociralo na James Bond stil. 8-)

Stvarno cenim da bih se mnogo dosadjivao provodeci ~30min pod zemljom. +koliko vidim onaj tunel u Norveskoj (24km) ima svega 2 trake i logicno duplu punu. I na to dodamo kamion sa duplom prikolicom koji zbog opterecenja ide ~40km/h, a ti iza njega. Kamioni koji inace proizvode buku, a tunel akustican (odjekuje)... :uf: Sve mi je to za moj ukus malo klaustofobicno, isuvise monotono i mracno, kao i da bi dugo trajalo. Tako da ne zudim za tim iskustvom, koliko god izgledalo nesvakidasnje.
Ali da skracuje vreme putovanja od A do B, to je sigurno. I u tu svrhu je i pravljeno tako da :doubleup:
Ne kazem da ne bih prosao ako bi me put naneo, ali nikad ne bih trcao tamo ako ne moram. :)

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od swemir » 30 Jan 2012, 18:37

Slika


evo neke karikature za najznacajnije kuce u istoriji moderne arhitekture :doubleup:

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od swemir » 02 Feb 2012, 17:34

evo malo nasih ruku delo, za ljubitelje toyote :smesko:

fotografije su dok smo postavljali paviljon toyote u novom sadu, realizacija, gradiliste i idejni render

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od swemir » 06 Feb 2012, 15:54

jos malo toyote. ovog puta objekat
standardi su debeli i precizni. u njima je sve definisamo, preko boja, do tipa obloga.luksaza u servisu, i salonu... na ovom projektu se radilo skoro cela 2009 godina i
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Slika

Slika

Slika
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Slika

Slika

Slika

uzivajte :pivo:

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od steva_anya » 07 Feb 2012, 22:19

Da li je neko ovo video, ili cuo http://www.prva.rs/sr/vesti/video/story ... 4%87a.html ??
Kratko traje klip pa pogledajte.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14266
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od pedja » 07 Feb 2012, 23:58

Stara vest.
Steta je sto drzava ne pomogne ljude u tom kraju, jer su oni i zacetnici etno turizma kod nas.
Prvo selo sa privatnim smestajem u Srbiji je bilo Lisa, iznad Ivanjice. U Katicima je verovatno i najbolje domacinstvo u Srbiji (Obradovici).

Inace, na Mucnju je mnogo dobro. Ako se ne varam, Mocioci su na putu od Katica ka Ljubisu i Zlatarskom jezeru. Planiram, ako bude srece da iz Kusica prodjem tim putem ka Zlatiboru (ali po suvom i lepom vremenu :mrgreen: )

A sada jos malo o turizmu:
U Kusicima postoji i relativno povoljan hotel (Javor), preko puta kojeg je i Vila Angelina, odlican privatni smestaj. Ko voli planinu i cis' vazduh, put pod noge... Odande se lako skokne do Uvca, Ivanjice, prepesaci do Katica i sl. Naravno, preporuka je da bude lepo vreme.
Sada je mnoooogo snega tamo, ali imaju i malu ski stazu...

edit: Gde god da zasejete maline ili krompir, nema da ne rodi. Plus, to je kraj (Ivanjica) sa najboljim ljudima u Srbiji (po mom misljenju).

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23827
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od dragvorl » 13 Feb 2012, 00:24

Evo jednog lepog primera unutrasnjeg opremanja. Ja bih po koji detalj naravno izmenio, ali globalno mi je bas fino.
Prikačeni fajlovi
403127_281496048582861_147089355356865_700899_1087404723_n.jpg
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od methane.master » 13 Feb 2012, 10:44

Meni su moderni enterijeru užasno "hladni". Ovaj je još i dobar kakvih ima.
Širim haos!

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od swemir » 13 Feb 2012, 11:02

nemoj tako...

nisi se navikao, u principu savremen enterijer je enterijer koji odgovara sadasnjosti, tako da moderan enteriejr ne znaci uvek i hladan enterijer :smesko:

ali svakako je bolji od eklektike i kicerice koja se npr vidja u americkim filmovima, jer su potpuno operisani od ukusa...

nakacicu ti neke enterijere da vidis, sta prilici modernom coveku :pivo:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Floyd » 13 Feb 2012, 12:39

Savremen enterijer i savremeni namestaj su u principu jako zeznuti za odrzavanje ;)
Sad se ide na to da se sve presijava ili da bude od stakla.
Jeste lepo ali ako ga ne cistis svaki dan, zna da bude i ruzno :)

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od steva_anya » 13 Feb 2012, 14:09

Meni je gotivan "americki fazon kuhinja".
Kad se ozenim, obecao sam devojcki-buducoj zeni da cemo imati tako neku kuhinju: ugradna rerna na visini [da se ne savijamo], ooogroman frizider, sank-sto oko kog se pun prug moze napraviti, velika radna ploca za primremu hrane, iznad svetlo...
Da je sto komfornije i funkcionalnije. I da kuhinju + trpezariju od ostalih prostorija, pre svega dnevnog boravka, odvaja neki stepenik, tako nesto. Ne znam kako da opisem, ali taj korak-detalj pravi razliku.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Laki021 » 13 Feb 2012, 14:15

Evo i ja da kazem da je meni gorepomenuti enterijer jako hladan. Fali mi toplina doma.
Isto tako ne svidja mi se kuhinja spojena sa dnevnom sobom. Takodje ne svidjaju mi se plocice po kuci (osim u kuhinji i kupatilu), vec sam za parket i tepihe.

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Modesty » 13 Feb 2012, 14:25

Vidim da su se spominjale montazne kuce...
Da ispricam svoju pricu, sad me Steva podseti sa svojim "snovima"...

Pre vise godina, hteli smo da napravimo montaznu kucu, takvog tipa, bas sa ponekim stepenikom koji odvaja prostor.... :)
Prvobitna predracunska vrednost takve montazne kuce povrsine cca 200m2, koja bi bila dvojna, dakle deo - stan za sestru pored kuce, nas deo Pr+Ptk, Cak nije bila projektovana nijedna garaza, ostavljeno mesto u dvoristu za bazen :)
Predracunska vrednost takve montazne kuce prvobitno je iznosila 56.000e, dok nije otisla na cca 80.000e
Kako je bila neophodna gradjevinska dozvola, koju je bilo moguce izdejstvovati samo suludim putevima koji kostaju enormno, to je prevazilazilo nase mogucnosti, ipak smo kupili stan...

Ne zalim, jer bi danas ta kuca izgledala smesno pored cetvorospratnica bez fasade u okruzenju, ulica kojom ne mogu da se mimoidju dva vozila itd itd... Ciganija... Inace i na tom placu je danas cetvorospratna kuca... :roll:
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Odgovori