Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8873
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Gaginh0 » 14 Nov 2023, 21:38

Ja sam i na S10+ i sad na S23U koristio/m Spigen. Cena 15-20€.

23 mi nijednom nije ispao za 10 meseci, i prošle nedelje 3 puta sa visine ramena, ali ništa hvala Bogu.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13153
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 15 Nov 2023, 08:04

Prezadovoljan Nillkin Nature Pro maskom za Iphone 13, a ne košta bogatstvo. :)

https://nillkin.org/smartphones-accesso ... re-tpu-pro

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Ralee » 16 Nov 2023, 08:02

I ja uzeh Nilkin za s23 i odlicna je maska. Razlika izmedju nje i obicnih kineskih je reda 1-2k dinara, a neuporedivo je bolja.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21145
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nidza » 16 Nov 2023, 08:23

https://vi.aliexpress.com/item/10050041 ... pt=glo2vnm

Prva liga case za S23, kome treba. Štiti ga komplet, čvrst i telefon klikne unutra.

Meni taj Nilkin izgleda užasno.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13153
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 16 Nov 2023, 08:53

De gustibus non disputandum est.

Radi posao odlično.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12404
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 16 Nov 2023, 09:07

Ivan23 je napisao:
member je napisao:
05 Okt 2023, 08:41
Prikačila nam se famozna NTH media na telefonske brojeve.
Ko ne zna o čemu se radi, nek izgoogla " NTH media sms prevara"
Rezultat je da su računi uvećani za par hiljada dinara.
Operater A1 kaže da s tim nema nikakve veze.
Ja ne mogu da nadjem kada i na šta smo se "pretplatili" , ne dolaze nam nikakve sms poruke, ni notifikacije u aplikacijama. Da li se neko susretao s time i kako je rešio?
Možda Uroš nešto zna na tu temu?
Zasad sam isključio VAS servise i slanje poruka na brojeve sa 4 cifre ali to mi nije trajno rešenje.
Samo da se nadovežem da se i nama desila slična situacija, odnosno mojoj tetki.

Žena inače ima 64. godine i izuzetno je informatički pismena, ne peca se na sajtove i razne SMS poruke koje mogu da stignu.

Stiže račun za oktobar uvećan za 1,800 RSD. Zovemo mts juče da saznamo o kakvom VAS servisu se radi, kažu prijavili ste se za dobijanje informacija o alternativnom zdravlju. :D putem NTH medie.
Proverim ko je vlasnik NTH medie, neki izvesni Benjamin Kovačić, kada se u Companywallu pretraži njegovo ime, vidi se ime par firmi u kojima je vlasnik, između ostalog jedna se zove Click attack d.o.o. How obvious? :D

Sa mts-om se dogovorimo da blokiraju sve moguće servise, osim naplate parkinga. Kažu mi da smo se za taj servis pretplatili 24. septembra u 21:54 uveče.
Zovem danas nth mediu, javlja se službenica, ja poprilično agresivan u nastupu, ali i ona u fazonu "nemojte da me prekidate, dozvolite mi da završim rečenicu".

Kaže da nam se na nekom sajtu pojavio baner, da smo kliknuli i da smo posle toga dobili PIN kod kojim smo odgovorom na tu neku poruku se prijavili za taj servis. Proverim sve poruke u njenom telefonu, nema apsolutno niti jedne jedine poruke koja se tiče prijave na neki servis, potvrde, a nema ni famoznih poruka o alternativnom zdravlju, koju ako su već počeli da naplaćuju, bio bi red i da dostavljaju.

Čitam dalje na internetu i vidim da se uglavnom penzionerima ili starijim osobama javljaju ovakve stvari, što znači da targetuju specifičnu kategoriju ljudi. Odakle NTH mediji takva vrsta podataka? Pa od mobilnih operatera koji tvrde da apsolutno nemaju veze sa ovim.

Neverovatno, pripazite se svi i detaljno gledajte specifikaciju na svakom mogućem računu. Negde prođe 300 RSD, negde i mnogo više. Od kako su uveli ove QR kodove za plaćanje (koji su btw sjajni), ljudi sve manje obraćaju pažnju na detalje, već plaćaju u brzini.
Meni u aplikaciji za A1 uopste ne da opciju da se iskljuce VAS servisi, uvek javi gresku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Ivan23
Postovi: 37
Pridružio se: 06 Apr 2017, 10:27
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Ivan23 » 16 Nov 2023, 14:01

U tom slučaju, najbolje da pozoveš A1 i tražiš da ti deaktiviraju, možda čak i bolja opcija putem mail-a, ostaje pisani trag.
Ja sam ubeđen da sva tri operatera imaju ugovore sa velikim % provizije od ovakvih firmi, pa i taj bug koji ti se javlja u A1 aplikaciji ne mora da znači da je slučajan...

A170T
Postovi: 2168
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od A170T » 18 Nov 2023, 01:07

Svi koji koristite gestures, one pokrete na ekranu ste verovatno dobili Burn In na mestu gde je ona linija na dnu ekrana Proverite

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2359
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Skipper » 18 Nov 2023, 10:12

Da li možda neko ima noviji sony telefon?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3277
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od srdjanyo » 18 Nov 2023, 10:44

Znam da na forumu ima ljudi koji imaju dosta novaca, ali da ih imaju baš toliko da poseduju najnoviji Sony telefon - ne verujem.

:kezo:

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2359
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Skipper » 18 Nov 2023, 11:41

Ih, pa nije to tolika egzotika i ne košta na ajfon puta 2.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8873
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Gaginh0 » 19 Nov 2023, 22:20

Da li srpski operateri imaju slobodan roming u Makedoniji? I da li se to odnosi i na pre-paid? Nešto meni sve to konfuzno što piše na sajtu Yettela.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23857
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dragvorl » 19 Nov 2023, 22:33

Na prepaid moras da uplatis roaming paket, barem je na A1 tako. Nije kao u EU, da samo ukljucis data roaming.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19371
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Heinz » 19 Nov 2023, 23:32

Ne mora za Zapadni Balkan, ako sam dobro razumeo pitanje.

...
https://a1.rs/privatni/postpaid/roam_like_at_home

Prepaid
Pozivi i SMS poruke

Minuti i poruke ka svim mrežama se tarifiraju po cenovniku nacionalnog saobraćaja i u regionu Zapadnog Balkana.

Prepaid korisnici Mesečnih planova, nacionalnih dodataka ili personalizovanih ponuda, svoje minute, poruke i internet mogu da koriste samo u nacionalnom saobraćaju.

Da li postoji razlika naplate registrovanih i negistrovanih prepaid korisnika?

Za prepaid korisnike postoji razlika u naplati dolaznih poziva, u zavisnosti od toga da li si registrovan korisnik ili ne.

Ako registrovani prepaid korisnik u A1 mreži, tvoji dolazni pozivi se ne naplaćuju, a odlazni pozivi i poruke ka svim mrežama se naplaćuju po cenovniku nacionalnog saobraćaja i u regionu Zapadnog Balkana.
Ukoliko imaš neregistrovan prepaid broj i aktivan Mesečni plan, sadržaj plana možeš da koristiš samo u nacionalnom saobraćaju. Pošto nisi A1 registrovani korisnik, biće ti naplaćeni i dolazni pozivi po važećem cenovniku.
Dakle, važno je da razumeš da roming nije u potpunosti ukinut, ali je došlo do promene načina tarifiranja ostvarenog saobraćaja u zemljama Zapadnog Balkana i da je to definisano modelu RLAH (Roam Like at Home) na nivou države.

Za detaljnije informacije i politiku primerenog korišćenja poseti „Roming kao kod kuće“ u regionu Zapadnog Balkana.
https://a1.rs/podrska/faq-single-view?id=101


EDIT: Za Yettel me mrzi da izvlačim :)

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23857
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dragvorl » 20 Nov 2023, 07:14

Screenshot_2023-11-20-07-13-40-044-edit_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2023-11-20-07-13-40-044-edit_com.android.chrome.jpg (69.78 KiB) Pogledano 392 puta
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori