Rent a car

Razne teme, pitanja, iskustva
ftj
Postovi: 13088
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Rent a car

Post od ftj » 08 Sep 2022, 14:34

I vece su sanse da ce ti neke sitne agencije koje ne traze depozit posle pokusavati da izvuku pare na foru. Depozit je tu da iskljuci neozbiljne kupce, sad sto ce tako odbiti i gomilu drugih to je cena rizika. Ceo rentakar biznis se svodi na procenu rizika u sustini, ti ako iznajmis auto a prodjes kroz crveno i napravis sudar ili vozis pijan, nikakav kasko to nece pokriti. S tim receno ima gomila sitnih rentakar agencija koje ne traze depozit al nude starije polovnjake upitne pouzdanosti.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3674
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Rent a car

Post od member » 08 Sep 2022, 14:41

I ne samo to.
Nego , zamisli 100-200 auta u sezoni, i 20 primopredaja dnevno. Pa to niko ne može da isprati.
Boli radnika k., boli gazdu firme k , boli banku kurac, boli osiguranje k.,
i onda aj ti dragi klijentu da fino ostaviš depozit pa vozi kako hoćeš :) a i klijenta boli kurac realno, jer čovek je došao na odmor , i sad on tu treba da pazi na plastike od branika.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Rent a car

Post od Vladapetr » 08 Sep 2022, 15:14

Pisao sam kako su mi u Autokomercu pokušali da podvale i na mene natovare štetu koju je njihov radnik napravio nakon što smo auto predali posle raskida ugovora o lizingu. Bili su začuđujuče istrajni u tome, toliko da su kao zvaničan odgovor poslali dopis gde kažu da nemaju slike sa primopredaje (lik pred nama opalio 20 slika, to je ugovorna obaveza) jer je crkao hard disk, a taj radnik je od juče na odmoru i nije dostupan narednih 20 dana
Ako gledamo promet i vrednost firme, ozbiljniji su od svih tih malih rentacar agencija. Kad je njima palo na pamet da se ovakvim stvarima bave, ne bih da idem mečki na rupu i mislim se šta je ko u stanju da uradi.

U Google recenzijama je gomila takvih zamerki i sve su slične. Tipa za kvržicu na šoferci se ispostavilo da nije mušica nego oštećenje i naplate im, jedan piše kako je predavao auto i lik iz agencije prilazi kolima i saginje se, kaže evo ste ovde udarili o neku bankinu, naravno naplata. A oštećenje je takvo da se iz ljudske perspektive ne vidi, jedino ako znaš da je tu onda ga uočiš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13156
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Rent a car

Post od Grujic » 08 Sep 2022, 15:21

Vladapetr je napisao:
08 Sep 2022, 15:14
U Google recenzijama je gomila takvih zamerki i sve su slične. Tipa za kvržicu na šoferci se ispostavilo da nije mušica nego oštećenje i naplate im, jedan piše kako je predavao auto i lik iz agencije prilazi kolima i saginje se, kaže evo ste ovde udarili o neku bankinu, naravno naplata. A oštećenje je takvo da se iz ljudske perspektive ne vidi, jedino ako znaš da je tu onda ga uočiš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovo identično je neko pisao na forumu, ili ovde ili na Carsu ne znam, al baš ta fora

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2138
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Rent a car

Post od Gazu » 08 Sep 2022, 16:17

I kakva su to sitna oštećenja za koja traže po hiljadu - dve evra unapred. Nije to depozit od 200 evra, ono je kao da očekuju da im se vrati havarisan auto, a ne sa sitnicom za koju se ne pokreće kasko. I šta mene briga što oni neće da pokreću kasko kad ga imaju, neka ga pokreću.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1393
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Rent a car

Post od Momčilo » 08 Sep 2022, 17:11

Otac je uzimao jednom EuroCar na aerodromu, u pitanju je bio skoro nov auto, par meseci star. Momak je izasao za nama sa papirom na kom su nabrojana ostecenja, zajedno ga detaljno pregledali, skontali da nema ostecenja vise i potpisali. Posle 20 dana smo vratili auto, bez nekog preteranog detaljisanja su ga pogledali i tjt, uredno vratili depozit.. Cak, neka od tih oštećenja koja su oni imali na spisky, ja nisam ni uočio koliko su sitna i beznacajna..

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14263
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Rent a car

Post od pedja » 08 Sep 2022, 19:06

Ja sam imao oštećenje, koje nije u zapisniku, a ne znam kako je nastalo. Sa obzirom da je automobil stalno bio u garaži, ili na parkingu sa video nadzorom, oštećenje je moglo nastati samo na jednom mestu, a možda znam i ko ga je napravio, ali je to sada nebitno. Nisam ni skontao dok nisam vratio auto.

Vratili mi depozit. "Ionako je vreme za registraciju i kasko, pa ćemo ga svakako voziti na sređivanje. Sve OK".



TapaT


sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Rent a car

Post od sasha015 » 08 Sep 2022, 20:31

Sa sajta jedne rent- car agencije.

Imaju auto koji planiram da uzmem,mislio sam da rentiram na vikend i porodicno posetimo taj deo Srbije.Spojim lepo i korisno,probam auto.Probna voznja od 2 dana...

Ali,kad je Vlada pokrenuo pricu,procitam uslove...


7. Cena Najma ne uključuje sledeće rizike:
Havariju iznajmljenog vozila nastalu u saobraćajnom udesu – u slučaju saobraćajnog udesa u kome je učestvovalo iznajmljeno vozilo, Najmoprimac plaća svu štetu na iznajmljenom vozilu.
Oštećenja na iznajmljenom vozilu van registrovanog saobraćajnog udesa (oštećenja na parkingu i sl.) – u slučaju nestanka odnosno krađe iznajmljenog vozila Najmoprimac plaća vrednost celog vozila.
Invalidnost(delimičnu ili potpunu) smrt vozača i putnikau iznajmljenom vozilu koja nastane kao posledica udesa.
.............
U sledecoj tacki ugovora je data migucnost da se doplati osiguranje od saobracajne nezgode,kradje,osiguranja putnika....
Nigde ne pise koliko kosta ta osuguranja po danu.
Traze depozit 500 evra.

Ja sam mislio,da su ta vozila kasko osigurana.Verovatno i jesu,ali oni dodatnim ugovorima o "raznim osigiranjima",cede musterije do kraja...
Mali Perica je drugacije zamisljao rent- car.
Platis depozit,platis rentu i benzin i vozis.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1393
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Rent a car

Post od Momčilo » 09 Sep 2022, 00:06

Secam se da je tata rad zvao vise agencija, i da niko nije imao full kasko..

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2138
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Rent a car

Post od Gazu » 09 Sep 2022, 00:45

Ajoj, a tek to za krađu. Nisi sebi kupio ganc nov auto, ali ćeš kupiti njima.

Ništa, kao što kažu: ženu i auto ne pozajmljuj nikom. I ne pozajmljuj ni od koga. Mada, baš s tim u vezi, pošteno bi bilo da su ti rizici ipak uračunati kod rentiranja auta, a ne da neko strada zbog toga. S jedne strane, moguća je krađa, ali i s druge strane, koliko god neko bio savestan, moguće je svakome da se nađe u saobraćajnom udesu u kome je kriv. Trenutak. Još lakše tako negde dalje od kuće na nepoznatim putevima.

Ostaje pitanje i koliko su zakoniti ti njihovi uslovi, ali izeš ti to bez obzira.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23825
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Rent a car

Post od dragvorl » 09 Sep 2022, 01:09

Ima tu raznih uslova. Recimo iznajmis napolju i bude uslov da van EU ne moze da se popravlja u slucaju udesa. Znaci mora na slep pa preko grane, mozete misliti ko placa slep. Inace kolege iz Poljske recimo kad idu za Srbiju ne mogu da idu sa autom iznajmljenim tamo jer ne sme da se tera u Srbiju. Odu do HU, ostave auto i iznajme tamo.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori