Domaće auto emisije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23825
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Domaće auto emisije

Post od dragvorl » 06 Feb 2024, 15:13

Za publiku mozda jeste OK, ali taj ko kupuje (nebitno koji konkretno model auta) mozda pogleda klip i nije sigurno da ce mu se svideti. Ako ce taj auto biti najjeftiniji u ponudi, onda nema veze.
Sa alija ne mora da znaci automatski da je lose, ja sam vise delova kupovao za auto i godinama rade bez problema, a kostali su minimum duplo manje nego iz radnje.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11183
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Domaće auto emisije

Post od Bax » 06 Feb 2024, 15:39

Ja uzeo par stvari sve i dalje lepo radi, polugicu tempomata za Toyotu, jedan parking senzor za Shevroleta i uzeo sam za Astru termostat.
Termostat radi, zar razliku od Manhle "original" koji sam uzeo u Srbiji.


Dok npr za mobilni sam vec dva displeja neispravna porucio, tako da to su bacene pare, i jos ne priznaju garanciju, tako da kako sta.....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

ljubitelj
Postovi: 10668
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Domaće auto emisije

Post od ljubitelj » 06 Feb 2024, 17:54

Čim je velika poniuda na Aliju za neki deo, to je znak da je original loš(ij)eg kvaliteta pa je taj proizvod tražen.
Kinezi ne prave ono što je u startu ugradjeno kao kvalitetno, ne kvari se i ne traži se.
A kada naprave onda obično i bude primetno bolje uradjeno od tog nekog lošijeg originala.

Pa to sa tim prekidačima/dugmićima na VWu, Audiju i ostalima je notorni problem da se izližu vrlo brzo.
I kod nas se prodaju na kilo, maltene svaka prodavnica drži na stanju za isporuku odmah.
Nedavno menjao na jednom Goflu 4 i na drugom Golfu 5, te podizače pozora na vozačevoj strani.


Slična priča je i sa cevčicom i "diznom" za pranje zadnjeg stakla, to isto crkava ko dobar dan i pušta vodu jer je takodje fušerajski napravljeno. Original zameniš i opet za par godina problem. Ponuda zamenskih rešenja ogromna.

E sad, da li stavljati nekvalitetni original po svaku cenu jer je original (a zna se da neće potrajati dugo do ponovnog istog stanja) ili ići na kvalitetni zamenski deo je ko kokoška i jaje...svako ima svoj pogled i odabir.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10451
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Domaće auto emisije

Post od sebekkg » 06 Feb 2024, 18:08

Ja imam problem sa brizgaljkom za zadnji brisač. Bila je zapušena dizna i ja kupio original i brzo se opet zapušila dizna. Da imam neku sitnu burgiju i dremel samo bih proširio jer kontam da je pretesno i da zbog kvaliteta tečnosti za stakla se sakupi talog na krivinama.


Sent from my SM-S928B using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19352
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Domaće auto emisije

Post od Heinz » 06 Feb 2024, 20:11

Ta dizna se koliko se sećam sa Fobije lako menja. Za razliku od cevčice. Meni kad je crkla na mk1 nije bilo zamenskog rešenja pa smo budžili nešto. Postojali su neki kitovi za reparaciju po internetima, ali u Škodi tada samo OEM ceo motor, što je naravno bilo preskupo.
Prekidače za prozore sam recimo uzeo OEM za npr 30e kad je na Aliju bilo 10e, takav neki odnos ako se dobro sećam. U svakom slučaju, ima VAG nekih glupih rešenja.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46130
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Domaće auto emisije

Post od Geza » 06 Feb 2024, 22:09



Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46130
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Domaće auto emisije

Post od Geza » 08 Feb 2024, 21:33

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19352
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Domaće auto emisije

Post od Heinz » 08 Feb 2024, 23:53


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8122
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Domaće auto emisije

Post od OMP » 09 Feb 2024, 08:23

Tuzna prica, bio sam par puta u muzeju a prosle god prvi put vodio klinca koji je bio odusevljen, steta sto muzej nece biti vise na toj adresi jer je nekako imala dusu ona zgrada kao i istoriju ali se nadam da ce naci neko mesto da se kolekcije ponovo slozi i bude dostupna javnosti.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46130
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Domaće auto emisije

Post od Geza » 09 Feb 2024, 08:25

Ovakav muzej bi imao smisla da je na nekoj većoj površini u centralnim delovima Beograda. E sad, što je to fantazija je druga priča. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46130
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Domaće auto emisije

Post od Geza » 11 Feb 2024, 15:39

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3674
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Domaće auto emisije

Post od member » 11 Feb 2024, 17:09

Geza, leva ti, nemoj kačiti ovog Zokija :)

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Domaće auto emisije

Post od elMaestro » 11 Feb 2024, 17:43

Lik je retko iritantna pojava. Uopšte ne ulazim u kvalitet njegovog rada, jer nisam odgledao ni jedan njegov snimak do kraja, jednostavno je nemoguće :D
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8122
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Domaće auto emisije

Post od OMP » 11 Feb 2024, 17:51

Takodje, a izgleda gruva klipove kao lud, ko da svaki dan snima neki auto izgleda zaredi tako po BiH ili HR pa nasnima dosta materijala ali me kola nesto i ne privlace po ovim najavama a i par klipova sto sam video ni prica mu nije zanimljiva.

Sto se brere tice, malo zbrda zdola video, kao da popunjava prostor dok ne snimi nesto kao i do sad kompletnije, mene vise zanimaju lancia i onaj 635 cudi me da to ne snima ili nije ni poceo da ih radi vrv

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46130
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Domaće auto emisije

Post od Geza » 15 Feb 2024, 13:13

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori