Novi Sad

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23857
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dragvorl » 04 Nov 2022, 22:16

Sto se tice semafora, trebalo bi resiti da prolazak na levo bude samo za to, bez pustanja saobracaja pravo, i obrnuto. Sa ovim strelicama je polu resen problem, a gomila njih pojma nema ni za sta su te strelice. To je recimo u Segedinu lepo reseno, kao neki grad gde su i mnogi sa foruma bili.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12404
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od shandu90 » 04 Nov 2022, 22:18

blaugrana je napisao:Jel su zavrsili bici stazu na Futoskom putu?

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk
Jednu stranu su sredili (gde je Mol pumpa, kasarna itd.) dok je druga i dalje kriticna, posebno deo od Seratona do Satelitske pijace.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2156
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Gazu » 04 Nov 2022, 22:37

Хехе, добра фора, Сератон! Може да послужи за понеко подј*бавање.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7107
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Novi Sad

Post od DukeNS » 05 Nov 2022, 02:59

Gazu je napisao:
04 Nov 2022, 21:18
blaugrana je napisao:
04 Nov 2022, 20:57
Mislis da ce se izgradnjom mosta resiti problem izlaska iz grada? Mozda 1 Maja :)
Ljudi protestvuju zbog unistavanja prirode I svega ostalo sto dolazi sa tim mostom.
Mislim da ni oni ne znaju za šta protestuju. Sam most ne bi štetio prirodi, ali oni protestuju i protiv izgradnje mosta.


Dobronamerno bih te posavetovao da se dobro informišeš o svim okolnostima pre nego što kreneš u pisanje ovakvih postova.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10465
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Novi Sad

Post od sebekkg » 05 Nov 2022, 05:48

dragvorl je napisao:Dobrodosli u NS
"Ako smeta tvome ocuuuu."

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9097
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Novi Sad

Post od Darko » 05 Nov 2022, 09:03

Ja bih se slozio da je most neohodan. Benefiti su sa obe strane dunava. Most slobode bi bio rastereceniji i ulice koje mu gravitiraju, a sa druge strane sremska kamenica bi se resila dela tranzitnog saobracaja.
Drugo je pitanje gde, kako i ko treba da gradi taj most. Da li na toj lokaciji ili nekog drugoj. Da je normalne drzave postojala bi nekakva javna rasprava, strucni ljudi bi dali svoje misljenje, bilo bi postenih tendera.. itd.

Isto tako je neophodan i most koji je navodno vec poceo da se gradi od petrovaradina prema kaću, cime ce se resiti kamionski i tranzitni saobracaj kroz petrovaradin uzasne frekvencije.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6910
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od blaugrana » 05 Nov 2022, 09:10


Gazu je napisao:
blaugrana je napisao:
04 Nov 2022, 20:57
Mislis da ce se izgradnjom mosta resiti problem izlaska iz grada? Mozda 1 Maja :)
Ljudi protestvuju zbog unistavanja prirode I svega ostalo sto dolazi sa tim mostom.
Mislim da ni oni ne znaju za šta protestuju. Sam most ne bi štetio prirodi, ali oni protestuju i protiv izgradnje mosta.

A priroda, svejedno mi je da li će prirodu uništiti grad odjednom ili likovi sa ilegalnim vikendicama postepeno. Ja kad sam letos išao na Šodroš do špica, samo me je izdeprimiralo kako je to uništeno u odnosu na pre 10-15 godina. Idu likovi na Šodroš, gurkaju se sa pandurima, pevaju im pesmice, a niko ne kaže "daj i da buldožer prođe kroz te vikendice što uzurpiraju obalu". Tad tu ranije ničega nije bilo - ne bi tu u suprotnom bila nudistička plaža u to doba!Slika Tako da je to sve samo politički. "Ja protestujem, ja sam protiv vlasti, vidite kako sam ja pametniji od proseka. Al, ljudi, usput - koliki je moj deo?"Slika
Iz posta bi se reklo da si pomesao Ribarac i Sodros ;)
Nekako se naslucuje napredni narativ

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2156
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Gazu » 05 Nov 2022, 09:49

Ne, urnisani su i Ribarac i Šodroš. Na Šodrošu je bila nudističke plaža. Možda ima negde neki lapsus, ali oba su upropastili. (Da, a nemam pojma gde se gurkaju sa pandurima, oni pišu "Šodroš", meni liči na Ribarac, ali taj detalj mi nije ni bitan.)

To meni i smeta u celoj ovoj priči, i zato na tu temu i pišem samo ovde s vama - što doživljavam kao priče s društvom u kafani. Za razliku od Facebooka ili Instagrama, tamo ne pišem ništa na tu temu baš zato što su oba tabora izuzetno agresivna. Naprednjaci su baš zapenili za taj most (a posredno i za Novi Sad na vodi!), a opozicija je zapenila protiv mosta. I onda van ovog foruma ne pišem ništa jer mi je pravljenje ta dva tabora sve ogadilo.

Što se tiče čuvanja Šodroša i Ribarca, ja mislim da svi mi ovde imamo slično mišljenje - da ih treba sačuvati. Eventualno napraviti od toga uređen park! Ali kad vidim na šta to sad već liči, ja sam ubijen u pojam.

@Darko je sve super rekao. Još bi dodao i da bi se s tim mostom (ili nekim drugim, sličnim) smanjila gužva i kroz Liman, a i u delu kod NISa gde se vozila uliva u grad.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk






Poslednja izmena od Gazu u 05 Nov 2022, 09:49, izmenjeno 5 puta ukupno.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10599
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Sloba » 05 Nov 2022, 09:49

Svakom je trebalo biti jasno da se Bul. Evrope neće zauvek završavati kružnim tokom. Plan je stariji od svih nas ovde. Sada je akcenat na Šodrošu, ali recimo i da se sve uradi po PS-u i da priroda i odbrana od izlivanja Dunava ne budu ugroženi, ostaje problem iz senke, a to je da će se most podizati već od "Daltonke" i da će, što se više bliži Dunavu, ljudima prolaziti ispred prozora, čak i u visini 4. sprata, kako sam čuo. Vlasnicima stotina ili hiljada nekretnina preko noći će biti "prepolovljena" vrednost istih, a život u takvom okruženju neće biti onaj na koji su pristali, na kraju krajeva i platili. Most je potreban, i to ne jedan, ali ne sa ovakvim polusvetom na ključnim mestima.

Sent from my MI 9 using Tapatalk




Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1399
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Novi Sad

Post od Momčilo » 05 Nov 2022, 09:53

Mislis "Zoned" zgrade?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10599
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Sloba » 05 Nov 2022, 09:54

Tako je, vidim šta sam napisao. Malo mešam "investitore".

Sent from my MI 9 using Tapatalk




Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2156
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Gazu » 05 Nov 2022, 10:12

Ljudi kupe i stan koji gleda u prazan plac, a onda se iznenade kad na tom susednom placu nikne zgrada - ista kao i njihova.

Slika

E sad, ova priča sa mostom na nivou četvrtog sprata ne spada baš u takve primere gde se može reći "mogao je očekivati". A ništa od toga ne bi bio ljudima problem da korupcija kod nas nije toliko normalna pojava.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46197
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Novi Sad

Post od Geza » 05 Nov 2022, 11:01

Uskoro. :)

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23857
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dragvorl » 05 Nov 2022, 12:34

^
To je plan. Kao da nema dovoljno cestica (prasine) u vazduhu, sada ce da im gruva direktno u sobu ako otvore prozor. O buci da ne pricam.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Novi Sad

Post od Bogdan » 05 Nov 2022, 12:42

Pa dok oni to sve naprave, u upotrebi ce biti samo E auta

Ford S-Max 2,5t


Odgovori