Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1392
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Dobro veče

Post od Momčilo » 11 Nov 2020, 20:06

grujicd je napisao:Dobra prilika za svakog polu muškarca, kakvi smo većina danas, da se dohvati francuskog ključa i oseti žensko divljenje makar na 5 minuta :D
Pokusaj sa ciscenjem sifona ispod sudopere, ima isti efekat Slika

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12380
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od shandu90 » 11 Nov 2020, 20:12

U mojoj familiji se cak ni vojna grla nisu nesto masili alata da sami majstorisu po kuci, radije su majstora cimali :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Dobro veče

Post od BigMazzy » 11 Nov 2020, 20:18

ljubitelj je napisao:Koje su ovo sulude cene. :losevidim:
S obzirom da ima slavina od par stotina eura, ne treba čuditi koliko su delovi za iste.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Dobro veče

Post od ikac2000 » 11 Nov 2020, 20:40

Par evra su univerzalne.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ljubitelj
Postovi: 10666
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 11 Nov 2020, 20:53

Pa ima slavina sa suludim cenama, ima i sudopera za 180,000 dinara (Blanco).
Kupljeno nedavno kod nas, no meni je i dalje suludi nivo cena pogotovu što sam gledao i gledao i gledao i ne vidim ni šta košta ni u čemu je razlika.
Ali perlator je 1-2 evra, menjao pre neki dan pa znam koliko je jeftino i jednostavno.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7094
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Dobro veče

Post od DukeNS » 11 Nov 2020, 22:46

grujicd je napisao:
11 Nov 2020, 19:48
Dobra prilika za svakog polu muškarca, kakvi smo većina danas, da se dohvati francuskog ključa i oseti žensko divljenje makar na 5 minuta :D
:kezo:

Svaku ovakvu priliku treba maksimalno iskoristiti. :mrgreen:

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od nuk » 11 Nov 2020, 23:07

Mojne da ložiš, znamo kako se to završava jer po pravilu napraviš veću štetu što duplo košta na kraju.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10450
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Dobro veče

Post od sebekkg » 12 Nov 2020, 00:41

Ja sam video kod rodjaka one cesme za sudoperu gde je sama cev slavine savitljiva, a ima i onaj dodatak da uvrtanjem moze da ima klasican mlaz ili onaj za ustedu vode. Kod njih je ta slavina oko 100e. Kod nas takvu nisam nasao. A dati 100e je ludost.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Dobro veče

Post od BigMazzy » 12 Nov 2020, 07:27

sebekkg je napisao:Ja sam video kod rodjaka one cesme za sudoperu gde je sama cev slavine savitljiva, a ima i onaj dodatak da uvrtanjem moze da ima klasican mlaz ili onaj za ustedu vode. Kod njih je ta slavina oko 100e. Kod nas takvu nisam nasao. A dati 100e je ludost.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ćuti, ne moj moja lepša polovina da te čuje Slika.

Skoro smo baš gledali slavine, od matiranih, crnih do produženi za tim savitljivim pa onda one "vintage"........ide to dobro preko 100€

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10594
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od Sloba » 12 Nov 2020, 08:38

Imam dve Blanco inox sudopere i prezadovoljan sam. Prvoj je 14, drugoj 6 godina i izgledaju kao nove. Za tu drugu sam uzeo i Blanco sifon i bio je red velicina deset puta skuplji od Texo i slicnih, ali i posle par rasklapanja zbog ciscenja i dalje sve dihtuje i uklapa se. Vredi svaku paru, iako cena deluje preterano. Te jeftine imam u kupatilu na lavabou i njih ne cistim, vec bacim i stavim nove. Inace, sve sto mogu u kuci, radim sam. Montaza rasvete, stekera, prekidaca, slavina, radijatora, termostata... Ova godina mi je bila u znaku renoviranja i kada izracunam, ustedeo sam par stotina evra time sto nisam angazovao majstore. Naravno, ako nesto ne znam, ne diram.

Sent from my MI 9 using Tapatalk




Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8425
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od grujicd » 12 Nov 2020, 09:07

I ja gledam da odradim sam sve što mogu, ne zbog uštede pošto su to sitni radovi, već da se ne bi cimao sa majstorima, tražio, dogovarao, čekao... Šta ne mogu, ne mogu. Imam i ja Blanco sudoperu staru 14 godina, kad je čista izgleda kao nova, vredela je para.

Ljudi (i ja isto) se zalepe za relativne razlike u ceni. Tipa imaš nešto za 50e i za 100e. Uf, vidi ovo duplo skuplje, nema šanse. Što je najgore isto razmišljaš i ako je nešto što košta 5e ili 10e, ovo drugo izgleda preskupo. Ali treba razmišljati i o apsolutnim ciframa, ako pricamo o par stotina dinara koga briga da li je duplo skuplje, ako je i kvalitetnije i ako nije nešto što kupuješ svaki dan.

Za uštedu je najbitnije gledati troškove koji se ponavljaju, da li na dnevnom, nedeljnom ili mesečnom nivou. Samo treba uključiti excel u glavi kad se gledaju takve stvari.

ljubitelj
Postovi: 10666
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 12 Nov 2020, 09:52

Neku Blanco sudoperu imam nekih 18 godina, bez problema i promena u izgledu. Kupio uz kuhinju, bila po dimenzijama pasent i slične cene kao i druge i nisam ni razmišljao o brendu. Uklapanje u meru je bilo osnovno pri odabiru.
Neku staru SFRJ sudoperu imam nekih 37 godina, tj još od roditelja kupljeno davno a koja je takodje bez problema i promena u izgledu. Skinuta i čeka izradu novog postolja, za primenu u garaži i novi život.
Zadnjih 15tak godina je stajala i koristila se napolju na otvorenom u dvorištu na kiši, suncu i snegu, i dalje je bez promena.

Na trećoj lokaciji takodje imam 33 godine sudoperu isto SFRJ proizvodnje, bez problema i promena u izgledu.

Inox je materijal koji je trajan, sudopera normalno treba bar 50-60 godina da bude besprekorna tako da ne vidim da je tu Blanco nešto posebno drugačiji od ostalih.

E sad, druga je stvar što se svašta može poturati pod Inox nazivom a posle se ispostavi da to nije.

Ja i dalje ne kapiram šta ima specijalno u sudoperi koja košta 180,000. baš ću da zagledam detaljnije sledeći put kada budem bio u toj kući.

Inače sve radim sam, pa imam 10 prstiju i nisam sakat što bi se reklo. Majstora nisam video ne pamtim.
U stanu je sve dosta lakše, ima samo laganih poslova. Za stan i nije potreban majstor ko je iole vešt sa rukama i ima makar malo volje da sam radi i stvara.
Za kuću je već širi dijapazon radova, od oluka betoniranja hidro ili termo izolacije-izrade fasade je već ne uvek laganica da se uradi samostalno.
Poslednja izmena od ljubitelj u 12 Nov 2020, 09:59, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10594
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od Sloba » 12 Nov 2020, 09:59

Kao i u svemu, do neke granice rastom cene raste i kvalitet. Preko te granice se placa brend, potpis, prestiz...

Sent from my MI 9 using Tapatalk


ftj
Postovi: 13088
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ftj » 12 Nov 2020, 09:59

Daju neki ljudi i po 15k za prefabrikovanu kuhinju prosecne velicine i to bez elektricnih uredjaja tako da soma za sudoperu ne zvuci toliko nerealno. Bas mi juce iskoci reklama za slavinu koja sama greje vodu od 120k, prati fejs da sam citao ovde o tome.

Realno slavina je nesto sto se koristi mnogo puta na dan tako da tu bas mislim da ne treba kupiti te najjeftinije varijante.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19348
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 12 Nov 2020, 09:59

Poluprečnici izvlačenja, dubina izvlačenja. Što "kockastija" rupa, to skuplja sudopera. Plus debljina materijala, kvalitet čelika.
Pogledaš one domaće ili grčke od 6-7k din i neke skuplje i vidiš razliku.
Nekome je estetika bitna, nekome nije, itd.

Isto važi i za baterije. Mešači rade svima (ili se bar lako menjaju), ali spolja propadnu. A neke i posle 10-15 godina izgledaju kao nove.

Odgovori