Novi Sad

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5589
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Par NS pitanja

Post od dunx81 » 16 Jul 2012, 08:37

Zadnje 4 i po god radim u NS i svakog dana se vozikam. Ono sto me nervira vezano za saobracaj je kad pesaci pretrcavaju bulevare gde im se cefne, sporo kretanje (citaj sebicnost) prvih par automobila sa semafora kada se upali zeleno+uslov i najvise bahato zagradjivanje ispred kafica. Par puta mi se desilo da me neko tako zagradi ispred firme jer je seo u "Street" u Novosadsog Sajma pa ko majmun moram da ulazim u kafic i trazim mamlaza. Cak mi je jednom prilikom neki matori bacio kljuceve da ja sam pomerim jer on telefonira. Oterao sam mu auto 100m dole niz ulicu i uparkirao pa nek ga trazi. Sto se same voznje tice najbezobrazniji su vozaci pick up-ova i kombija al to nije karakteristika samo Novog Sada vec izgleda neki opsti trend i celoj zemlji.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Par NS pitanja

Post od Paja » 16 Jul 2012, 08:47

dunx81 je napisao: Cak mi je jednom prilikom neki matori bacio kljuceve da ja sam pomerim jer on telefonira. Oterao sam mu auto 100m dole niz ulicu i uparkirao pa nek ga trazi.
:kezo: :kezo: :kezo:
Je li ti dao bakšiš? :kezo:

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5589
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Par NS pitanja

Post od dunx81 » 16 Jul 2012, 08:51

Nije, kanda neki stipsa :kezo:

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Par NS pitanja

Post od nikaragva » 16 Jul 2012, 08:55

Da dodam i ja koju :)
Imao sam priliku da iz vojvode shupljikca pratim izgradnju par novih zgrada i sredjivanje ulica i parking mesta.
Nije mi jasno, da ne postoje ljudi koji mogu da naprave neki plan, koji ce podrazumevati dovoljan broj parking mesta. Ocigledno se broj ljudi u NS povecava, samim tim ce se i povecavati broj vozila. Ne znam kako nisu nisu u stanju da uvide gde su drugi gradovi gresili i kako su posle resili te problema, nego i oni srljaju i prave budalastine na isti nacin. U ulici koja ima 8 zgrada sa ne znam koliko stanova, oni ispred naprave 18 parking mesta :) Koja su naravno uvek zauzeta. Sto od ljudi koji tu zive (a nisu jos sve zgrade useljene, cini mi se samo tri), sto od ljudi koji dodju tu, sto od ljudi koji rade tu negde, pa i od ljudi koji su zbog neceg dosli u taj kraj (centar) pa su tu parkirali. Pored sve "muke" oni na svakom parkingu posade po 1-2 drveta, i time ubiju 1-2 parking mesta. Volim ja drvece, ali centar grada treba da bude funkcionalan i protocan, a ne da bude park, nema novi sad 15,000 stanovnika. Ne verujem da je neko ko je kupio stan u centru NS, zeleo da bude okruzen sumom, nego je to uradio, jer zeli da bude u centru, u betonu, blizu svega. Kad se zazeli sume, otice do fruske gore, ili do nekih od parkova.
Ako u ulici, kao sto je ovde bio slucaj, imas od coska do coska 10 kuca, nemoraju to biti sad sve zgrade. Neka svaku trecu (kad su mudonje, a imaju para) otkupi parking servis ili grad, pa neka naprave mini park, sa parkingom ili nesto slicno. Tako bi i u centru imali zelene zone i povecan broj parking mesta, kao na novom naselju, a ne sve zgrade i onda kroz ulice ne mozes da prolazis.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10599
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Par NS pitanja

Post od Sloba » 16 Jul 2012, 09:08

Bulevari će se pretrčavati sve dok se na razdelnim ostrvima ne postave ograde od 2m i dok se ne napravi veći broj podzemnih i nadzemnih pešačkih prelaza. Ono što sada imamo, a to su pešački prelazi na bulevarima koji nisu regulisani semaforima, to je najgore moguće rešenje. Tu ni kao vozač ni kao pešak ne znaš na čemu si. Tu redovno imamo incidente i biće ih dok god neko bitan ne shvati da takvi pešački prelazi nemaju šta da traže na prometnim buevarima.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30226
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Par NS pitanja

Post od trojanac » 16 Jul 2012, 09:16

nikaragva je napisao:Pored sve "muke" oni na svakom parkingu posade po 1-2 drveta, i time ubiju 1-2 parking mesta.
Jes, a kako onda da parkiraš u ladovini kad nema nigde drveća?
Ne smeta tu drveće, nego zgrade koje se grade bez planskih parking mesta. Ako nema prostora oko zgrade, onda bi trebali obezbediti podzemna parking mesta u samoj zgradi i to najmanje koliko ima stanova plus još koje mesto viška.
Nije mi jasno zašto to ne rade, kad tu imaju dobru zaradu. Eno kod mojih u zgradi (kod Arene) lik prodaje parking mesto (ne garažu, samo mesto) i ceni kvadrat 2.000e! To je više nego što bi dobili za kvadrat stana.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13169
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Par NS pitanja

Post od Grujic » 16 Jul 2012, 09:18

Pa tu i jeste problem, zacene parking mesto i onda ne moze da se proda, trebalo bi uvesti da uz stan ide parking i kraj.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13152
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Par NS pitanja

Post od Saša » 16 Jul 2012, 09:29

Pa i treba da ide, samo što to niko ne poštuje...

Tapatalk

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5589
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Одг: Par NS pitanja

Post od dunx81 » 16 Jul 2012, 09:32

Sloba je napisao:............Ono što sada imamo, a to su pešački prelazi na bulevarima koji nisu regulisani semaforima, to je najgore moguće rešenje. Tu ni kao vozač ni kao pešak ne znaš na čemu si. Tu redovno imamo incidente i biće ih dok god neko bitan ne shvati da takvi pešački prelazi nemaju šta da traže na prometnim buevarima.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2
+1

Kad god stanem da propustim pesaka strepim i gledam u retrovizor da li ce i ovaj iz trake do moje stati ili ne. Cak sam jednom imao slucaj da sam svirao zeni koja je krenula ne bi li je upozorio da ovaj drugi ne staje a ona stala ispred mene i pocela da mi $%^$# sve po spisku u fazonu sta sviras vidis da je pesacki. U tom momentu proleti joj ovaj ispred nosa. Zena se oduzela al je shvatila zasto sam joj svirao.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Одг: Par NS pitanja

Post od Scuderia » 16 Jul 2012, 09:41

dunx81 je napisao:Kad god stanem da propustim pesaka strepim i gledam u retrovizor da li ce i ovaj iz trake do moje stati ili ne.
Zato ja nikad ne stajem pesacima :kezo: :pardon:

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5589
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Par NS pitanja

Post od dunx81 » 16 Jul 2012, 10:29

Kad smo kod parkiranja, evo sad sam video dole zuti stari 911 zagradio 2 prazna mesta za invalide :ccc:

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Par NS pitanja

Post od Texonja » 16 Jul 2012, 10:43

A u Zrenjaninu (ti to najbolje mozes primetiti) svaki 3. auto ima nalepnicu da je invalid. Dobija se preko veze samo tako.
Sto je najgore, na parkinzima uvek zvrje prazna mesta za invalide, jer i oni koji nisu i oni koji jesu invalidi parkiraju na regularna mesta. Pa ako si invalid, parkiraj onda na mesto za invalide kad vec ja ne mogu. A ne ovako stane na regularno mesto, zauzme ga, a ono za invalide ostaje prazno!

Mada smo malo odlutali od teme NS i zasli u postojecu temu parkiranja...
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5589
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Par NS pitanja

Post od dunx81 » 16 Jul 2012, 10:51

Primetio sam...

Off topic
A to sa registracijom na invalide mi je skroz degutantno. Slazem se da ljudi zele da izbegnu harac za 2000+ ccm al ipak na tu foru...
Imao sam prilike za to kada mi je clan uze porodice bio 100% invalid ali mi tako nesto ni u snu nije padalo napamet.
Odvratno bi se osecao svaki put kad bi seo u taj auto.

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Par NS pitanja

Post od superboss » 18 Jul 2012, 16:30

Texonja je napisao: Namerno sam naveo period od pre 5-6 god, jer sam tada pola godine stanovao u NS (Radnicka ulica, kod Spensa).
Nekada je NS bio bezbedan grad(ko se seca reklame, shvatice)

Ja sam se u NS doselio pre 9 godina, iz BG. Dosduse, u BG sam u saobracaju ucestvovao samo kao putnik GSP-a i pesak.

Obojica ste u pravu. Velika je razlika izmedju NS tada i sada. Medjutim, ne mislim da se u NS vozi ista bolje nego u ostalim gradovima.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46197
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Novi Sad

Post od Geza » 19 Jul 2012, 14:17

Bus NS Android aplikacija
http://www.mondo.rs/s252532/Magazin/Kom ... acija.html

Mobilni, uvek dostupan interaktivni vodič kroz gradski prevoz Novog Sada za Android pametne telefone.

Slika

U vremenu kada mobilni, a prevenstveno pametni telefonu postaju sve dominantnija platforma za korišćenje informatičkih proizvoda i usluga, Bus NS aplikacija na dohvat ruke građana i posetioca Novog Sada stavlja pametniji i udoniji način za korišćenje gradskog prevoza.

Bus NS je praktičan, zabavan i inteligentan vodič kroz gradski prevoz namenjen svim građanima i posetiocima Novog Sada za optimalno korišćenje javnog saobraćaja.

Uz pomoć ove aplikacije u mogućnosti ste da pogledate red vožnje, trase autobuskih linija i mogućih presedanja na brz i zabavan način, na svom Android telefonu ili tabletu.

Takođe, u svakom momentu imate mogućnost da saznate kada možete "da računate" na prevoz i to u samo par klikova na vašem telefonu.

Bus NS Android aplikaciju osmislili su i realizovali studenti četvrte godine i master studija informatike na PMF-u u Novom Sadu, Duška Miloradović i Miljan Milinković.

Opis Bus NS vodiča i funkcije:
- Podela na “Gradske” i “Prigradske” linije
- Redovi vožnje za radni dan, subotu i nedelju/praznike
- Pomoću GPS-a na telefonu pronalaze se i prikazuju vama najbliže autobuske stanice i linije
- Prikaz trase gradskih autobuskih linija sa svim stajalištima u poznatom i fleksibilnom okruženju
- Google mapa sa zumiranjem i detaljnim informacijama o ulicama grada
- Isprobajte različite kombinacije linija i presedanja na mapi, ujedno i rasporede polazaka i na koji način da najbrže stignete do svog odredišta
- Konsultujte red vožnje bez povezivanja na Internet

Aplikacija Bus NS je već dostupna za pregled i instalaciju na OVOM linku.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori