Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
A170T
Postovi: 2168
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Corona virus

Post od A170T » 22 Mar 2020, 18:29

USA u zadnjih 15 min skoro 7000 slucajeva.


Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46203
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Corona virus

Post od Geza » 22 Mar 2020, 18:45

Da li se neko zapitao zašto se ne objavljuje lokacija zaraženih i kako su se zarazili?
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6910
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od blaugrana » 22 Mar 2020, 18:46

ikac2000 je napisao:U DE objavili sada, zabrana za vise od dvoje, osim ukoliko nisu clanovi istog domacinstva. Na taj nacin su izbegli totalnu zabranu.


German Chancellor Angela Merkel has addressed the nation and issued a ban on meetings of more than two people. Merkel warned that the new restrictions are rules, not recommendations. The police will make sure that they are adhered to.

Laschet said there will fines of up to €25,000 ($27,000) for those breaking the rules, and not keeping the advised 2 meter distance between people.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
Ovo je od subote u ponoc aktuelno u Bayernu

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19373
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 22 Mar 2020, 18:54

Geza je napisao:
22 Mar 2020, 18:45
Da li se neko zapitao zašto se ne objavljuje lokacija zaraženih i kako su se zarazili?
Objasnio je Lončar juče na KZN.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11223
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 22 Mar 2020, 19:05

Sta ima da otkrivaju, poznajuci nas, ovi sto se furaju da su najhrabriji, odma bi se razbezali, na sve strane od epicentra i eto ti dodatnog belaja....
Usto ako znas da nema kod tebe u kraju bio bi relax....
Poslednja izmena od Bax u 22 Mar 2020, 19:07, izmenjeno 1 put ukupno.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

lami
Postovi: 3315
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 22 Mar 2020, 19:06

Sustina je valjda da se ne bi stigmatizovali ljudi iz tih gradova, plus da se ljudi iz drugih gradova ne bi previse opustili i omogucili tako sirenje.
Edit
Bax napisao u isto vreme.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



ftj
Postovi: 13106
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 22 Mar 2020, 19:21


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46203
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Corona virus

Post od Geza » 22 Mar 2020, 19:23

Ne pratim te konferencije, uvek su prepune nečije melodrame...
Zanimalo me je čisto sa stanovišta širenja, pošto je neko vreme Kikinda bila najaktivnija.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 22 Mar 2020, 19:24

steva_anya je napisao:
22 Mar 2020, 18:27
Ni Bensedin nije antibiotik pa treba recept.

Antibiotik sam naveo kao primer.

Za kupovinu tako nelog leka treba recept, inace ...

No, sad cemo cuti po obicaju kako je to sve opravdano, posto Starac vijadin uvek zna sta i kako, u svim temama i oblastima :)

Ovaj forum puca dozvoljavajuci takva pisanja pojedinih ...
Projektuješ moje odgovore, a to je znak čega...? Ipak, dozvolićeš da ću po ovom pitanju više da se oslanjam na farmaceuta nego zubara.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 22 Mar 2020, 19:29

Ahahah,

Ti si uzeo lek bez recepta, radis nesto van svake pameti i poprilicno neodgovorno, ali dobro: znao sam da ces imati odgovor, bilo je pitanje koliko glup.
Na kraju, kad nemas sta da kazes mozes da pises svasta i samo sebe brukas.

Dugo sam na ovom forumu, i ti se razumes u sve: vozacke osobine svakog auta, ko gde parkira i da li ga je sramota, farmakologiju, sve sportove, sve oko stanova, sve oko politike ...

Taj "neki zubar" je morao da polozi farmakologiju (i dobio sam 10) tako da SIGURNO znam vise i bolje od tebe!

Kao medicinski radnik apelujem adminima da izricito zabrane pisanja i objave Starcu Vukadinu i svima koji samoinicijativno uzimaju lekove kao sto je on opisao.

Ponasajte se odgovorno svi!
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6816
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 22 Mar 2020, 19:33

Bila prica o krevetima na intenzivnoj nezi. Zadnji info iz Holandije
Још 51 особа на интензивној нези
Тренутно у Холандији постоји 405 пацијената са коронавирусом на интензивној нези, извештава Холандско удружење за интензивну негу (НВИЦ). У суботу је на ИЦ-у било 354 људи.

Отприлике шест стотина места је на располагању коронским пацијентима широм Холандије. У току је рад на проширењу тог броја на око хиљаду, јер се очекује да се број пацијената на ИЦ-у повећа

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 22 Mar 2020, 19:48

steva_anya je napisao:
22 Mar 2020, 19:29
Ahahah,

Ti si uzeo lek bez recepta, radis nesto van svake pameti i poprilicno neodgovorno, ali dobro: znao sam da ces imati odgovor, bilo je pitanje koliko glup.
Na kraju, kad nemas sta da kazes mozes da pises svasta i samo sebe brukas.

Dugo sam na ovom forumu, i ti se razumes u sve: vozacke osobine svakog auta, ko gde parkira i da li ga je sramota, farmakologiju, sve sportove, sve oko stanova, sve oko politike ...

Taj "neki zubar" je morao da polozi farmakologiju (i dobio sam 10) tako da SIGURNO znam vise i bolje od tebe!

Kao medicinski radnik apelujem adminima da izricito zabrane pisanja i objave Starcu Vukadinu i svima koji samoinicijativno uzimaju lekove kao sto je on opisao.

Ponasajte se odgovorno svi!
Ponoviću - dozvolićeš ipak da ne znaš bolje od farmaceuta kako se koji lek pod kojim režimom prodaje. Lek se (u poslednje vreme) prodaje u slobodnoj prodaji. Da nije tako ne bi ga sada ragrabili pošto njega kod nas troše samo neki pacijenti sa teškom reumom.
Kao što rekoh, imam toleranciju za nervozu na forumu u ovom trenutku, sve je ok :)

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13169
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 22 Mar 2020, 19:49

Gazza je u karantinu 14 dana.


Stevo, ne znam šta te je toliko uznemirio post. NIgde nije preporučio uzimanje lekova na svoju ruku (čak naprotiv!) već je post govorio o dostupnosti i prodaji leka kao odgovor nekome ko jeste širio ozbiljne dezinformacije.

Da li je lek u slobodnoj prodaji ili ne, ja ne znam, niti se to uči iz farmakologije, a sigurno neće niko čitajući na Garaži da počne da kupuje lekove na svoju ruku, ne treba nečemu davati preveliki značaj.

Ako jeste stvarno u slobodnoj prodaji, to je odlučio neko ko ima daleko veću moć od cele Garaže.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 22 Mar 2020, 19:55

Uzimanje leka bez recepta i bez uputa lekara, pogotovo pobrojanih, je nesto sto dovodi do niza problema, sto ti jako dobro znas.

Starac uvek ima svoju razradjenu seriju odbrana kao u ovom slucaju. Ali dobro, on bolje zna sta su farmakologija, infektivne bolesti, interna medicina, koje sam ucio i polagao da bi bio "tamo neki zubar" ... ;)
Covek se bruka samo tako, sto nije prvi put, ocigledno nema uvid ili nema svest.

Ako se dozvoljava da se u temi o Coroni sire informacije o kupovini lekova kao sto je on pisao i ako forum sa ovolikom zajednicom to ne vidi kao problem - nemam sta ovde traziti.
Poslednja izmena od steva_anya u 22 Mar 2020, 19:56, izmenjeno 1 put ukupno.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46203
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Corona virus

Post od Geza » 22 Mar 2020, 19:56

I Angela Merkel je u karantinu.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Zaključana tema