Sport

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Sport

Post od Heineken » 16 Jan 2012, 01:31

Nadam se da ce uspeti.. :srbin:

Korisnikov avatar
Jumbo
Postovi: 647
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:34
Garaža: Kia ceed 1,4; Renault Clio 1,2 TCe; Dacia Logan 1,4
Lokacija: Novi Beograd

Re: Sport i prikljucenija

Post od Jumbo » 16 Jan 2012, 13:45

pedja je napisao: Sta me zanima: Otkad smo postali velesila u tom sportu?
Naime, vec danima se po novinama pojavljuju naslovi da nam je ovo sansa za medalju (da li zato sto to uvek pisu, pa igramo za plasman od 9-16 mesta, ili zato sto smo domacini?). Uz to, tu su i nezaobilazne price tipa: Zasto nisu zvali Nikolica i Bojinovica, lobi ovaj, lobi onaj...

Dosta slabije pratim sport poslednjih godine, rukomet pogotovo, pa me stvarno zanima ima li bar malo relane podloge u pricama o nekom polufinalu?
Kao bivsi rukometas moram da odgovorim na nekoliko postova.

Uvek smo bili velesila u rukometu, ali rezultati nisu bas pratili kvalitet. Na poslednjem SP smo za 1 gol (protiv Poljaka) izgubili plasman do 6. mesta odnosno odlazak na OI, a za tri gola (jos dva protiv Svedske) polufinale.

Trenutna situacija u svetskom rukometu je da imamo dve super jake ekipe, a to su Francuska i Danska i dve za korak iza njih, a to su Spanija i Hrvatska. Iza njih je grupa vrlo izjednacenih timova koja svaka svaku moze da dobije, a bogami i da iznenadi Francusku i Dansku, a pogotovo Spaniju i Hrvatsku. Tu spadaju Poljska, Nemacka, Island, Norveska, Madjarska, Svedska, Rusija, Ceska, Slovenija i Srbija kao i Koreja. U cetvrtu grupu reprezentacija koje lako mogu da iznenade ove prethodne spadaju Slovacka, Makedonija, Austrija, Ukrajina, Portugalija, Rumunija, Svajcarska i Crna Gora kao i Alzir, Tunis, Egipat i Argentina.

Sto se tice sansi nase reprezentacije sa ovom pobedom protiv Poljske one su se otvorile najvise zahvaljujuci dobrom zrebu posto se u nasoj strani od jakih nalazi samo Danska, dok su Francuska, Spanija i Hrvatska na drugoj strani zreba.
Posle ove pobede treba ocekivati poraz od Danaca i pobedu protiv Slovaka, a onda u drugom krugu imamo sledece protivnike.
Svedska je podmladila ekipu i prosle godine smo trebali da ih dobijemo na SP (u Svedskoj), ali nam sudije nisu dozvolile.
Nemacka je formirala novi tim, a u polsednje dve godine i sa starim timom nisu mogli da udju medju 8.
Ceska nam je stara musterija, u poslednja dva baraza za SP smo ih dobili.
Makedonija je ipak slabija od nas i ako prodju trebalo bi da ih dobijemo.

Druga strana zreba je mnogo teza posto pored Francuske, Spanije i Hrvatske, tu su jos Islandjani, Madjari i Rusi kao i Slovenci i Norvezani. Tamo ne bi imali sta da trazimo.

Korisnikov avatar
Jumbo
Postovi: 647
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:34
Garaža: Kia ceed 1,4; Renault Clio 1,2 TCe; Dacia Logan 1,4
Lokacija: Novi Beograd

Re: Vesti iz sporta

Post od Jumbo » 16 Jan 2012, 14:22

bane valjevo je napisao:Ima... Ali samo teoretski... Imamo najbolje pojedince u najboljim evropskim klubovima... Problem je organizacija, odn nedostatak kvalitetnog srednjeg beka kao sto je Balic ili Karabatic koji moze da povuce kontru, razigra krila i pivota... Nasa igra se zasniva da das loptu Ilicu, ili Sesumu pri kraju 30 sekunde napada jer nisi uspeo nista da organizujes i da on raspali po njoj sa 8 metara... Bukvalno receno nemamo plejmejkera... Kao u fudbalu, ista stvar...

I da jos jedna stvar, igramo prevazidjeni rukomet, spor, sa puno kontakta i zabijanja u telo protivnika, bez kontre... Manje vise to je i proisteklo iz toga sto nemamo tog dobrog pokretljivog srednjeg beka... Bukvalno nam fali igrac sa mozgom...

Pazi taj Momir Ilic je skoro svake sezone najbolji strelac Lige sampiona, Sesum jedan od najboljih igraca u istoj, pivoti su nam fenomenani, ali nema ko da razradi napad i da im da tu loptu kako valja...

Da li je pozvan Nenadic???
Slazem se sa tobom da nam je najveci problem nepostojanje srednjeg beka i sve ono ostalo sto proizilazi iz toga. Zato je i pozvan Cutura koji sa 36 godina debituje i jedini je pravi srednji bek. Nikako ne mogu da se slozim u vezi pivota. To nam je posle srednjeg beka najslabije mesto u timu.
Sto se tice staromodnosti igre to je opet vezano sa srednjim bekom, a to nema veze sa reprezentacijom vec sa klubovima odnosno selekcijom u mladjim kategorijama. Jedan je razlog maminin i tatini sinovi koji se stavljaju na to mesto, a drugi je taj da ako igrac ima manje od 1.90 cm odbacuje se kao neperspektivan, a takvi igraci su najcesce najbolji srednji bekovi. Jedan od najboljih primera je ako se neko seca Vranjesa koji je igrao za Svedsku kad su bili superiorni a visok je svega 1.66 cm.

Korisnikov avatar
Jumbo
Postovi: 647
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:34
Garaža: Kia ceed 1,4; Renault Clio 1,2 TCe; Dacia Logan 1,4
Lokacija: Novi Beograd

Re: Vesti iz sporta

Post od Jumbo » 16 Jan 2012, 14:31

Ogi je napisao:Video sam da je Nenadic na spisku.

Mene je sramota beogradske publike. Hala poluprazna, atmosfera pozorisna. Setite se samo prvenstava evrope gde god da se igraju, koliko se samo fanaticno navija, svi iz sveg glasa, mladi, babe, dede...

Danas smo igrali upravo ovako kako je Bane rekao (jer drugacije ne znamo) ali sam se iznenadio da smo cak nekoliko golova uspeli da damo sa krila!? :shock: Ilic i Vujin su resetali ali tesko nama sa nekim tezim protivnikom ili kada njima dvoijici ne bude islo. Oduvek sam prezirao igrace tipa Nenad Perunicic koji osim sirove snage nemaju nista.

Inace, po meni, apsolutno nema sanse da nista uradimo na ovom prvenstvu, ocekujem da budemo drugi u grupi, iza Danske i da to bude to. Prvenstvo je izuzetno tesko, pogledajte vi samo te ekipe, tu se ne zna ko je bolji od koga... Nemacka, Ceska, Svedska, Franucuska, Rusija, Hrvatska, Danska, Norveska... :o

Inace, rukomet je bio najtrofejniji sport stare Jugoslavije samo sto mi uvek volimo da kazemo da je to NAS najtrofejniji sport...
To sto je poluprazna hala je zbog Danaca koji su kupili 3-4.000 karata, a nisu dosli na nasu utakmicu. Prodavali su se prvo trodnevni paketi za prvi i drugi krug i za finalni vikend. Posle su poceli dnevni paketi ali po visokim cenama. Ja sam za nas troje za polufinale i peto mesto (27.01) i finale i trece mesto (29.01) dao 10.500 dinara i to za najjeftinije karte.
Sto se tice nasih sansi vec sam objasnio u prvom odgovoru kako i gde se nalazi nas rukomet u odnosu na svetski kao i sam raspored na EP.
Rukomet nije bio najtrofejniji sport SFRJ. Za vreme SFRJ osvojena su dva zlata na OI 1972 i 1984 (kad su SSSR, DDR, Poljska i Cehoslovacka bojkotovali OI) i jednu bronzu 1988. NA SP jednom smo bili sampioni 1986, drugi 1982, a treci 1970 i 1974.

EDIT by mod: Nemoj slati više uzastopnih poruka. Postoji dugme "uredi" ako si nešto zaboravio napisati (edit je moguć 30 minuta od prvobitnog slanja poruke). Možeš citirati i više poruka odjednom. Slanjem više odgovora zaredom tema se razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponašanja pogledaj PRAVILNIK Garaža foruma!

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Sport

Post od bane valjevo » 16 Jan 2012, 14:53

Bravo Jumbo za sve postove... :goodpost: :goodpost: :goodpost:
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Jumbo
Postovi: 647
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:34
Garaža: Kia ceed 1,4; Renault Clio 1,2 TCe; Dacia Logan 1,4
Lokacija: Novi Beograd

Re: Sport

Post od Jumbo » 16 Jan 2012, 20:04

Spanci pobedise Francuze 29:26, a Norvezani Slovence 28:27. Bice na ovom EP svasta. Veceras Hrvati sa Islandjanima, a Rusi sa Madjarima. Moje prognoza je da nemam blage veze kako ce ove utakmice da zavrsi. Na ovom prvenstvu svako svakog moze da pobedi.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Sport

Post od Ogi » 17 Jan 2012, 20:47

Ko je ova sebicna prokletinja sto nije dodao Nikcevicu pa promasio zicer?

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Sport

Post od Milos_kg » 17 Jan 2012, 22:04

Svaka cast nasim rukometasima, ocekivao sam, kao i uvek, trapavu zavrsnicu, ali dobro je... golman je odlicno branio, procenat uspesnosti 44% :navijamo: :navijamo: :navijamo:

Moracu cesce da igram protiv nasih, ma sta god igrali... kad god odigrao za protivnike, nasi pobedili :mrgreen:
No, nije mi zao tiketa :bravo:

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Sport

Post od Heineken » 17 Jan 2012, 22:08

Svaka cast momcima na pobedi... :zastava: :sreckovic: :sreckovic: :sreckovic: :sreckovic:

Korisnikov avatar
Jumbo
Postovi: 647
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:34
Garaža: Kia ceed 1,4; Renault Clio 1,2 TCe; Dacia Logan 1,4
Lokacija: Novi Beograd

Re: Sport

Post od Jumbo » 17 Jan 2012, 22:46

:presrecan: :pivo: :pijemo: :zastava:

Mislim da se Danci ne secaju kad su na jednoj utakmici dali samo 22 gola.

Odbranu smo igrali fenomenalno, cisto i borbeno. Krila su ustopovana maksimalno, a isto ne verujem da se Danci secaju kada su imali samo 4 kontre na utakmici.
Po meni apsolutni heroj ove dve utakmice je Nikola Manojlovic koji inace igra samo u odbrani. Covek jednostavno ne da pivotima da disu a i kad prime loptu ne mogu da ga okrenu da bi napravili penal.
Posle njega to su golman Stanic i srednji bek Cutura kao i danas odlicni pivot Toskic (koji se meni licno nikako ne svidja kao igrac). Velik broj Stanicevih odbrana su vise rezultat dobre odbrane pa Danci nikako nisu imali priliku za laki sut. Cutura je otkrovenje u 36. godini samo zbog losih odluka selektora prethodnih godina, a Toskic je verovatno najvise iznenadio danskog selektora i poremetio koncepciju odbrane Danaca
Ilic standardan, dok Vujin deluje malo uplaseno.
Krila Nikcevic i Prodanovic imaju skoro 100% realizaciju, a danas su skoro totalni isekli danska krila koja obicno daju jedno 10-15 golova zajedno, a danas samo 5.
U odbrani pored Manojlovica danas odlicni Sesum i Beljanski.
Vuckovic je do povrede bio odlican u odbrani, ali u napadu je previse slab. Ali jednostavno taktika sa jednom do maksimum dve izmene odbrana-napad teraju Vukovica da Vuckovica drzi u napadu iako po meni je bolja varijanta da zadrzi Sesuma na desnom beku mesto Vujina, a da Cutura igra napad.
Sve u svemu fanaticna borbenost uz fenomalnu odbranu i prosecan napad su jednostavno morali dati rezultat.
Posebna prica je publika, ali ne beogradska vec ona tribina Meraklija iz Nisa. Bez njih bi bilo pozoriste u publici. Danas je dobro sto su oni kao i igraci uspeli da potpale i ostatak publike.

Sada nas ocekuje mec sa Slovacima koji cemo verovatno izgubiti posto ce se stedeti glavni igraci da se ne bi povredili.

A posle u Areni ima jos mnogo posla. Treba igrati sa Svedskom, Nemackom i Ceskom (ili Makedonijom) gde nam trebaju jos dve pobede.

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Sport

Post od profesorPROST » 17 Jan 2012, 22:49

Ogi je napisao:Ko je ova sebicna prokletinja sto nije dodao Nikcevicu pa promasio zicer?
Ko su ovi momci što su pobedili :mig:
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Sport

Post od trojanac » 18 Jan 2012, 01:11

Ogi, ako ne znaš da komentarišeš kao ostali, suzdrži se komentara za dobrobit ove teme i tvoje lično dobro.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Mauritius
Postovi: 39
Pridružio se: 14 Jan 2012, 16:43

Re: Sport

Post od Mauritius » 18 Jan 2012, 01:16

Pobedise! :D

:zastava: :zastava: :zastava:

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Sport

Post od nixa » 18 Jan 2012, 01:44

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Sport

Post od Geza » 18 Jan 2012, 19:13

Peugeot ukinuo Le Mans program!

Neslužbeni izvori upravo su otkrili da je Peugeot ukinuo svoj Le Mans program i povlači se iz maratonskih kružnih utrka.
Odluka o povlačenju stupa na snagu odmah.
U očekivanju smo službene potvrde. Navodni razlog Peugeotove odluke su, očekivano, financije.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori