Sport

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Sport

Post od HKS » 04 Jul 2018, 22:43

nidza je napisao:Nema alkohola na stadionu. Atmosfera top kulturica, organizacija uopšte kakvu u svom životu nisam video nikad nigde. Neviđen posao su uradili Rusi, mislim da će milioni stranaca koji su prošli kroz zemlju da ponesu kući jedan takav kulturni šok.

Nema boga da prosečan zapadnjak pun predrasuda ovo očekuje. Ja sam šokiran, koji sam ovde poprilično često, mogu misliti u kom je tripu neko zatrovan medijima.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Jel u svijetu praksa da ovakvi sistemi stoje za vrijeme prvenstva?

Slika

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Sport

Post od aviator » 04 Jul 2018, 22:47

Ima raznih dronova.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Sport

Post od Geza » 04 Jul 2018, 22:50

Olimpijske igre u Londonu.

Slika
Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Sport

Post od snork » 05 Jul 2018, 01:46

aviator je napisao:
04 Jul 2018, 00:28
Nešto je podugačka ta skorija istorija. ;)
Oko 300 godina, tačnije od 1707. kada su konačno uspeli da pokore Škotsku i stvorili "Ujedinjeno Kraljevstvo". Tada kreću sa prekomorskim osvajanjima, prvo u Severnoj Americi (deo današnje Kanade koji se zove Newfoundland), a onda vrlo agresivno i po ostatku sveta. Do tada su im Škoti povremeno dolazili i do Londona. Inače su, tokom te, kako je oni zovu, "unutrašnje kolonizacije" prvo osvojili Vels, to je bilo 1300-ih godina.

Darko je napisao:
04 Jul 2018, 08:21
Mislis poput robovlasnistva i genocida? :)
Između ostalog. :) Ali nije to njihov izum, već ponašanje skoro svake kolonijalne sile. Pogledaj šta su radili Španci u centralnoj i južnoj Americi par vekova pre nego što je Engleska uopšte postala značajna sila.

Ogi je napisao:
04 Jul 2018, 07:26
Engleska je najvece zlo na ovom svetu, vece cak I od Amerike. Nasi su veliki neprijatelji, mrze nas bukvalno. Ko to ne vidi taj laze sam sebe. Tako odvratan narod ne postoji nigde. Otud hejt.
Amerika je takođe njihovo "čedo" i mislim da su na to veoma ponosni. :) Inače, suviše lično shvataš odnose između naroda. Raspitaj se malo kakvo mišljenje engleska bahata i nadobudna "elita" ima o sopstvenom narodu ("nižim klasama"), kakvo o Velšanima, Ircima, itd. Pa i o celom ostalom svetu.

Gledao si seriju "Mućke", gde je prilično tačno prikazan život običnog, odnosno siromašnijeg naroda u Engleskoj. Ja poznajem neke iz srednje klase. A oni čine skoro celo stanovništvo. Da li i za te ljude misliš da su nam "veliki neprijatelji" i da "nas mrze bukvalno"?

Obimna i kompleksna tema, a i nema veze sa sportom. :)
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Sport

Post od Geza » 05 Jul 2018, 14:05

Srbija dobija Nacionalni stadion kod Ostružnice!

Srbija će dobiti Nacionalni stadion koji će biti izgrađen kod Ostružnice, potvrdio je ministar finansija Siniša Mali.
Izvor: B92

Govoreći o daljem finansiranju infrastruktire, Mali rekao je i da je u planu izgradnja novog nacionalnog stadiona, koji će se graditi kod Ostružnice.

"To nije samo izgradnja stadiona, već ulaganje u sportsku infrastrukturu. Nema razloga da Srbija ne bude domaćin nekog evropskog ili svetskog prvenstva. Tako ćemo zemlju promovisati na lepši način i privući turiste", istakao je Mali.

Projektantska kuća "Fenwick Iribarren Arćitects" će se baviti izradom projekta za izgradnju Nacionalnog stadiona, a ona bi trebalo da počne ove godine.

Još dok je Mali bio gradonačelnik, obavljeni su razgovori sa predstavnicima projektantske kuće koja je radila veliki broj stadiona u Evropi i svetu po standardima UEFA.

"Ovo je jedan od najvećih infrastrukturnih projekata u gradu, koji će umnogome promeniti sportsku sliku Beograda. S obzirom na to da predviđamo izgradnju stadiona za 60.000 gledalaca, što je ozbiljan kapacitet, moći će da se organizuju i finalne utakmice u Ligi šampiona i Ligi Evrope. To upravo i jeste naš cilj, da Beograd dobije moderan stadion na kojem mogu da se organizuju sportski događaji po najvišim kriterijumima UEFA, kako bi u nekom trenutku Beograd bio domaćin finala Lige šampiona ili Lige Evrope, kao što je ove godine bila organizovana utakmica Superkupa u Skoplju u kojem su igrali najbolji klubovi na svetu – Real Madrid i Mančester Junajted", istakao je Mali tada.

Pre nekoliko godina predsednik Srbije, a tadašnji premijer Aleksandar Vučić izjavio je da će Vlada izdvojiti 150 miliona evra za izgradnju stadiona.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1675
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Sport

Post od DasAuto » 05 Jul 2018, 14:48

Kakve su sanse za Svedsku protiv Engleske?
Navijam naravno za moje zuje protiv gospode iz Engleske.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Sport

Post od igor_harris » 05 Jul 2018, 14:52

snork je napisao:
aviator je napisao:
04 Jul 2018, 00:28
Nešto je podugačka ta skorija istorija. ;)
Oko 300 godina, tačnije od 1707. kada su konačno uspeli da pokore Škotsku i stvorili "Ujedinjeno Kraljevstvo". Tada kreću sa prekomorskim osvajanjima, prvo u Severnoj Americi (deo današnje Kanade koji se zove Newfoundland), a onda vrlo agresivno i po ostatku sveta. Do tada su im Škoti povremeno dolazili i do Londona. Inače su, tokom te, kako je oni zovu, "unutrašnje kolonizacije" prvo osvojili Vels, to je bilo 1300-ih godina.

Darko je napisao:
04 Jul 2018, 08:21
Mislis poput robovlasnistva i genocida? :)
Između ostalog. :) Ali nije to njihov izum, već ponašanje skoro svake kolonijalne sile. Pogledaj šta su radili Španci u centralnoj i južnoj Americi par vekova pre nego što je Engleska uopšte postala značajna sila.

Ogi je napisao:
04 Jul 2018, 07:26
Engleska je najvece zlo na ovom svetu, vece cak I od Amerike. Nasi su veliki neprijatelji, mrze nas bukvalno. Ko to ne vidi taj laze sam sebe. Tako odvratan narod ne postoji nigde. Otud hejt.
Amerika je takođe njihovo "čedo" i mislim da su na to veoma ponosni. :) Inače, suviše lično shvataš odnose između naroda. Raspitaj se malo kakvo mišljenje engleska bahata i nadobudna "elita" ima o sopstvenom narodu ("nižim klasama"), kakvo o Velšanima, Ircima, itd. Pa i o celom ostalom svetu.

Gledao si seriju "Mućke", gde je prilično tačno prikazan život običnog, odnosno siromašnijeg naroda u Engleskoj. Ja poznajem neke iz srednje klase. A oni čine skoro celo stanovništvo. Da li i za te ljude misliš da su nam "veliki neprijatelji" i da "nas mrze bukvalno"?

Obimna i kompleksna tema, a i nema veze sa sportom. :)
Obozavam ovakve postove da procitam u sportskoj temi. Nemoj mi razdvajati loptu i politiku.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Sport

Post od starac vujadin » 05 Jul 2018, 15:50

Geza je napisao:
05 Jul 2018, 14:05
Srbija dobija Nacionalni stadion kod Ostružnice!

Srbija će dobiti Nacionalni stadion koji će biti izgrađen kod Ostružnice, potvrdio je ministar finansija Siniša Mali.
Izvor: B92

Govoreći o daljem finansiranju infrastruktire, Mali rekao je i da je u planu izgradnja novog nacionalnog stadiona, koji će se graditi kod Ostružnice.

"To nije samo izgradnja stadiona, već ulaganje u sportsku infrastrukturu. Nema razloga da Srbija ne bude domaćin nekog evropskog ili svetskog prvenstva. Tako ćemo zemlju promovisati na lepši način i privući turiste", istakao je Mali.

Projektantska kuća "Fenwick Iribarren Arćitects" će se baviti izradom projekta za izgradnju Nacionalnog stadiona, a ona bi trebalo da počne ove godine.

Još dok je Mali bio gradonačelnik, obavljeni su razgovori sa predstavnicima projektantske kuće koja je radila veliki broj stadiona u Evropi i svetu po standardima UEFA.

"Ovo je jedan od najvećih infrastrukturnih projekata u gradu, koji će umnogome promeniti sportsku sliku Beograda. S obzirom na to da predviđamo izgradnju stadiona za 60.000 gledalaca, što je ozbiljan kapacitet, moći će da se organizuju i finalne utakmice u Ligi šampiona i Ligi Evrope. To upravo i jeste naš cilj, da Beograd dobije moderan stadion na kojem mogu da se organizuju sportski događaji po najvišim kriterijumima UEFA, kako bi u nekom trenutku Beograd bio domaćin finala Lige šampiona ili Lige Evrope, kao što je ove godine bila organizovana utakmica Superkupa u Skoplju u kojem su igrali najbolji klubovi na svetu – Real Madrid i Mančester Junajted", istakao je Mali tada.

Pre nekoliko godina predsednik Srbije, a tadašnji premijer Aleksandar Vučić izjavio je da će Vlada izdvojiti 150 miliona evra za izgradnju stadiona.
Hvala Bogu, ali sve to ima smisla ako će Partizan i Zvezda igrati na njemu i da tako bude stalno u upotrebi, a da se dele troškovi što bi svima išlo u prilog.
Mislim da su mogli da nađu neku bližu lokaciju. Ovo mi deluje kao da su smišljali čime da opravdaju "metro iz ničega" s te strane.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7065
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Sport

Post od DukeNS » 05 Jul 2018, 16:04

U 5 banki da ce nastaviti da igraju na svojim stadionima, te ce ovo ispasti jos jedan besmislen projekat koji je sluzio samo u cilju uzimanja ozbiljnih novaca...

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Sport

Post od blaugrana » 05 Jul 2018, 16:19

Sto bi moja pokojna baka rekla "treba nam k'o soli u dupetu"

Gesendet von meinem SM-J500FN


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Sport

Post od nidza » 05 Jul 2018, 16:24

Treba nešto van Beograda da naprave. Otkad su ga se dokopali ne vade ga.

Meni tuga kad prođem Gazelom sad, nekad se video grad, sad je odmah uz ogradu zgradurina.


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 550
Pridružio se: 29 Apr 2012, 16:50
Lokacija: Stara Pazova

Re: Sport

Post od Milan » 05 Jul 2018, 18:39

Dok nam je država, infrastruktura, putevi, bolnice u stanju u kakvom jesu, ovakve budalaštine kao što je ovaj stadion su čista glupost, u suštini bezobrazluk bahatost i bacanje para gde će se naravno braća i ekipa okolo opariti za još par desetina miliona. Ako mkrnu 100.000 na jelku, onda zamislimo koliko će da ode na 1 stadion.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19259
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Sport

Post od Heinz » 05 Jul 2018, 22:00

nidza je napisao:Treba nešto van Beograda da naprave. Otkad su ga se dokopali ne vade ga.

Meni tuga kad prođem Gazelom sad, nekad se video grad, sad je odmah uz ogradu zgradurina.


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Off ali zanimljivost: to je samo garaža za budući shopping mall za koji još uvek nemaju projekat.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9060
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Sport

Post od Darko » 05 Jul 2018, 22:22

nidza je napisao:
05 Jul 2018, 16:24
Treba nešto van Beograda da naprave. Otkad su ga se dokopali ne vade ga.


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Moje misljenje je da je bg prilicno zapostavljen i obogaljen. Nema metro, nema obilaznicu, ulice raspad, fasade se raspadaju u sirem centru..itd.
To sto politicari sede u bg i kradu od ostatka srbije ne reflektuje se mnogo na beograd osim po pitanju njihovog voznog parka i vila.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Sport

Post od nidza » 05 Jul 2018, 22:23

To mi deluje kao jedini objekat koji uspešno napreduje.

Nažalost ove godine zujim po gradovima koji su pozitivan primer urbanizma. Mnogo mi je loše kad se vratim kući. Lakše mi je što smo se skućili daleko od centra, odmah pored reke i u moru zelenila, da ta sranja ne gledam previše često.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Odgovori