Sport

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Sport

Post od Geza » 13 Jan 2012, 11:30

Stanojević smenjen, Grant i zvanično trener Partizana!
http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudb ... -Partizana

Upravni odbor Partizana je na sednici razrešio dužnosti trenera Aleksandra Stanojevića, na čije je mesto postavljen Avram Grant.

Kao što je najavljeno u četvrtak, Izraelac je seo na klupu crno-belih, što će mu doneti oko 800.000 evra na godišnjem nivou.

Odluka je doneta usled povreda Statuta i opštih akata kluba i ugovora o radu izvršenih od strane Aleksandra Stanojevića iznošenjem i podržavanjem iznošenja netačnih podataka o radu kluba, navodi se u saopštenju Upravnog odbora, u kom piše da je srpski stučnjak svojim izjavama datim javnosti 24. i 26.12.2011. godine, izvršio povredu radnih i ugovornih obaveza, čime je jasno i nedvosmisleno saopštio da „više nije trener Partizana.

Uprava je navela i da promena trenera nije bila planirana i da je prouzrokovana isključivo Stanojevićevim ponašanjem.

Nakon završetka sednica, biće i zvanično potpisan ugovor sa novim trenerom Grantom, a još nije poznata kada će biti promocija novog kormilara srpskog šampiona.

Grant je u dugodišnjoj karijeri bio i sportski direktora Čelsija 2007. godine, ali je posle odlaska Žozea Murinja preuzeo trenersku funkciju i januara 2008. godine doveo Branislava Ivanovića na Stamford Bridž.

Posle poraza u finalu Lige šampiona od Mančester junajteda, Izraelac je dobio otkaz u maju 2008. godine, pa je preuzeo Portsmut sa kojim je ispao iz lige zbog teške finansijske situacije, ali ih je vodio do finala FA kupa.

Poslednji angažman mu je bio u Vest hemu, sa kojim je ispao iz Premijer lige.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Vesti iz sporta

Post od bane valjevo » 13 Jan 2012, 11:39

Stanojevic jeste go..o od coveka, ali daj bre Grant??? Ne kazem da je los trener, ali zaista mislim dati nekome skoro milion evra za sezonu, pa to je ludost... Mislim da Zvezda ima odlicne sanse da stigne Partizan...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vesti iz sporta

Post od trojanac » 13 Jan 2012, 12:38

Nisam stručnjak za fudbal niti pratim, tako da ne znam ni koji je razlog da Stanojevića tako oceniš. Meni je dovoljno da čovek ima dobre rezultate već godinama unazad, a sad kako to postiže, stvarno ne znam.
Ovaj Grant je čist promašaj, ubeđen sam. :thumbdown:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Vesti iz sporta

Post od bane valjevo » 13 Jan 2012, 13:04

Ima par stvari koje mu zameram cak i ja koji eto vise preferiram Zvezdu nego Partizan... Ali problem je sto su u mom drustvu sve sami grobari i to oni zagrizeni sa sve pretplatnim kartama kako za Fk tako i za Kk, e samo da cujes njih...

Zameraju mu to sto je kum sa Damjancem koji je menazder gomili fudbalera koji ne zasluzuju mesto u ekipi... To sto nije dao otkaz kada ga je dao i Krstajic vec kao on bi da rusi Djurica na izborima u februaru iz ekipe, a u stvari ima platu od 300k evra pa mu se ne ide iz fotelje... To sto nije ostao dosledan i drzao pojedince u Teleoptiku, to sto nije digao glas kada je rasprodato 15 fudbalera, kada je zbog raznih menadzera i para koje je uzeo njemu u napadu protiv Samroka igra Jovancic a ne Dijara, koji je tada bio spreman posle povrede... Ima jos puno toga ali sad da ne razglabam... Uglavnom mnogi grobari, barem ovi koje ja znam smatraju da je ipak trebao da ostane, jednostavno poznaje ekipu, ima bodovnu prednost, i treba mu dati da zavrsi posao... Problem sa Grantom je taj sto ima godisnju platu od 800k evra, a ako mu daju otkaz, sve ce morati da mu plate do poslednjeg centa...

Zamisli sad ako je Tejgo kostao milion i po, a za Moreiru je bio problem plata od 400k evra a ovome daju ovolike pare, kakav igrac bi mogao da se kupi za recimo 2 miliona evra, i sta bi taj sve radio ovde... Po meni cisto bacanje para...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vesti iz sporta

Post od pedja » 13 Jan 2012, 22:49

Kako je Partizan ovo iskusno odradio...
Kada je Krstajic otisao, svi su ocekivali da ce Stanojevic otici za njim, kao sto je sam i rekao.
Medjutim, ovaj naravno to nije uradio, odlucio sa ostane uz ekipu, bla,bla...

I onda kada je ispao to sto je ispao, Partizan ga lepo sutne. Pa sada neka gleda sta ce :lol:
Namestise ga, a i on je sam doprineo tome.

Inace, slabo pratim fudbal, a pogotovo Partizan, ali ovo je bilo danima po novinama...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Sport i prikljucenija

Post od pedja » 15 Jan 2012, 19:05

EDIT by mod: Post prebačen u odgovarajuću temu.

Evo i topika o sportu.

Otvorih ga jer videh da je startovalo prvenstvo u rukometu.
Sta me zanima: Otkad smo postali velesila u tom sportu?
Naime, vec danima se po novinama pojavljuju naslovi da nam je ovo sansa za medalju (da li zato sto to uvek pisu, pa igramo za plasman od 9-16 mesta, ili zato sto smo domacini?). Uz to, tu su i nezaobilazne price tipa: Zasto nisu zvali Nikolica i Bojinovica, lobi ovaj, lobi onaj...

Dosta slabije pratim sport poslednjih godine, rukomet pogotovo, pa me stvarno zanima ima li bar malo relane podloge u pricama o nekom polufinalu?

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Vesti iz sporta

Post od bane valjevo » 15 Jan 2012, 19:24

Ima... Ali samo teoretski... Imamo najbolje pojedince u najboljim evropskim klubovima... Problem je organizacija, odn nedostatak kvalitetnog srednjeg beka kao sto je Balic ili Karabatic koji moze da povuce kontru, razigra krila i pivota... Nasa igra se zasniva da das loptu Ilicu, ili Sesumu pri kraju 30 sekunde napada jer nisi uspeo nista da organizujes i da on raspali po njoj sa 8 metara... Bukvalno receno nemamo plejmejkera... Kao u fudbalu, ista stvar...

I da jos jedna stvar, igramo prevazidjeni rukomet, spor, sa puno kontakta i zabijanja u telo protivnika, bez kontre... Manje vise to je i proisteklo iz toga sto nemamo tog dobrog pokretljivog srednjeg beka... Bukvalno nam fali igrac sa mozgom...


Pazi taj Momir Ilic je skoro svake sezone najbolji strelac Lige sampiona, Sesum jedan od najboljih igraca u istoj, pivoti su nam fenomenani, ali nema ko da razradi napad i da im da tu loptu kako valja...

Da li je pozvan Nenadic???
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Vesti iz sporta

Post od Ogi » 15 Jan 2012, 19:56

Video sam da je Nenadic na spisku.

Mene je sramota beogradske publike. Hala poluprazna, atmosfera pozorisna. Setite se samo prvenstava evrope gde god da se igraju, koliko se samo fanaticno navija, svi iz sveg glasa, mladi, babe, dede...

Danas smo igrali upravo ovako kako je Bane rekao (jer drugacije ne znamo) ali sam se iznenadio da smo cak nekoliko golova uspeli da damo sa krila!? :shock: Ilic i Vujin su resetali ali tesko nama sa nekim tezim protivnikom ili kada njima dvoijici ne bude islo. Oduvek sam prezirao igrace tipa Nenad Perunicic koji osim sirove snage nemaju nista.

Inace, po meni, apsolutno nema sanse da nista uradimo na ovom prvenstvu, ocekujem da budemo drugi u grupi, iza Danske i da to bude to. Prvenstvo je izuzetno tesko, pogledajte vi samo te ekipe, tu se ne zna ko je bolji od koga... Nemacka, Ceska, Svedska, Franucuska, Rusija, Hrvatska, Danska, Norveska... :o

Inace, rukomet je bio najtrofejniji sport stare Jugoslavije samo sto mi uvek volimo da kazemo da je to NAS najtrofejniji sport...

Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Vesti iz sporta

Post od Aleksandar194 » 15 Jan 2012, 20:24

Nenadic je bio na sirem spisku, ali je otpao...
Slika

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Vesti iz sporta

Post od bane valjevo » 15 Jan 2012, 20:30

Taj Nenadic je trebao da bude nas Balic... Upropastise ga povrede i Barselona... :(

Inace u Cairu je bilo 3 hiljade Makedonaca, atmosfera kao da igraju u finalu a ne prvu utakmicu u grupi...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vesti iz sporta

Post od pedja » 15 Jan 2012, 20:34

Za trenutak se zapitah sta rade u Egiptu :uf: :lol:

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Vesti iz sporta

Post od bane valjevo » 15 Jan 2012, 20:38

Osisana latinica.... :rofl:
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Vesti iz sporta

Post od Paja » 15 Jan 2012, 23:59


Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Sport

Post od profesorPROST » 16 Jan 2012, 00:39

Počinjeee :) :) :)
Slika
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Sport

Post od bane valjevo » 16 Jan 2012, 00:43

Sta mislite, moze li Djokovic opet do kraja?


Ja mislim da moze, nece mu biti lako, sad je tu breme uspeha od prosle godine, ali mislim da ce izgurati...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Odgovori