Sport

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8818
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Sport

Post od Gaginh0 » 25 Jan 2012, 14:27

Barsa i Real igraju jednom mesecno a? :D
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Sport

Post od bane valjevo » 25 Jan 2012, 14:32

Mislim da im je ovo 8 put za godinu dana... Bukvalno...

2 puta u prvenstvu, 2 puta u LS, jedanput u Kupu, sad 2 puta u Kupu, jednom u prvenstvu...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Sport

Post od steva_anya » 26 Jan 2012, 00:18

2-2, Barsa prosla dalje sa ukupnim rezultatom 4-3.

Sta mi se mnogo dopada [osim prolaska Barse za koju navijam]:
- igra se bas napadacki, nema bunkerica i sl. sa obe strane
- jako dobra utakmica za gledanje :kokice: , a ne kao nas "derbi"
- Cavi iz Barse je car! :doubleup: Kako taj covek igra! :bravo:
Ne raspravlja se sa sudijama i protivnicima, samo cuti i igra, deli lopte, pravi driblinge i sve to radi fenomenalno ...

A najvise mi se dopala Alvesova golcina! :sreckovic:
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Sport

Post od nuk » 26 Jan 2012, 08:57

real je mnogo zrelije odigrao ovu drugu utakmicu, odlicno su zatvorili barsu, mesiju nisu dali da se razmase ali nazalost, ni ovoga puta nije bilo dovoljno za pobedu.
licno, ne volim ni jedne ni druge ali moram da priznam da je ovo jedna od retkih njihovih medjusobnih duela koje je bilo milina gledati.
napomenuo bih samo Arbelou koga nisam skoro gledao u ovako dobrom izdanju, Benzemu koji konacno sazreva kao igrac i Pepea koga treba zakonom zabraniti ako ne i streljati onako, za primer!
E da i Kaku, koji nikako da se konsoliduje, nije mi jasno sta se desava sa tim covekom, jos jednom je neprimetno odigrao veci deo meca

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Sport

Post od bane valjevo » 26 Jan 2012, 10:51

Ja sam za Kaku cuo u dva trenutka, kada je fauliran u 10om minutu, i kad je izasao u 60 i nekom... Steta... :|
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Sport

Post od bane valjevo » 26 Jan 2012, 11:51

Nikad bolji komentar u zivotu nisam procitao na ono B92 sajtu...



Posle svakog El Classico-a citao sam svakave komentare. Pre svega navijaca Barselone ciji broj upadjlivo raste od one partije Toma Heninga Overboa onomad na Stamford Bridge-u. 'Ajde kao neko ko ne voli ni Barsu ni Real nesto da kazem:

1. Barsa je najbolje organizovan klub na svetu. Uz Man UTD jedini klub koji ima sistem rada. Verovatno najbolje organizovana omladinska skola na planeti (to itekako ima veze sa novcem i dovodjenjem talentovane dece iz svih krajeva Spanije i sveta). Njihova igra je najpametnija. Ne, nije to kao sto svakakojaki strucnjaci pricaju zato sto je to"najlepsi" (lepota je uvek, pa i u fudbalu, jedino stvar ukusa)i najofanzivniji fudbal. Radi se jednostavno o fantasticnom posedu lopte sto jako cesto nema veze sa ofanzivom : kada mi imamo loptu, protivnik ne moze dati gol (neko kaze da je to rekao Johan Krojf, neko da je to engleska "narodna", a ja sam to cuo prvo od Brajana Klafa, nebitno je). Mnogo je tu pasova unazad, mnogo puta se lopta drzi na svojoj polovini ili sredini, nekada se ne zeli da se napadne, a nekada (jako retko) ti napadi su neefikasni (Celsi, Inter, Real, dakle jednom Hidink, ostalo Murnijo). Ali, ponavljam, to je najpametniji nacin igranja fudbaal koji najcesce donosi rezultate. Oni prema toj misli prave ekipu i za to svaka cast.

2. Da ne pricam o Realu kao klubu. Tu se cesto tokom istorije desavalo da se stvari menjaju bez logike, treneri otpustaju zbog samo njima jasnih razloga, igraci kupuju ne primarno u vezi sa gradjenjem igre i tima. Ali, sada je tu Murinjo, covek koji je sve i svasta u stanju da istrpi i koga interesuje jedino trofej. Sa Barselonom se ne moze nadigravati. Niko to ne moze. Barselona ne mora da pravi taktiku ni za jednog protivnika - svi, ukljucujuci i Real, moraju da prave taktiku prema Barseloni. Kada procitam sta ko i kako misli o Barsinim pobedama nad Realom prosle , a narocito ove sezone, digne mi se kosa na glavi. Posed lopte, ofanzivna igra, ovaj hrabar, onaj kukavice, ovi grubi, oni jadni (prljavi i kvarni kao supalj zub su i jedni i drugi i ogromna vecina latinskog fudbalskog sveta,: tamo se nekorektan potez, za razliku od Engleske ili Nemacke, smatra inteligentnim: da li ste nekad culi zvizduke Italijana Pipu Inzagiju?). Barselona pobedjuje iz jednostavnog razloga: ima igrace koji su hladni kao spricer na velikim utakmicama! Oni drze loptu mnogo duze od Reala, ali su od 5 ovogodisnjih utakmica samo na prvoj u kupu ove sezone stvorili vise sansi od Reala. ALi su svoje sanse skoro uvek u najvecoj meri iskoristili. E tu je Real iza: Ronaldo je na poslednja dva meca dao po gol Barsi (sto za nastavak sezone u Ligi i Ligi Sampiona moze da bude ne bitan, vec odlucujuci faktor), ali ga pre toga nigde nije bilo. Da je u situacijama u kojima je bio na utakmici u prvenstvu na njegovom mestu bio, recimo Dijego Milito, fizicki, bioloski, tehnicki daleko slabiji, ali u glavi na velikim tekmama daleko veci igrac, vrlo je moguce da bi u Barsinoj mrezi bilo 2, 3 i vise golova. Iguain je jos gori: njegova reakcija u desetoj sekundi vecerasnje utakmice sve govori. Uostalom, kada je on to dao gol Barsi? Di Marija je takodje tu: covek nie mogao da centrira u derbiju )pogodio je Pujola i Abidala 800000 puta u clanak). Sledecu utakmicu je pokidao i dao jako lep gol.Dakle, u ofanzivnoj liniji Reala je jedan i po igrac koji resava velike tekme: Benzema (jedan) i Ronaldo (za sada po). Nekada je to bio Kaka,ali tada je kostao 64 milke evra i igrao za Milan, mozda ce to biti Ozil, ali jos uvek nije, a Cavi Alonso ne stize od defanzive i organizacije igre u blizinu gola dovoljno cesto. A u Barsi velike utakmice bez problema resavaju i na njima golove postizu: Cavi, Inijesta, Sanciz, Fabregas, pre svih Pedro i Vilja (obojica znaju da daju gol iz jedne jedine sanse kada Barsi bas ne ide, ali se o njima jako malo prica - da je Mesi dao onakve dve golcine kao Vilja finale Lige Sampiona i Super Kup Spanije ne bi se prestajalo sa pricama o njima, ovako, to je samo mali Vilja, pa i nije nesto), Dani Alves (kakva golcina veceras), a cini mi se i svako ko udje sa klupe. Tek na kraju pominjem Mesija.

Barsa, dakle, pobedjuje zato sto daje golove, Real gubi zato sto ih daje manje i to je to. Da je veceras Real iskoristio trecinu sansi u prvih 40 minuta, da je imao samo malo srece (sut Ozila), veceras bi slavili.

I ne pljujte Murnija. Realovci : to je jedini covek koji je ovoj i ovakvoj Barsi (sa sve UEFOM, Platinijem, Blaterima, Overboima, Busakama i ostalim DeBlekerima) uspeo da uzme trofeje u poslednje tri sezone (Inter LS, Real Kup Kralja). Barselonisti: setite se da je bio glavni trener omladinskog pogona FC Barselona i obucio generaciju i u prvi tim izbacio Cavija, Pujola, Valdesa itd.)A kao covek je mnogo daleko od djavola koakvim ga mediji predstavlaju (mozda da bi se novine prodavale, cuo sam da, eto, i novinari ponekad slazu, preuvelicaju i sl.)kao sto su neki drugi mnogo daleko od andjela kakvim predstavlaju njih.

O sudjenju veceras ne bih. Da je svako ko je zasluzio dobio crveni, utakmica bi bila prekinuta.

Izvinjavam se na ovolikom postu, ali to je samo zato jer smatram da se fudbal tesko moze analizirati u dve recenice...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Sport

Post od bane valjevo » 27 Jan 2012, 14:38

Idi Djokovicu u tri lepe... :D
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Sport

Post od Laki021 » 27 Jan 2012, 14:47

E i ja sam ga psovao, kolko nam covek samo skracuje zivote :)

Svaka cast i srecno u finalu.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6243
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Sport

Post od Heineken » 27 Jan 2012, 14:58

:sreckovic: :sreckovic: :sreckovic: :sreckovic: :sreckovic: :sreckovic:
Kakav mec... :djavo:

:zastava: :zastava: :zastava:

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Sport

Post od bane valjevo » 27 Jan 2012, 21:23

Staniću izrasla još jedna ruka!!! :kezo:
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Sport

Post od bane valjevo » 27 Jan 2012, 21:44

DARKOOOOOOOO????????




:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Sport

Post od Cherokee » 27 Jan 2012, 21:55

:zastava: legendaran dan za Srbiju :zastava:

Drago mi je za sve, ali narocito za rukometase, jer se konacno vracaju na puteve stare slave :cool!:

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6243
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Sport

Post od Heineken » 27 Jan 2012, 21:57

:sreckovic: :sreckovic: :sreckovic: :sreckovic: :sreckovic: :sreckovic: :sreckovic: :sreckovic:
:zastava: :zastava: :zastava: :zastava: :zastava: :zastava: :zastava: :zastava: :zastava:

Meni danas savrsen dan 3 od 3 :isplazijezik:
Slika

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Sport

Post od kvcali » 27 Jan 2012, 22:01

Sveti Sava, mora 3x da bude

Slika
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Sport

Post od bane valjevo » 27 Jan 2012, 22:08

Slika
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Odgovori