Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Pulp Fiction » 30 Nov 2019, 09:21

Hvala, sjajni utisci. :thumbup:

To za travu i čupkanje je baš wtf...zar nije cilj nije to opičiti totalom ili tako nešto, da što pre odeš odatle i ne smaraš saobraćaj ili ne dovodiš sebe opasnost, ona se osuši i miran si par meseci..
A inače vidim da kažeš da ima dosta nesreća, da li su česte ovako teške sa pogibijom vozača, kao kod nas, ili oni to ne pišu po novinama i ne javljaju po TV kao mi.
Što se tiče birokratije, pretpostavljam da kad se ide sa EU pasošom to te ne zanima previše?

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 30 Nov 2019, 09:32

Dosta zavisi od sredine u kojoj radis.

Ja na primer radim 100% sa fakultetski obrazovanim, mahom inzenjerima, i odnosi su super. Privatno se retko druze, ali ima izlazaka sa pivom.

Posla ima koliko hoces za sofere, magacionere, medicinske radnike i ostale manualne poslove. Cim se funkcija poveca, e tu je vec guzva i ni izdaleka tako jednostavno.

Ja garderobu ne kupujem redovno, vec kada naleti akcija, jer mi uglavnom nista nije hitno, i tada su cene uglavnom daleko ispod onih koje sam placao u Srb, mada varira.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od blaugrana » 30 Nov 2019, 10:34

Gagi Bog :)

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Kabal
Postovi: 2885
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Kabal » 30 Nov 2019, 10:48

To sto spominjete socijalni zivot nula, jeste li cimali Svabe na pivkana u toku nedelje/vikendom pa odjebe vise puta ili jednostavno niste upoznali coveka da vam legne pa da ga cimnete na pivo? Posto imam utisak, ogranicavam se na Minhen, da su kafane pune uvece generalno i svi zderu i piju.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od member » 30 Nov 2019, 11:04

Gagi, top priča za novine!


Kablovska, ja sam popio cisterne piva sa Švabama, ali to jednostavno nije to. Društveni život tamo i ovde su dva različita sveta.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 30 Nov 2019, 11:14

Meni vise prija drustveni zivot ovde, jer ti niko ne viri u privatnost, osim gastosa tu i tamo.

Ostave te da budes to sto jesi.

Nisam imao "ekipu" u Srb kao sa VIPovih reklama, nisam visio po kaficima i blejao, tako da i ne primecujem razliku, osim boljitka.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk



Ralee
Postovi: 3479
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Ralee » 30 Nov 2019, 11:20


ikac2000 je napisao: Posla ima koliko hoces za sofere, magacionere, medicinske radnike i ostale manualne poslove. Cim se funkcija poveca, e tu je vec guzva i ni izdaleka tako jednostavno.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
Slozio bih se. Jako tesko se dolazi do nekih pozicija koje su usko spec jel tu svabo dominira.

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1055
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od meidling » 30 Nov 2019, 11:25

Bravo Gagi za iskrenost i realnost.To je realna prica o Eldoradu za nas šljakere iliti obične smrtnike.Ja već izbegavam odgovore na pitanja kako je u AT jer sam primetio da mi niko ne veruje ako ne čuje ono što želi da čuje.
Nisam znao da su lekovi u D besplatni.U AT se placa participacija 6.10 €

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od blaugrana » 30 Nov 2019, 11:25

Kabal je napisao:To sto spominjete socijalni zivot nula, jeste li cimali Svabe na pivkana u toku nedelje/vikendom pa odjebe vise puta ili jednostavno niste upoznali coveka da vam legne pa da ga cimnete na pivo? Posto imam utisak, ogranicavam se na Minhen, da su kafane pune uvece generalno i svi zderu i piju.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Kod mene u firmi imamo u toku godine 3 team bildinga. Klopa, kuglanje...
To traje oko 2 sata, posle toga se ide dalje. Neki club ili tako nesto.
Generalno Nemcima je vikend ventil za sve

Ni u Srbiji nisam bio nesto nastrojen kafanama, tako da mi to ne nedostaje.
Sad popijem pivo sa zenom umesto sa drugarom :)

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk



Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Gaginh0 » 30 Nov 2019, 11:30

Sto se tice udesa, imam deonicu od 240km koju cesto prolazim od Frajburga do Stutgarta, za 5 meseci i jedno 50 prolazaka sami sam jednom prosao da nije bilo usput minimum 2 saobracajke, plus standardno zastoj kod Forchajma hde se suzava sa 3 na 2 trake.

Ja razimem Ikca i njemu slicne, ali ja sam naucio u Srbiji da se druzim, da sam stalno u kaficima i diskotekama jer mi je takav posao bio. Ovde po kaficima uglavnom Turci, piju Red Bull i puse Shishu.

Sto se tice birokratije za mene svejedno jer imam EU, za zenu je malo komplikovanije, ali mislio sam prvenstveno sto se frljaju papirima od opstine do opstine.

Nema sta da pricam da je sve med i mleko kad nije, mislim da sam skroz realan, sem mozda za saobracaj :kezo:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Kabal
Postovi: 2885
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Kabal » 30 Nov 2019, 11:31

ikac2000 je napisao:Meni vise prija drustveni zivot ovde, jer ti niko ne viri u privatnost, osim gastosa tu i tamo.

Ostave te da budes to sto jesi.

Nisam imao "ekipu" u Srb kao sa VIPovih reklama, nisam visio po kaficima i blejao, tako da i ne primecujem razliku, osim boljitka.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
Dobro ti si malo specifican izgleda, sve ti je ovde bilo sranje generalno i pored dobre plate itd tako da verujem da ti je tu do jaja, odgovara ti taj mentalitet. Slika

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 30 Nov 2019, 11:38

Kada odem u Srb na nedelju dve, lepse mi je nego na moru, ne izvrci :-)

Samo je dosta lakse i lepse kada ne zavisis od Srb a dole si. onda je kao u bajci :-)

Ja ne zivim u iluziji da cu da budem penzioner ovde, poceo sam sa 38 god. Mada ko zna...

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk





Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od member » 30 Nov 2019, 12:25

^
Ti si sa 38 godina otišao u inostranstvo?

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od srdjanyo » 30 Nov 2019, 12:29

Gagi, tebi su kazne redovne poput režije. Smanji malo gas, znaš da oni imaju onu posebnu policiju za kamiondžije BAG. :kezo:

Jedno mi nije jasno, kako možeš da ne kupuješ HB, Paul&Shark, Tomi, Ninu Ricci?Zna se da nisi pravi Srbin i pravi fenser ako nemaš bar pola garderobe u tim brendovima. Razumem da si do skoro živeo u Veterniku, ali sad si u Evropi. Čoveče...
:kezo:

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od shandu90 » 30 Nov 2019, 12:30

@ikac2000 Ili si diplomirao :rofl: Salim se malo. Vidim da se i ovi moji gastosi sve krace zadrzavaju u Srbiji. Pre se nadjemo negde u okolnim zemljama, nego da ovde provode vreme. Dugo su tamo, odvikli se od ovog nacina zivota.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk



Odgovori