Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Risto » 01 Dec 2019, 00:26

Kod njih to ne bi bilo izvodivo bez kliznog radnog vremena. Ja sam isto u problemu jer su mi institucije na 45 minuta od posla pa otpada ona varijanta da izađem sa posla koju oni koriste.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Gaginh0 » 01 Dec 2019, 00:41

ikac2000 je napisao:
01 Dec 2019, 00:09
Navici ces se
Toga se i bojim.
Evo nesto me zeza aplikacija od banke, aj sad opet pravi planove i proracune da u narednih par nedelja stignes da odes u banku za vreme radnog vremena.

Umrli bi od gladi da ih zadese nesrece kao nas poslednjih 30 godina.

Sad se osecam kao "Ogi je mrtav, ziveo Ogi", ali danas sam resio da otvorim dusu.
I opet kazem ima ova zemlja velike prednosti, ali i velikih nedoststaka, valjda je zato sve u nekom redu jer se drze tih pravila sto ne prave kompromise kao mi. Ne znam.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1056
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od meidling » 01 Dec 2019, 02:50

Risto je napisao:Kod njih to ne bi bilo izvodivo bez kliznog radnog vremena. Ja sam isto u problemu jer su mi institucije na 45 minuta od posla pa otpada ona varijanta da izađem sa posla koju oni koriste.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
Zašto otpada kad imaš pravo na posetu ustanovama (Amtsweg)ili lekaru ako doneses potvrdu(Zeitbestätigung)?

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od member » 01 Dec 2019, 10:24


Gaginh0 je napisao:
Umrli bi od gladi da ih zadese nesrece kao nas poslednjih 30 godina.
Već si gore par puta napisao da su ovakvi ili onakvi, i dao si neko neko svoje vidjenje njih kao nacije. Zaboravio sam tačno kako si ti to formulisao, a mrzi me da tražim.

Druže, to ti je zabluda i po.

Oni su nacija koja je pre samo 70godina držali celu Evropu pod šapom. Čak i kada su posle 2 Sv.rata malo izduvali, posle te "nesreće" opet su iznutra jačali i danas opet drže skoro pa celu Evropu ali na drugačiji način.

Oni imaju 2 jaka aduta koja mi nikada nismo imali, a verovatno ni nećemo: organizacija i disciplina.

Uzmi bilo koji primer, npr.kad se dešavala ona pucnjava u Tunisu, oni su u roku nekoliko sati poslali ne znam koliko aviona da evakuišu svoje državljane, a moj drugar i ostala Srbadija su 2dana čekali da ih neko izvuče.

Ma bilo čega da se setim, daleko su oni ispred nas.
Šta god da se desi, oni neće da popuše. Popušićemo ga opet mi male nacije.

Mene je oduvek nervirala samo jedna stvar. Uzmimo za primer neku manju Evropsku državu, npr. Austrija ili Holandija. Šta to oni imaju a mi nemamo? Imaju drugačiji mentalitet.

Ovde u Srbiji, kada bi postojalo samo 20% (ne treba više20% je sasvim dovoljno) reda, rada i discipline kao što je u Austriji, Srbija bi bila vrhunska država za život.

Pisao sam čini mi se o tome na carsu pre 10ak godina.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Pulp Fiction » 01 Dec 2019, 10:37

Ih kad ih zadese nesreće i loš život oni pokreću svetske ratove da bi i drugima bilo tako. :D

Ma mentalitet i ta disciplina koja liči na tupavu ograničenost ko terasa, je verovatno i nešto pozitivno, ali pretpostavljam samo dok se ima love, a oni imaju otkako je USA to sve obnovila, pa sad su odavno učmali u tom dobrom životu i sve podmazano radi, došljaci imaju svoj deo u tom mehanizmu , oni u svom komanduju, njihova elita i stari plemići iz senke sve nadgledaju itd...
Život je lep.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9067
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Darko » 02 Dec 2019, 11:51

Slika

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 02 Dec 2019, 12:24

I dalje 2 do 3x jevtinije od kvadrata u Kelnu i vecim gradovima slicne gradnje, tako da je opcija za penziju prihvatljivija, ko zeli da zivi u gradu.

Kako sve vise ljudi odlazi, mislim da cene novogradnje mogu samo da rastu, jer ce se povecati broj zainteresovanih.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk




Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23807
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od dragvorl » 02 Dec 2019, 12:26

Dok se ode u pemziju ko zna koje ce cene biti u Srbiji.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6749
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljuba » 02 Dec 2019, 14:13

Sto se tice penzionera ovde oni masovno kupuju kuce u Portugalu i manje po Spaniji, po nekim selima uglavnom ispod 100k (znaci prodas ovde stan za 500k, kupis kuci za 100k a ostatak krckas...), a tamo je redovan zivot daleko jeftiniji, a i prilicno kvalitetniji. Jedino ostaje problem tvojih koji su ko zna gde i zdravstvo... Plus komune su izuzetno velike sa cistim Holandskim selima :) Cuo sam da imaju komune i po Srbiji...

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7069
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od DukeNS » 02 Dec 2019, 18:31

Holandjani imaju komune po Srbiji?

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6749
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljuba » 02 Dec 2019, 20:14

Drugar (isto Srpski Holandjanin) mi je pricao o jednoj na Fruskij Gori, a kaze da ih ima... Kupe par kuca u nekom izolovanom mestu i dovlace jos ljudi - porodica. Prost sistem :)Potrazicu na internetu da li ima neka preciznija informacija...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd
Birthday

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Grujic » 02 Dec 2019, 21:56

member je napisao:
Gaginh0 je napisao:
Umrli bi od gladi da ih zadese nesrece kao nas poslednjih 30 godina.
Već si gore par puta napisao da su ovakvi ili onakvi, i dao si neko neko svoje vidjenje njih kao nacije. Zaboravio sam tačno kako si ti to formulisao, a mrzi me da tražim.

Druže, to ti je zabluda i po.

Oni su nacija koja je pre samo 70godina držali celu Evropu pod šapom. Čak i kada su posle 2 Sv.rata malo izduvali, posle te "nesreće" opet su iznutra jačali i danas opet drže skoro pa celu Evropu ali na drugačiji način.

Oni imaju 2 jaka aduta koja mi nikada nismo imali, a verovatno ni nećemo: organizacija i disciplina.

Uzmi bilo koji primer, npr.kad se dešavala ona pucnjava u Tunisu, oni su u roku nekoliko sati poslali ne znam koliko aviona da evakuišu svoje državljane, a moj drugar i ostala Srbadija su 2dana čekali da ih neko izvuče.

Ma bilo čega da se setim, daleko su oni ispred nas.
Šta god da se desi, oni neće da popuše. Popušićemo ga opet mi male nacije.

Mene je oduvek nervirala samo jedna stvar. Uzmimo za primer neku manju Evropsku državu, npr. Austrija ili Holandija. Šta to oni imaju a mi nemamo? Imaju drugačiji mentalitet.

Ovde u Srbiji, kada bi postojalo samo 20% (ne treba više20% je sasvim dovoljno) reda, rada i discipline kao što je u Austriji, Srbija bi bila vrhunska država za život.

Pisao sam čini mi se o tome na carsu pre 10ak godina.
Ispada da bi se ovde lepo zivelo samo kada bi eto hteli ljudi - citaj, do ljudi je, mi smo stoka, itd.

A onda s druge strane imas gomile vrednih i postenih ljudi koje sistem prosto gusi, evo Darko pise ovde kakve namete on ima... A to nema veze ni sa kakvim mentalitetom, stanjem uma nacije itd...

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od TheWickerMan » 02 Dec 2019, 22:00

ljuba je napisao:
02 Dec 2019, 20:14
Drugar (isto Srpski Holandjanin) mi je pricao o jednoj na Fruskij Gori, a kaze da ih ima... Kupe par kuca u nekom izolovanom mestu i dovlace jos ljudi - porodica. Prost sistem :)Potrazicu na internetu da li ima neka preciznija informacija...
To Rusi imaju blizu KVa.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23807
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od dragvorl » 02 Dec 2019, 22:02

Nema sistema, samo ad hoc resenja unazad 200 godina.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6749
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljuba » 03 Dec 2019, 09:05

Kada smo vec Holandjana i Srbije, interesantna informacija je da je Holandska kraljevska porodica (van Oranje) osnovala jednu IT firmu u Srbiji https://www.levi9.com/about/. Interesantan clanak iz jacih Holandskih novina Srbi kao tajno IT oruzije

Citat iz teksta:
Исти менталитет
Према ријечима генералног директора Паула Сцхуита, кога су оснивачи Де Јонг и Ван Орање отели 2009. године из много веће Логице ЦМГ, суштина успеха је у томе што менталитет Срба добро одговара Холанђанима.

„Људи су овде усредсређени, отворени и имају исту врсту хумора. Као резултат тога, они лако формирају један тим са Холанђанима који су удаљени 1600 километара. Поред тога, немамо културу за изнајмљивање и ватру и та оданост се исплати. Људи остају овде. "

Odgovori