Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od dag81 » 17 Jan 2021, 01:10

Odlican posao, 16h radis, 2h obrokujes, ostane ti da spavas 6h ako spavas u hladnjaci. I onda kao doneses 2000e/mesecno. Radi i ovde dva posla, nemoj da trosis i ostace ti 150.000din mesecno.Nisam neradnik, cak naprotiv, ali ovo je cisto izrabljivanje sebe. A tih 16h mozes biti produktivan prva dva radna dana.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od dragvorl » 17 Jan 2021, 01:13

Posle 3 meseca mozes da radis, ali na infuziji.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od BigMazzy » 17 Jan 2021, 01:38

Kakve veze ima 150000 ovde sa 250000 koje se donesu?
Ovde raditi dva posla je ne isplativo jer dobar deo ode na neke troškove koji su neminovni, a u slučaju Aljaske, sve je obezbeđeno, a nema kad da troši ono što zaradi, za naš mentalitet idealno.
5 godina sam radio u Srbiji dva posla svakodnevno puno radno vreme i da sam toliko radio preko, sigurno bi troduplo više zaradio nego ovde.
Očigledno je da ljudi rade u toj ledari i da nekima i odgovara, što zbog zarade, nekima zbog avanture, svako ima neke razloge. Na kraju krajeva jedan posao više u CVu.


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1345
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Momčilo » 17 Jan 2021, 08:31

Gaginh0 je napisao:Vidi, ne puštaj je da treći put ode. Neće se vratiti, već ćeš ti Pežoa na Najlon pa na Aljasku :kezo:
U međuvremenu zavrsila fakultet pa nema vise ni pravo kao student da ide. Slika

Sustina work & travela je drugacija od ovoga. Mislim i ovde se radi bas mnogo ako hoces da vratiš pare, mada znam ljude kojima to nije bio cilj, pa su radili samo jedan posao a ostatak vremena iskoristili za putovanje.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od pedja » 17 Jan 2021, 08:51

Lik sa faksa je bio na Aljasci, radio u nekom restoranu. On i još jedan lik, plus dve Bugarke.

Prvih par dana po PSu. Posle su se spajtašili sa radnicima, pa je u radno vreme bila zajebancija, a posle seks sa koleginicama, do spavanja, i tako u krug, dok nisu krenuli kućama.


TapaT


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od OMP » 17 Jan 2021, 08:52

dag81 je napisao:
17 Jan 2021, 01:10
Radi i ovde dva posla, nemoj da trosis i ostace ti 150.000din mesecno.Nisam neradnik, cak naprotiv, ali ovo je cisto izrabljivanje sebe.
ne kazem da je aljaska dobro resenje, naprotiv, ja sam licno protiv toga, ali ne moze ni ovde svako da radi za 75000, konkretno u mom gradu je malo takvih radnih mesta, a 2 posla je skoro pa nemoguce raditi, ne znam ko to moze da postigne u Srbiji pa cak ni onaj ko nema porodicu niti bilo sta drugo da radi zivotu, to kad odu preko pa rade kao dva posla i sl. je nesto drugo, tamo si otisao na par meseci da zaradis pare i nemas sta drugo da radis pa se iscimas da bi posle mogao par meseci da odmaras u Srbiji.
Na Aljasku ne idu oni koji ovde primaju 70-100k plate nego mahom oni sto primaju 200-300e pa je za njih znacajno da donesu par hiljada za par meseci koje ovde nikako ne mogu da zarade

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od BigMazzy » 17 Jan 2021, 10:16


OMP je napisao:
dag81 je napisao:
17 Jan 2021, 01:10
Radi i ovde dva posla, nemoj da trosis i ostace ti 150.000din mesecno.Nisam neradnik, cak naprotiv, ali ovo je cisto izrabljivanje sebe.
, a 2 posla je skoro pa nemoguce raditi, ne znam ko to moze da postigne u Srbiji pa cak ni onaj ko nema porodicu niti bilo sta drugo da radi zivotu,
Kao što rekoh, 5 godina dva posla, puno radno vreme i to u Srbiji, naravno, dvoje dece kod kuće! Dakle, moguće je.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od OMP » 17 Jan 2021, 10:19

moguce je u nekoj krajnjoj nuzdi ali *ebes takav zivot realno, niije dobro ni za tebe ni za porodicu

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Bax » 17 Jan 2021, 10:31

Zar nije puno pametnije nauciti nesto sto moze mali broj ljudi da radi?
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Sloba » 17 Jan 2021, 10:32

Moj pokojni teca je, nakon politickog progona od strane KPJ, otisao u Kanadu i jedan od prvih poslova bio mu je rad na naftnom postrojenju na Aljasci. Smene na 6 meseci, uslovi solidni, zarada velika, ali psihicki veoma tesko. Odvojenost od porodice i civilizacije, ne zna se koje je doba dana ili noci, naporan i opasan rad... Ko je mogao da izdrzi, kuci je nosio velike pare, ali i veliku prazninu u dusi. To je bilo jako davno i danas je sigurno puno toga drugacije, ali imam misljenje da ipak treba pronaci balans izmedju novca i dostojanstvenog zivota. Dan bez porodice i prijatelja ti niko ne moze ni vratiti, ni dovoljno platiti.

Sent from my MI 9 using Tapatalk




Extender
Postovi: 160
Pridružio se: 19 Dec 2020, 01:41

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Extender » 17 Jan 2021, 10:35

2 posla ne zelim ni najgorem neprijatelju. Dugo sam radio po 2 posla i zivot je katastrofalan jer bukvalno nemas vremena ni za sta osim za rad. Na stranu sto je ovde jako tesko i tako zaraditi neke solidne pare.

Sent from my Nexus 7 WiFi using Tapatalk



Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Saša » 17 Jan 2021, 10:58

Kao što je neko već pomenuo, malo avantura, malo zarada (i to za 3 meseca a koju ovde verovatno ne mogu uštedeti ni za 10 godina sa prosečnim platama i troškovima) i ljudi nalaze itekako motivaciju da idu i rade takve poslove. Samo mogu misliti kakav je to pakao, nije to za svakog.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1032
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ChobbyNS » 17 Jan 2021, 11:16

BigMazzy je napisao:
OMP je napisao:
dag81 je napisao:
17 Jan 2021, 01:10
Radi i ovde dva posla, nemoj da trosis i ostace ti 150.000din mesecno.Nisam neradnik, cak naprotiv, ali ovo je cisto izrabljivanje sebe.
, a 2 posla je skoro pa nemoguce raditi, ne znam ko to moze da postigne u Srbiji pa cak ni onaj ko nema porodicu niti bilo sta drugo da radi zivotu,
Kao što rekoh, 5 godina dva posla, puno radno vreme i to u Srbiji, naravno, dvoje dece kod kuće! Dakle, moguće je.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
5 godina radiš po 16h dnevno?
Ja mogu pošteno da radim i budem koncentrisan 6-7h, sve preko toga je lelemudanje i otaljavanje.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od OMP » 17 Jan 2021, 11:25

bas tako, ja iskreno posle 8 ili 9 sati rada jedva cekam da dodjem kuci, smorim se i psihicki i fizicki iako mi posao fizicki nije naporan uopste ali opet se umoris i da sedis ceo dan. 2 posla sve i da su neke ogromne pare, a znam da nisu ovde u Srbiji, ne mogu da plate umor, psihu i vreme provedeno izvan porodice, isto vazi i za odlazak preko grane ali opet ajde to je privremeno, radis 3-4 meseca pa si isto toliko ili vise sa porodicom. i mozes da odmaras.
Opet kazem odlazak preko na takve poslove tipa na Aljasku je ok ko je mlad i "lud", hoce da zaradi usput i neko zezanje, avanturu, nesto novo u zivotu da oseti i vidi ili pak onaj kome je bas dogorelo do nokata pa nema drugi izbor i mora tako.
Poslednja izmena od OMP u 17 Jan 2021, 11:26, izmenjeno 1 put ukupno.

Extender
Postovi: 160
Pridružio se: 19 Dec 2020, 01:41

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Extender » 17 Jan 2021, 11:26

Upravo. Kolike god da su pare nije vredno unistavanja sebe na vise nivoa.

Sent from my Nexus 7 WiFi using Tapatalk


Odgovori