Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 02 Feb 2021, 20:34

Skroz mu je dobra racunica, maltene ista kao nama, uz par izuztaka.

Kirija za 4clanu porodicu u vecem gradu je daleko iznad njegove od 1150 u novijoj gradnji.

Osiguranje mu je nerealno za prosek zbog Pflege dela.

Troskovi auta su mu bas visoki, jer ima 2 plus gorivo.

Meni je gorivo 20ak evra mesecno, sve ostalo oko auta je isto, mada ne znam za velike servise.

Isto tako u Kelnu je kartica prevoza za dete 60 evra.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ljubitelj
Postovi: 10581
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljubitelj » 02 Feb 2021, 21:28

Fali još tu stavki, npr godišnje letovanje, pa sezonski odmori, obnova bele i smedje tehnike, održavanje/renovacija nameštaja i ostaloga u stanu osim zidova...sve što treba za preživljavanje... lagano prelazi trošak u zonu 3000+.
Koliko bi trebalo još da se radi da bi uspeo da dostigne životni standard Nemca??

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 02 Feb 2021, 21:33

Vecina nasih kada odu gore uglavnom zive kao srednja klasa, ali srpska, jer nije problem ni dobar auto (relativno za Srp uslove, jer auto je min trosak u odnosu na kiriju, i nije problem isprsiti se), ni letovanje, ni troskovi. Sa drugom platom to je posle stepenik vise.

Nemacka srednja klasa je druga dimenzija, materijalno gledano, bar ono sto sam ja video. Mada je bas rasprostranjeno da voze 10 god star auto, ali zive u svojoj kuci u finom okruzenju, i putuju dosta i trose bas za sebe, a ne za pokazivanje.

Sa druge strane, u multi kulti delu grada sve mercedesi i bmw ispred, to su nama regionalno bliski :-)

I domaci to voze masovno, ali je proporcionalno mogucnostima daleko izrazenije kod ovih iz prethodnog pasusa.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Bogdan » 02 Feb 2021, 21:50

Bolje imati stan ili kuću, nego besan auto ispred na parkingu, zar ne?
Ali ima i takvih, naših i auslendera svakakvih....
Ima i naših koji su sebi i porodici obezbedili sigurnost kroz stanove itd... Ima i turaka pogotovo, ali najviše ima onih koji žive za 3 nedelje odmora u svojoj državi da se pokažu sa besni autom, a nema ih nigde dok rade, ćute i rade, kuća posao...
Naravno, svako zna svoje kako će i sta ce...

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk



ljubitelj
Postovi: 10581
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljubitelj » 02 Feb 2021, 21:54

ikac 2000,
Pa ne znam, u Nemačkoj srednja klasa je nemačka po rashodima, kako može da postoji srpska kao merilo ili pojam ?
Nisam često u Nemačkoj, bio sam i na severu i u sredini i na jugu, otprilike mislim da imam predstavu kako izgleda nemački život srednje klase. Uvek sam bio kod Nemaca ili sa Nemcima u okruženju.

2 ili 3 auta je minimum po porodici, odmori godišnje oko 7-9 nedelja ukupno minimum.
Mercedes, BMW, Audi su obični auti, na svakom ćošku, uostalom i prodaju se u milionima godišnje.

Kuća sa dvorištem, rekao bih prosek oko 250 kvadrata/ 10tak ari. Kamper ili jahta/ brodić na prikolici.

Oni iz više klase se više izdvajaju nekim drugim detaljima, modnom odećom, satovima, kravatama....auti sa šoferom i ostalo prateće osoblje potrebno za kuću (od baštovana, batlera itd)

Nisam tamo nikada nikoga odavde sreo niti video kako žive pa ne mogu da uporedim.
Vrlo malo o tome znam, tek iz priča povremeno, ali ništa provereno.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Gaginh0 » 02 Feb 2021, 21:58

Pa meri Balkance (u Nemačkoj) sa srednjom klasom na Balkanu (koja je maltene izumrla), s tim što na Balkanu skoro svi imamo svoju nekretninu, a ovde nemamo.

Šta spada pod smeđu tehniku?

Ovde prosečni Balkanac ima najnoviji telefon, auto od bar 20tak hiljada evra, skupo se oblači (u marke koje se cene na Balkanu) i glavna odlika 90% njih je da nemaju 2000 evra sačuvano na računu.
Poslednja izmena od Gaginh0 u 02 Feb 2021, 22:01, izmenjeno 1 put ukupno.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 02 Feb 2021, 22:01

Inace prosecan porodicni zivotni prostor u DE je 90 kvadrata, bilo pre neki dan na TVu.

Inace za stan od 80 kvm, bukvalno pola je dnevna soba sa trpezarijom, a ostatak rasparcano na manje sobice.

Isto tako kupatila su im bas velika u poredjenju sa nasim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Bogdan » 02 Feb 2021, 22:22


ikac2000 je napisao:Inace prosecan porodicni zivotni prostor u DE je 90 kvadrata, bilo pre neki dan na TVu.

Inace za stan od 80 kvm, bukvalno pola je dnevna soba sa trpezarijom, a ostatak rasparcano na manje sobice.

Isto tako kupatila su im bas velika u poredjenju sa nasim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pitanje za tebe, bez uvrede, u kom proseku ti živiš?
Vidim da si upućen u neki prosek stana itd itd...
Što uopšte i nije bas tako u proseku, žive ljudi i u manjim stanovima i malim kupatilima itd...


Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Gaginh0 » 02 Feb 2021, 22:25

Vidi, ja živim u najmanjem stanu od nepunih 70kvm i to je najmanji stan u odnosu na ljide sa kojima se družim. Svi žive u stanovima od oko 90+kvm. Meni me treba više jer je mas dvoje samo. Ostali su porodice od po 4-5 ljudi.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 02 Feb 2021, 22:27

Bogdan je napisao:
ikac2000 je napisao:Inace prosecan porodicni zivotni prostor u DE je 90 kvadrata, bilo pre neki dan na TVu.

Inace za stan od 80 kvm, bukvalno pola je dnevna soba sa trpezarijom, a ostatak rasparcano na manje sobice.

Isto tako kupatila su im bas velika u poredjenju sa nasim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pitanje za tebe, bez uvrede, u kom proseku ti živiš?
Vidim da si upućen u neki prosek stana itd itd...
Što uopšte i nije bas tako u proseku, žive ljudi i u manjim stanovima i malim kupatilima itd...


Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
Mi smo u 84 kvm, trosobnom stanu, nas cetvoro.

Nisam napomenuo da mislim uglavnom na novogradnju.

U starijim zgradama je to podeljeno ekonomicnije.

Meni licno vise odgovara vise manjih soba nego ovako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Poslednja izmena od ikac2000 u 02 Feb 2021, 22:27, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Bogdan » 02 Feb 2021, 22:29

Gaginh0 je napisao:Vidi, ja živim u najmanjem stanu od nepunih 70kvm i to je najmanji stan u odnosu na ljide sa kojima se družim. Svi žive u stanovima od oko 90+kvm. Meni me treba više jer je mas dvoje samo. Ostali su porodice od po 4-5 ljudi.
Ako je tebi to lično dovoljno sta ima ko ovde bilo šta drugo ds kaze, prosek... Ajte molim vas, kao i vučić i njegov prosek plate u srbiji... Mislim jebiga...
Pa nisu ni svi u de i to svabe svi bogati pa da se duvaju sa stanom od 100 kvadrata, pogrešna se slika stvara...

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 02 Feb 2021, 22:31

Dosta njih zivi u kucama, tu su kvadrature drugacije nego u stanovima, mislim da to najvise utice na prosek, ne stanovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Bogdan » 02 Feb 2021, 22:32

ikac2000 je napisao:
Bogdan je napisao:
ikac2000 je napisao:Inace prosecan porodicni zivotni prostor u DE je 90 kvadrata, bilo pre neki dan na TVu.

Inace za stan od 80 kvm, bukvalno pola je dnevna soba sa trpezarijom, a ostatak rasparcano na manje sobice.

Isto tako kupatila su im bas velika u poredjenju sa nasim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pitanje za tebe, bez uvrede, u kom proseku ti živiš?
Vidim da si upućen u neki prosek stana itd itd...
Što uopšte i nije bas tako u proseku, žive ljudi i u manjim stanovima i malim kupatilima itd...


Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
Mi smo u 84 kvm, trosobnom stanu, nas cetvoro.

Nisam napomenuo da mislim uglavnom na novogradnju.

U starijim zgradama je to podeljeno ekonomicnije.

Meni licno vise odgovara vise manjih soba nego ovako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mani se proseka, bit o je da je vama do ro i da uživate u životu i stanu koji imate, zar ne?
Mani taj prosek.... Sprdnja jedna... Ima i ovde u de gde ljudi jedva spajaju kraj sa krajem i to nemci, nema prosek realan, ne postoji, to se davno izgubilo, valjda ti je to jasno?
Verujem da jeste,za to vreme koliko si u de.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23802
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od dragvorl » 02 Feb 2021, 22:35

Ne znam koliko kod njih uopste ima narocito u novogradnji ovih minijaturnih stanova od 24 kvadrata i slicno. Ja to cak ni u Madjarskoj puno ne vidjam, cak i soci stanovi su oko 30+ kvadrata.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Bogdan » 02 Feb 2021, 22:38

ikac2000 je napisao:Dosta njih zivi u kucama, tu su kvadrature drugacije nego u stanovima, mislim da to najvise utice na prosek, ne stanovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja bih to ovako rekao, prosek života zavisi od prihoda, pa i samom nemcima pa i strancima, e sad, sve zavisi kako je ko kvalifikovan za posao sta zna da radi itd... Tek tada dolazi odskocna daska za sve koji žive u de... I zato kažem, nisu svi u istoj mogućnosti i prosek ne važi koji jeste zvaničan. Prosek plate je u de od 1200€ pa do 1400€, i kako na taj prosek može neko da prisutni stan od 90 kvadrata, ne može i to je to.
Nista lično protiv tebe, ali mi deluje da pucas na visoko... Pa vadis veći prosek sebi i drugima....
Pusti prosek, živi i uživaj sa svojom porodicom, nije ovo Srbija da svako gleda kako živiš i sta radis itd... Svako svoj život ima, nadam se da si to naučio za ovo vreme koliko si tu?
Ponavljam, nista loše protiv tebe

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk


Odgovori