Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 30 Nov 2019, 12:44

Ja sam otisao sa 36 iz Srb, a od 38 u DE. Mada dok sam radio u Srb, par godina sam proveo po Svajcarskoj, Rumuniji i Poljskoj.

Sada kada deca idu u skolu, i zena kada krene da radi, tesko moze da se iskombinuje dolazak u Srb kao sto je moglo dok nije bilo tih ogranicenja.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljuba » 30 Nov 2019, 12:50

Cela ova diskusija me podseca na topic Da li vredi kupiti VW Polo 1.4 TDI 51kw 2006 (prevod: da li vredi otici u inostranstvo). Dobar je to auto ali moze svasta da ti se zadesi. (Prevod: super je tamo ali moze svasta da ti se desii). A i mozes da budes zadovoljniji i srecniji i sa punticem :) Kao sto se moja zena zacudi kako ja prema e klasi nemam ni upola strasti i uzivanja kao sa kamperom, a vozim je svaki dan :) plus je 15x novija i luksuznija a uz sve to ne kosta me nista - cak ni gorivo...

PS: Kada smo vec kod zivota u razvijenim zemljama, juce su me Holandjani odusevili. Imali smo dobrotvornu zabavu za jako bolesnu decu, voznja sporskim automobilim, vatrogasni, kolima, americkim policijskim i pravim Holandskim policiskim automobilima. Cak je policija isla ispred i rasciscavala saobracaj da mozemo da po malo i aktiviramo automobile, a najvise su me odusevila deca. Toliko bolesna, a toliko puna zivota i puna uzivanja u svakom trenutku..Vozio sam ceo dan Porsea 911 i prevezao jedno 10tak dece po par krugova, stvarno nezaboravno izkusvo. Plasio sam se kako ce na to reagovati i koliko ce uopste uzivati i saradjivati, iznenadili su me maksimalno, a posebno ljubav prema brzini i sporskim automobilima.. i izmedju ostalih moja vpfirma je ucestvovala u sponzorisanju celog dogadjaja.. https://makeawishnederland.org/ naravno apsolutni pobednici kod dece su bili zlatni lamburdzini najnoviji model i vatrogasci :)

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od TheWickerMan » 30 Nov 2019, 13:04

Za sad ću samo jedan mali koment, osvnuću se na ostalo posle, sa većinom se slažem.
Jedna od najgorih stvari prvih godinu ipo dana ovde mi je bio socijalni život = 0. Sada ga imam toliko da ne postižem sve, i radnim danom ulazim u stan uveče u 11 sati. Ima i izlazaka vikendom u klubove ali izbor muzike me odvraća od toga. Sve u svemu, polako Gagi, biće i toga.

Samo mi žao što nisi kupio ništa na Flohmarktu :D

OnePlus 6T via TT


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Gaginh0 » 30 Nov 2019, 13:47

Cek ovo mi je tek prvi, bice vremena :kezo:


@srdjanyo ne interesuju me te marke jbg, meni to isto kao da sam u Primarku kupio, aj sad me hebite.

A sto se tice BAGa, daleko im lepi parking, ovaj lepa kuca :kezo: cim ih vidim na parkingu ne stajem na taj parking, ako zele ucek ce ti nesto naci.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ChobbyNS » 30 Nov 2019, 16:45

Ja sam mislio da je taj bag rezervisan da keca nas jadnike iz banana zemalja, nije valjda da i vas sa domaćim tablicama zezaju? Ti radiš samo unutrašnji transport po nemačkoj?

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od blaugrana » 30 Nov 2019, 17:59

member je napisao:^
Ti si sa 38 godina otišao u inostranstvo?
Postoji neka starosna granica? :)

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od member » 30 Nov 2019, 20:09

Taman posla da ima starosna granica.
Ja sam mislio da je on tamo bar 13-15godina tj.da je otišao još za vreme studiranja.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od blaugrana » 30 Nov 2019, 20:23

A, toooo. Nisam ni pomislio na tako nesto.
Nego, sam ja otisao sa 38, pa rek'o da pitam :)

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Gaginh0 » 30 Nov 2019, 20:23

ChobbyNS je napisao:
30 Nov 2019, 16:45
Ja sam mislio da je taj bag rezervisan da keca nas jadnike iz banana zemalja, nije valjda da i vas sa domaćim tablicama zezaju? Ti radiš samo unutrašnji transport po nemačkoj?
To si u pravu, ali nikad ne znas jbg. Moja firma nikada nema problem sa pandurima jer je na dobrom glasu, ali sta ako im bas bude dosadno pa krenu da me zezaju sto mi je jedan spaner malo popustio ili slicno...
Da samo unutrasnji, tj ja kokretno samo po B-W vozim, nikad u pretovaru, sve po zakonu...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ChobbyNS » 30 Nov 2019, 20:28

To je ekstra, mislim da bih se odmorio da odem tamo da radim.
Koliko ti traje radni dan u proseku i koliko utovara/istovara imas?
Ovde radim region pa sam svake nedelje minimum jednom na granici i po carinama, vec mi je dojadilo...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od dragvorl » 30 Nov 2019, 21:19

To je tacno da ne preticu na magistralama, jako jako retko sam to vidjao. Dok po Istocnoj Evropi svuda preticu, kad se ukaze prilika, u Italiji isto.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Gaginh0 » 30 Nov 2019, 22:23

ChobbyNS je napisao:
30 Nov 2019, 20:28
Vidi, firma u kojoj radim vozi za Knauf, Porsche, Deimler i Bosch. Ja prvenstveno vozim za Knauf jer sam tako birao i tu je namanja odgovornost, a plate su u 100-200 evra tamo-vamo u zavisnosti sta vozis. Kad je lepo vreme april-septembar imas 2-3 istovara dnevno jer musterije narucuju puno materijala pa 25 tona istovarim na 2-3 mesta. Trenutno posto je hladno imam 6-7 istovara dnevno jer retko kad budem natovaren preko 15t, nema potraznje pa nema ni narudzbine.
95% robe narucuju velika stovarista materijala koja imaju uredjen prilaz, ulaz, izlaz tako da nema problema i obicno ne cekam na istovaru, za 5-6 paleta izgubim 20tak min da otvorim prikolicu, da me istovare, da zatvorim, uzmem papire i krenem. Ali uvek se tu nadje 5% istovara koji ti se poseru u zivot, gde moras da pravis "1" sa kamionom, krsis sve zive zakone i ulazis gde ne smes, jebiga takav posao.
Slika

Slika

Slika

Slika

Ove dve poslednje slike su bas sa neke baustele gde sam se naglas nekom Svabi nahebao mame a verovatno i on meni, ali posto se ne razumemo nikom nista :kezo:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Gaginh0 » 30 Nov 2019, 23:59

Jos jednp veeeeeeliko sranje u ovoj zemlji je radno vreme drzavnih institucija, da ne kazem mesne zajednice, opstine, poreske uprave, banaka itd.

Evo ovako rade drzavne institucije
Slika
Do 13h... sredom ne rade... cetvrtkom dvokratno... pa se ti jebi majmune jedan, uzmi slobodan dan od svog godisnjeg da bi resio bilo kakvu banalsnot. Kakvu platu imaju oni sto rade radnim danom od 9 do 1??? Bitno da u drzavne institucije mozes da udjes go jer Boze moj postuju prava kojekakvih manjina, a sto dobar deo ljudi ne moze da stigne za vreme njihovog radnog vremena to nema veze...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 01 Dec 2019, 00:09

Navici ces se, tako je svugde.

A sluzbenici rade puno radno vreme, to u aplikaciji je sa strankama.

Mozes mnoge stvari, tj razjasnjenja i emailom da komuniciras ili da zakazes termin, osim ako ne vadis dokumenta.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk



Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od pedja » 01 Dec 2019, 00:17

Ladno imaju biro za burgere :D

T-T


Odgovori