Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Geza » 30 Okt 2022, 19:28

Da li negde nije bilo lockdown-a, makar kratkog?
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od dag81 » 30 Okt 2022, 20:26

Pa vi ste to trazili, sta se bunite.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od dragvorl » 30 Okt 2022, 22:00

U Svajcarskoj je bilo prilicno blago posle prvog udara, jako su kratko bili lokali zatvoreni. U Madjarskoj su bili pola godine i vise zatvoreni.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Gazu » 30 Okt 2022, 23:05

Lako je sad junačiti se kako su nas bezveze driblali kad je to nekako prošlo, ali ljudi od korone jesu umirali. Što jer su ti raniji sojevi bili gadniji, što jer u to doba još nisu znali ni kako da leče pacijente od korone. Tu su bili i respiratori za koje se posle pokazalo da su jako loše rešenje.

No opet, kod naših je po meni najveći problem to kako su prvo sve ignorisali, da bi nas onda zaključavali, pa opet baš sve raspustili, pa opet pretili zaključavanjem (nakon izbora)... I razumem ja da će oni uvek na funkcije birati neke uhlebe, ali j**em mu mater, zar su i za ovo morali one debile da stave na čelo kriznog štaba. Pa nema veze, neka bude i da krizni štab ne donosi odluke, ali da isture na čelo ljude koji znaju posao, ne onu Sisićku i Kon(j)a. Sa svim tim su naneli ogromnu štetu koja se teško da izmeriti. Narod nije stručan, ali debil na televizoru se prepoznaje, i tako se izgubi poverenje u sve informacije i savete koje čujemo. I tako smo do kraja zaista otišli u onu krajnost kao što Geza kaže! Mere koje se ni ne donose, ili se ne sprovode, ili ih narod ne poštuje. Jedno je kad neko neku meru ne poštuje jer to nije lako, ali što su nauku toliko unizili - do mere da se više veruje u teorije zavere, to je zločin!

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od BigMazzy » 31 Okt 2022, 07:02

Što se tiče korone i histerije oko toga, scena gde panduri u civilu i civilnim kolima prave sačekuše na putevima i legitimišu posle 22.00 ko ima ausvajs a ko nema, onako nadrkani, pušteni sa lanca, mi je hajlajt celog tog haosa.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od sebekkg » 31 Okt 2022, 07:04

Ta glupost je samo pokazala i ovde na forumu kako strah utiče na ljude. Kakve su se gadosti izrekle ono pas sa maslom ne bi pojeo. Sve neki silni podaci o brojevima i ostalim stvarima do toga da se reklo "voleo bih da tebi dete/neko blizak oboli/umre od toga pa bi video". Koliko je svet otišao u kurac, a i mi sa njim.
I šta je od tih svih podataka zaista istina, a šta prenaduvano zarad ko zna kakvih interesa ko zna kad ćemo saznati.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk


Slika

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od shandu90 » 31 Okt 2022, 07:08

+1


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od member » 01 Nov 2022, 13:27

Činjenica je da su političari od korone napravili cirkus.
Ali takodje je bilo i nekorektno od ljudi koji su pričali tj.i ovde pisali da je korona kerov kurac. Znam devojku kojoj su u decembru 2020 umrli majka,otac i stric. Svi za 20ak dana. Brat joj se jedva izvukao.

I ja sam mislio da je kerov kurac i da neće mene, a i kao zakačim, da mi neće biti ništa jer mogu volu rep da isčupam. Prvih nekoliko dana je bilo opušteno, ali onda nakon 5-6 dana kad me spucalo , nije mi bilo svejedno. Nakon toga sam se još jedno godinu dana vucarao po kardiolozima. Još jednom da se zahvalim grujicd, čovek odgovarao na poruke u 3h ujutro.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21089
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od nidza » 01 Nov 2022, 14:09

Heinz je napisao:
30 Okt 2022, 19:26
Zaboravio si besmisleni lockdown i ogroman višak mrtvih?
Ko je zaboravio na ogroman višak umrlih? Mi još uvek nismo ni izašli iz viška, postalo je novo normalno.

Od onog velikog protesta krajem proleća 2020. i izbora, mere su postojale samo na papiru - na to se odnosilo napisano.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Ji 4Tze » 01 Nov 2022, 14:56

[url]
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21089
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od nidza » 01 Nov 2022, 15:39

sebekkg je napisao:
31 Okt 2022, 07:04
I šta je od tih svih podataka zaista istina, a šta prenaduvano zarad ko zna kakvih interesa ko zna kad ćemo saznati.
Vrlo tačna je ukupna količina ljudi koji su umrli, nema tu sad teorija zavere, groblja rade punom parom. Koliko nema teorije zavere možeš i sam da nagađaš s'obzirom da te u Srbiji niko ne pritiska tim informacijama, tj. meni se čak čini suprotno, da predstavljaju stanje boljim nego što jeste, da bi vlast izgledala uspešnija nego što je to slučaj. Imaš sve podatke u zavodu za statistiku.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od grujicd » 01 Nov 2022, 18:01

member je napisao:
01 Nov 2022, 13:27
Još jednom da se zahvalim grujicd, čovek odgovarao na poruke u 3h ujutro.
Gledam poruke, ne sećam se da si me nešto pitao, verovatno si omašio slovo i mislio na Grujica, koji je uostalom i doktor.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Gaginh0 » 01 Nov 2022, 18:09

Korona tema i tema o vakcinaciji su donele sve najbolje i sve najgore ovom forumu.

Bar 3 člana su banovana zbog iste, a nekolicina trajno ili privremeno napustila forum :kezo:

A šta se sve moglo pročitati, biseri dezinfekcije posle kupovine, nošenje dve maske, kojekakve dugotrajne samoizolacije, citiranja kojekavih doktora - sa ove distance izgleda sve jako smešno upravo zbog toga što su izbijale svađe među (citiram:) vulaknizerima, krojačima, pekarima, trgovcima (kraj citata) jer su svi mislili pametni.
Na kraju ispali najpametniji oni što nisu ništa ili su vrlo malo pisali u tim temama.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6749
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljuba » 01 Nov 2022, 18:55

Pa bar vidis ko je ko. Menije to mnogo bolje nego da cutis. Mada takvi najbolje prolaze to je sigurno :)

A i forumi ako nisu za diskusiju cemu li onda sluze? A i ljudima malo treba da puknu na zalost, posebno pod pritiskom koji je bio tada. Ko to ne razume onda ni on nije za diskusiju…

A kako ce nam biti u buducnosti posebno sa ovom ekolosko / energetskom tranzicijom na zapadu tek cemo da vdiimo, po meni to je mnogo veci napad na stil zivota nego korona, koja je bila samo privremena prepreka.. za koju su vlasti na zapadu imali isto sluha i znanja kao i za ekolosku/energetsku krizu… odnosno nemali… to je po meni najstrasnije, ono car je go…

Ne znam koliko vas informisu koliko npr Holandija ima problema sa vozovima. Dnevno ispadne i pola vozova. Nemaju ljudi, i to im je iskocilo nenadano - mislim iskocilo, ja to vec 10 godina pricam da niko nece da radi nista tesko i sto mu ne prija, a sistem mora da radi. A sve od resenja imaju lupetanja, obecanja i kao pare koje naravno odu nekim sporednim kanalima koje niko ne vidi. Isto kao i sve milijarde koje su isplacivane tokom korone… Strasno gledam vec drugi put kompletan raspad sistema koji uvek ide kao usporeni film sa u napred poznatim zavrsetkom - klise :)

Inace neko je pitao kako je u Kanadi. Bas sam pre neku nedeju pricao sa drugaricom iz Vankuvera. Kaze zdravstvo im se potpuno raspalo. Kada zoves kucnog lekara cekas od 4 do 6 dana, a ako hoces bilo sta hitno mora da se ide u hitnu pomoc gde se ceka od 4 do 6 sati, pa ti kreni tako. Ja sam pricao moje iskustvo iz Holandije, gde je udobnost maksimalna, ali svi hoce samo da te otkace i da brzo odrade. Ako nesto napipaju to lepo i sredjuju, ali treba nesto i napipati… Sve sto nije ocigledno pisi propalo…

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Gaginh0 » 01 Nov 2022, 19:11

To je globalni problem što se tiče toga da neće ljudi da rade "prljave" poslove, zato ovde "moler" koji ima 15-20 radnika vozi Urusa.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Odgovori