Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Gaginh0 » 06 Jun 2021, 10:23

Voze nadničare na njivu.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

lami
Postovi: 3274
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od lami » 06 Jun 2021, 15:31

U to vreme cenim da su oni isli kod nas

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6750
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljuba » 14 Jul 2021, 18:55


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9069
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Darko » 14 Avg 2021, 18:36


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6750
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljuba » 15 Avg 2021, 14:47


Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od speedy stikis » 16 Avg 2021, 14:42

Ljubo

Slazes li se sa njime ili je iskustvo drugacije? :)

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6750
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljuba » 16 Avg 2021, 15:04

:) Ako pitas moju zenu on zivi od vazduha :) Ali generalno je moguce za neku stedljivu varjantu... Daje dobru indikaciju kako bi moglo da bude... Ja bez veceg truda mogu toliko da trosim kada zivim sam, ali jeste malo ekstremno... Inace kao po obicaju nema tolikih para koje ne mozes lako da potrosis na gluposti (vece i manje :))

Imali smo vise diskusija na forumu koliko kome treba za neki normalan zivot i zakljucili smo da su razlike ogormne (i to po vise puta) sta nekome znaci minimum normalnog zivota :)

Ja sto sam stariji sve manje mi se radi a vise bezi. To je tesko u nekoj trajnoj sluzbi gde imas konstantnu obavezu, platu i posao. To je vise za nekog privatnika koji je sposoban da takve stvari organizuje...

PS: Inace sto se tice najveceg troska - stana vecina ljudi koji su dosli pocetkom 2000 su kupili stan i niko ne placa mnogo vise od 1000Eur sve zajedno (mozda plus minus 100Eur). Sve nove varjante su 2000Eur+ za bilo koju malkice bolju varjantu a da je trzisna varjanta stana - i naravno Amsterdam ....

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od speedy stikis » 16 Avg 2021, 15:13

Naravno, on je solo ti imas porodicu nije isto gledanje.

I to sta je koje nekome "normalno" je vec individualno stvar.

Mislio sam je l' se slazes da su to cene o kojima on prica.

Ne znam sta bih pre gledao Amsterdam ili Utrecht i da li je neka razlika? :)

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 16 Avg 2021, 15:47

U Kelnu je sada maltene isto kredit rata i kirija, jedino sto treba da se iskesira ucesce.

Naravno pod uslovom da se nadje stan uopste, jer potraznja prevazilazi ponudu, poswbno novijih stanova.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6750
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljuba » 16 Avg 2021, 15:51

Ne znam sta bih pre gledao Amsterdam ili Utrecht i da li je neka razlika?
Ako si mlad i juris studentkinje ili si naucni radnik onda Utrecht, a za posao Amsterdam. Cene stanova su tu negde iste... Ako mene pitas ja bi uvek pre Amsterdam, mada jako mnogo volim Utrecht. Tu mi je setsra zavrsila fakultet ... Em blizu Schiphool, em blizu more. Mada ako se plasis poplava negde iza Utrechta ti je linija gde Holandija prestaje da bude ispod nivoa mora .... Ali ukratko se ti se svede na posao - gde ti je blizi i od kuda se lakse stigne. Ko zivi u Amsterdamu obaicno ide suprotno od svih guzvi plus imamo najbolju mrezu puteva. A recimo Utrecht je u sredini Holandije pa se brzo stize svuda plus je zeleznicko cvoriste glavno. Meni je i Haarlem jako lep, i ima dosta nasih tamo, kao i Den Haag ....

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od speedy stikis » 16 Avg 2021, 18:27

Ja vec duzeeeeee vreme se spremam da zapalim. Ali mislim da je casa dosla do vrha i da nema vise...

Najradije bih iz evrope, pre svega zbog jezika a i mogucnosti samostalnog biznisa kasnije. NL me privlaci iz svih tih prica koje sam cuo, koliko opet znam sa engleskim moze da zivis, jedino mi se klima ne svidja. Ja licno obozavam toplu klimu sa morem, ali nazalost u evropi (Spanija, Grcka, Kipar) sve to sto je lepo dosta njihovih "bezi" jer nema dobrog posla. U DE mi se ne ide zbog mog principa i jezika mada sam ga ucio 9 godina ali zali boze :D Bukvlano krecem od 0 jer ovde sta radim, radim privatno i ne mogu da to primenim preko.
Jednostavno bih zelo da probam, moram da probam kako greje tudje sunce :D

Malo sam vas udavio ali oprostite :sesir:

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8373
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od grujicd » 16 Avg 2021, 20:54

Dobri prijatelji odoše u Sloveniju. Pri čemu su i ovde imali odlične plate (IT i ekonomija), 2 stana i kuću, nisu baš ni tako mladi, 47-8 godina... Nisu imali finansijski razlog, zvanično da pobegnu malo od politike, primitivizma, bahatosti, ali mislim da je dosta postojala želja da vide malo kako je živeti na zapadu, pa kad su izletele dobre ponude tu su prelomili. A možda i malo kriza srednjih godina, da se obogati život novim iskustvima. Posao ih vodi u Novi Goricu, manje mesto ali blizu more i Italija. Našli su stan za 600 evra malo i srećom, kažu da je inače zeznuto. Baš me zanima koliko će biti zadovoljni.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6750
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljuba » 16 Avg 2021, 20:59

Uuu ja bi tako emigirao u Sloveniju. Ima tako dobru poziciju, a i klima joj nije losa….

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8373
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od grujicd » 16 Avg 2021, 21:20

A i većina zna naš jezik, stariji sigurno a mlađi bar razumeju. Pre par godina uzeli vikendicu blizu Škofja Loke od momka tu oko 80-tog godišta, sa njim sve strava na srpskom a sa njegovim drugarim mlađim par godina ništa. Ali kad smo popili par pića onda smo se i sa ovim mlađim sve razumeli : D

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od maniaxxx » 16 Avg 2021, 23:02

Nije bas toliko blizu Nova gorica do mora, ali svakako jeste do It, u normalno doba, sad je ko da je It na drugom planetu.

Apropo jezika, ne razumu bas toliko dobro nas jezik, posebno ne mladji, a NG ionako gravitira na IT pa svi znaju IT, srpski slabije.

Inace nadam se da ce jim biti ok, ali ako gledam koliko ljudi gleda da pobegne iz Slo koji pre nisu ni razmisljali o tome ne znam sta da si mislim

Odgovori