Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Gaginh0 » 21 Jul 2019, 12:05

Ipak ovim videom proglasavam pobednikom. Aj ti strancu objasni sta je mala rekla...

BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od passenger » 21 Jul 2019, 12:11

Risto je napisao:
21 Jul 2019, 11:46
Jesi već polagao testove ili samo slušaš časove?
položio sam sve od A1 do B2.2, ali sam mnogo zapostavio jezik. Reč nisam naučio zadnjih 2-3 godine i to mi jako smeta. Na poslu pričam, ali mi je fond reči limitiran i to želim da prevazidjem. Vraćam se u WiFi školu gde sam i naučio jezik kad sam stigao u AT (imao sam 4h dnevno 4x nedeljno). Ima opcija 3 meseca svake subote po 8h, ali ne dam subote :) Druga opcija je utorak i četvrtak po 3h. Ionako sam svaki drugi dan u AT, tako da mi ne smeta. Treba mi i zbog posla, ne nameravam da se zadržavam na montaži ceo život. Treba nekako da se održava ovaj passat, sve to košta :sreckovic:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od OMP » 21 Jul 2019, 13:05

passenger je napisao:
21 Jul 2019, 12:11
Treba nekako da se održava ovaj passat, sve to košta :sreckovic:
drugar koji radi u AT, okoreli vagenovac, ima pasata kao tvoj samo ga je on nabudzio dodatno, ima mnogo konja, radio sve zivo na njemu jer je i sam mehanicar ali ne stize da se posveti svom autu nego ga doterao ovde u Srbiju i predao drugaru mehanicaru da ga komplet pretrese i uradi veliki servis :)

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 21 Jul 2019, 13:35

Poznanica doktorka, za 3.5 god je od nule dosla do c1 polozenog. Naravno 5 dana nedeljno, 5 sati dnevno kurs.

Kaze da je lako doci do B1, ali je 3x polagala B2, tu je najveci skok, jer, vrlo uprosceno, B1 je razumevanje drugih i sposobnost izrazavanja koja ne mora biti potpuno gramaticki tacna, a B2 isto to samo gramaticki tacno.

Ja pricam kako stignem, i jedino tako moze da se savlada komunikacija. Ako se ceka da se savlada gramatika, nema nista od toga.

Jedan kolega je citao novine, gledao TV, ali je znao lepo da komunicira, dok je pisanje bilo njanjavo, a druge kolege Kinezi, po knjizi isli do B2 i polozili, ali su znali lepo da pisu mailove, ali konverzacija maltene nista.

Nemci kazu da je gramatika bitna, ali recnik jos bitniji.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od programer » 21 Jul 2019, 15:44

Ja pre mesec dana krenuo na A1, 3 puta nedeljno po 1.5h. Iskreno nisam zadovoljan, ali s obzirom da kod kuce retko kad pogledam nesto zbog manjka vremena, ne mogu da se zalim. U grupi njih troje ide samo da bi prosli test i dobili sertifikat, jer ce u Nemackoj raditi sa nasim ljudima po njihovim recima, ali im traze sertifikat.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od dragvorl » 21 Jul 2019, 17:12

Bavarci kazu da je njihov nemacki najcistiji, najbolji, sve naj naj, ocekivano.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od grujicd » 21 Jul 2019, 19:53


ikac2000 je napisao:a druge kolege Kinezi, po knjizi isli do B2 i polozili, ali su znali lepo da pisu mailove, ali konverzacija maltene nista.
Meni slično sa engleskim, iako ga učim više od 35 godina. Pisanje odlično, ali konverzacija bi mogla dooosta bolje. Čak se često blokiram na reči koju znam, da li je trema, brzina, šta li je.

Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od rade74 » 21 Jul 2019, 23:07

Treba mi informacija za ok ,povoljan, dobar servis vw, audi u okolini ili u samom Minhenu.
Jel zna neko ?

Sent from my MI 9 using Tapatalk




Sent from my MI 9 using Tapatalk


Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od kragujevac » 22 Jul 2019, 07:20

"Povoljan servis" i "Minhen" su pojmovi koji teško staju u istu rečenicu.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od superboss » 22 Jul 2019, 07:47

grujicd je napisao:
21 Jul 2019, 19:53
ikac2000 je napisao:a druge kolege Kinezi, po knjizi isli do B2 i polozili, ali su znali lepo da pisu mailove, ali konverzacija maltene nista.
Meni slično sa engleskim, iako ga učim više od 35 godina. Pisanje odlično, ali konverzacija bi mogla dooosta bolje. Čak se često blokiram na reči koju znam, da li je trema, brzina, šta li je.
To je potpuno normalno - zato što ga ne govoriš svakodnevno. Dok pišeš, uglavnom imaš više vremena da razmisliš šta hoćeš da kažeš.

Da bi dobro govorio neki jezik-mozak mora da se prešalta na njega. Ja recimo kad govorim engleski-na engleskom i razmišljam-tj ne moram da se mislim kako ću reći ovo ili ono.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od rade74 » 22 Jul 2019, 08:59

kragujevac je napisao:"Povoljan servis" i "Minhen" su pojmovi koji teško staju u istu rečenicu.
Pa dobro znam to,zato sam i naveoSlika Daj mi neki info ako znas. Gde ti odrzavas auto.?

Sent from my MI 9 using Tapatalk


Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od passenger » 22 Jul 2019, 09:08

Šta njemu da se pokvari, vozi V8 na 1300 rpm max :mrgreen:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od rade74 » 22 Jul 2019, 09:13

Haha Ma drugaru treba, kupio je auto a lezajevi tocka su otisli. Otisao kod nekog da promeni a ono opet se cuje i majstor kaze da je menjac
Rekoh mu da se ne zaj. sa ludacima i da proveri da li je zamenio lezajeve ili je zamenio zdrave a ostavio ove lose lezajeve na autu.

Luda kuca. Zato ako neko ima neku informaciju za ok servis da preporuci.

Da li je neko pricao za neke Turke da rade na obodu grada i da su ok.?

Sent from my MI 9 using Tapatalk


Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od kragujevac » 22 Jul 2019, 09:25

rade74 je napisao:
22 Jul 2019, 08:59
Gde ti odrzavas auto.?
Ja "sitnije" gluposti i ulje/filtere/ostale tečnosti radim sam, a ako nešto baš zabaguje (što se kod XFa do sada nije desilo, da kucnem tri puta u drvo, ipak je to staromodni V8 atmosferac) imam poznanika koji to odradi, ali to nije ovlašćeni servis pa ne mogu da preporučujem. Pri tom me baš briga za servisnu knjižicu, tako da sam ja prilično netipičan vlasnik auta. Ni E39 nije nikada u mom vlasništvu video ovlašćeni servis iznutra pa je zujao kod mene skoro 10 godina, prodat 15,5 godina star i sa 208000km bez problema.
Ovako nešto pisati na auto-forumu graniči sa bogohuljenjem, ali to je to. Trpati stotine i hiljade evra ovde u ovlašćene servise je, bar po mom shvatanju stvari, apsolutno nepotrebno. S druge strane, vozim jaaako defanzivno, tako da se ni auto ne njaka previše, pa i ne mora puno oko njega da se radi.
Možda ti je najbolje da se pridružiš nekom nemačkom VW/Audi forumu na internetu, tu ćeš svakako dobiti iskustva iz prve ruke.
passenger je napisao:
22 Jul 2019, 09:08
Šta njemu da se pokvari, vozi V8 na 1300 rpm max :mrgreen:
Na autoputu idem i do 2200rpm, nemoj si takav. :nonono:
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1051
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od meidling » 22 Jul 2019, 15:35

Gaginh0 je napisao:Ipak ovim videom proglasavam pobednikom. Aj ti strancu objasni sta je mala rekla...

K'ko be ne razumeš k'kvo ti malečka vika,p'l ti vika k'ko se vika vika kaži

Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk


Odgovori