Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od member » 26 Feb 2023, 11:30

Nije problem Branko Kockica.
Problem je s mladima, koji su završili fax i moraju da traže posao na državnim jaslama, i njima se kičma lomi odmah u startu. Npr.moja žena je pedagog, kad je trebalo da se zaposli ( tad je na vlasti bila ekipa DS+SPS) i bila je ucena tipa da se učlani i stranku+ da obezbedi min.30 sigurnih glasova+ keš. I to joj rečeno bez uvijanja.
Ona je imala zaledjinu pa nije morala da pristane na te ucene, ali zato postoji hiljade mladih koji nemaju rezervni plan, pa imaju opciju ili da pristanu ili da pakuju kofer za inostranstvo.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gazu » 26 Feb 2023, 11:42

Pri čemu čak to nisu one "državne jasle" u kojima se nužno uživa - kao što bi to bilo u jaslama. Radio sam u nekoliko škola godinu i po dana nakon završenog faksa, i baš u takvom kadru u školama ima ljudi koji itekako rintaju, drže sve u glavi, i nose sve na svojim leđima negde to bude pedagog, negde sekretarica, ali verujem da to bude neko ko nije imao zaleđinu.

I to nije da je u firmu po jedan takav pojedinac, ali ja sad komentarišem samo taj deo zaposlenih: direktor, sekretar, pedagog, i šta još već.

Najgore kad neko završi faks, pa ne dobija šansu ni da jednom nogom uđe u tu priču, ni da se dokaže, ni da se dalje odmah posle faksa usavršava... I meni je lako da morališem kad mi niko u životu nije ni rekao da uđem u neku stranku.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ljubitelj » 26 Feb 2023, 12:18

Grujic je napisao:
26 Feb 2023, 01:09

2. Odbiješ, budeš skrajnut, i trpiš kako ti šefuju gori od tebe i kako drugi dobijaju ono što si ti zaslužio, al obraz je bitan.
3. Popizdiš na sistem i sve i digneš sidro i rešiš da odeš napolje, ali avaj, imaš 50+ godina, sve ti je ovde, snage za učenje jezika i novi počtek je jako malo, a imao si želju da poslednju deceniju karijere zaokružiš na drugačiji način.
Svakako ne opcija pod 1. ako imaš imalo profesionalnog digniteta, ikakvo ime u struci i lični karakter.

Svako od nas ima ili je imao neki takav izbor...pa i ja više puta dobijao pozive i ponude. Razne.
Obraz je vrhunski prioritet. Neke stvari nisu na prodaju.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 26 Feb 2023, 12:32

Zanimljivo je da si ti jedini odgovorio konkretno :)


Nema pravog odgovora, previše ima faktora, znam za neke opcije izbora pod 1 i tu ih iskreno podržavam kada sve sagledam, i baš je ono što je grujicd rekao, prosto uradiš nešto zaista dobro, za opšte dobro.


To obraz nema cenu je ok parola, poštujem, ali isto tako bih taj odgovor ozbiljno uzeo samo od nekog ko je to zaista i uradio, dok ne nivou internet ratnika koji nisu u toj situaciji - i ne baš.

Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Kass » 26 Feb 2023, 12:41

Pa kako mislis da ti se dokaze da je svako od nas imao bar jednu ponudu tog tipa u svojih x godina, i da je to sto je nije prihvatio dokaz da nismo bas svi radi da se jeftino ili uopste prodamo, znam da je to tesko prihvatljivo u danasnjem mindsetu u srbiji ali eto tako je.

Sve u svemu samo jos jedan pokusaj sramne relativizacije i "a ti ne bi da si u prilici" drukcije formulisano.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 26 Feb 2023, 12:49

Pa to jeste tačno, ne mogu znati za svakog, pogotovo iza anonimnih internet nickova, al za neke koji su glasni u tim kritikama (ne mislim samo na forum da se neko ne oseti prozvanim, postoji i život uživo) prosto znam šta su i ko su, tako da ponude tog tipa i takvu cenu vaganja na tasu nikada ne mogu, niti su mogli da imaju.

Tako da bi priča da su oni nešto odbili i sačuvali obraz bila čista prdnjava :)

Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Kass » 26 Feb 2023, 12:50

Tacno, a takodje ne menja ni cinjenicu da je to sto radis relativizacija moralne i svake druge izopacenosti.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 26 Feb 2023, 12:58

Nikakav problem da tako formulišeš.

Možda ako se ikada sretnemo uživo ti konkretno kažem primere, pa ako ostaneš pri istom stavu - poštujem.

Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Kass » 26 Feb 2023, 13:01

Grujic je napisao:
26 Feb 2023, 12:58
Nikakav problem da tako formulišeš.

Možda ako se ikada sretnemo uživo ti konkretno kažem primere, pa ako ostaneš pri istom stavu - poštujem.
Srescemo se i vrlo sam rad za takvu diskusiju, ali nisam siguran da postoji argument koji bi ovo mogao da promeni. No probacemo pametan si i elokventan, mozda naucim nesto :)

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od blaugrana » 26 Feb 2023, 13:41

Grujic je napisao:Zanimljivo je da si ti jedini odgovorio konkretno :)


Nema pravog odgovora, previše ima faktora, znam za neke opcije izbora pod 1 i tu ih iskreno podržavam kada sve sagledam, i baš je ono što je grujicd rekao, prosto uradiš nešto zaista dobro, za opšte dobro.


To obraz nema cenu je ok parola, poštujem, ali isto tako bih taj odgovor ozbiljno uzeo samo od nekog ko je to zaista i uradio, dok ne nivou internet ratnika koji nisu u toj situaciji - i ne baš.
Nisam znao da moramo da biramo opciju :)
Kod mene je svakako pod 3, mada nemam 50+

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 26 Feb 2023, 14:24

Ispade sad da je dr Radojičić nešto dobro uradio prodavši ime za izbornu listu.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od pedja » 26 Feb 2023, 14:49

Mislim da je poenta da svi nekada kažu kako bi sve (ruku, nogu, život, obraz) dali za nekoga.

Kada dođe taj momenat, šta činiti?

Ukoliko je bližnji npr bolestan, nema se načina (da se dođe do doktora, bolnice, tretmana), para i/ili vremena, a ukaže se šansa da se sve brzo završi...šta biste učinili?

Bitniji je obraz ili zdravlje/život bitne osobe?
-

Niko ne zna šta bi učinio dok mu se nešto ne desi. Od jednostavnih do komplikovanih životnih stvari. Lako je kuckati.

Posebno kada se neko oseća sigurnim u sebe, zdravlje, porodicu, posao, situiranost. Sve se može promeniti tokom noći.



TapaT


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od blaugrana » 26 Feb 2023, 14:58

blaugrana je napisao:
Grujic je napisao:Zanimljivo je da si ti jedini odgovorio konkretno :)


Nema pravog odgovora, previše ima faktora, znam za neke opcije izbora pod 1 i tu ih iskreno podržavam kada sve sagledam, i baš je ono što je grujicd rekao, prosto uradiš nešto zaista dobro, za opšte dobro.


To obraz nema cenu je ok parola, poštujem, ali isto tako bih taj odgovor ozbiljno uzeo samo od nekog ko je to zaista i uradio, dok ne nivou internet ratnika koji nisu u toj situaciji - i ne baš.
Nisam znao da moramo da biramo opciju :)
Kod mene je svakako pod 3, mada nemam 50+

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk
Ustvari 3*, izvinjavas se :)

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Bogdan » 26 Feb 2023, 14:58

pedja je napisao:Mislim da je poenta da svi nekada kažu kako bi sve (ruku, nogu, život, obraz) dali za nekoga.

Kada dođe taj momenat, šta činiti?

Ukoliko je bližnji npr bolestan, nema se načina (da se dođe do doktora, bolnice, tretmana), para i/ili vremena, a ukaže se šansa da se sve brzo završi...šta biste učinili?

Bitniji je obraz ili zdravlje/život bitne osobe?
-

Niko ne zna šta bi učinio dok mu se nešto ne desi. Od jednostavnih do komplikovanih životnih stvari. Lako je kuckati.

Posebno kada se neko oseća sigurnim u sebe, zdravlje, porodicu, posao, situiranost. Sve se može promeniti tokom noći.



TapaT
Bravo SlikaSlikaSlika
Kako se kaze uvek, lako je tudjim q slamu mlatiti...
Na zalost, bas sve sam iskusio u svom zivotu...

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 26 Feb 2023, 15:20

Heinz je napisao:
26 Feb 2023, 14:24
Ispade sad da je dr Radojičić nešto dobro uradio prodavši ime za izbornu listu.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
O njemu ne znam prakticno nista, ni kao coveku, ni o radu njegovom, zaista nisam imao ni indirektnih dodira, ali evo kad ga spomenu, da izmislim primer:

Zamisli da je njegov zahtev bio da se pogura projekat Tirsova 2, i da zahvaljujuci njegovom imenu to dobijemo svi mi mnogo ranije.

Da li bi i tada bio isti kao i svi?

Odgovori