Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 26 Feb 2023, 16:09

Ako ti to nazivas svojim dupetom onda da, jeste.

Kass
Postovi: 206
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Kass » 26 Feb 2023, 16:27

Pa naravno da je zbog sopstvene komocije jedino, jer sve ostalo neces moci da radis kako ti hoces nego kako ti kazu, jer si u tom trenutku postao lako ucenjiva moralna nakaza i moraces da radis sta god ti kazu sa vrha. Tako da ce tvoji visoko moralni ciljevi na kraju propasti kako god ga okrenes. U najboljem slucaju ce biti realizovani, zlouptrebljeni i iskorisceni za dalje bogacenje i unapredjivanje sistema izgubivsi svoju prvobitnu ideju naravno.

Jedini nacin da ih ostvaris je da se suprostavis sistemu ako si vec toliko valiant, sto nikome naravno ne pada na pamet, lakse je relativizovati.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Bogdan » 26 Feb 2023, 16:39

Kako stari ljudi kazu, prodao veru za veceru.
Nije mi jasno kako ljudi imaju zeludac za takve stvari, kako imaju obraz da zive tako i jos pa da druge savetuju kako i sta itd...

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 26 Feb 2023, 16:43

Kass je napisao:
26 Feb 2023, 16:27
Pa naravno da je zbog sopstvene komocije jedino, jer sve ostalo neces moci da radis kako ti hoces nego kako ti kazu, jer si u tom trenutku postao lako ucenjiva moralna nakaza i moraces da radis sta god ti kazu sa vrha. Tako da ce tvoji visoko moralni ciljevi na kraju propasti kako god ga okrenes. U najboljem slucaju ce biti realizovani, zlouptrebljeni i iskorisceni za dalje bogacenje i unapredjivanje sistema izgubivsi svoju prvobitnu ideju naravno.

Jedini nacin da ih ostvaris je da se suprostavis sistemu ako si vec toliko valiant, sto nikome naravno ne pada na pamet, lakse je relativizovati.
Ceo ovaj post nema veze sa onim ato ja sam ja pisao.

Kakva crna licna komocija i ostalo, nidje veze s ovim o cemu ja pricam, al dobro kapiram da ne radis u toj bransi pa nemas predstavu kako to sve moze izgledati.

Ocigledno se ne razumemo i to je to, nece se nista promeniti daljom diskusijom

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19277
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 26 Feb 2023, 16:55

Ja sam dobro razumeo šta si pitao.
Ulaskom u to kolo se podržava takva bagra, i zato smo tu gde smo. Jer jedini cilj je da ti zadržiš projekat i tlačiš ostale na isti način na koji su tlačili tebe.

Kass
Postovi: 206
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Kass » 26 Feb 2023, 17:02

Grujic je napisao:
26 Feb 2023, 16:43
Kass je napisao:
26 Feb 2023, 16:27
Pa naravno da je zbog sopstvene komocije jedino, jer sve ostalo neces moci da radis kako ti hoces nego kako ti kazu, jer si u tom trenutku postao lako ucenjiva moralna nakaza i moraces da radis sta god ti kazu sa vrha. Tako da ce tvoji visoko moralni ciljevi na kraju propasti kako god ga okrenes. U najboljem slucaju ce biti realizovani, zlouptrebljeni i iskorisceni za dalje bogacenje i unapredjivanje sistema izgubivsi svoju prvobitnu ideju naravno.

Jedini nacin da ih ostvaris je da se suprostavis sistemu ako si vec toliko valiant, sto nikome naravno ne pada na pamet, lakse je relativizovati.
Ceo ovaj post nema veze sa onim ato ja sam ja pisao.

Kakva crna licna komocija i ostalo, nidje veze s ovim o cemu ja pricam, al dobro kapiram da ne radis u toj bransi pa nemas predstavu kako to sve moze izgledati.

Ocigledno se ne razumemo i to je to, nece se nista promeniti daljom diskusijom
Slazem se da necemo nista promeniti u stavovima, ali to ne znaci da se ne razuememo :)

P.s procitaj tekst sa linka pa prokomentarisi kad stignes, voleo bih da cujem tvoja razmisljanja. Evo jos jednom: https://zorancicak.wordpress.com/2019/0 ... %ba%d0%b5/

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9071
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Darko » 26 Feb 2023, 17:17


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 26 Feb 2023, 17:19

Heinz je napisao:
26 Feb 2023, 16:55
Ja sam dobro razumeo šta si pitao.
Ulaskom u to kolo se podržava takva bagra, i zato smo tu gde smo. Jer jedini cilj je da ti zadržiš projekat i tlačiš ostale na isti način na koji su tlačili tebe.
Sto tlacenje?

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od member » 26 Feb 2023, 18:09

Super je što postoje i članovi foruma čiji posao ne zavisi od politike. Ali u nekim branšama kao npr. Medicina, prosveta, sudstvo itd.nema nikakve šanse da se napreduje u karijeri bez politike. Nemoguće je držati se po strani i reći:"Ja samo radim svoj posao,i mene politika ne interesuje".

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19277
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 26 Feb 2023, 18:11

Može se biti vrhunski profesor, rektor... a ne mora se biti državni sekretar, ministar.

Kass
Postovi: 206
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Kass » 26 Feb 2023, 18:22

Eto opet mora se....ajde bar malo da promenimo relativizaciju, postaje dosadno da vam pisemo jedno te isto....

Nista se ne mora, dobrovoljno pristaju da budu to sto jesu i to je to. A onda izmisljaju relativizacije da bi tu izopacenost opravdali.

A posebno ni jedan doktor medicine ne mora nista, posto ih moli cela evropa da dodju i da rade svoj posao uz sve resurse i bez potrebe da postanu moralne nakaze. Ali lakse je ne opirati se.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Delija » 26 Feb 2023, 18:41

Ne razumem toliku potrebu onih koji su prodali obraz i dupe da pravdaju svoje postupke. Kome je namenjeno to pravdanje - drugima ili sebi? U oba slucaja je totalno uzaludno.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 26 Feb 2023, 19:10

Heinz je napisao:
26 Feb 2023, 18:11
Može se biti vrhunski profesor, rektor... a ne mora se biti državni sekretar, ministar.
Pa ne pričamo isključivo o tome. Tih koji su to postali ima manji %, a znaš li koliko ih ima da su postali "samo" članovi?
Delija je napisao:
26 Feb 2023, 18:41
Ne razumem toliku potrebu onih koji su prodali obraz i dupe da pravdaju svoje postupke. Kome je namenjeno to pravdanje - drugima ili sebi? U oba slucaja je totalno uzaludno.
Koliko vidim, ovde nema nikog ko je prodao dupe pa da se lično pravda, svi teoretišemo samo iz različitih uvida.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od carov2 » 26 Feb 2023, 19:42

Delija je napisao:Ne razumem toliku potrebu onih koji su prodali obraz i dupe da pravdaju svoje postupke. Kome je namenjeno to pravdanje - drugima ili sebi? U oba slucaja je totalno uzaludno.
Zato što ih pogađa kada ih prozivate. Slika



Sent from my LE2121 using Tapatalk


Kass
Postovi: 206
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Kass » 26 Feb 2023, 20:05

carov2 je napisao:
26 Feb 2023, 19:42
Delija je napisao:Ne razumem toliku potrebu onih koji su prodali obraz i dupe da pravdaju svoje postupke. Kome je namenjeno to pravdanje - drugima ili sebi? U oba slucaja je totalno uzaludno.
Zato što ih pogađa kada ih prozivate. Slika



Sent from my LE2121 using Tapatalk
Sto samo znaci da su svesni da to nije u redu zapravo, ali moraju probati da racionalizuju svoje postupke kroz razno razne relativizacije. Sto je u redu ali ajde da ne ponavljamo jednu te istu...

Odgovori