Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Incognito
Postovi: 611
Pridružio se: 01 Apr 2012, 22:06
Lokacija: Beograd

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Incognito » 31 Okt 2014, 18:59

Paja je napisao:Ti ne znaš gde si bušan i našao si samnom o pravu. :kezo:
Aj da naučiš nešto novo. Ne mora da postoji u Zakonu o advokaturi odredba koja se tiče odgovornosti jer postoji opšta koja se primenjuje na sve i svakoga. Isto tako odredbe u Zakonu o javnim beležnicima koje se tiču odgovornosti su dupliranje i nepotrebne jer se uvek može primeniti čl. 154. st. 1 Zakona o obligacionim odnosima
Ko drugome prouzrokuje štetu dužan je naknaditi je, ukoliko ne dokaže da je šteta nastala bez njegove krivice.
Nedaj Boze da dozvolim sebi da me pacijenti poput tebe uce bilo cemu. Ja sam te pitao za odgovor, ne za edukaciju, a tebi je ocigledno jedina namera da vredjas. Mada, internet trpi sve, voleo bih da vidim da li bi tako uzivo mogao da mi kazes da ne znam gde sam busan.

Zasto ne kazes koliko kosta savet advokata za jednu najobicniju informaciju, a rec je o informaciji koju notar daje besplatno jer je za to duzan po zakonu. Advokat ne radi u interesu klijenta, vec u interesu sopstvenog dzepa, naplacuje svaku informaciju, dok notar ima zakonsku obavezu da upozna klijenta sa svim informacijama bilo da je rec o sporu ili bilo cemu drugom, neutralan je i savetuje stranku kako da u buducnosti izbegne probleme, za razliku od advokata koji ima interes da sto vise odere stranku gde god je i kad god je to moguce. Jel to isti tretman stranke od strane advokata i notara ?
Zavrsio sam sa pricom na ovu temu i kajem se sto sam uopste odlucio da ulazim u raspravu sa svakakvim "umovima".

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Xepoj87 » 31 Okt 2014, 19:00

swemir je napisao:Radim nesto u beogradu za neke advokate ali oni ne strajkuju cini mi se. Jpm se zovu. Tako da ne strajkuju svi izgleda...

Послато са GT-I9105P уз помоћ Тапатока
Dosta ih lazno strajkuje :)
Poslednja izmena od Xepoj87 u 31 Okt 2014, 19:01, izmenjeno 1 put ukupno.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od methane.master » 31 Okt 2014, 19:01

Mali off... Sutra uveče na Studiju B u istoj emisiji gostuju ministri pravde i unutrašnjih poslova. a emisiju vodi direktorka lično. Ako je neko dovoljno dokon, perviše dobro se oseća ili mu je lekar prepisao takve seanse, neka pogleda. :djavo:


Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od starac vujadin » 31 Okt 2014, 19:12

...ili koga pali da gleda krupnu plavušu u crnim čarapama kako menja poze... :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30006
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od trojanac » 31 Okt 2014, 19:13

Incognito je napisao: Zasto ne kazes koliko kosta savet advokata za jednu najobicniju informaciju, a rec je o informaciji koju notar daje besplatno jer je za to duzan po zakonu. Advokat ne radi u interesu klijenta, vec u interesu sopstvenog dzepa, naplacuje svaku informaciju...
Evo samo na ovom forumu, ne računam VG su Paja i Filipović dali bezbroj saveta besplatno i to javno, a koliko se ljudi javilo na PP i kome su sve pomogli, a da im interes nije bio njihov džep, to oni najbolje znaju. Tebe je očigledno dobro odrao neki advokat pa si sad ljut na sve advokate na svetu, a kao i u svakoj struci imaš ljude i one druge.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Paja » 31 Okt 2014, 19:15

Incognito je napisao:Nedaj Boze da dozvolim sebi da me pacijenti poput tebe uce bilo cemu. Ja sam te pitao za odgovor, ne za edukaciju, a tebi je ocigledno jedina namera da vredjas. Mada, internet trpi sve, voleo bih da vidim da li bi tako uzivo mogao da mi kazes da ne znam gde sam busan.

Zasto ne kazes koliko kosta savet advokata za jednu najobicniju informaciju, a rec je o informaciji koju notar daje besplatno jer je za to duzan po zakonu. Advokat ne radi u interesu klijenta, vec u interesu sopstvenog dzepa, naplacuje svaku informaciju, dok notar ima zakonsku obavezu da upozna klijenta sa svim informacijama bilo da je rec o sporu ili bilo cemu drugom, neutralan je i savetuje stranku kako da u buducnosti izbegne probleme, za razliku od advokata koji ima interes da sto vise odere stranku gde god je i kad god je to moguce. Jel to isti tretman stranke od strane advokata i notara ?
Zavrsio sam sa pricom na ovu temu i kajem se sto sam uopste odlucio da ulazim u raspravu sa svakakvim "umovima".
Kako bi meni bilo dobro s tvojim mozgom par dana.

Lepo sam ti napisao da svako odgovara viewtopic.php?f=25&t=1072&start=8970#p356692
al ti nisi video to u Zakonu o advoakturi pa sam morao da ti nacrtam viewtopic.php?f=25&t=1072&start=8985#p356722 jer nemaš pojma o čemu pišeš i dozvoljavaš sebi da mene učiš šta mi je posao i koja su mi prava i obaveze.

Svaki pošten advokat će ti dati info besplatno, ali ti ne želiš da čuješ takav odgovor.

Shvati da je svaka kupoprodaja dvostani posao. Postoje dve strane sa potpuno različitim interesima koje treba zaštiti i tu ne može biti reči o neutralnosti. Zato advokati i rade takve stvari jer svaki zastupa interese svog klijenta, pa sednu kao profesinalci i nađu rešenje koje je prihvatljivo za sve. Ako ni zbog čega drugog, zbog ovog je nemoguće da notar dobro uradi posao.
Ugovor je saglasnost volja, a ne nametanje notareve volje.

A na priču da su notari poštene čike, a da su advokati ružni, prljavi i zli ljdi koji otimaju pare mogu samo da se :loool: :loool: :loool:
Kod advoakta ne niko ne tera da ideš. Odeš sam svojom voljom jer misliš da ti treba njegova pomoć, a kon notara te država primorava da odeš. Sitna razlika.

Da ne bude zabune ovo ne pišem zbog tebe, nego zbog ostalih, da neko, slučajno, ne pomisli da znaš šta pričaš.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Velja » 31 Okt 2014, 19:29

Incognito je napisao: ...voleo bih da vidim da li bi tako uzivo mogao da mi kazes da ne znam gde sam busan
:rofl:


methane.master je napisao:Mali off...emisiju vodi direktorka lično. Ako je neko dovoljno dokon, perviše dobro se oseća ili mu je lekar prepisao takve seanse, neka pogleda
starac vujadin je napisao:...ili koga pali da gleda krupnu plavušu u crnim čarapama kako menja poze... :)
Taj sam...Vrhunska milfača. :thumbup:
Gledaću bez tona :kezo:
Poslednja izmena od Velja u 31 Okt 2014, 19:45, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od H4wkeye » 31 Okt 2014, 19:42

Koja direktorka?

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Velja » 31 Okt 2014, 19:48


Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Dzoni_m » 31 Okt 2014, 19:57

Ova plava? Valjda na total tv ima studio B

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ljubitelj
Postovi: 10585
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od ljubitelj » 31 Okt 2014, 20:07

Juce sam slucajno naleteo na neku emisiju uzivo na RTS na ovu temu, pa odgledao sa paznjom.
Sada mi je puno jasnije i bez citanja tih novouvedenih zakona o notarima i srodno.
Ono sto gospodin ministar pokusava da objasni je za mene pokazatelj da ova drzava (ministar, Vlada sada i ona pre, kao i SKupstina sa silinim pravnicima koji pisu te zakone) je zalutala u gustoj magli, i pogubljen je kompas.
Ovo sto se ovde kao zove notar, uopste ne lici na notarsku sluzbu kakva mi je poznata.
Ispada da je ovde notar privatna zamena 2 u 1, za sudskog salterskog sluzbenika, tj privatan sud koji naplacuje 100% drzavne takse (preneto mu pravo) sebi u dzep a uspust se bavi i advokatskim poslovima pripreme papira/ ugovora.

Ono sto ja znam iz prakse u drugim zemljama gde je notar nesto sto postoji "100 godina" je da je to sluzbenik koji radi drzavne poslove koje mu je drzava poverila, ima fiksan cenovnik koji je drzava odredila, placa ga drzava samim tim sto mu daje posao i odreduje cenu rada kao i taksu koju placa za privilegiju da radi taj posao a sluzi da obavi sve pravne potrebe jednog gradjanina- da kupi ili proda auto, stan, pokloni nesto, uverenje iz nekog drzavnog registra kao sto je izvod iz drzavljanstva, knjige rodjenih ili umrlih, izdaje dozvole za gradnju, itd.

Sve ono sto inace drzava radi na svojim salterima, odnosno radila je kod nas proteklih decenija.

Pravna sigurnost nam je smejurija ionako, sada je jos ovim dodatno pokazano da ne znamo ni osnovne temelje da sredimo, mislim na one koji ubacuju kartice pri izglasavanju zakona i koji predlazu takve zakone.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Uroš S. » 31 Okt 2014, 20:25

Saće Incognito ti objasni kako je to ekstra rešeno u Belorusiji.

Huawei P6 TT

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Delija » 31 Okt 2014, 20:29

Mogli bi modovi da prebace ovu notari vs advokati prepisku od 20+ strana u drugu temu, posto je pocelo maaalcice da smara :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Dzoni_m » 31 Okt 2014, 20:33

Uroš S. je napisao:Saće Incognito ti objasni kako je to ekstra rešeno u Belorusiji.

Huawei P6 TT
Bojim se da mu se ne bi svideo :) Rešeno je upravo onako kako naši "korumpirani" advokati zahtevaju.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Geza » 31 Okt 2014, 20:37

Delija je napisao:Mogli bi modovi da prebace ovu notari vs advokati prepisku od 20+ strana u drugu temu, posto je pocelo maaalcice da smara :)
Noup, dobro je ovde.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori