Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od HKS » 22 Jan 2019, 00:58

Slika


ako narkomani sumnjaju:


Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od HKS » 24 Jan 2019, 10:26

https://www.atvbl.com/vijesti/srbija/mi ... aj-okoncan

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


zuzazu
Postovi: 4604
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od zuzazu » 24 Jan 2019, 20:02

Kao jedan od velikih problema, međutim, Filipovski je istakla progon i vređanje novinara od strane nekih opozicionih političara i njihovih istomišljenika zbog izveštavanja koje im se ne sviđa.

"Značajan deo medijskog prostora zauzimaju društvene mreže, koje su veoma uticajne i na kojima građani mogu slobodno da se izražavaju, za razliku od nekih zemalja u svetu", rekla je Filipovski.



Poslanica Srpske napredne stranke Dubravka Filipovski održala je u Savetu Evrope govor o slobodi medija koji će ostati upamćen, između ostalog, i zbog lošeg, "tarzanskog", engleskog.

Filipovski, koja je na Parlamentarnu skupštinu SE u Strazburu poslata umesto Branke Stamenković iz pokreta Dosta je bilo, učestvovala je u debati o slobodi medija.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ikac » 24 Jan 2019, 20:13


Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od superboss » 25 Jan 2019, 17:02

Slika
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Darko » 02 Feb 2019, 00:57

Premotati na 31:32 na kratak deo o prugama.



Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Pulp Fiction » 02 Feb 2019, 10:39

Hahha, a realno možda nemam dovoljno godina, ali zaista neke teme i neki ugovori ko da se potpisuju na svakih par godina, priča se pa zaboravi pa onda posle jednog ili dva mandata opet..

Misliš da nije bilo rata da bi se ovo zaista izgradilo?

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od sasha015 » 02 Feb 2019, 11:21

Kog rata.SLovenija,Hrvatska,Bosna,KOsovo?

NE bi bilo nista od ovoga,niti ce biti od silnih obecanja, sem da nas nisu primili u EZ kada je bila sansa 80tih....
Nazalost nismo toliko glup narod,koliko lose biramo vodje i koliko smo neslozni.
Mada definitivno nekom smetamo i zato cemo i nestati za 50-100 godina kao narod...

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Pulp Fiction » 02 Feb 2019, 13:15

Mislio sam na građanski rat u SFRJ znači ukupno gledano.. Jer je ovo vest iz 91.-e.

Ma što bi nas i primali u EU, kad mi i nećemo, niti narod hoće niti političari iskreno žele. Ljudi 20 god. ponavljaju da će se EU raspati pa nikako da to dočekamo, s druge strane taj isti anti EU narod grebe i rukama i nogama da uzme EU pasoš ili da ode tamo da radi. Tako da ne znam više, čist ''shitshow'' sa svih strana, bukvalno ne znamo gde bijemo, ni kao društvo ni kao država (politički entitet)

Nećemo mi nestati uopšte, ali ćemo živeti negde drugo :) Srbija (moderna) je mlada država, i malo je stanovnika imala u 19. v kad se stvarala i obnavljala državnost, ali je Srba bilo i pre toga vekovima na drugim mestima, pod drugim vladarima itd.

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od superboss » 02 Feb 2019, 13:32

https://sr.wikipedia.org/wiki/Демографи ... 34._године

Ako gledaš popise iz 19 veka primećuje se da se broj stanovnika stabilno povećava. Ne preterano puno, ali stabilno raste.

Sada se trenutno u SRB popis radi na 10g, poslednji je bio 2011.

Zbog problema koje imamo, i da bi se sagledala prava razmera odliva stanovništva kod nas bi to trebalo da se radi na maksimum 3-5g

Ali avaj! Koga briga koliko ljudi odlazi, gde odlazi i da li planira da se vrati.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od kragujevac » 05 Feb 2019, 12:43

Ne znam da li da pišem ovo u ovoj temi ili u "Plate i životni standard....."
Bili supruga i ja malopre u konzulatu Srbije da predamo zahtev za nove pasoše. Ok, predali, dobili karticu sa brojem, pošto smo bili rano tu, završili smo sve ukupno za sat i po. Zakazivanje termina online kao u Srbiji ne postoji kao opcija u inostranstvu. Službenici su bili baš OK (radila dvojica). Platiš, sačekaš, relativno brzo sve gotovo.
S druge strane, taj konzulat je ISTI već skoro 30 godina, bar toliko dugo ja idem tamo. Isti jadni klimavi stolovi za pisanje, isti prepotopski šalteri kao u opštinskim kancelarijama pre 30-40 godina, isti pocepani linoleum kao u seoskoj ambulanti u Lebanu (verovatno je tamo bolji), olinjale stolice za čekanje, sve klimavo, jadno i izandjalo. A ispred konzulata nova E klasa kao službeno vozilo.
Ako je konzularno odeljenje slika i prilika neke države, onda ne znam šta bih rekao. NIsam baš hteo upadljivo da slikam, ko zna da nekom ne stanem na žulj zbog toga, ali rupu na podu sam slikao, :kuku: . Pa hebemliga, cela površina da se pokrije novom podnom oblogom i u D ne košta više od 400-500€. Čovek se oseti baš nekako jadno kad udje u konzulat ovde.
Linoleum.jpg
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od igor_harris » 05 Feb 2019, 12:58

Pisao je neko o tome skoro. U svakom slucaju, lep podsetnik zbog cega si otisao. :)

Gesendet von meinem Mi A2 Lite mit Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ljuba » 05 Feb 2019, 13:57

A meni je bas to toplo, Srpski :) Obozavam kada nesto ostaje isto. Novo i sjajno me ne privlaci ni najmanje.... Naravno treba da bude bar cisto :)

Kada odem za Beograd i svratim kod drugara kojem se nije mnogo menjao stan od nase osnovne skole (pre 40 godina) kada smo se intenzivno druzili, nema boljeg osecaja na svetu.... neprocenjivo... osecam se bar 40 godina mladji...

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od igor_harris » 05 Feb 2019, 14:04

Pa to, tebi je super da vidis 40 godina star namestaj a on place za novim. :)
Toplina jedna :D

Gesendet von meinem Mi A2 Lite mit Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ljuba » 05 Feb 2019, 14:16

Pa i jeste i nije tako. Prica je bas opsirna. Ne treba mesati udobnost i uzivanje, kao i bogatstvo i srecu. Ti pojmovi imaju vezu medjusobno ali ne direktnu i jasnu. Da je sve tako prosto, onda bi svima zivot (postizanje srece i zadovoljstva) bio mnogo laksi, a takav nije ni u najavi :)

Odgovori