Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od member » 30 Mar 2019, 05:18

Kao nekada Tito i pioniri. Psiho svakim danom pravi sve veći cirkus od države.

Slika


I jedan zanimljiv članak: https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1676491

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od blaugrana » 30 Mar 2019, 07:46

Sto je najgore, nije ovo gospodar smislio. Ovo su smislili uvlakaci koji se uvlace uvlakacima koji zele da budu blize uvlakacima koji su se vec uvukli uvlakacima...i tako dok se ne dodje do uskog kruga uvlakaca koji su dobro uvuceni gospodaru. Sve zarad nekih beneficija.

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


pedjaks
Postovi: 82
Pridružio se: 27 Avg 2013, 21:07

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od pedjaks » 30 Mar 2019, 09:10


snork je napisao: Ako je zapadni parlamentarni sistem dobar za Zapad, ne znači da je dobar i za ostale.
????
Neverovatno, baš naprotiv.
Parlamentarni sistem je jedino dobar i jedino što ti treba da bi imao uspešnu državu i zadovoljan narod.



Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od snork » 30 Mar 2019, 09:47

Kamo sreće da je to "jedino što ti treba da bi imao uspešnu državu i zadovoljan narod". :)

Zašto bi parlamentarni sistem, ili tačnije britanski parlamentarni sistem bio "jedino dobar"? Možda neki drugi vid predstavničke ili direktne demokratije bolje odgovara drugim narodima? Taj sistem nije nastao preko noći, već je rezultat stotina godina razvoja. Od Magna Carte, kojom je vlastela ograničila apsolutnu vlast kralja, pa na dalje.

I Dušanov zakonik je sadržao za svoje vreme vrlo napredne odredbe ("sudije da sude po zakonu, a ne po strahu od carstva mi"). Da smo imali neprekinutu evoluciju od tada, sigurno da bismo danas bili na mnogo višem civilizacijskom nivou. Nažalost, kao što neko napisa pre par strana, na svako pominjanje različitih političkih opcija, odmah potežemo imena i tražimo vođe. Retko ko razgovara o programu i ciljevima stranaka. Programi na papiru postoje, ali u praksi ne znače mnogo.
Ђенерал Јанковић

maniaxxx
Postovi: 6355
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od maniaxxx » 30 Mar 2019, 19:04

Xepoj87 je napisao:
30 Mar 2019, 01:51
maniaxxx je napisao:Pa niste puno bolji od njega ako bi sve nasiljem resavali...
To mozda ako imas logiku na nivou 15ogodisnjaka.
Ajde molim te razlozi u cemu je razlika njegovog kretenizma i kretenizma nekog drugog koji bi ga tamo polomio?

Ne shvacam koje nasilje je pozitivno a koje negativno?

Ili sam nesto pogresno shvatio u celoj prici?

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4162
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od carov2 » 30 Mar 2019, 19:53

Batina je iz raja izašla...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 31 Mar 2019, 03:35

maniaxxx je napisao:
30 Mar 2019, 19:04
Xepoj87 je napisao:
30 Mar 2019, 01:51
maniaxxx je napisao:Pa niste puno bolji od njega ako bi sve nasiljem resavali...
To mozda ako imas logiku na nivou 15ogodisnjaka.
Ajde molim te razlozi u cemu je razlika njegovog kretenizma i kretenizma nekog drugog koji bi ga tamo polomio?

Ne shvacam koje nasilje je pozitivno a koje negativno?

Ili sam nesto pogresno shvatio u celoj prici?
U nekom trenutku na nasilje se mora odgovoriti nasiljem, jer u suprotnom popuštanjem takvi zajašu i ode sve u pm. Uvek i svim sferama života, bilo da je reč o ulici i pukom fizičkom nasilju, bilo na višim nivoima.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Xepoj87 » 31 Mar 2019, 04:17

maniaxxx je napisao:
30 Mar 2019, 19:04
Xepoj87 je napisao:
30 Mar 2019, 01:51
maniaxxx je napisao:Pa niste puno bolji od njega ako bi sve nasiljem resavali...
To mozda ako imas logiku na nivou 15ogodisnjaka.
Ajde molim te razlozi u cemu je razlika njegovog kretenizma i kretenizma nekog drugog koji bi ga tamo polomio?

Ne shvacam koje nasilje je pozitivno a koje negativno?

Ili sam nesto pogresno shvatio u celoj prici?
Tako svet ne funkcionise, tako se dolazi do ovog sto sada imamo, da "osiljeni" idu kao da poseduju posten i kulturan narod.
Ovaj je ovakav zato sto mu se moze, zato sto se nije opekao.

Nisam ja dosao i resio da bijem nekog ko prelazi ulicu na pesackom, nego obrnuto, on je bio spreman da bije mene jer on prelazi ulicu van pesackog i to sa detetom.
I ne samo to, nego namerno stane da bi se obracunao.
To je klasicno besnilo, samo ceka da mu neko lupi tetanus.
Ima srece, pa nije naleteo na nekog nervoznog sa francuskim kljucem u gepeku.

Ti to zoves kretenizam, a ja tvoj pasivni stav i nemanje licnog ponosa kao ljudsko bice, zovem kretenizmom.
Neko ce da trpi zlostavljanje, neko nece.
Ali govoriti nekome da je isti, samo zato sto nece da trpi da ga svaki seljo zapisava...ne znam ni kako normalno da odgovorim na takvu glupost.
To je na nivou onoga: A sada ces da se izvinis sto te Micko tukao...

Meni se vilica zgrcila kada sam video ovaj sabanski snimak, naljutio sam se samo gledajuci.

Ne postoji svet bez nasilja, jer nikada svi ljudi nece biti kulturni i fini, zato i kazem, tinejdzerska logika.
Kao i psa, tako i coveka moras da naucis da ako usere tepih, dobice po njusci.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od igor_harris » 31 Mar 2019, 08:34

Ako nas je istorija icemu naucila, to je da siledziju moze da zaustavi jedino pravdoljubivi siledzija.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od McGruja » 31 Mar 2019, 10:02

To je tačno
Ali je tačno, samo zato sto nema zakona koji će idiote da ukloni

Sve je do sistema i pravosuđa

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gaginh0 » 31 Mar 2019, 10:11

Beli bi njega na haubu, kao onog pijanog pre par godina :kezo:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

zuzazu
Postovi: 4606
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?

Post od zuzazu » 31 Mar 2019, 10:34

McGruja je napisao:
31 Mar 2019, 10:02
To je tačno
Ali je tačno, samo zato sto nema zakona koji će idiote da ukloni

Sve je do sistema i pravosuđa
Mislio sam da se slozim, pa se prisetih onoga sto zelim da zaboravim.

Hajde da kazemo da sam prosao pola sveta. Od toga sam najduze radio po, na zalost, najcrnjim mestima.

Ovoliku zelju za kavgom, kratak fitilj i spremnost za fizickim obracunom (a pogotovo u saobracaju) nisam nigde video. Te zemlje gde sam ziveo i radio, Nigerija npr., tesko da imaju zakon i pravosudje. Znaju i oni da se pokace, ali uglavnom ostaje na dranju i “drz’ te me da ga ne ubijem”. Nekako se zna granica i nekako se i u tim trenutcima vodi racuna da se ne predje.

Ovo brdo bez mozga je spremno da pred detetom pokaze kako bije, ili kako ce da ga biju.

Srbija je tesko bolesna zemlja. Zemlja previse bolesnih umova, i zato smo tu gde jesmo.
Poslednja izmena od zuzazu u 31 Mar 2019, 10:37, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od kragujevac » 31 Mar 2019, 10:36

McGruja je napisao:
31 Mar 2019, 10:02
To je tačno
Ali je tačno, samo zato sto nema zakona koji će idiote da ukloni
Sve je do sistema i pravosuđa
100x :plusone: i za Gruju i za Zua
Kad smo devedesetih godina došli u D (došlo nas je dosta u kratkom roku), bio je priličan broj samouverenih koji su se ponašali kao u svom sokaku. Bili su u fazonu "ko yebe karte za javni prevoz, u BG/NS/KG sam se švercovao pa ću i ovde", parkirali se gde im padne na pamet, vozili bez pojasa, jurili naokolo kao blesavi autoputevima, bacali koverte sa računima neotvorene u kantu za otpatke itditd. Malo malo pa čuješ od nekog "jaaaao, uhvatila me kontrola u metrou/busu/tramvaju pa sam morao da platim xx DM", "jaaao, oduzeli mi dozvolu"....itd. Kao da su drugi krivi što budaletine prave gluposti pa moraju da plate kaznu. A bilo je da kazna od 30DM u to vreme ako se ne plati u roku od sedam dana "poraste" na 54DM. Au što je bilo trčanja do banke tada.
Jedan od kolega je imao problema kada je stiglo vreme da posle 5 godina (!!) dobije neograničenu dozvolu boravka, koju tog momenta nije dobio jer je imao tri vezane kazne za švercovanje u metrou. Produžili mu tada na godinu dana, pa je tek posle tog vremena dobio neograničeno.
Ja pričah budalama da ne treba to da rade, ali nije vredelo, još me zayebavali u fazonu "gori si od ovih švaba", a posle prc, kad su ih nalupali po džepu kuknjava do neba.
Posle odredjenog vremena su naučili. Skupo platili i naučili.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6238
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heineken » 31 Mar 2019, 11:08

blaugrana je napisao:
30 Mar 2019, 07:46
Sto je najgore, nije ovo gospodar smislio. Ovo su smislili uvlakaci koji se uvlace uvlakacima koji zele da budu blize uvlakacima koji su se vec uvukli uvlakacima...i tako dok se ne dodje do uskog kruga uvlakaca koji su dobro uvuceni gospodaru. Sve zarad nekih beneficija.

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk
:plusone:
kada takvim ljudima kazes nesto oni su u fazonu koji je tebi qrac. To je ono cuti samo muljaj , drpaj gde god mozes. Ostalo nam od od drugova i nikad se promeniti nece..

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od HKS » 31 Mar 2019, 11:35

Kako se ovi zakonodavci u BiH brinu o vozacima, da ih postede kvarova uvodi se euro 5, milina



https://www.nezavisne.com/automobili/au ... ora/525494

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока




Odgovori