Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od passenger » 07 Apr 2019, 20:29

dragvorl je napisao:
07 Apr 2019, 20:26
Mislim da se to pise sa 2 f.
mhm. Puff/bordel. Ima ih u CH, isto se zovu.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od jaksa » 07 Apr 2019, 20:33

PUF:

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9064
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Darko » 07 Apr 2019, 21:07

Konacno ponovo utisak nedelje na tv...

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od snork » 07 Apr 2019, 21:09

Hvala, nisam znao za njih! :pivo:
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 295
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Apex » 07 Apr 2019, 23:57

Šta se dešava u slučaju sudara na parkingu TC? Niko nije nadležan jer je privatni posed?

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 08 Apr 2019, 00:07

Važe pravila saobraćaja.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7066
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od DukeNS » 08 Apr 2019, 00:22

Veceras me umalo ne udari taksista na pesackom prelazu. Na vreme sam ga skontao i kako je prolazio pored mene, ja mu rukom malo jace kucnem u zadnje staklo. 10 metara dalje on staje, povlaci rucnu, otvara vrata i kroz njih vice "sta je bilo?" Bolestan smo narod...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 08 Apr 2019, 06:05

Jel si mu objasnio sta je bilo?

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od pedja » 08 Apr 2019, 07:11

Apex je napisao:Šta se dešava u slučaju sudara na parkingu TC? Niko nije nadležan jer je privatni posed?
Nanošenje štete drugom licu je problem svuda, pa i na privatnom posedu, te ima ko je nadležan.

Kolega je imao problem na parkingu aerodroma. Udaren je bočno. Policija izlazi, nije problem, ali je problem nastao kod tumačenja. Gledajući signalizaciju, gospođa je trebala da se zaustavi. Po policiji je on potencijalno kriv, jer mu je ona došla sa desne strane i stop linija je nevažeća - privatni posed, može crtati komž šta hoće. Odnosno, nije zvanično :D

Reče mu tada saobraćajac da sve zavisi od sudije. To mu je kasnije ponovio i neki prijatelj, iz policije. Inače, gospođa je bila u šoku, izvinjavala se, kukala, priznala sve.

Na kraju je presuđeno u njegovu korist. Sudiji je izjava gospođe bila olakšavajuća okolnost :D

Ne mora značiti da jeste tako, ali eto situacije iz prakse. Opet se ne zna šta je istina.


Inače mislim i da u ZOBSu piše da javni outevi moraju biti obeleženi saobraćajnom signalizacijom. Za privatne ne piše ništa.

Ne znam da li na privatnim parkinzima konsultuju struku, te da li neko van građevine odlbrava postavljenu signalizaciju

T-T


markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od markoue » 08 Apr 2019, 07:25

Slika

Slika

Mislim da je ovo prikladnija tema.
Inace, na fotkaka je magistrala u Gorjanima, ona deonica koja je prosle godine radjena toliko dugo, kao da grade autoput.
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od antivenom » 08 Apr 2019, 07:48


passenger je napisao: nisam ni znao da bilo izvršitelja tako davno. Mislio sam da je to neka nova fora :)
Tada su bili sudski izvrsitelji, sada su privatni izvrsitelji, to je ta nova fora od 2011 te godine.
Ovi sudski nisu nesto bili motivisani da rade jer nisu imali nagradu za ucinjenu realizaciju vec samo platu, ovi novoizmisljeni imaju itekaku motivaciju, mnogi od njih su se bukvalno obogatili za 3 god, poznajem jednog, a nije imao kesa uopste zavrsio pravni radio u jednoj advokatskoj kanc. za drugog za malu platu kasnije se presaltovao i sad vedri i oblaci uz novi Audi A6.
To je ta fora, sad znas to su im oni predhodni izmislili i dali im mogucnost, a ovi posle njih ih drze jos uvek.
Da sam ja vlast ja bi ih zabranio i vratio sudovima.
I zardinjeriju bi raspustio narocito ovu beogradsku jer ne sluze onome sto im je namena, komunalni red u BG nula(0), a oni silje onu stvar vozikajuci se unaokolo i troseci za dzabe benzin, ne vezuju se, aman pa u zadnje vreme vidjam policajce inspektore i saobracajce da se vezuju u sl. vozilima, a ove baje se kurce bez pojasa.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 08 Apr 2019, 07:58

pedja je napisao:
08 Apr 2019, 07:11
Apex je napisao:Šta se dešava u slučaju sudara na parkingu TC? Niko nije nadležan jer je privatni posed?
Nanošenje štete drugom licu je problem svuda, pa i na privatnom posedu, te ima ko je nadležan.

Kolega je imao problem na parkingu aerodroma. Udaren je bočno. Policija izlazi, nije problem, ali je problem nastao kod tumačenja. Gledajući signalizaciju, gospođa je trebala da se zaustavi. Po policiji je on potencijalno kriv, jer mu je ona došla sa desne strane i stop linija je nevažeća - privatni posed, može crtati komž šta hoće. Odnosno, nije zvanično :D

Reče mu tada saobraćajac da sve zavisi od sudije. To mu je kasnije ponovio i neki prijatelj, iz policije. Inače, gospođa je bila u šoku, izvinjavala se, kukala, priznala sve.

Na kraju je presuđeno u njegovu korist. Sudiji je izjava gospođe bila olakšavajuća okolnost :D

Ne mora značiti da jeste tako, ali eto situacije iz prakse. Opet se ne zna šta je istina.


Inače mislim i da u ZOBSu piše da javni outevi moraju biti obeleženi saobraćajnom signalizacijom. Za privatne ne piše ništa.

Ne znam da li na privatnim parkinzima konsultuju struku, te da li neko van građevine odlbrava postavljenu signalizaciju
Nisam siguran da je tako, jer se kao termin u Pravilniku o saob. signalizaciji spominje put, a ne javni put.
Verujem da je saobraćajni projekat obavezni deo dokumentacije kada se takvi objekti prave.

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ralee » 08 Apr 2019, 09:14

antivenom je napisao:
08 Apr 2019, 07:48
passenger je napisao: nisam ni znao da bilo izvršitelja tako davno. Mislio sam da je to neka nova fora :)
Tada su bili sudski izvrsitelji, sada su privatni izvrsitelji, to je ta nova fora od 2011 te godine.
Ovi sudski nisu nesto bili motivisani da rade jer nisu imali nagradu za ucinjenu realizaciju vec samo platu, ovi novoizmisljeni imaju itekaku motivaciju, mnogi od njih su se bukvalno obogatili za 3 god, poznajem jednog, a nije imao kesa uopste zavrsio pravni radio u jednoj advokatskoj kanc. za drugog za malu platu kasnije se presaltovao i sad vedri i oblaci uz novi Audi A6.
To je ta fora, sad znas to su im oni predhodni izmislili i dali im mogucnost, a ovi posle njih ih drze jos uvek.
Da sam ja vlast ja bi ih zabranio i vratio sudovima.
I zardinjeriju bi raspustio narocito ovu beogradsku jer ne sluze onome sto im je namena, komunalni red u BG nula(0), a oni silje onu stvar vozikajuci se unaokolo i troseci za dzabe benzin, ne vezuju se, aman pa u zadnje vreme vidjam policajce inspektore i saobracajce da se vezuju u sl. vozilima, a ove baje se kurce bez pojasa.
Nisu ni oni krivi sto je drzava raspustena, nema reda i discipline pa imaju posla koliko hoces. Pitanje je i koliko njih savesno radi svoj posao, kao i notari, tarifu odmah iz glave moze da ti kaze ali zato blene ko tele dok ne procita zakon.

Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1675
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od DasAuto » 08 Apr 2019, 09:53

DukeNS je napisao:
08 Apr 2019, 00:22
Veceras me umalo ne udari taksista na pesackom prelazu. Na vreme sam ga skontao i kako je prolazio pored mene, ja mu rukom malo jace kucnem u zadnje staklo. 10 metara dalje on staje, povlaci rucnu, otvara vrata i kroz njih vice "sta je bilo?" Bolestan smo narod...
Iz licnog iskustva najbolje je biti ljubazan prema takvima, nasmejes se i kazes, "Pjesacki prelaz je bio" i nastavis dalje. Tako ce se naljutiti jos vise jer zna da je pogrijesio. Najgore je uci u svadju sa takvima jer oni to i hoce i traze.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od member » 08 Apr 2019, 10:34

Već smo imali raspravu o ovome u nekoj drugoj temi. Radi se o tome da po novim izmenama u ZOBS , vozilo ne mora da se zaustavi na pešačkom ako time ne ugrožava kretanje pešaka. U prevodu, taxista može da preleti preko pešačkog na pola metra od tebe, i nije napravio prekršaj.

Odgovori