Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7059
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od DukeNS » 14 Apr 2019, 18:07

Poslednji pasus te je izvukao u ocenjivanju mog "ali"... :mrgreen:

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 14 Apr 2019, 18:17

Morao sam nekako da ti držim pažnju, kako bi pročitao ceo post

Francuska kao primer: bio onaj picopevac na vlasti, narod nezadovoljan i smeni ga, dovedu Makrona. Očekivanja su velika.

Makron povuče par loših poteza, odmah rulja na ulici i ozbiljni protesti, pa mora da ustupi. Siguran sam da je medju žutim prslucima značajan procenat onih koji su bili žestoki protivnici picopevca ili simpatizeri Makrona, i opet su izašli na protest bez zadrške u fazonu "ALI ja ovako napadam onog kojeg sam do juče simpatisao" ili "ALI dovešću opet na vlast picopevca".
Baci pogled na Twitter, ako već nisi. Vidi koliko ih je sad u nekoj depresiji, dižu ruke od protesta, očekivali su da se desi ________ ALI će sad biti ________
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od starac vujadin » 14 Apr 2019, 18:26

Oko broja ljudi...

Bilo je mnogo ljudi na mitingu. Ne znam šta bi onoj budali Živkoviću da kaže da je bilo 35000. Od političkih mitinga na Trgu Nikole Pašića jedino je za 5. oktobar i na Vidovdanskom mitingu 1992. bilo više ljudi. Moja procena na osnovu mitinga (a na njima sam od 1990.), fudbalskih i košarkaških utakmica da je bilo 80000 minimum u piku i tokom šetnje.
Nebitno za broj ljudi jer za promenu vlasti je dovoljno i 100 ljudi koji znaju svoj posao, ali je Živković napravio sranje jer su svi strani mediji javili da je bilo više nego što čovek iz opozicije kaže.

Oko govora...

Govori su bili ok...meni lično najbolji je bio malinar iz Ivanjice. Što se tiče Sergeja treba da nauči da ne mora "što na um to na drum" i biće dobro. Neke je malo pojela trema i bilo ej previše govora.

Oko Sergeja...

Nikad nisam bio, niti ću verovatno biti ljubitelj njegovog glumačkog umeća, nadobudnosti, prepotencije, neutažive želje da bude u centru pažnje i isfoliranog casual nastupa, ali kao politikolog moram da priznam da mu ubrzani kurs politike dobro ide i da brzo uči kako stoje stvari u politici. Pre svega, kapira sve ovo kao proces, ne zaleće se sa nemogućim zahtevima, proaktivan je i dobro kapira gde je njegova pozicija u ovoj priči. Treba da očuva taj brutalni stil jer protiv njega teško uobičajene sns marketinške fore mogu da prođu. Dobro je izdržao dva napada koja su mu pakovali naprednjaci i ozlojeđeni "drugoisrbijanci" što je promenio politiku PSG. U svakom slučaju bolje on da prikupi antipolitičke glasove nego da se rasipaju na bele listiće, Preletačeviće, gutače vatre i druge besmislene alternative. Samo da mu jezik bude malo sporiji od pameti i da smanji digresije i biće to ok. Dao je vrlo dobar intervju Našoj TV pre dva dana.

Idemo dalje..ljuljali smo Miloševića 10 godina po ulici i ovo će zahtevati vremena. Neke stvari su tada bile gore, neke su sada lošije. Sada imamo i inostranstvo protiv sebe. Norveški ambasador se iskenjao za sve pare. Biće jak pritisak ambasada na opoziciju da se vrate u parlament i izađu na Vučićeve izbore. To će biti usluga koju će ovaj da iskuka od njhi jer im treba. Tu treba biti jak i nadam se da će svi biti jedinstveni.

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2862
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Martin » 14 Apr 2019, 18:35

:plusone:

ftj
Postovi: 13025
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ftj » 14 Apr 2019, 18:50

E jbg sad pretera ga sa 80 iljada al 35-40 je bilo po mojoj strucnoj proceni :)

Dobar tekst o tim procenama


Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od nuk » 14 Apr 2019, 19:53

Nije toliko ni bitno.
Biće zanimljivo večeras u utisku videti Sergeja u ulozi političara. Emancipovani Boško je postavio visoke standarde prošle nedelje :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 14 Apr 2019, 20:03

Mene više interesuje kako će se Bojana Maljević pokazati na Pinku, u Hit twitu.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od jaksa » 14 Apr 2019, 20:16

Pink je jedna crna rupa kojoj kad se približiš i ona te usisa, za mene više ne postojiš.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od passenger » 14 Apr 2019, 20:49

''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Dark
Postovi: 64
Pridružio se: 10 Jan 2017, 19:29

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Dark » 14 Apr 2019, 21:45

Sto se cika Sergeja tice ...



Ja sam madjar po nacionalnosti. Drzavljanin ove zemlje, rodio se, skolovao, sluzio vojsku, radim i placam porez i sav harac kao i vecina normalnog naroda u Srbiji. Ne poznajem ni jednog "uvezenog" 'madzara', verovatno ih Sergej srece po Beogradu...
Ali ... znam stotine 'madzara' i ljude raznih nacionalnosti koji su sami sebe 'izvezli'...

Postovani Sergeje, kao klinac jesi me vise puta nasmejao u svojim serijama, ali SMANJI malo dozivljaj, nisu svi Karleuse ...

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk


Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od jaksa » 14 Apr 2019, 21:47

Nema potrebe za dramom, to je bio lapsus.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45767
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Geza » 14 Apr 2019, 21:51

O da, sigurno je mislio na Makedonce.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Dark
Postovi: 64
Pridružio se: 10 Jan 2017, 19:29

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Dark » 14 Apr 2019, 21:54

Jedan jedini post o Sergeju - drama ... Znam znam, treba da cutim i ... nema veze ... Zivot ide dalje ... Progutao sam i sendvice ... Bez drame ;)

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk


Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od jaksa » 14 Apr 2019, 21:58

Pa gledaj utisak nedelje, čovek se je pre pola sata izvinio zbog lapsusa. Ja sam ga i uživo slušao juče i čuo sam i početak govora, i deo sa izbeglicama i meni je odmah bilo jasno da je lupio glupost.

Dark
Postovi: 64
Pridružio se: 10 Jan 2017, 19:29

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Dark » 14 Apr 2019, 22:05

Mene je matori ucio : bolje svasta jesti nego svasta govoriti ...

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk


Odgovori