Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od superboss » 26 Jul 2019, 22:00

A šta ako ona stala na znak stop, a on je udario dok je izlazila na liniju preglednosti?

Mogu da se kladim da se iza znaka ne vidi ništa.

Niko ne spori da prolazak kroz znak stop nije ozbiljan prekršaj i da za to vozač treba ozbiljno da odgovara.


Problem je smešno blaga kazna za vozača BMW koji je već kažnjavan za istu stvar, pretio da će je ubiti, možda bio pod uticajem, pobegao sa lica nesreće i pokušao da brže-bolje pobegne iz zemlje?!?

Najmanje je trebao da bude osuđen za nasilničku vožnju. Najmanje.

Ponovno polaganje takođe.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gaginh0 » 26 Jul 2019, 22:09

Ko je izvrsio privatizaciju u Slovackoj i gde je Isusova ruka? Sta cemo sa 500 miliona neprijavljenih Kineza?
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od nuk » 26 Jul 2019, 22:10

Ja sam imao sličnu situaciju, možda sam i pisao ovde.
Konjarnik, novembar, ulica 10 avijatičara. Izlazim sa parkinga, 10m pred raskrsnice sa Ustaničkom, curi voda iz šahte, prvi mraz u godini i prva poledica. Tq voda je curela danima, milion puta prošao tuda, sad je poledila, nisam znao.
Krenem, izgubim trakciju, nizbrdica, izlećem na Udtaničku bez mogućnosti da se zaustavim, auto u desnoj traci me vidi i stane, onaj u levoj ne vidi, vozi ko zna koliko i raznese me. Slična situacija kao sa Mitrovićevim sinom, nedaleko odatle. Krivina, nizbrdica, dve trake i poprilična brzina, predveče bez mnogo saobraćaja, hvata se zeleni talas sa bar 70Km/h. Tako sam i ja do tada.
Uglavnom, nakon udesa, policajac na uviđaju zove Beograd put, insistira da se ta sporedna ulica zatvori, mene teši kako nisam kriv, dobro je da sam živ ostao.
Da skratim, na sudu saznam da zapisnik jasno naglašava moju krivicu jer nisam ustupio pravo prvenstva i tu se sve završava, ništa ostalo se ni ne pominje osim četiri povređena lica uključujući mene što je dodatno zakomplikovalo situaciju, ktivična prijava i presuda na keca.
Jbg, ni neiskustvo, bahatost već loša sreća.
Bio sam naivan, nisam angažovao advokata i najebao sam, naučio sam školu.
Čisto da pomenem, nakon toga je bilo i čistih prolazaka kroz crveno svetlo na oči patrole koji su prolazili bez posledica, uz dobrog advokata.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ljubitelj » 26 Jul 2019, 22:10

Taj dodatni set krsenja zakona nakon same nesrece je drugi par carapa, nevezano za saobracajni prekrsaj koji jeste ucinio, prekoracenje brzine.
Za to drugo delo krsenja drugog zakona, naravno da treba da bude adekvatno sankcionisan kako je taj drugi zakon predvideo.
A kazne za vise prekrsaja da se kumulativno sabiraju.

Inace to da napravi neko sranje u saobracaju a bude utisak da je blago kaznjen u odnosu na delo postoji svuda, bilo je rasprave svojevremeno o tome u Austriji kada je slicno ovom slucaju njihovo sudstvo potpuno bez osude pustilo prekrsioca zakona koji je izazvao saobracajku a potom jos i pretio.
SLucaj Jerga Hajdera.
I u Nemackoj, Svajcarskoj, Italiji, nije nepozatno slicno "sudstvo", pitanje je sta vise bode oci i da li se viri samo u tudje dvoriste preko plota ili ponekad i u svoje.

Naravno, nase sudstvo je miljama daleko od pomenutih zemalja gde je ipak izuzetak slucaj jasnog povlascenja nekog prekrsioca u smislu da ne bude kaznjen kao sto bi inace bio neki drugi obicni gradjanin.

Gotovo sve najgore stvari na planeti ponikle su ili obilato koriscene u zapadnom svetu a posebno u zemljama zapadne Evrope tako da je malo degutantno sada druge zemlje i delove sveta poducavati sa visoko moralnih pozicija (koje zapravo i ne postoje).


Trgovina uticajem je osobina koja je ovde stigla sa zapada, i naravno u najgorem obliku se ovde primila.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ji 4Tze » 26 Jul 2019, 22:34

Toliko šuplje i bezosećajne priče kao da si jedva dočekao da lementiraš nad tuđom nesrećom zbog greške koja se svaki dan dešava, koju svi namerno radimo (ne stajemo na stop) i koja se u većini slučajeva završi naglim kočenjem, psovanjem, sitnim čukanjem... Ajde baci prvi kamen.

U kafiću 50m dalje od udesa skoro spljošteno troje nedužnih ljudskih bića, dva roditelja i dvoipogodišnje dete.
Dakle i ti ljubitelju i slični krajnje degutantno mrsite muda kako je krivica žene koja nije stala na stop a ovaj mamlaz vozio (leteo) brzinom - kao da je na autoputu vozio 250 km/h... Eto to je taj odnos neke "normalne" brzine i njegove brzine..

A i zona škole, dakle ograničenje je 30, i ovde sud treba da opravda svoje postojanje jer je veća instanca od saobraćajnih pravila.
Pravila saobraćaja ne osuđuju već sud!
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ikac » 26 Jul 2019, 22:35

Slika
Slika

Upoređujem sad ovu sliku sa mesta nesreće i sliku sa street view-a i rekao bih da je mogla da stane i pogleda da li ide neko, bez obzira na parkirane automobile. Ona je ovog u BMW-u (koji je idiot bez ikakve sumnje) udarila baš duboko u raskrsnici i da je stala da pogleda i na pola raskrsnice, do nesreće verovatno ne bi došlo.

Mene su u autoškoli učili da se u ovakvim situacijama dva puta staje. Prvo staneš na znak stop i onda izađeš na tzv. liniju preglednosti i opet staneš i pogledaš. Ona je , koliko mogu da zaključim na osnovu onog snimka što se pojavio, prošla bez ikakvog zaustavljanja.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ji 4Tze » 26 Jul 2019, 22:38

I jel to radiš redovno i ovako posle polaganja?
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ikac » 26 Jul 2019, 22:40

Pa ne radim, ali i ne izlećem nikad, a da ne pogledam.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od passenger » 26 Jul 2019, 22:46

Žena u zatvor dve godine, polaganje, da plati momku bmw i gorivo do Rumunije što se mučio da vozi, kao i štetu nastalu u kafiću i drugim automobilima.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2339
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Woodoo » 26 Jul 2019, 22:47

kragujevac je napisao:
26 Jul 2019, 21:57
I za sve to dobije godinu dana kućnog pritvora bez praćenja.
Mene zanima kako se sprovodi ova mera s obzirom da je momak gastarbajter, oduzima mu se pasoš ili...?

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od kragujevac » 26 Jul 2019, 22:55

Lako moguće da mu se oduzima Srpski, ali je isto tako još lakše moguće da ima i francuski pasoš, a njega ne mogu da mu oduzmu ni pod razno. Pošto ima 29 godina a tata mu kupuje aute (francuske table) verovatno je rodjen u FRA i ima i njihovo državljanstvo.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 26 Jul 2019, 23:26

Ikac je napisao:
26 Jul 2019, 22:35
Upoređujem sad ovu sliku sa mesta nesreće i sliku sa street view-a...
Koja je poprečna ulica uopšte, Knjeginje Ljubice?

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ikac » 26 Jul 2019, 23:38

Da, Kneginje Ljubice.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 27 Jul 2019, 00:39

STrider90 je napisao:
passenger je napisao:Nisam sudija, ali ja to gledam ovako:

da je bmw išao propisanom brzinom, žena prodje na stop, udari ga i tu se priča završava.

ali bmw je išao prebrzo i žena je prošla kroz stop. Čija je krivica? Pa njegova, jer je išao brzo. Da je išao sporo i da ga je ona udarila dok se kretao 40 kmh na primer, ne bi do nesreće došlo.
Apsolutno netačno. Pre četiri i po godine sam na ulazu u svoje dvorište izleteo komšiji i oduzeo mu pravo prvenstva prolaza. On je mehaničar, popravljao je grejanje na nekom raspalom Golfu 2, pa bi da brže "zagreje mašinu" nagazio 110-120 (po njegovim rečima) kroz naselje gde je ograničenje 40. Ja ga nisam video zbog duplog šlepera koji je bio ispred mene i zbog velike brzine kojom se kretao. Izašao sam nekih 40cm u njegovu traku pre nego što sam ga zapazio, dovoljno da me raspali u prednji levi far I okrene pun krug. To što je on išao triput brže od propisanog ne skida krivicu sa mene, ja sam izazvao udes oduzimanjem prava prvenstva i ja sam bio kriv. Ovaj bolid je kriv zato što je bežao sa mesta nesreće, ali ćurka je izazvala udes i ona treba da odgovara.
E vidis, nije apsolutno netacno.

Praksa jeste do sada bila takva, ali imamo slucaj iz NS kao i ovaj da pocinje da se gleda sira slika, i da ima uticaja i voznja drugog vozila...

I samo da razjasnimo, to sto je on kaznjen ne znaci da ona nije, samo to za sada ne znamo...

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
STrider90
Postovi: 142
Pridružio se: 16 Sep 2017, 17:08

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od STrider90 » 27 Jul 2019, 06:05

Protiv nje nije podignuta optužnica već se samo sprovode "predistražne radnje", iako je prošlo mesec dana od udesa. Isto važi i za nepropisno parkirana vozila u tom trenutku, koje niko i ne spominje.

Odgovori