Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10582
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ljubitelj » 30 Jul 2019, 16:23

Ne verujem da postoji problem bezbednosti iša veći od situacije u Madjarskoj ali znam što iz svog iskustva što iz mnogobrojnih opisa profesionalnih vozača da je uz prelazak Djurdju -Ruse obično dan dva duže do Turske pute nego preko Srbije.

Alternativa umesto Srbije je da Turci i ostali iz Nemačle idu preko Italije na Albaniju ili Grčku pa odatle autoputem na istok što je opet duže i skuplje usled feribota i putarina.

Jednostavno Srbija, Makedonija, Bugarska tj doline Morave, Vardara i Marice nemaju alternativu za tranzitiranje ka Aziji što pokazuju očiegldnim odabiraom i turski konvoji.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4171
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od carov2 » 30 Jul 2019, 18:34

carov2 je napisao:Ne znam da li je za ovu temu, ali uglavnom, nema greške. Sve može u ovu temu... Slika
Sutra idem kod kume na krštenje, krsti sina, a ono glavno, zbog čega se o ovom krštenju sada dosta priča, je...pevaće Ceca. A to u ovom kraju, Timočkoj krajini, još uvek niko nije uradio, znači kumin tast se nekako izdigao sada i završiće na nekoj Top10 WatchMojo listi. Slika
Bio je ranije i Šaban i zlatna kruna za kralja, ali je ovo iznad.
50000e -> avans 10000e, ostatak nekoliko dana pred početak slavlja
Bila je dobra proslava...vredelo je biti i videti.
Ceca me je u početku malo razočarala, kontakt sa publikom joj je bio NULA...nije ni "dobro veče" rekla, već odmah počela sa pevanjem.
Posle je već bilo bolje, pozdravila je sve prisutne, posebno domaćine, izgovorila im je ime i prezime i tu je bio kraj.
Sat vremena pevanja + da ti Ceca izgovori ime = 50 000e,
Od očekivanih stvari...pevanje joj je na nivou, pre nje je neke njene pesme pevala neka žena iz benda, i to je bilo katastrofa, falš do falša i bez ikakvog šmeka...razlika je bila baš drastična, kod Cece je to bilo kao da je pušteno sa CD-a.
Od neočekivanih stvari je njen izgled. Žena super izgleda, nema preteranog "veštačluka", lice joj je zategnuto, ali sa ukusom, linija dobra, bez preteranih silikona...obučena lepo...znači, može da se kaže, sa merom i ukusom.
Nije joj niko prilazio i smarao za slikanje u toku trajanja nastupa, a nakon toga ne znam da li je bilo dozvoljeno slikanje. Znam samo da je masa ljudi izašla za njom ali i da je relativno brzo Range nestao sa ulaza hotela.
Na proslavi je bio i Saša Mišić, koji je sastavljao ponudu hrane i koji je takodje održao kratak govor.
Slika
Slika
Slika


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ji 4Tze » 30 Jul 2019, 20:38

Za 50,000 znaš šta sve možeš da vidiš :D

Jbt Ceca, ko je lud da pljesne 50,000 EVRA da vidi pevaljku iz 90ih??!!
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4171
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od carov2 » 30 Jul 2019, 21:36

Ovo je zapravo odličan marketing...ne znam da li može bolje, a jeftinije.
Specifičan je to kraj, gde ima jako puno gastarbajtera i gde se dosta novca daje za neke stvari koje ljudi iz drugih krajeva teže mogu da razumeju. Tamo su određene vrednosti dosta drugačije.
Cecu je doveo čovek koji je pravi primer potrebe za pokazivanjem. Toga tamo zaista ima mnogo i konkurencija je velika...da bi pobedio, jednostavno, moraš Cecu da dovedeš.
Pritom taj čovek jako mnogo novca ostavlja muzici, gde god da se pojavi(bude gost na svadbi, i ostavi preko 1000e muzici) i sigurno mu je to olakšalo odluku, najverovatnije je razmišljao u pravcu, ok, taj novac zaradim za toliko vremena, odložiću kupovinu auta za dve godine i to je to.
Kao što većina ne može da razume da neko izdvoji 20 000e za HiFi sistem, neko 1500e za stolicu, neko 400e za patike, većina ne može da razume da neko izdvoji čak 50 000e za Cecu...
Da se razumemo i meni i mnogima iz Kladova je i dalje neverovatno da je dao toliki novac Ceci.
Ali to mu je i bila poenta...inače je na slavlju još jedan čovek javno najavio da je i on naredne godine dovodi.


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ji 4Tze » 30 Jul 2019, 21:44

Strava, za pevaljku... Ne kapiram te napredne momente srpskog novobuzdovanskog marketinga.
Kapiram da ljudi daju silne pare i da gledaju npr. debele žene a i siguran sam da ima sličnih pojava u tzv. modernom društvu gde se pare jednako daju živim kvazi-kriminalcima za nastup.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19259
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 30 Jul 2019, 21:48

Sve je to u redu. Nego, jel platila porez? :)

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od somi-car » 30 Jul 2019, 21:48

Nije tu nista novobudzovansko, navika postoji od ranije. Generacijama unazad ljudi ne zale novac kad je dokazivanje poenta.

Samo se razlikuju ukusi, potreba i budzeti u raznim krajevima Srbije...

Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 295
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Apex » 30 Jul 2019, 21:48

Odličan sadržaj u skladu sa nazivom teme.

To pumpanje para u svrhu trenutnog pokazivanja u palanci umesto u neko realno unapređenje života ili bilo čega je lep dokaz mentaliteta koji za rezultat ima ovakvu državu.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od grujicd » 30 Jul 2019, 21:50

A je'l bi ti doveo Stonse da ti pevaju za 50k? Pošto su oni malo skuplji, daj Cecu :rofl:

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od somi-car » 30 Jul 2019, 21:52

Upravo tako samo da li su to "nasi" ljudi? Novac je zaradjen preko, ovde potrosen a oni ceo zivot ni levo ni desno...

Da su taj novac ovde zaradili pa bi smo mogli da pripisemo ludilu nasim ljudima...

Ovako, neko ko ni sam ne zna gde pripada kreira neku sliku nekog kraja Srbije...

Meni je to van pameti ali kazem da razumem jer sam se toga nagledao...kazem da razumem jer me nista ne iznenadjuje ali ne odobravam..

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od sasha015 » 30 Jul 2019, 22:08

Pazi ovako,da je donirao 30.000 evra lokalnoj bolnici,da renoviraju krilo,10 000 evra lokalnoj skoli i da mu "ture" 2 table sa zahvalnicom na ulaz,da za zivota ,a i posle lokalci citaju koji je badza "opravio" bolnicu i skolu,to bi bila prava stvar.Ostalo bi mu 10.000 za dobar bend.Pola zvezda granda da mu peva.
Jel platila porez Ceca.Jes,k....mog.A mene ce da jebe inspektor za glupost.
Ali jbg,BOG je svakom udelio nesto.Nekom pamet,nekom lovu,nekom zdravlje.Nekom da se muci,nekom ne...
Realno,seljacka smo drzava.Nismo za bolje.Narodnjaci i vrckanje nam je u korenu.
Zato cepaj do zore....

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ji 4Tze » 30 Jul 2019, 22:13

Pa tako gledano da razumemo onda i onog što je pobio one silne na Novom Zelandu sa sve FPS kamerom uz domaće pjesme.
Ili onoliko gadosti, pljački i ubijanja učinjenih tokom 90ih od strane pevaljkinog muža i njegove "jedinice"? pa da ali ok, razumemo sve al ne odobravamo.
Nova mantra srpskog društva na internetu...

jbt ja bih oporezovao samo ove što plaćaju ove budalaštine, to se u normalnom društvu zove porez na luksuz.
Može, ali da košta 30-50% preko
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od somi-car » 30 Jul 2019, 22:21

Ako je Ceca placeno 50k eur, koliko je onda kostalo celo slavlje tj kako je uneo novac? :)

Uvek isto pitanje da li svi da se otkacimk u tri lepe ili da pametujemo kad vidimo ovako nesto?

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12314
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od shandu90 » 30 Jul 2019, 22:27

Ode tema u qrac. Realno, Ceca je Ceca u svom zanru, to niko ne moze osporiti. Ja je prvi ne slusam, ali ima pravo da naplati svoj rad (kao i svi vi). Evo ja bio za vikend na svadbi pa su mladenci plesali uz Nightwish. Bilo je posle pesama za svaciji ukus, cak i trubaca, odlicno su oni to zamislili i uklopili. O donacijama nemojte, te pare najmanje idu gde im je namena. Svake nedelje nam u firmu stizu razne molbe da se donira ili stvar ili kinta. Da vidite te likove tj. direktore, dobar deo njih zvace otvorenih usta a ne da radi na poboljsanju opstih uslova.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od starac vujadin » 30 Jul 2019, 22:32

Svaka nacija, država i staleži imaju svoje glupe načine da troše novac, pa i mi nismo nikakav poseban izuzetak, štaviše. Koliko je glupo baciti pare za Cecu toliko je glupo platiti Justin Biebera da otpeva dve pesme za milion dolara ili da Rijana uključi božićne ukrase u tržnom centru u Londonu za 8 miliona dolara. Bilo je toga, biće i dalje. Lepo je videti da se ljudi vesele i da hoće da potroše na veselje. Neko ima mere, neko nema.

Odgovori