Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od pedja » 17 Feb 2021, 17:25

Pa, većina menja boje ili pali lampice. Ovi našminkani i brojčano mere zagađenost. Tipujem da 50% kupi Mi jer je lep i ima displej/aplikaciju. Recimo da tačno meri i super čisti, i dalje će se većinom kupovati jer je u fazonu.




TapaT


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ji 4Tze » 17 Feb 2021, 17:45

Pa za jedan Zepter kupiš 4 Mi aparata, matematika je jasna.
Sem za pušače, za njih je Zepter keva, Mi je onako... Kad vidiš filtere, sve ti je jasno.
Zepter ima 3-4 komada a Mi samo jedan u više varijanti.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10394
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od sebekkg » 17 Feb 2021, 18:59

Za stan os 50ak kvadrata koji preciscivac je dovoljan? A bilo bi dobro i da nije glasan da bi se mogao koristiti i nocu ako zatreba.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 17 Feb 2021, 19:38

Ne može da napravi cirkulaciju izmedju soba, zato gledaš kvadraturu sobe u kojoj će stajati. Xiaomi 3H radi posao bez problema.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10394
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od sebekkg » 17 Feb 2021, 20:25

Mislio sam da ga i premestam po potrebi. Hvala na predlogu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ikac2000 » 19 Feb 2021, 20:48

Lideri u regionu...

Ex-Yugoslavia countries GDP per capita from 1990 to 2020 animation


Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Woodoo » 19 Feb 2021, 21:15

Lideri u regionu :kuku:

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ji 4Tze » 19 Feb 2021, 22:12

HRV 93-4 GDP duplo manji od SLO a duplo veći od SRB
koja izmišljotina :)

GDP u sred ratnog stanja?
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od snork » 20 Feb 2021, 05:51

Ne računajući turizam koji u HR čini značajan deo privrede, oni imaju (za svoju veličinu) jaku industriju, otprilike kao SR, koja je veća i ima više stanovnika (pa su, per capita, otprilike duplo jači u industriji). Takođe, više od pola hrvatske industrije je skoncentrisano u Istri, a taj region praktično nije osetio ratno stanje. Plus je blizu Italije i Austrije (što i jeste uzrok velike razvijenosti :) ), nisu imali nikakav problem sa uvozom sirovina i izvozom proizvoda. I, najvažnije, nisu bili pod sankcijama kao Srbija. Jesu bili žrtva pljačkaških privatizacija od strane svojih političara, ali to je nastupilo uglavnom posle 1995. Osim nekih firmi, koje su bukvalno uništene odmah. Npr. RIZ - Radio industriju Zagreb je 1992. privatizovao Miroslav Tuđman, Franjin sin, samo zarad objekata i zemljišta. Zvuči poznato...

Generalno (ili da kažem: općenito :) ), Hrvatska je sačuvala više svoje ex-Yu industrije, samo je ona mahom završila u rukama Nemaca i Austrijanaca. Isto kao i skoro ceo Jadran (hoteli i sve ostalo). To i jeste bila glavna ideja i cilj nemačke i austrijske podrške odvajanju Slovenije i Hrvatske od Jugoslavije. Ne bih sad ulazio previše u politiku, ali ako pogledate npr. na youtube SFRJ TV dnevnike iz poslednjih godina njenog postojanja, Slovenci jesu izražavali jake separatističke tendencije (iskreno - razumem ih, jesu imali mnogo "evropskiji" način života i razmišljanja od ostalih - mada opet ne svojom zaslugom, već zato što se direktno graniče sa zapadnom Evropom), a Hrvati i nisu tako mnogo, dok nije došlo do tenzija sa tamošnjim Srbima. Moje lično mišljenje je da je to opet sistematski planirano i podstaknuto spoljnim faktorima. Ceo taj sled događaja.... Pisao je ovde jedan forumaš, kako je još 1987. na odsluženju vojnog roka u Kninu viđao Martića i gomilanje oružja. Pazite, to je pre uvođenja višestranačkog sistema i dolaska Miloševića i Tuđmana na vlast. Otprilike je scenario bio: uplašiti Srbe da će im se desiti isto što u Drugom svetskom ratu, podstaći ih da se naoružaju i preuzmu vlast u Krajini. Zatim priznati Hrvatsku kao nezavisnu državu, pa joj onda pomoći da se bori protiv ovih "pobunjenika". Sve u svemu, Srbi su očišćeni iz Dalmacije i Like, završeno je ono što nije moglo biti urađeno 1941-1945 jer je taj region bio pod italijanskom okupacijom. Ja sam pre 15-20 godina, dok je po internetu još bilo mnogo srpsko-hrvatskih "svađa", ponekad imao običaj da napišem nekom ostrašćenom Hrvatu: "Zamislite nekog Srbina koga najviše mrzite, ili sve Srbe ako ih sve mrzite - i znajte da su vam oni, čak i ako se međusobno mrzite, mnogo veći prijatelji i mnogo bolje misle o vama, nego bilo koji stranac koji je došao da vam eksploatiše zemlju i da vas koristi kao jeftinu radnu snagu, ma koliko se ponašao kulturno i korektno". Odavno se više ne upuštam u političke diskusije ni sa kim, ali ovo napisano mislim i dalje. Većina Srba, Hrvata i Muslimana koji su napustili svoje zemlje i sada zajedno rade i žive negde u inostranstvu su vremenom i sami došli do sličnog zaključka.

Eh, rekao sam da neću, ali ipak sam odlutao od teme...
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od dragvorl » 20 Feb 2021, 10:38

Onolika Slovenija ima veci GDP od Srbije...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19262
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 21 Feb 2021, 04:55

Za Martića nemam pojma, niti za ostale udbaške akcije.
Narod se iz Like sam iseljavao, jer niti je tamo bilo uslova za bolji život, niti se nekome ostajalo na zemlji.
Nisam iz tih krajeva, ali ženina rodbina jeste. Sve su ih redom poslali vozom za Beograd odmah posle osnovne škole, a pričamo o posleratnim generacijama.
Migracija selo - grad, ništa neočekivano.

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od tlazar » 21 Feb 2021, 09:08

dragvorl je napisao:Onolika Slovenija ima veci GDP od Srbije...
Ovaj gore linkovani gdp je per capita, ako na to mislis

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od dragvorl » 21 Feb 2021, 10:23

Mislim na ukupni gdp, mada se na kraju svede na isti rezultat. Ne mislim uopste na taj video, ne zalazim u njega.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od snork » 21 Feb 2021, 12:52

Heinz je napisao:
21 Feb 2021, 04:55
Za Martića nemam pojma, niti za ostale udbaške akcije.
Narod se iz Like sam iseljavao, jer niti je tamo bilo uslova za bolji život, niti se nekome ostajalo na zemlji.
Nisam iz tih krajeva, ali ženina rodbina jeste. Sve su ih redom poslali vozom za Beograd odmah posle osnovne škole, a pričamo o posleratnim generacijama.
Migracija selo - grad, ništa neočekivano.
Heinz, ne govorim o dobrovoljnom iseljavanju iz nerazvijenih krajeva u gradove za vreme SFRJ, već o prinudnom iseljavanju posle raspada Jugoslavije 1991, posebno posle pada "RSK" 1995. Lika je tu najmanje bitna. Bitan je ukupan broj srpskog stanovništva (i samim tim njegova mogućnost da utiče na političke odluke), kao i imovina Srba, bilo da su tamo živeli, ili su iz Srbije, ili je reč o imovini firmi iz Srbije. Posebno onoj koja se nalazila na Jadranu.
Ђенерал Јанковић

end_user
Banned
Postovi: 134
Pridružio se: 14 Avg 2020, 17:18

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od end_user » 23 Feb 2021, 20:58

Šta reći.... Srbija.Slika

Послато са Mi 10T Pro помоћу Тапатока


Odgovori