Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od starac vujadin » 30 Apr 2019, 17:36

Nemam pojma za Eurotrip, niti sam čuo ta taj film do sada. Ovu priču znam skoro 25 godina, a sam događaj se desio još ranije.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od pedja » 30 Apr 2019, 18:20

Ja se sećam višestrukih priča za Tatre i sl. Mnogi ih se sećaju rado.

Meni je jedino sećanje na Poljsku dešavanje iz Beograda, pre nekih 10-15god, kada sam radio u hotelu. Luda priča, ali mogu samo da zamislim kako je tek bilo nekada kad odemo kod njih.



T-T


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Darko » 30 Apr 2019, 18:58

Zasto ova firma vise nema svoj natpis gore? Bio je gore desetinama godina.


Slika

Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 291
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Apex » 30 Apr 2019, 20:49

kragujevac je napisao:
srdjanyo je napisao:
30 Apr 2019, 08:18
Jutros čitam na Twitteru komšije (RO, BG, HU) povećavaju 40% plate da im se ne razbeži stanovništvo...
Kasno im je sad za to u situaciji kad je lavina odlaska već uzela maha, Pre par meseci sam negde pročitao da je u Bugarskoj već sad u toku raspad penzijskog fonda, pošto je odnos zaposlenih i penzionera spao ispod 1,00, što bi bar po nekoj današnjij logici bio put u dužničko ropstvo. I Hrvatskoj se sprema sličan scenario za par godina, ako se nastavi trend odlaska stanovništva koji će se sigurno nastaviti pošto od 2020. godine Austrija skida zabranu zapošljavanja radne snage iz HR.
Slično pokušava i picousti sa povećavanjem plata izmedju ostalog u zdravstvenom sektoru. Platu od 350€ poveća na 385€ i misli da će to promeniti bilo šta. Evo samo što nije.
Pa u Srbiji na jednog penzionera ide 0.8 zaposlenih, taj podatak sam video u Novostima pre par meseci, sada je verovatno i malo gore.

Onda na to treba dodati i to da od svih zaposlenih jedan dobar deo radi u drzavnoj upravi razne fiktivne poslove gde ne daju nikakav doprinos.

Tako da eto meni nije jasno kako sistem sutra ne pukne.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od srdjanyo » 30 Apr 2019, 21:34

Darko je napisao:
30 Apr 2019, 18:58
Zasto ova firma vise nema svoj natpis gore? Bio je gore desetinama godina.


Slika
Ima ,ovo belo-plavo na ovom betonskom stubu-EPS piše.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od kragujevac » 30 Apr 2019, 22:11

Apex je napisao:
30 Apr 2019, 20:49
Tako da eto meni nije jasno kako sistem sutra ne pukne.
Dok god se u penzijske isplate upumpava novac iz izvora koji nemaju ništa sa penzijskim fondom (putarine, porezi) i dok se prave neki dubiozni "aranžmani iz predostrožnosti" sa MMFom to će nekako ići. Pitanje je samo dokle.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1032
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ChobbyNS » 30 Apr 2019, 22:37

Darko je napisao:Zasto ova firma vise nema svoj natpis gore? Bio je gore desetinama godina.


Slika
Ne sećam se šta je pisalo ali ako je bilo "elektrovojvodina", ta firma više ne postoji ako se ne varam.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 30 Apr 2019, 22:38

zuzazu je napisao:
30 Apr 2019, 10:20
Plata je oko 500.000, i na ime ekstra poreza se daje skoro jedna plata, sto cini prosecna mesecna primanja oko 460.000 din ili 3.900 EUR za kapetane.

uobicajena plata kapetana van Srbije je 10-11.000 EUR, sa mogucnoscu zarade i preko 18.000 (kako su se nasi piloti i snasli).
Ne pišem zbog pilota, nego onako više komentar na ta poreska davanja: kod nas je još i mali % koji se plaća na primanja preko neke granice, čuo sam da je npr u Austriji dosta veći.

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od superboss » 30 Apr 2019, 23:26

starac vujadin je napisao:
30 Apr 2019, 16:10
ljuba je napisao:
30 Apr 2019, 13:41
Uvek se setim mog drugara kojeg je silovala spremacica u hotelu - Zakopani '87 godine :) Za 100 maraka kupis skoro sve što poželiš ili sta uopšte mozes da nadjes :)
Moj drugar u Zakopanima poneo gomilu stvari s kojima je "podmićivao" ženski personal. Poslednji dan, pakuje se on, kasni, žuri na autobus. Kuca mu sobarica, on joj pokaže da još malo sačeka i dobaci joj iz torbe preostalo pakovanje najlon čarapa koje nije stigao da udeli i okrene se da završi pakovanje, čuje...ova tu još stoji, okrene se - a ona krenula da se skida. :)
Jedan od razloga zbog kojeg nas recimo ne vole u Rusiji(jako mali procenat Rusa mari za SRB, ali o YUG znaju) jeste slicno ponasanje i izivljavanje "nasih" tamo osamdesetih....


Prosecna ruska plata bila recimo 200$ a nasi imali 10x vise....

Tako da iz njihove perspektive, svih tih bivsih zemalja istocnog bloka za nas samo mogu da kazu: " dosla maca na vratanca" :kezo:
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Darko » 30 Apr 2019, 23:43

ChobbyNS je napisao:
30 Apr 2019, 22:37
Darko je napisao:Zasto ova firma vise nema svoj natpis gore? Bio je gore desetinama godina.

Ne sećam se šta je pisalo ali ako je bilo "elektrovojvodina", ta firma više ne postoji ako se ne varam.
Da, elektrovojvodina. Gore se vidi konstrukcija koja je nosila natpis. Znaci i to su razjebali. :-|

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7018
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od DukeNS » 01 Maj 2019, 02:10

Darko je napisao:
30 Apr 2019, 18:58
Zasto ova firma vise nema svoj natpis gore? Bio je gore desetinama godina.


Slika

Zato sto je to jos jedna od stvari koju su bahato oteli Vojvodini. Nema vise ko da se buni, pa je proslo bez trzavica...

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od snork » 01 Maj 2019, 03:32

Uroš S. je napisao:
30 Apr 2019, 07:42
Hvala na objašnjenju. U suštini Rusija onda jeste banana država, kad se pažljivo pročita tvoje objašnjenje. Zameni banane naftom samo, diktator - Putin i gluma za unutrašnju upotrebu da se nešto o nečemu pitaju negde. Slično kao Srbi kad bi smo imali ICBM. Takva država sa ekonomijom slabijom od Italije ne može nigde ništa da uradi.
Ok je ako smatraš da je reč o siromašnoj, korumpiranoj, diktatorskoj, ili kakvoj god hoćeš državi. Ali ovo sa bananama ima određeno značenje, koje sam pokušao da objasnim. Zaista ne vidim da u Moskvi strani ambasadori komanduju Putinu šta da radi. Za razliku od npr. Srbije, koja je klasična "banana republika". Pri tome možda i gora od drugih sličnih država, jer joj komanduju i sa istoka i sa zapada
Uroš S. je napisao:
30 Apr 2019, 07:42
Edit, sovjetski pokušaji postavljanja uprave u banana državama. Koreja, Vijetnam, Avganistan... Svi znamo kako se to završilo.
Ja sam više mislio na zemlje Varšavskog pakta dok je postojao, a sada na razne Abhazije i Osetije, ali evo kako je bilo sa ovima što si naveo. Pri tome ne zauzimam nikakav stav u smislu dobro/loše (zapravo svako mešanje u unutrašnje stvari drugih država smatram za loše), samo konstatujem stanje:

U Avganistanu se završilo tako što je državni sekretar SAD Henri Kisindžer odlučio da "napravi Sovjetima njihov Vijetnam", pa je CIA osnovala Talibane, sa čijom gerilskom borbom Sovjeti nisu mogli da se izbore i posle 10 godina su se povukli.

Severna Koreja - Staljnov agent Kim Il Sung je uspešno vladao ceo život, nasledio ga sin, pa onda i unuk. U suštini slična priča kao sa Staljinovim agentom Josipom Brozom, samo što se ovaj drugi ubrzo pobunio, pa za to bio nagrađen od Amerikanaca. I nije postavio sina za naslednika.

Vijetnam - ne znam za neki poseban sovjetski uticaj pre izbijanja rata sa Amerikom. Oni su više bili pod uticajem Kine, što verovatno i jeste glavni razlog za američku intervenciju. Kažem "verovatno", jer ni američki političari i istoričari ne umeju da daju definitivan odgovor na pitanje zašto su napali Vijetnam. U svakom slučaju, Severni Vijetnam je (uz ogromne žrtve) pobedio Ameriku (baš se ovih dana navršava 44 godine) i oslobodio okupirani deo zemlje - tzv. "Južni Vijetnam".
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heineken » 01 Maj 2019, 09:23

DukeNS je napisao:
01 Maj 2019, 02:10
Darko je napisao:
30 Apr 2019, 18:58
Zasto ova firma vise nema svoj natpis gore? Bio je gore desetinama godina.


Slika

Zato sto je to jos jedna od stvari koju su bahato oteli Vojvodini. Nema vise ko da se buni, pa je proslo bez trzavica...
Nadam se da ce kako ti kazes da "otmu" i Vojvodinasume i da se vrati kako je nekad.bilo pod jednom upravom. Posto su razjebali ovi sve u zadnjih 10-15 godina ostali im samo jos Romi da rade kao sekaci i oni koji nemaju gde. Banda

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od aviator » 01 Maj 2019, 09:57

superboss je napisao:
starac vujadin je napisao:
30 Apr 2019, 16:10
ljuba je napisao:
30 Apr 2019, 13:41
Uvek se setim mog drugara kojeg je silovala spremacica u hotelu - Zakopani '87 godine :) Za 100 maraka kupis skoro sve što poželiš ili sta uopšte mozes da nadjes :)
Moj drugar u Zakopanima poneo gomilu stvari s kojima je "podmićivao" ženski personal. Poslednji dan, pakuje se on, kasni, žuri na autobus. Kuca mu sobarica, on joj pokaže da još malo sačeka i dobaci joj iz torbe preostalo pakovanje najlon čarapa koje nije stigao da udeli i okrene se da završi pakovanje, čuje...ova tu još stoji, okrene se - a ona krenula da se skida. :)
Jedan od razloga zbog kojeg nas recimo ne vole u Rusiji(jako mali procenat Rusa mari za SRB, ali o YUG znaju) jeste slicno ponasanje i izivljavanje "nasih" tamo osamdesetih....


Prosecna ruska plata bila recimo 200$ a nasi imali 10x vise....

Tako da iz njihove perspektive, svih tih bivsih zemalja istocnog bloka za nas samo mogu da kazu: " dosla maca na vratanca" :kezo:
Zavisi i s kim si bio u kontaktu, društvu.
Mene su, često, prilikom upoznavanja, pozdravljali sa "brat slavljan", tako da batali te subjektivne ocene.
Treba živeti, obići i upoznati ljude za malo objektivniju ocenu. Tek kad te domaći pozovu na ručak u kuću, zagrebao si po površini spoznavanja nekog, nekih,...

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gaginh0 » 01 Maj 2019, 11:43

Darko je napisao:
30 Apr 2019, 23:43
ChobbyNS je napisao:
30 Apr 2019, 22:37
Darko je napisao:Zasto ova firma vise nema svoj natpis gore? Bio je gore desetinama godina.

Ne sećam se šta je pisalo ali ako je bilo "elektrovojvodina", ta firma više ne postoji ako se ne varam.
Da, elektrovojvodina. Gore se vidi konstrukcija koja je nosila natpis. Znaci i to su razjebali. :-|
Tu svake godine stoji oko nove godine broj 2015,2016,2017... Ne secam se da je pisalo EV :think:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Odgovori