Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od shandu90 » 22 Nov 2022, 14:29

Ja se ni ne razumem u to citanje brojila, ne znam ni koje je moje ni u sta da gledam. Mada kontam da platim sad sve pa da mi preknjize sledeci mesec, nego da mi karikaju kamatu. Nisam do crvene dogurao ali jesam do plave. Ako se nastavi tako, povescu nekog za ruku da mi objasni kako se to radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 22 Nov 2022, 14:46

Ne mogu na varku da te ubace u crvenu zonu, obračunava se po danima.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gazu » 22 Nov 2022, 14:49

Kapiram da je to kod tebe svakako mala suma, pa ti je lakše da te ne tangira. Inače prihvataju oni te reklamacije automatski bez problema, samo ih nazoveš telefonom ako budeš hteo, pa se prijavi stvarno stanje kakvo je bilo.

Na brojilu se to naizmenično pojavljuju razni veliki brojevi. Valjda ide naizmenično ukupno potrošeno (od ugradnje brojila) za nižu tarifu, za višu, i valjda za sve u zbiru... A koji je koji broj možeš zaključiti po prethodnom računu - brojevi na brojilu su malko veći u odnosu na prethodni račun.

E sad, ti ne možeš znati koje je tačno tad bilo stanje, ali pošto je sad 22. novembar, verovatno bi trebao očitati, pa smanjiti potrošnju ofrlje za oko dve petine.

To ja pričam onako samo, ali ne nagovaram te. Ako te mrzi, znači da i nije neki problem.

@Heinz Ovo mogu kad je očitavanje struje u pitanju. Dovoljno je da ti jednom očitaju 2. oktobra, drugi put 13. novembra, i eto ti, plaćaš za trećinu više kilovata ako se ne bi žalio.

Isto mogu da te zeznu i tako što ti napiši ofrlje da si potrošio 0kW, a onda sledeći mesec dobiješ duplo.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 22 Nov 2022, 15:00

motorista je napisao:
22 Nov 2022, 10:32
onkretno, opet kruševačka G.T. naplaćuje kWč 50 dinara gde ima uslova za postavljanje kalorimetra i gde korisnik to želi ili kvadrat stambene površine 100 din/m² mesečno gde tih uslova nema. Malo sam izzaokruživao brojke, ali to znači da je granica isplativosti naplate u konkretnom slučaju 24 kWč/m²/godišnje - dakle, ako su energetske potrebe objekta manje, isplativije je imati karolimetar, a ukoliko su veće onda se više isplati naplata po kvadratu. Ilustracije radi, 2010. se račinalo kako je prosečna potreba objekata u Srbiji oko 150 kWč/m²/godišnje (nije mereno već je pretpostavljeno, ali svakako je bila užasavajuće visoka, moguće i viša).
Na ovu temu, dok sam vodio evidenciju, ponavljam plaćamo po potrošnji: prosek je bio za sezonu cirka 60 din/kvm (umesto oko 110 mislim koliko toplane naplaćuju u BG ako imaš popust 7% za plaćanje), odnosno 63 kW/kvm godišnje za naš stan.

Cene za BG http://www.beoelektrane.rs/wp-content/u ... %D0%B5.pdf
Imaju i neki kalkulator na sajtu http://www.beoelektrane.rs/?p=9470

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od DukeNS » 22 Nov 2022, 16:03

Kako sam samo popizdeo sada... Dobio sam poziv od Prekršajnog suda za saobraćajku i sa njim i obaveštenje o mogućnosti postizanja sporazuma o priznanju krivice. To se radi u prostorijama saobraćajne policije. Odem juče tamo u 14h i naravno da sa strankama rade do 13h. Nigde nikog. Čujem neki razgovor i odem do te kancelarije kako bih možda dobio odgovor šta taj sporazum sa sobom nosi, da bih znao da li uopšte da se vraćam ili da idem na sud. Pokucam, otvorim vrata, kad dva pandura u civilu sede za stolićem i piju rakiju. Na prvu pokušaju da me odjebu, ali kako sam bio uporan, dođem do informacije da će ovo moje biti 6.000 dinara i dva kaznena poena. Dolazim sutradan u 11:30, kucam, ulazim, sedi službenik u uniformi. Kažem zbog čega sam došao, kaže on "nema nikog". Kako nema? Reče mi kako on samo deli kancelariju sa njima, a da su dve žene i čovek koji rade na sporazumima otišli. Kome da se žalim? Načelnik saobraćajne je jedini iznad njih. Ne mrzi me, odem u drugu zgradu da ga tražim - ni on nije tu. Odlepio! Srbija...


p.s. Da ne pričam o haosu u gradu koji ću morati još jednom da prođem sutra.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 22 Nov 2022, 16:34

Slava jbg

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3153
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Dare4x4 » 22 Nov 2022, 18:02

Razumem situaciju ali pazi ti tu pravdu: Mene su kaznili 6000 i 6 poena jer sam vukao traktorom prikolicu koja nije registrovana i to kroz selo i to u opštini gde 95% traktora nema ni sijalicu ispravnu i gde nema tehničkog pregleda za traktore. Pri tome, niko nije bio ugrožen niti povređen, a ovde je u pitanju udes, kakav takav ali udes.
Nemam ništa protiv našeg drugara, samo upoređujem situacije. Pre nego što me napadnete, da kažem da sam kasnije kupio drugu prikolicu koja može da se registruje i da sam je vozio 30km u jednom smeru traktorom do najbližeg tehničkog pregleda...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 22 Nov 2022, 18:19

Nisi skapirao da se on ne zali zbog iznosa kazne, nego zato što magarci nisu na svom radnom mestu u toku svog skraćenog radnog vremena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3153
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Dare4x4 » 22 Nov 2022, 19:09

Ma jesam, naravno. Nego kad je već spomenuo potencijalnu kaznu to me podsetilo na moj slučaj...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 22 Nov 2022, 22:13

Iskreno mislim da će kazna njemu biti nešto viša ipak, no videćemo, a sem toga imaće i "kaznu" kroz cenu osiguranja

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gazu » 23 Nov 2022, 08:32

Dare4x4 je napisao:Ma jesam, naravno. Nego kad je već spomenuo potencijalnu kaznu to me podsetilo na moj slučaj...
Podsetilo te na tvoju muku.Slika

I ja još imam takav osećaj što su me kaznili za preticanje preko pune linije - na punoj liniji odmah posle raskrsnice, što sam obišao kamion koji me je presekao, sve je bilo pregledno, ničija bezbednost nije bila ugrožena. Čak je bilo i bezbednije što sam tako uradio. A kazna ista kao i za onog vola što pretiče u prevoju ili krivini, zbog čega neko može da nastrada.

A opet, zajeb s like strane, skup zajeb.

Hehe, tad sam savet zatražio na Benchmark forumu, kad me njihovi biciklisti nisu spalili na lomači.Slika

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od YUgisa » 23 Nov 2022, 09:49

Vi se zalite za prekrsaje koje ste napravili, ja sam dobio kaznu za prelazak preko crvenog u raskrsnici gde ni ne postoji semafor :loool:
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gazu » 23 Nov 2022, 10:00

Haha, ti si pobedio. Nisi valjda i 15 kaznenih poena dobio?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od shandu90 » 01 Dec 2022, 22:54

Heinz je napisao:Ne mogu na varku da te ubace u crvenu zonu, obračunava se po danima.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
Stiglo mi obavestenje o produzenju roka za resavanje prigovora. Ne mogu da se pohvataju po kancelarijama kakvi su Slika

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gazu » 01 Dec 2022, 23:53

A jel si im rekao stanje na strujomeru koje je trebalo a bude očitano? To čak i da ne znaš, da nisi očitao, možeš lupiti koliko bi logično bilo da je potrošeno kilovata. Ali najbolje očitati, pa da ti bude račun i za naredni mesec OK.

Odgovori