Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od dragvorl » 26 Jan 2020, 11:35

Neko mora da popuni supljine koje nastaju odlaskom. U Nemackoj se popunjava iz nekih izvora, a ovde ce iz drugih.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od HKS » 26 Jan 2020, 11:57

Ovdje ce druga klasa migranata da puni

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od dragvorl » 26 Jan 2020, 12:01

Ako ne i treca.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heineken » 26 Jan 2020, 12:18

Pulp Fiction je napisao:
26 Jan 2020, 10:41
Ma standardna priča Raduletova, nešto je ok, malo teorije zavere, rešenja naravno nema. A to što priča nemoguće sprovesti naročito kad bi došao na vlast i video da ne ide to tako..
Što se tiče migranata u Šidu ima ih, ali nešto manje nego pre čini mi se, i garantujem da im se dozvoli da bi nestali za Nemačku u roku od 1h...Samo Hrvati su previše naoštreni i ne mogu da prođu.
Što Srbi previše odlaze? Ajde da zatvorimo granice, niko vani i niko unutra, nek bude to rešenje..
Pa ne može, a to da će biti bolje pa da narod ostaje, se neće desiti još za jednu generaciju jer se to ne dešava preko noći, sve i da smo prepuni stručnjaka sa vizijom u vladi, a nismo...
Svaki dan imam problem sa njima. Manje ih je nego pre tu si u pravu ali ovo sada je teska bagra. Vecinom klinci 18-20 godina. Ne znam koliko znas ali u Batrovcima su pravili zestoka sranja. Ovo sto spominje covek iznad ulazak u napustene kuce , kradje itd. Onda su se ljudi skupili i polomili nekoliko njih cak je bilo i pucnjave. Od tada ne zalaze vise tamo..
Mi na pumpi imamo velike probleme sa njima isto, seku kamiondzijama cirade na prikolicama i ulaze. Naredjenje iz BG je da mi nemamo nista sa tim, da cutimo i gledamo. Kada nazoves ove kerove oni kazu nemaju nadleznost i tako neke slicne gluposti. Uglavnom totalni haos dok neko nekog ne ubije..

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Mladen7 » 26 Jan 2020, 12:25

Upravo tako.
Ružno je reći ,ali je praktično tako gledajući ne samo obrazovanje . Znate i sami da to nije jedino što definiše osobu.

Problem je što je prvi talas odavno gotov. U njemu je bilo što bi rekli finog sveta, možda još bitnije onih koji su spremni u velikom % da se asimilizuju u društvo gde dolaze.

Ovo sad je 3-4 talas.

...kako god okreneš dupe ti pozadi


Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Pulp Fiction » 26 Jan 2020, 12:27

Kod nas ih nema, a ni po gradu nema ko pre jer su one oterali sto su bili po nekim propalim firmama. E sad ima mladih, sedeo sam u pikasu pored njih, bude ih često jedu tu...S obzirom da su ok obuceni vrv su iz nekog prihvatilišta, ali ima i onih koji cepaju polugoli i bosi...Tih divljih van okvira...
I meni je rekao jedan policajac mi ih uopste ne diramo, što se nas tiče slobodno preko, puštaju ih, ali ne vredi Hrvati su jaki... A naši taksisti svaki dan nova tura iz BG dovoze :D
Šta znam 2015 je bila udarna, tada lagano pešaka su prolazili, i bilo ih kod nas dosta ono ozbiljna cifra barem nekoliko hiljada.. Izgleda da zadnje 2,3 godine BiH pune.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heineken » 26 Jan 2020, 13:05

Kod Hrvata prolaze oni koji imaju da plate, nazalost vecina ovih sad su gologuzija. Cesto mi dolaze isprebijani i hoce da zovem policiju zato sto su ih hrvatski panduri isprebijali i pokrali.
Kupuju u 99% slucajeva zeleni Monster i cokoladne napolitanke . Taksisti rade pun gas, pa od auto puta do Sida su im uzimali od 50-70 evra po coveku ..
Najludja scena je kada su jednom coveku iz Vranja usli u kamion kad vidis njega utrcava u kabinu i vadi noz pa secivo jedno 20-30 cm mi se sledili jbt. Ovi iskacu vriste ovaj za njima jebe sve redom. Srecom nije ih stigao odlepio covek totalno . Pa ovde sta se sve moze videti to nema ni u filmovima.

.Gledao sam par puta kako se tuku izmedju sebe, jednom su decku pocepali lobanju kamenicom, nije imao vise od 20 godina po mojoj proceni. Tamo oko katolickog Bozica ubace nam mrtvo jagnje u kontejner i tako....
Manje vise svaki od njih ima neki noz sa sobom tako da oprez!


Trebala su deca da krenu u skolu kod nas ali se selo usprotivilo i od toga nije nista bilo. Izasao je clanak u Blicu kako smo fasisti i sta ti ja znam. Daleko im lepa kuca! Sve to u Njemacku kod svabe pa nek izbija oci sa njima..

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od shandu90 » 26 Jan 2020, 13:44

Nisu bas gologuzija. Jesenas sam prodavao namestaj, stavio malo jacu cenu u oglasima i javi se imigrant. Nije uopste spustao, samo je pitao jel to to, dinari ili devize i teraj.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heineken » 26 Jan 2020, 14:12

Ja pricam o ovima koji se motaju po mom kraju..

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 26 Jan 2020, 14:16

shandu90 je napisao:Nisu bas gologuzija. Jesenas sam prodavao namestaj, stavio malo jacu cenu u oglasima i javi se imigrant. Nije uopste spustao, samo je pitao jel to to, dinari ili devize i teraj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nemoj zezati da ces na osnovu jednog primera da tvrdis da nisu gologuzija.

Ovi sto su sada prisutni su masom problematicni

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od shandu90 » 26 Jan 2020, 14:25

Ja to iz licnog primera. Covek je svakako imao bunt deviza kod sebe. Za razliku od nasih koji hoce dobar kauc da im se maltene pokloni i jos da im se plati transport, ovaj dosao, razmontirao sve i odneo. Velike glavobolje imam sa nasim 'trgovcima'. Misle da su bogom dani za trgovinu, u stvari su bezobrazni. Ovaj zabradjeni odlicno govori srpski, lako se snasao po NS-u. Inace je u Malom Idjosu (ako nekog zanima). Mozda i namerava da ostane ovde, skontao pricu i resio da proba.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2339
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Woodoo » 26 Jan 2020, 14:40

Heineken je napisao:
26 Jan 2020, 13:05
Trebala su deca da krenu u skolu kod nas ali se selo usprotivilo i od toga nije nista bilo. Izasao je clanak u Blicu kako smo fasisti i sta ti ja znam. Daleko im lepa kuca! Sve to u Njemacku kod svabe pa nek izbija oci sa njima..
I u EU ko im se usprotivi doma' dobije etiketu da je fašista, ništa novo.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od snork » 26 Jan 2020, 15:27

shandu90 je napisao:
26 Jan 2020, 14:25
Ja to iz licnog primera. Covek je svakako imao bunt deviza kod sebe. Za razliku od nasih koji hoce dobar kauc da im se maltene pokloni i jos da im se plati transport, ovaj dosao, razmontirao sve i odneo. Velike glavobolje imam sa nasim 'trgovcima'. Misle da su bogom dani za trgovinu, u stvari su bezobrazni. Ovaj zabradjeni odlicno govori srpski, lako se snasao po NS-u. Inace je u Malom Idjosu (ako nekog zanima). Mozda i namerava da ostane ovde, skontao pricu i resio da proba.
Shandu, ako je taj odlično govorio srpski, onda sigurno nije došao u koloni izbeglica. Imao sam pre 20+ godina komšije Palestince koji su držali lokalnu prodavnicu, takođe su odlično znali jezik i bili ljubazniji od naših trgovaca. Znam za razne Arape, pa i npr. Grke koji su studirali u Srbiji, pa rešili da nastave život ovde (i to čak u najgorim vremenima, za vreme sankcija). Sve je to normalno i u redu i niko nema ništa protiv takvih doseljenika.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 26 Jan 2020, 15:39

A i ta tema oko trgovine i trgovaca nema veze sa migrantima :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Pulp Fiction » 26 Jan 2020, 16:42

Znate kako, hipotetički ako dođemo NEKAD barem na nivo Slovenije, biće ovde raznih doseljenika.. Ovo je velika zemlja i nenaseljena, to što ima Srba sad je nedovoljno, i u tom hipotetičkom slučaju morali bi se ljudi naviknuti na razne došljake, koji ne bi bili svi akademci, jer kao što nisu ni naši svi napolju takvi nego fizikalci pa i krimosi...Tako da nas to možda čeka...
Što se tiče ovih migranata sad to je ekipa koja bi odavde da zbriše, sva ta omladina, a porodični ljudi ko zna neki možda i ostanu...

Odgovori