Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od YUgisa » 23 Jun 2020, 12:51

Kao sto kazu, demokratija nema veze sa urednoscu, nego mogucnost gradjana da izaberu svoje predstavnike (vecinom), veci je problem sto je u svetu kapitalizam = demokratija, a kod nas bezobrazluk da se sve moze = demokratija. Nisi demokratski nastrojen kada nekog opomenes da baca djubre jer je to njegovo pravo da radi sta hoce...
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 23 Jun 2020, 12:51

ftj je napisao:
23 Jun 2020, 12:36
Ljudska prava i stepen demokratije se ne mere uredjenoscu glavnog grada ili standardom postignutim petro dolarima. Zato kazem, ok je ako neko ne boduje te stavke i smatra da je to sasvim ok i siguran sam da kada si pripadnik elite tamo lepo zivis. I u saudijsku arabiju da dodjes kao turista imao bi utisak kako je sve lepo i fino i gradi se najveca zgrada na svetu al daleko im lepa kuca.
Meni je mnogo značajniji utisak tog lika iz naše ambasade, koji je tamo duži niz godina a daleko je od elite. Štaviše, toliko su bedno plaćeni da tipa jednom u godinu-dve ide za Srbiju jer mu nije zajebancija izdvojiti za avionsku kartu (koja realno ne spada u jeftinije).
Daleko od toga da Belorusiju smatram rajem ili zemljom u kojoj bih voleo da živim, ali mislim da je još manje razloga da im se iko podsmeva. A pogotovo mi :mrgreen:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Saša » 23 Jun 2020, 12:52

S obzirom na njihove plate, smešno niske cene goriva, besplatne autoputeve, niske troškove života i sve ostalo što sam video - ne bih se uopšte bunio da živim tamo i da imam Lukašenka za predsednika. I mi sada imamo diktatora samo što ovaj ne gleda na opštu dobrobit zemlje i građana već samo kako da strpa što više u džep sebi, bati i drugarima. A na kraju će da proda i državu i veru za večeru.

TT
Poslednja izmena od Saša u 23 Jun 2020, 12:59, izmenjeno 1 put ukupno.

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ftj » 23 Jun 2020, 12:58

Cekaj, dao nam covek 100 evra i opet ne valja :)

Evo srba je dao dobar opis
Види баjo. Ти знаш да си на истоку Европе. Знаш да си у бившој социјалистичкој земљи. И то на територији која је од вајкада била под чизмом многих војски, режима и диктатура.

Јеби га, раја у таквим регионима је навикла на живот под командом. Ту раја тражи јаког и агресивног вођу којег се треба плашити пре свега. Тражи алфа мужјака да чува крдо од упада уљеза. Природни процеси. Еколошка ниша. Ништа више.

Ту би поштен, духован и етичан вођа одавно пукао. Згазили би га. Не би се снашао на том терену. Као вегун на слави? Не иде бајо. Ту мора кваран лик, змија превртљива а опет јак теренац. Да прети одозго прстом. Да отима из руке. Да рока полицијски час ако треба. Да може смакне кога оће преко ноћи и да сви знају а да нико не сме да пита.

Мислим, чекај бре, шта оћемо ми од Србије, дај прво видимо окружење:

- Ти имаш Милорада Додика бајо мој, који ведри и облачи од како је дошао 2006. године. 15 година он рока брале мој. Крадуцне он по мало на изборима вамо-тамо. Али то је свирање курцу. Раја га оће.

- Ти имаш Ердогана у Турској бајо на власти још од кад је његова странка победила на иѕборима 2002. Скоро 20 година ееееј. Ердоган је алфа и омега међу мислиманима. Страх и трепет.

- Мило Ђукановић? 30 година бајо мој. Игра човек баскет, ваља гудру, јебе најјаче рибе на Јадрану и шприцере руши. Не треба трошити речи 🙂 Такав нам треба!

- Путин? 300 година на власти. Сигуран ко смрт бајо. Плаши га се и цело животињско царство па и марсовци а камоли амери.

- Александар Лукашенко, баја води Белорусију од 1994. Пази, овај алфа мужјак је на власти од кад му је држава и настала боктејебо (након распада СССР).

[ даље ко оће нек пуни листу...]

Тако да, из тог угла, овај наш се тек устоличио. Тек кренуо бајо мој. Дошао 2012. године, значи ту је тек 8 година. Иииии-хааај. Брат - брату, може да рока још једно 10-15 година. Можда га цепи срчка или изеде нека ракчина ко зна, мада нисмо ми те среће а будимо и фер, није лик ни матор ко Кркобабић да би се могао очекивати такав исход.

Његов је проблем једино он сам. Он јесте кваран ко змија и препреден лисац. Те потребне особине има. Али није јак. Није алфа. Превише је пизда за ту позицију. Плаче и за најмању ситницу. Драмосер. Јеби га, лик се појавио из друге бранше. Он није ни био шмекер као Путин (бивши КГБ агент) или Коза Ностра Мило већ је лик био обичан ћата. Бирократа. Писар да кажеш јебо га ти. Носач папира и гајбица у Шешељевој странци. Ни сам некад не верује где је данас.

Но добро, и он полако учи. Мења се. Мада неке ствари је немогуће променити ако си већ матор човек али ајде.

Има још деценију пред собом.

Полако... пратићемо...

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Pulp Fiction » 23 Jun 2020, 13:03

Znači kad sredi standard i puteve AV da očekuje još 2 miliona glasova...Jer to je jedino bitno.


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 23 Jun 2020, 13:30

Gde si pročitao takav stav? Na stranu što to nikad neće uraditi, jer da je u stanju ne bi morao ni ovih dva miliona glasova da namiče kako ih je do sada namicao.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od YUgisa » 23 Jun 2020, 13:45

Pa mogu se sloziti sa dobrim delom iznad napisanim, imao sam priliku nekoliko puta da budem "glavni" i dok za moj pojam, "drkam ostale u mozak" da se stvari moraju uraditi na odredjen nacin sve je bilo ok, kad sam bio u fazonu prepustam drugima da rade moj posao kako oni misle da je na zadovoljstvo drugih onda je sve do jednog propalo... Najveca fora je sto vecim delom su stvari iz kojih nema finansijske koristi, tako da nisu morali da rade godinama sta im ja kazem posto im nije kriticno u zivotu.

Kod nas su ljudi jako u fazonu radio ne radio, svira mi radio, radije ce uloziti sav trud kako da nesto ne uradi, nego pola tog truda da uradi redovno ako ga neko ne lupa po glavi...
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Saša » 23 Jun 2020, 13:52

Pulp Fiction je napisao:
23 Jun 2020, 13:03
Znači kad sredi standard i puteve AV da očekuje još 2 miliona glasova...Jer to je jedino bitno.
U normalnim, uređenim zemljama većina građana pojma nema ni kako im se zove predsednik. U tom smislu i meni nije bitno ako mogu u takvoj državi da normalno živim, radim i funkcionišem. No to opet ne znači da bih ako "sredi standard i puteve" glasao za ovog bolesnika na vlasti koji je prevršio sve granice i koji nas sve dublje odvlači u glib iz kojeg je izmileo.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Pulp Fiction » 23 Jun 2020, 14:17

Vladapetr je napisao:
23 Jun 2020, 13:30
Gde si pročitao takav stav? Na stranu što to nikad neće uraditi, jer da je u stanju ne bi morao ni ovih dva miliona glasova da namiče kako ih je do sada namicao.
Pa Sašin post :) To što kaže da ne bi glasao za ovog našeg, ne znači ništa, verovatno i neko u Belorusiji to misli za njihovog koji je sigurno i bogatiji od svih ovih balkanskih zajedno...I ako se živi lepo u Minsku, ko zna kako je van istog i šta misle tamo neki njihovi seljaci.
Fora je što i kod nas to može da pali, daj malo standarda i da se nešto mrda i eto ga, radi mi šta hoćeš u svim drugim oblastima. Što kaže gore ''ftj'' ok je i taj stav. Možda i meni bude :D

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Velja » 23 Jun 2020, 14:20

Jel vama išta znači kad vam se kaže da ovde nema politike

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od trojanac » 23 Jun 2020, 14:35

Isto koliko i tebi kad se kaže da neki avatar ne može da se stavi. Pa pa.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Geza » 03 Jul 2020, 00:40

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Geza » 30 Jul 2020, 11:00

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Geza » 09 Sep 2020, 20:48

Ako se neko seti neka okači celu epizodu.

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 11 Sep 2020, 12:59


Odgovori