Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Markoni » 28 Nov 2021, 22:13

Treba nam mnogo takvih...

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Bax » 28 Nov 2021, 22:17

Golim rukama na bager.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od DukeNS » 28 Nov 2021, 22:23

BigMazzy je napisao:
28 Nov 2021, 21:55
Ево га онај са багера што налетео на левицу.....

Slika

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Ocekivano su poceli da prave od ovog majmuna zrtvu. Evo ga tiranin na pinku prica kako je covek vozio bager po javnom putu, na cega ima pravo i onda su ga mucki prebili. Jeb’o me drugar koji me je nagovorio da prebacim na pink. Izdrzao sam 96 sekundi…

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Delija » 28 Nov 2021, 22:27

Pa i pandur debil je heroj nacije u najavi. Just wait... Vuckov orden mu se smesi.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od lami » 28 Nov 2021, 22:40

Za ono sto se policija povukla, rekao je nesto u fazonu, pa policija ne moze da podrzava kriminalce koji blokiraju ljude.
Sta bi uradio da je neko poginuo.
Dzaba se nerviramo, nije ovo ni blizu kraja.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Drejk
Postovi: 40
Pridružio se: 07 Maj 2021, 00:03
Garaža: Alfa 147 jtdm 16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Drejk » 28 Nov 2021, 23:26

Imam obicaj da uporedo gledam Hit Tvit i Utisak nedelje jer svaka strana vuce na svoju vodenicu. Isto tako procitam istu vest i na drugim portalima- 021/N1/Blic/Informer pa na taj nacin izvlacim neku sredinu jer sam se svakakvih budalastina nacitao i kod jedne, a narocito kod druge strane.

Sto se tice teme bagera - na Utisku pokazuju samo onaj drugi deo snimka kada ovi izlecu iz sluzbenih Skoda sa palicama i pocinju da biju narod. Nigde traga o tome da je pre toga ovaj nalupao bageristu.

Prebacim na Hit Tvit, a tamo suprotno - pokazuju samo deo gde tip lupa bageristu ali uopste ne spominju drugi deo snimka. Naravno, AV govori kako je bagerista eto samo krenuo na posao, a zlikovci ga sprecili da zaradi lebac :-| :ccc:

Jos veci hit je bio gde je Veljanovski kritikovao policajca koji je oborio zenu preko zastitne ograde, a Verica se ubacuje i kaze ZNACI SAMO JE RADIO SVOJ POSAO. :glavomuzid: Veljanovskom skidam kapu jer se konacno nasao neko da Vucica spusti malo na zemlju. :bravo:

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od lami » 28 Nov 2021, 23:54

Sto se tice bagera, nema tu ova strana ili ona.
Ljudi nisu hteli da sacekaju jos 15 minuta da se zavrsi protest i doveli su bager, nije se tek tako zatekao tu i pesadiju da probiju blokadu. Znaci ja ako se skinem go i stanem ti ispred automobila, nemas pravo da me.gazis, vec pozoves policiju i ona me sklanja,.vodi u ludnicu ili sta god.
Onaj junak Krstic, da je rekao skup nije dozvoljen, morate da se sklonite ili cete biti uhapseni i onda uhapsio, meni bi to bilo u skladu sa poslom koji radi, ali ti onako napaljeno da ulazis i bezobrazno, a imas cin majora, to mi je neverovatno. Bas se pitam sta ce da radi kad ga budu prepoznavali na ulici, da li ce i tada da se unosi ljudima u lice.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока





BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od BigMazzy » 28 Nov 2021, 23:58

Каже Вучко ми не шаљемо полицију на народ као у другим демократским земљама!
Али зато шаљу хулигане са палицама!

И да додам, Господин Левица

Slika

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od speedy stikis » 29 Nov 2021, 00:23

Daleko je ovo od smejanja ali moram da ubacim malo humora koliko god da je tesko :D

Slika

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ljubitelj » 29 Nov 2021, 08:37

lami je napisao:
28 Nov 2021, 23:54
Znaci ja ako se skinem go i stanem ti ispred automobila, nemas pravo da me.gazis, vec pozoves policiju i ona me sklanja,.vodi u ludnicu ili sta god.
Potpuno suprotno, imaš pravo na samoodbranu od napadača na tebe (i tvoju imovinu) uz ograničenje da primeniš ograničenu silu prema njemu.
Nužna odbrana usled povrede tvog prava na slobodu kretanja i zaštitu imovine.
Odnosi se na mesto i vreme predvidjeno za tvoje pravo, jasno je da javni put na kome je upravo predvidjeno da se nalazi tvoj auto i tvoje pravo da se krećeš njime bez tog ograničenja da se neko neovlašćeno lice nalazi ispred tebe i blokira tvoje kretanje samovoljno.
Povodi i motivi ne menjaju ni prava ni obaveze ni tvoje a ni toga ko ti pravi problem.

Policiju svakako pozoveš ako ne možeš sam da se izboriš i ukloniš tog nekog ko ti stane ispred i blokira tvoje pravo na slobodu kretanja.
AKo taj neko primeni silu prema tebi automatski i tebi daje pravo da primeniš silu prema njemu.

Pogrešan je metod izazivanja problema drugim ljudima blokadom, iz bilo kog razloga/povoda
Postoje metodi i naročito mesta gde i vreme kada treba da se blokira, to svakako nisu mostovi, autoputevi i slično.
Protest treba da bude usmeren protiv sistema a ne protiv običnih gradjana.

Anarhija nije ništa bolja od diktature, gde svako radi šta hoće i uzima sebi pravo koje hoće a oduzima drugima isto to pravo.
Posledice su uvek loše po sve po pravilu, razbijene glave nikome nisu potrebne niti bilo šta rešavaju.

Olovka je veoma jako "oružje" da se zaokruži, uskoro je opet mogućnost da se upotrebi.
Podržavam protest ali ne anarhiju, već smo to imali i rezultati su loši.

I posle ovoliko vremena primećuje se nedostatak 6.oktobra- raskid sa sistemom, ko razume shvatiće.

edit: https://rs.n1info.com/vesti/toskovic-su ... -gradjane/

Saglasan, lepo objašnjeno.
Poslednja izmena od ljubitelj u 29 Nov 2021, 08:55, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ChobbyNS » 29 Nov 2021, 08:44

Ti kao da živiš u nekom paralelnom univerzumu.
Ova ekipa razume samo silu, nema ništa od olovke i mirnih protesta.

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ljubitelj » 29 Nov 2021, 08:58

Sila ne treba da se primenjiuje na sugradjane već upravo prema ekipi. Opšta tuča na tribinama dok se glavni igrač sa svojom ekipom poigrava maniupulacijom obema grupama....sila nikome ne donosi dobro, već vidjeno.
Poslednja izmena od ljubitelj u 29 Nov 2021, 08:59, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od nikaragva » 29 Nov 2021, 08:59

Kako da skloniš nekoga sa puta bez upotrebe sile, ako on neće da se skloni? :)

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2426
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Sinisa G. » 29 Nov 2021, 09:18

Mene samo interesuje u sta pare "uloziti"
vazelin ili municiju :)

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od dispy » 29 Nov 2021, 09:45

@ljubitelj apsolutno treba praviti problem i običnim građanima, i na taj način ih naterati da izađu na izbore i glasaju. Kad bude na izborima izlaznost 70-80%, onda možeš da kažeš da je stvarno država nekoga izabrala. A ovako dok jedna strana izlazi jer mora, druga ne izlazi jer je mrzi, jer "nije tako loše", jer skače BDP, jer je povećano davanje za prvo dete, jer "ćuti bar ima posla", do tada se ishod unapred zna.

Stajanjem na ulici niko nikome nije ograničio slobodu kretanja, svaka ulica ima dva smera. Sloboda kretanja ne podrazumeva da možeš da proteraš kamion gde ti misliš da treba. Pa šta to znači, kada su radovi na putu, ja izađem i nalupam te koji rade jer sam ja tu hteo da dođem?

Sent from my RMX2155 using Tapatalk


Odgovori