Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od somi-car » 12 Jan 2020, 20:51

Ne znam da li je bilo, najnoviji spot



Pravo dno...

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od jaksa » 12 Jan 2020, 21:08

Zlo medju nama, to su

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od snork » 12 Jan 2020, 21:09

Odgovaram na poruku od pre 15-tak dana, nisam stigao tada:

Vladapetr je napisao:
25 Dec 2019, 15:04
Mitomanija kojoj smo toliko skloni, ovo ako se ponovi još nekoliko puta postaće nacionalna legenda.

Slična je priča sa onim "Budi human kao što je bila humana Srbija 1885. godine" što navodno stoji na tabli u holu zgrade Međunarodnog Crvenog krsta u Ženevi. Bukvalno tone linkova o tome sa raznih strana, ne samo portala nego i "ozbiljnih" novina. Brat mi je bio poslovno u Ženevi i obišao tu zgradu, nikad čuli nisu za tako nešto. Onda smo istraživali i nigde nismo našli nijedan validan izvor o tome, osim gore pomenute linkove na srpskom jeziku.
Ništa nismo skloni "mitomaniji" manje ili više od drugih naroda. Da li je reč o ploči, ili možda samo rečenici koju je neko tamo tada izgovorio, ne možemo znati. Možda je izmišljeno, a možda se pojavi neki dokaz autentičnosti. Tako su i za srpsku zastavu na Beloj kući u Vašingtonu govorili da je izmišljotina i "srpska mitomanija", pa je, na 100-godišnjicu ovog događaja, ambasador SAD potvrdio autentičnost i pokazao fotografije koje se čuvaju u Kongresnoj biblioteci. Onda su Amerikanci to počeli da koriste u svojoj propagandnoj kampanji "Vi ste svet", o kojoj generalno imam loše mišljenje, ali to je jedna sasvim druga tema...

jaksa je napisao:
25 Dec 2019, 17:20
1885. je Srbija napala Bugarsku.
nuk je napisao:
25 Dec 2019, 20:20
Ako je :)
jaksa je napisao:
25 Dec 2019, 21:30
Dosta nas je to koštalo kasnije.
nuk je napisao:
25 Dec 2019, 21:38
Jašta je, znam. Posledice i dan danas uživamo, na neki način.
nikaragva je napisao:
25 Dec 2019, 22:20
Nije na neki način, nego stoprocentno.

Znam za ovu nepotrebnu avanturu kralja Milana Obrenovića, ali zbog čega mislite da nas je to mnogo koštalo i da i danas osećamo posledice? Bila je bitka na Slivnici, izgubili smo, i nije bio u pitanju rat većeg intenziteta. Iza kralja Milana je tada stajala Austija (koja ga je verovatno nagovorila na rat), a iza Bugarske Rusija.

Po čemu je ovaj događaj toliko značajan?
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od HKS » 12 Jan 2020, 21:18


Kaze neki lik da je snimak iz 2018.







Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od HKS » 12 Jan 2020, 21:31

Dupla poruka radi preglednosti.
somi-car je napisao:Ne znam da li je bilo, najnoviji spot



Pravo dno...
Slika

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Pulp Fiction » 12 Jan 2020, 21:43

Baš se pitam ko će biti imigranti u Srbiji ahahah. Ne možeš ti nikoga na silu zadržavati, neće ni naš narod ovde da živi, a kamoli neki Arapi iz Austrije.. Mada ako ćemo te 2030. da budemo kao Švajcarci i Austrijanci onda super, nek dođe ko hoće...

Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od mitar1982 » 13 Jan 2020, 08:35

Puzo81 je napisao:Fino mu je za sada, platica redovna, pijačari daju kintu da ih ne diraju, klopaju negde besplatno i tako.
Ne ljutim se na njega ni 1%.Srbistan.
I ti me pitaš u onoj emigrantskoj temi šta je to goruće u državi u kojoj se korupcija svela na nivo punjene pljeskavice i koka-kole...
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od srdjanyo » 13 Jan 2020, 09:18

Puzo81 je napisao:Komunalna je klasično uhlebljenje stranač botova kao i na x drugim pozicijama , legalni debilizam svoje vrste koji ništa ne radi.

Poznanik mi radi tamo i ubacili ga posle x razvaljivanja sopstvenog auta pri raznošenju praškova, ulja, brašna, letaka kada je trebalo. 10% plate mesečno daje u kasu zna se koju.
Kaže druže moram, mrzim ih ali moram, nemam drugog izlaza, troje dece.
Fino mu je za sada, platica redovna, pijačari daju kintu da ih ne diraju, klopaju negde besplatno i tako.
Ne ljutim se na njega ni 1%.Srbistan.
Било је тако и по оснивању Комуналне полиције у време Демократске Странке.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3250
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Puzo81 » 13 Jan 2020, 10:30

mitar1982 je napisao:
13 Jan 2020, 08:35
Puzo81 je napisao:Fino mu je za sada, platica redovna, pijačari daju kintu da ih ne diraju, klopaju negde besplatno i tako.
Ne ljutim se na njega ni 1%.Srbistan.
I ti me pitaš u onoj emigrantskoj temi šta je to goruće u državi u kojoj se korupcija svela na nivo punjene pljeskavice i koka-kole...
Jesi li siguran i da u "demokratskijim" zemljama nema "slične" korupcije, klope, putovanja, zimovanja... da nema ni u toj tvojoj gde živiš?

Iz prve ruke mogu navesti iz FR, AT, DE, UK, to ga je bilo i biće uvek. Samo je pitanje i kojoj meri, manje ili više, niži ili viši nivo...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od dragvorl » 13 Jan 2020, 10:46

Da krenemo od policije, tutnes im 20e, a onda ides dalje sa njima, ali ne u kafanu. :rofl:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od pedja » 13 Jan 2020, 10:46

Uvek je bilo i biće. Nije bitno ko je na vlasti. Razvoj društvenih mreža je samo neke stvari približio masi.

Čak i u Slobino vreme (devedesete), likovi iz kraja su bili u omladini DS (opozicija) i bilo im je do jaja. Rođendani, žurke, u državnim prostorima. Čak je i policija gledala kroz prste, za neke stvari, kada vidi člansku kartu. Drugi su išli na skupove omladine neke druge stranke, najedu se sendviča i napiju sokova, pa u grad. Zauzvrat su "lepili i delili" flajere. Realno su ih bacali.

Oni koji su se pridržavali obaveza, i nisu batalili sve to, kasnije su bili u nekim odborima, firmama, opštinama...

Teško će se to iskoreniti.

T-T


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od blaugrana » 13 Jan 2020, 10:48

Sta onda reci, nego Srbija do Tokija.

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od mitar1982 » 13 Jan 2020, 11:33

Puzo81 je napisao:
13 Jan 2020, 10:30
mitar1982 je napisao:
13 Jan 2020, 08:35
Puzo81 je napisao:Fino mu je za sada, platica redovna, pijačari daju kintu da ih ne diraju, klopaju negde besplatno i tako.
Ne ljutim se na njega ni 1%.Srbistan.
I ti me pitaš u onoj emigrantskoj temi šta je to goruće u državi u kojoj se korupcija svela na nivo punjene pljeskavice i koka-kole...
Jesi li siguran i da u "demokratskijim" zemljama nema "slične" korupcije, klope, putovanja, zimovanja... da nema ni u toj tvojoj gde živiš?

Iz prve ruke mogu navesti iz FR, AT, DE, UK, to ga je bilo i biće uvek. Samo je pitanje i kojoj meri, manje ili više, niži ili viši nivo...
Ja ne znam da ima. Nisam čuo do sad ni u šali da je neko norveškom službeniku (bilo koje službe) tutnuo 100-ak evra, i odveo ga pljeskavicu, i da je ovaj progledao kroz prste za neki prekršaj. Postoje sporadični slučajevi organizovane zloupotrebe pozicija, ali o tome se piše kad i ako se otkrije. U državi gde se keš maltene ne koristi je jako teško prikrivati tragove sumnjivih prihoda, a sitno jajarenje kojima se bave slučajevi o kojima ti pišeš se nikako ne isplati jer posledice daleko prevazilaze eventualne sitne dobitke uz veliki rizik. Sitna korupcija je strana i prosto društveno neprihvatljiva, za neku krupnu ne znam, jer se akteri sigurno neće javno hvaliti istom.
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 706
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od YUgisa » 13 Jan 2020, 11:47

Svuda ima korupcije, samo sto nije svuda kao kod nas da moras da imas vezu da bi dobio nesto sto ti pripada u inostranstvu je korupcija ipak vise na nivou kada zelis da dobijes nesto vise nego sto ti pripada.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1032
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ChobbyNS » 13 Jan 2020, 15:16

dragvorl je napisao:Da krenemo od policije, tutnes im 20e, a onda ides dalje sa njima, ali ne u kafanu. :rofl:
Meni lično su austrijski policajci tražili 100€ kada mi se kombi pokvario u tunelu, došao je asfinag, izvukao me i očistio put od nafte koja je curela.
Ja sam mu pružio 100€ i tražio da mi ispiše priznanicu za taj iznos na šta je on počeo da psuje nešto na švapskom i ispisao mi 2 priznanice jedna od 30, druga od 25€.

Odgovori