Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Floyd » 05 Jul 2012, 18:13

Trebalo bi da seku ruke lopovima ali ne ide to tako lako...posle bi cigojneri stvarno imali osnova za azil nemacku :D

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Heineken » 05 Jul 2012, 18:29

@igorche20
:klanjamse: :klanjamse: :klanjamse:
nazalost sve je tacno sto si napisao, samo dok nam ne dodje iz bulje u glavu....... :glavomuzid:

igorche20
Postovi: 327
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:34
Lokacija: Bg

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od igorche20 » 05 Jul 2012, 18:54

@ Heiniken

Pa evo prvi trojanac (trojke bez ljutnje) kaze da je ta tema teorija zavere, a on je jedan od kooo zna koliko ljudi koji kapiraju stvari na taj nacin, dok se vecina gradjana ne bude osvestila i skapirala sta se desava i dan nam zesce rade o glavi nema ovoj zemlji spasa ...

Iako smatram da ovo sto pisem itekako nije teorija zavere i jako je povezano sa naslovom teme necu vise pisati ovde, mozda otvorim novu temu :durise:

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Texonja » 05 Jul 2012, 19:04

E, ja stvarno nisam hteo sa bilo kakvim razbijanjem Srbije i ostalim qrcima i palcima. Nije Amerikanac kriv sto nas pandur sedi u ladovini umesto da 'apsi. Manite se tih prica ili idite u neku drugu temu. Izlazite iz mog groba! :mrgreen:

Ja govorim o lokalnim problemima, nevezanim za to dal je na vlasti ovaj ili onaj. Evo novi predsednik, bice i nova vlada, ali to nema nikakve veze jer ce u mojoj ulici da kradu sahtove podjednako kao i za vreme prosle vlade, kao i pretprosle i one pre nje... jer ce komunalna policija da sluzi i dalje da opominje ljude da ne setaju zlatnog ritrivera bez povodnika, a ma 100m dalje im organizuju tuce pitbullova... jer ce obicna policija da legitimise i samara klince koji sede ispred trafike i cirkaju kao da su oni najveca pretnja normalnom gradjaninu, umesto da se pozabavi onima koji kradu i otimaju (ne mislim tu na velike lopove, jer je to opet "visa prica" i politika, nego mislim na ove obijace trafika i automobila, silovatelje i manijake po ulicama, majmune koji voze biciklove pa i motore kroz pesacku zonu u Zrenjaninu i te "mangupe". U svakom gradu izgleda treba po jedan superheroj koji ce da po ceo dan (i noc) patrolira i po kratkom postupku resava probleme na licu mesta, jer drugacije ne vredi.

@Floyd, to sa secenjem ruku nije originalna ideja, niti je civilizacijski prihvatljiva, niti popularna, ali sam siguran da je funkcionalna. ;)
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od trojanac » 05 Jul 2012, 19:53

Ma sve ok igorche, nema ljutnje. Kapiram ja tvoju poentu, ali mislim da je tema ipak zamišljena drugačije i otići će u potpuno drugom smeru. Tex priča o malim stvarima koje sve nas nerviraju i koje bi možda i mogli da promenimo, ali nema volje za to. Ti pričaš o nekim stvarima koje su iznad toga i gde sumnjam da se išta može promeniti.
Imam i ja svašta da napišem na obe teme, ali nekom drugom prilikom.

:pivo:
Posetite www.garaza.rs !

igorche20
Postovi: 327
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:34
Lokacija: Bg

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od igorche20 » 05 Jul 2012, 21:35

:pivo:

Naslov je bombastican, pa me povuklo :mrgreen:

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od ftj » 05 Jul 2012, 21:50

Treba poći od sebe i biti deo rešenja pa sledeći put kad tako nešto vidiš ti lepo prijavi i ti si svoj deo odradio. Mnogo je efektnije nego sažaljevanje na forumu.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/331664 ... a-autobusu

Evo ovaj klinac je poslao 750 prijava na adresu GSP-a kada uoči neke nepravilnosti u radu prevoza i na kraju je dobio batine od vozača. Dobio je podršku javnosti pa su vozači na sreću suspendovani. Dokaz da nade još uvek ima a te priče kako su drugi krivi što smo mi go*na i kako nam rade o glavi su uvek samo opravdanja i izgovori za sve probleme u društvu.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Sloba » 05 Jul 2012, 21:52


Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Texonja » 05 Jul 2012, 22:23

ftj je napisao:Treba poći od sebe i biti deo rešenja pa sledeći put kad tako nešto vidiš ti lepo prijavi i ti si svoj deo odradio. Mnogo je efektnije nego sažaljevanje na forumu.
Kakvo sazaljevanje? Ko koga sazaljeva?
Ne znam jesi li citao deo o dedi koji deli otrove, kome sam sve prijavio i koliko energije potrosio - nizasta. Kad prijavi 10 ljudi istu stvar, mozda se i pokrene neko od nadleznih da ispita. A sto vise pricamo o tome, vise ljudi ce (valjda) primetiti takve stvari i "siriti rec" o tome, pa ce valjda doci i do usiju gradskih oceva. Jednom sam prijavio, drugi put nisam, treci put ako budem znao kome prijavicu, verovatno i fotografisati pre toga pa poslati na mail (samo jos kad bih znao kome na mail).
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od ftj » 05 Jul 2012, 22:57

Žaljenje štagod. Ne osuđujem ja tebe jer verovatno ni ja ne bih prijavio ali poenta je da će nam biti bolje kada kolektivno budemo shvatili da tako nešto nije 'cinkarenje' već dužnost svakog od nas. Evo recimo kad god izađem iz firme po ovoj vrućini ispogađa me jedno 5-6 klima sa zgrade koje nemaju sproveden odvod kondenzacije i prave bukvalno baru ispred ulaza. Sutra ima da zovem komunalnu policiju pa ću da javim kako je prošlo :)

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Texonja » 05 Jul 2012, 23:28

I to sam napisao ranije. Dugacki postovi, pa ko ce citati sve to... :) Problem je sto kod nas kada neko prijavi npr komsiju kako krade gorivo iz sluzbenog kamiona - taj je cinkaros, umesto da se kaze da je uzoran gradjanin. Evo sad hvatam sebe kako i ja mislim da taj i jeste cinkaros, ali to je posledica sto sam i ja zahvacen tim sindromom koji je ovde od vajkada, a ne od 90-tih... Nisu 90-te krive za sve. "Mi smo govna"... Ali daj da ne budemo vise!

Problem koji ja imam je sto kada prijavim jednom i nema efekta, pa prijavim drugi put i nema efekta, pa tako jos par puta... onda pocnem da zamisljam kako recimo u danasnjem slucaju vidim tog kako razvaljuje kavez i vadi te flase... sasvim mirno stajem autom pored puta, odlazim do gepeka, vadim montirac i onda njime pravim frakture lobanje i otvorene prelome, a kasnije zbog toga odlazim u zatvor na nekoliko godina.
Onaj koji je sprecio kradju sahtova pucnjevima u vazduh sada verovatno ima krivicnu prijavu na grbaci, dok lopovi bezbrizno operisu u drugim delovima grada. Dzabe mu sto je heroj komsiluka, kad ce u najboljem slucaju dobiti uslovnu zatvorsku kaznu. A da nam policija radi kako treba, on bi znao da je dovoljno da okrene 192 i da oni dolaze tu za 2-3 min i hvataju lopove. Ovako, posten covek mora da uzme zakon u svoje ruke i tu nastupaju nevolje za njega, a ne resenje.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od snork » 06 Jul 2012, 01:40

Problem je što dosta ljudi vrlo usko gleda na svet oko sebe i rukovodi se samo svojim neposednim i kratkoročnim interesima. Trebalo bi da nam svima moto bude: "Ne čini drugima ono što ne želiš da oni čine tebi" i (kao sledeći korak) "Čini drugima ono što želiš da oni čine tebi". Takav način razmišljanja je usađen u svest mnogih naroda (na primer Japanaca). Ovde mnogima nedostaje svest čak i o sopstvenoj dobrobiti i uzročno-posledičnim vezama onoga što rade. Tako se širom Srbije mogu videti divlje deponije, ili reke zatrpane otpadom, ološ koji istresa pepeljare kroz prozor auta ili puši dok stoji na nekoliko centimetara od nekoga na autobuskoj stanici. Sakupljači sekundardnih sirovina su tu najmanji problem, mada sam protiv bilo kakve diskriminacije bilo koga - kako negativne, tako i pozitivne. To znači da ako Romi/Cigani naprave divlje naselje, treba srušiti naselje i ispostaviti im kaznu. Ili da kad ukradu metalni poklopac, odgovaraju za krivično delo krađe. Isto kao i svi ostali građani.

Drugi problem je što kao narod generalno ne poštujemo sebe (pa kako onda očekivati da će nas drugi poštovati). Čak i u ovoj temi vidim izraze kao što su "naša posla", "mi smo govna", itd, još gore kada se eksplicitno napiše ime naroda. Molim, neka svako govori u svoje ime, a ne da vređa ceo narod kome pripada. Nešto blaži oblik ove pojave je kada se kaže da je nešto "za naše uslove" dobro, kako je "ovo ipak Srbija", itd. Zašto se tako razmišlja? Treba uvek težiti najboljem, i kada je neko proizvođač/prodavac, i kada je potrošač/kupac. Umesto pomenutih fraza bilo bi bolje kada bismo usvojili druge - da težimo savršenstvu i da nam ništa osim najboljeg nije dovoljno dobro. Tada se ne bi dešavalo ni da prihvatamo puteve bez betonske podloge i ulegnućima u asfaltu, niti da nam uvaljuju Linoladu sa 3% lešnika.

Lako je svaliti krivicu na strane sile i centre moći (mada mnogi od njih jesu radili i rade vrlo složno da nas unište), ali narod sa čvrstim karakterom bi bio sposoban da sve to izdrži (umesto da naseda na propagandu i stvara kompleks niže vrednosti). Jeste i komunizam dosta doprineo da se unište nacionalne svesti naroda, ali bi se reklo da su se drugi mnogo lakše i brže "povratili" nego mi.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Texonja » 06 Jul 2012, 01:47

snork je napisao: "mi smo govna", itd, još gore kada se eksplicitno napiše ime naroda. Molim, neka svako govori u svoje ime, a ne da vređa ceo narod kome pripada.
Posto sam ja napisao to, osecam se prozvanim da kazem kako je cilj toga bio ne da vredjam ceo narod, nego samo tebe... :kezo: :)
... posto pretpostavljam da nisi video da je to citat iz filma (inserta) koji je okacio Sloba (ali ne ONAJ Sloba, nego OVAJ :)) ranije u temi i ne vidim zasto je citiranje toga vredjanje celog naroda, niti zasto bi iko imao nameru da to radi? :zbunjen:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od snork » 06 Jul 2012, 02:08

Texonja, nemoj se osećati prozvanim, nisam mislio samo na forum, već na generalno pominjanje tih izraza u našem narodu. :pivo:
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Zasto je Srbija tu gde jeste!

Post od Texonja » 06 Jul 2012, 02:13

Mislim da je to generalno pominjanje povezano sa razocaranjem ljudi i poimanjem da nista ne mogu da promene i da nece ni za 100 god biti bolje.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Odgovori