Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od sasha015 » 09 Feb 2019, 15:40

Haha,fenomalno.Ima li jos...
Ciljna grupa za ovo je moja baba i slicni sendvicari.Njima je ovo razonoda u zivotu.Umesto da idu u banje,uzivaju u starosti,oni gledaju dnevnik i farmu.
Penzija mesecna im ko moj dolce gusto aparat.Tasta se samo snebiva kad joj kazem kolko sta kosta.
Tasti sam rekao u sali ,al sa tonom ozbiljnisti da mi ne ulazi u kucu ako opet glasa za AV.
Farma i ostali shit rialiti su zabranjeni kad dodje da vidi cerku i unuke.Dnevnik isto.Samo klasika instrumental i crtaci.
Ima da je naucim do izbora i ceo zaseok gore u pizdicima koji glasa za ove
A u pm vise...
Ima li sta novo o Karleusi?

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od shandu90 » 09 Feb 2019, 15:51

Tuzio je Vranjes :D

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od snork » 10 Feb 2019, 00:43

superboss je napisao:
08 Feb 2019, 21:05
Da je država kakava nije-ovo ne bi smelo ovako.

Mada, ovo nije prvi put.Do krvoprolića će doći, pre ili kasnije.
Ako pod krvoprolićem misliš na građanski rat, to nikako ne bi bilo dobro. Takva dešavanja uvek prate haos i bezakonje, i velika je šansa da kriminalci dodatno profitiraju, umesto da budu kažnjeni.

member je napisao:
09 Feb 2019, 07:49
Nikakva šetnja tu neće moći pomoći. Na čelu te šetnje su već odranije kompromitovani ljudi (Djilas), a sad su još dodani i ljudi koji nemaju nikakve kompetencije a ni ličnog kapaciteta ( Sergej).
Da ne bude zabune, izričito sam sadašnje vlasti. Ali šetnja nije dobar način. Ovakve situacije se drugačije rešavaju.
Da budem iskren do kraja, ja se nadam da će se pojaviti neki Apis koji će da završi igricu jednim potezom.
Ni rešenje tipa Apis ne bi bilo dobro (mada svakako bolje od građanskog rata). Kao i 1904, kada je smenu dinastije iskoristila Austrija da nam uvede sankcije i optuži nas da su Karađorđevići vraćeni pod uticajem Rusije, i sada bi se desilo slično. Mada tada zapravo nije ispalo loše - carinski rat sa Austrijom 1908-1910 nas je osnažio umesto da nas oslabi, a usledili su Balkanski ratovi 1912-1913. u kojima smo oslobodili Kosovo i Metohiju i Vardarsku Makedoniju (Prema dogovoru kralja Petra I Karađorđevića i njegovog tasta kalja Nikole I Petrovića-Njegoša, Metohiju je oslobodila vojska Kraljevine Crne Gore i ona je ušla u njen sastav).

Najbolje rešenje bi bio vojni puč u kome bi stvari bile rešene bez prolivanja krvi. Dakle, hapšenje kriminalaca i lustracija koja bi obuhvatila ceo period od raspada SFRJ do današnjih dana.

A šetnja sama po sebi može da pomogne, ali neće doneti rešenje. Od 1991-2000. su postojali mnogo veći protesti + finansijska i propagandna podrška zapadnih zemalja, pa smo jedva skinuli diktatora s vlasti. Što reče neko od bivših opozicionih lidera: "to je bilo vreme kada smo mislili da nam Zapad želi dobro, a je problem Milošević". Kako sada skinuti diktatora s vlasti, ako evidentno ima podršku Zapada? Kako i ne bi, kada su ga oni i doveli. Odmah je počeo sa obavljanjem zadataka: ukinuo je institucije Srbije tamo gde su još postojale u južnoj pokrajini. Malo kasnije im je dao Brezovicu, pa onda i međunarodni pozivni broj. Telekom Srbija je navodno nastavio da radi, ali se registrovao "po kosovskim zakonima" i to na period od tri godine. Najgore od svega - forsira ideju o "razgraničenju" (iako su građani Srbije izrazito protiv). To u praksi znači da bi Srbija zadržala dve-tri opštine na severu, a ostatak bi priznao kao nezavisnu državu i pustio ih u UN. Po meni su ovo veći razlozi zbog kojih treba da ode s vlasti, nego nefunkcionisanje institucija, odsustvo pravne države i blokada medija.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heineken » 10 Feb 2019, 01:20

Svako ko priziva neko krvoprolice u vidu gradjanskog rata je teski bolesnik.

Lustracija od kraja osamdesetih do dana danasnjeg savrseno zvuci . Samo za koga cemo da glasamo onda? :kezo:

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od somi-car » 10 Feb 2019, 07:18

sasha015 je napisao:
09 Feb 2019, 15:40

Tasti sam rekao u sali ,al sa tonom ozbiljnisti da mi ne ulazi u kucu ako opet glasa za AV.
Ma tasti svakako zabrani ulazak, najsigurnije je drzati ih na distanci :) :)

Inace u petak uvece zadesio sam se u Zajecaru dok su tamo bili protesti. Bilo je mozda oko 250-300 ljudi. Prosetali, zvizdali i nekako meni svi oni deluju uplaseno. Nekako su u grcu, odradili i razbezali se. Nadam se da je po vecim gradovima ozbiljnije.

Navodno u prvim redovima je otac Sase Mirkovica. Ako je tako o cemu onda pricamo...

E da, ma kresnuo je Vranjes sva se tresla da je i zaboravila ko je pa sad glumi nevinasce :) :) :)

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od srdjanyo » 10 Feb 2019, 07:52

Ko? Oni matematičari što redovno pobeđuju po Belorusijama i Pekinzima.
Nije šala, lustracija nam treba i to od 1990. I to sa doobrom revizijom. Nije rešenje postaviti "ekspertsku vladu" jer smo i to imali i znamo kako se to završilo. Sve Vlade Srbije su bile ekspertske, ali za krađu, lopovluk i otežavanje života sirotinji raji. Sve lopov do lopova. Ne treba nam marioneta uz pomoć koje če vladati Đilas ili mali fašista Jeremić. Ne treba nam teg koji se zove Kosovo, treba nam nov sistem, lustracija i menjanje iz korena.
Svi protesti od 1990. na ovamo su organizovali ljudi iz šinjela UDBE. Ne trebaju mi pesme Partibrejkersa, KKN ili Darkwood Duba da me hrabre dok šetam. Ne treba nam Đitler, Jeremić i Boško da se "ne guraju u šetnji u prvim redovima". Svima njima je mesto u Zakonu o poreklu imovine i Zakonu o lustraciji.
Na kraju, pitanje.
Poznajete li slučaj u "zapadnim demokratijama" da se političar, koji je sišao sa vlasti, saltom gimbastičara vraćao na vlast i vladavinu?

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od member » 10 Feb 2019, 08:28

Molba da se tema ne zaključa, nek' svako može izneti pretpostavku kako će se situacija odvijati pa ćemo kroz neko vreme videti ko je imao najbolju procenu.

Što se tiče lustracije, moje mišljenje je da do toga nikada neće doći iz jednostavnog razloga što bi trebalo obuhvatiti preveliki broj ličnosti. A osim toga, to nema ko da izvede.

Pozicija za demokratsku promenu vlasti- trenutno vrlo teška.
Iz Srbije se odselio veliki broj građana, pretpostavljam da ih 90% bilo glasači protiv vlasti ili apstitenti. Na izborima opozicija nema nikakve šanse da pobedi.
Za vojni puč- mislim da to nema ko da izvede jer to je vrlo zahtevan i obiman proces pripreme.

Najtužnije je što ni stranci (osim USA) nemaju neki konkretan plan kako da nas sjebu dokraja a da to što pre završe.
Dosad su celu stvar vodili Nemci tj. Merkel, a ona će otići u penziju. Englezi odoše iz EU,njih Srbija ne zanima. Francuska se nikada nije nešto posebno ni trudila.
I sad odjednom se Austrija kaobajagi nameće kao neki važan faktor, preko Johannes Hahna , a zatim i preko Kurza. Strašno.
Biće kako Ameri kažu.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od igor_harris » 10 Feb 2019, 09:34

Onaj skup u Davosu ti je pokazatelj da i dalje ima podrsku od svih tih velikih igraca. Ja verujem da ga cekaju da uradi ono sto se mora uraditi i da ga onda pustaju niz vodu. On sada kupuje vreme i pokusava da obezbedi da taj "spust niz vodu" traje sto duze kupovinom medija, glasova itd..

Gesendet von meinem Mi A2 Lite mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Pulp Fiction » 10 Feb 2019, 10:14

Neće on to uraditi skoro, nije glup, zna da je Kosovo zeznuta tema... On će to da odugovlači i biće na vlasti koliko god može.
Uostalom ja ove proteste kapiram kao građanske, što bi zli jezici rekli ''drugosrbijanske'', i osim Dveri glasača, većinu zabole za tu temu. I ja bih šetao sa njima (sa PSG), ali samo zbog načina vladavine odnosno onoga šta i kako radi ovde, a ne zbog politike, jer će politiku sličnu svi voditi, a i podržavam da idemo u EU.

Hoću da ovaj jadni narod, ako možda EU i ne znači bolji život, barem dobije papire pa nek ga sami sebi potraže gde hoće. Evo i MKD će uskoro, ide se NATO pa EU, mogu misliti koliko će se ići po njihove pasoše...

Ostalo sve mislim ko i @member, samo USA isto zabole za nas, njih samo Kosovo zanima, jer to je deo njihove politike i oni neće to menjati niti priznavati neke greške, uostalom i ovo sad što nam govore da će prihvatiti sve što se dve strane dogovore je sjajno, jer do sada su samo jedno tvrdili...
Inače, lepo rešenje je Farska ostrva, ali pitaju se Albanci, da se ja pitam samo to bi im nudio, to su oni DJB prvi spomenuli...I apsolutno podržavam rešenje kakvo god, jer otkad znam za sebe samo slušam Kosovo, EU, Kosovo, EU, bukvalno dana nema, bilo je i Haški sud, pa je i to prošlo..

Sami pregovori ti o statusu su isto komedija, obična priča samo da se kaže da se nešto radi sa obe strane. Kako može biti dogovora kad niko neće da popusti, onda bolje da prekinu i kažu narodu jasno i glasno, ne želimo pregovore, ne idemo u EU, zamrzavamo sve te procese, pa kud koji mili moji, da vidimo šta će izbori onda pokazati. Plašim se da bi tek onda bio egzodus, skoro sličan kao i da uđemo :)

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od srdjanyo » 10 Feb 2019, 10:31

Ko šljivi Kosovo!!! Nezavisna država. Ceo život, 35 godina, mi Kosovo kroji sudbinu i vadi nam pare iz novčanika!!!
Neka nova vlast da se pre stupanja na istu distancira od Kosova i podmetanja noge istima zarad političke stabilnosti.
Zakon o poreklu imovine i Zakon o lustraciji. To nam je bitno. Promene u sistemu. Promena svesti i prioriteta.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ogi » 10 Feb 2019, 10:33

E moj ti ... cccc ... :thumbdown:

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od srdjanyo » 10 Feb 2019, 11:06

E, moj ti. Zbog tog Kosova mnogi od nas ne zimuju ma Zlatiboru, Kopaoniku ili su videli more u 32. godini života. Zbog Kosova, lažnih patriJota, eksperata, politikanata, demokrata, kvazidemokrata, rokera, pankera, gitarista, glumaca i ostalih prodavača magle.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Risto » 10 Feb 2019, 11:27

Jbg ako to čovjek uporedi sa realnim životom, meni politička situacija izgleda tako kao da imam jednu ženu koja je katastrofa i moram se razvesti od nje a alternativa mi je isto tako grozna prošla žena. Svaka me debelo potkrada, pravi budalom, ismejava itd.

Bojim se da bi doživotna robija za cca 10-20% stanovništva bila jedino rešenje, budući da to nije realno, ja sam svoje odluke doneo :)

Previše su ljudi navikli da hvataju krivine, da se snalaze na štetu zajednice, kradu zajedničku imovinu. Nemamo mi sistem vrednosti, kod nas ne vredi ona "radiš i zaradiš"...

Šta omladina može da nauči kod nas, ko su dobri primeri, sa kim da se poredi?

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk




Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od kragujevac » 10 Feb 2019, 11:41

Moja teorija je da je ovo što se trenutno dogadja na Balkanu samo deo nekog većeg master plana da se celo to područje raseli. Balkan je politički dosta trusno područje sa tendencijom da svakih xx godina tu počne neka frka (manja ili veća, lokalna ili širih razmera), što u Evropi uvek napravi problem, manji ili veći.
Ako se pogleda proces ekonomske bežanije iz HR, koja je pri tom članica EU i po tome bi, bar deklarativno, trebalo da bude u koliko-toliko boljoj situaciji od SRB, može mnogo lepo da se sagleda šta čeka Srbiju u dogledno vreme.
U principu bi EU mogla da odugovlači još milion godina sa prijemom Srbije u EU. Oni koji su pažljivije slušali vesti, mogli su da čuju da će Nemačka od 01012020 zapošljavati bez veće papirologije i radnu snagu iz zemalja koje nisu u EU. ISto ono što radi Nemačka, druge zemlje EU će uraditi vrlo brzo. Sa druge strane, kojekakvi iz EU su pokupovali krš i lom firmi po Srbiji. Tako su u winwin situaciji što se tiče njih samih, a sve su to mnogo lako mogli da urade jer o svemu pregovaraju samo sa Big Daddy-jem, koji je napravio savršenu mrežu i celu zemlju drži kao svoju prćiju.
One koji su nevoljni, ili pak neodlučni, nesposobni, neobrazovani ili iz ovog ili onog razloga ne mogu da odu strane firme će zapošljavati u Srbiji za tepsiju ribe mesečno, a oni koji su voljni, odlučni, sposobni i obrazovani će sami, bez većih administrativnih začkoljica naći sebi mesto u EU. A budućnost Srbije (i MK, AL, BH, CG...) ko šiša, o tome niko ne priča.
Pisao sam ja već odavno da nam je kao naciji ostalo još 50-60 godina, posle toga će nas stvarno ostati za pod jednu šljivu, ako i ona ne bude odsečena.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heineken » 10 Feb 2019, 13:01

E ako je nacionalni interes ovog naroda i nazovi drzave zimovanje na Kopaoniku onda i treba da nas jebu jos narednih 100 godina nasa gamad, a i strana. Tuga i jad.. :kuku:

Odgovori