Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od AcaKayak » 21 Dec 2014, 19:25

Meni kad bi lekar trazio pare prvo bih ga pogledao u fazonu jesi normalan, posle toga ako bi nastavio verovatno bih ga prebio da ne zna kako se zove.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Rakhil » 21 Dec 2014, 19:54

Tesko ce ti lekar ikad traziti pare. Samo ce biti smisljeno nezainteresovan dok sam ne ponudis.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21097
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od nidza » 21 Dec 2014, 20:12

Uroš S. je napisao:Nio
nidza je napisao:
Uroš S. je napisao:To je razlog zašto zdrav razum ne dozvoljava kučiće u javnom prevozu, u Maksiju, radnjama bilo koje vrste, raznim ustanovama, itd.
Sve to je potpuno normalna stvar u razvijenom delu sveta.

Možda je grubo reći da smo zaostali po mnogim pitanjima, ali teško mi je da nađem blažu i adekvatnu reč. Tek sad prolazimo kroz ono kroz šta smo trebali pre skoro čitav vek, i ekonomski i kulturno.

Tapatalk
Nije baš potpuno normalno, jako su striktni propisi recimo o kučićima u javnom prevozu. Svaki, ali svaki pas mora biti tagovan, vakcinisan, u Nemačkoj postoji ozbiljna zakonska odgovornost vlasnika za sve što napravi pas, a osiguravajuća društva nude polise s tim u vezi i većina ljudi ih plaća(ko ima psa). U radnjama gde se prodaje hrana i slično nikako nisu dozvoljeni nikakvi psi, a u ostalim radnjama je odluka na vlasniku radnje. U javnom prevozu uglavnom moraju biti u zakonom propisanim kutijama/kavezima i to tako da dok sediš to ti stoji u krilu i ne zauzima dodatni prostor. U Italiji se kod nekih prevoznika plaća 100% karte za psa, u nekima je zabranjeno a u nekima dozvoljeno. Postoje takođe i mnoge vrste pasa koje su opšte zabranjene, ne možeš da ga kupiš, držiš, ništa. Rotvajler je u Nemačkoj npr. podvrgnut posebnom testu za opasne pse, i ako ga ne prođe smatra se opasnim i ne možeš da ga držiš, dok postoje mnoge vrste za koje se apsolutno pretpostavlja da su opasne i ne dovodi se u pitanje.

Niko nije rekao da mu smeta čivava ili bišon u kutiji u nečijem krilu u busu(mada i to može da smeta), već veliki ili veći psi. Kad smo kod toga ja ne podnosim kafiće u kojima su dozvoljeni psi, ali ne zbog pasa, nego što je naš narod stoka. Takođe smatram da psu nije mesto u stanu, i tačka.

Da dodam da prilikom desetodnevnog obilaska te iste Italije (Venecija, Sijena, Rim, Verona, Firenca), mnogih radnji i šoping molova, nigde, čak ni na ulici nisam video psa.
Svakodnevno Nemci uvode pse u tramvaj kojim idem na posao kad sam tamo.

Juče sam proveo 3 sata u tržnom centru u Italiji, pse su normalno uvodili u radnje. U pitanju je outlet za garderobu, znači nije nikakva hrana u pitanju i to se podrazumeva. Takođe su u pitanju manji psi. Najveći je bio engleski buldog od onih koje sam video juče, tj danas, malopre sam se probudio. :-)

Nekakav red se svakako podrazumeva, ali to sve nije poenta. Suština onog što sam napisao je da smo mi mnogo daleko od toga. Mi smo na nivou gde komšiluk jedan drugim truje pse i rizikuje da se otrov unese u kuću i potraje decu. Imali smo više puta takav scenario gde osobu ne mogu da osude. Znači slobodno bacajte otrov gde stignete po Srbiji, vlast nije dorasla da se nosi ni sa tim, kao ni sa drugim problemima kod nas.

edit: zaboravio sam da napišem. U nikakvim kutijama ih ne uvode, nego na povocu.

Tapatalk

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od TDI » 21 Dec 2014, 21:25

Vezano za pricu od doktorima. Znate i sami koja su dva najveca biznisa u Srbiji. Medicina i vera.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 21 Dec 2014, 21:38

Ne znamo, verovatno jer nije tacno.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19277
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 21 Dec 2014, 21:39


Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od methane.master » 21 Dec 2014, 21:48

Pa to se znalo, čak išao poziv preko StB.

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od TDI » 21 Dec 2014, 21:51

Grujic je napisao:Ne znamo, verovatno jer nije tacno.
A zasto nije tacno? Zato sto ti tako kazes?
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19277
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 21 Dec 2014, 21:51

ebg, ne gledam TV od '99.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Paja » 21 Dec 2014, 21:57

Ne mogu da sudim koja medicinska kuća je bolja, ali mogu da prenesem dva pravila vezana za lekare koja potiču od moje keve koja je i sama lekar i lekarsko dete.
1. Samo je najbolji dovoljno dobra za mene/moje dete/....
2. Uvek traži drugo mišljenje.

Medicina je tema u mojoj kući od kad sam svestan sebe i svedok sam propadanja iste. Sve je otišlo u tri lepe. Mogao bih da pišem do sutra, ali nema poente. Uglavnom znate i sami.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od methane.master » 21 Dec 2014, 22:51

Heinz je napisao:ebg, ne gledam TV od '99.
Eh vi mladi, "internet generacije" :cool!:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 21 Dec 2014, 23:40

TDI je napisao:
Grujic je napisao:Ne znamo, verovatno jer nije tacno.
A zasto nije tacno? Zato sto ti tako kazes?
Pa pre ti treba da kažeš po čemu jeste ako nešto tvrdiš, još drugima staviš da "znate".

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od nikaragva » 21 Dec 2014, 23:45

Mislim da je to teško utvrditi, ko je prvi počeo. Odnosno da li je starije kokoška ili jaje.

Da li je prvo pacijent, tzv. alfa pacijent, ponudio pare lekaru ili je prvo lekar tražio.

Istina je tamo negde. I ne sviđa mi se :)

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od TDI » 22 Dec 2014, 00:30

Grujic je napisao:
TDI je napisao:
Grujic je napisao:Ne znamo, verovatno jer nije tacno.
A zasto nije tacno? Zato sto ti tako kazes?
Pa pre ti treba da kažeš po čemu jeste ako nešto tvrdiš, još drugima staviš da "znate".
Ne smatram da si rastao u saksiji, pa moram to da ti crtam. Znas valjda u kojoj drzavi zivis i kakvo je stanje stvari. Jeste zato sto svako ko mi je blizak, a trebala mu je neka veca lekarska pomoc, morao je nedge malo da ,,podmaze,, i ide preko neke veze da ne bi imao problem. To je najzalosnije. Sto ti treba veza da bi se lecio normalno. Isto tako, to je realnost ove drzave...
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 22 Dec 2014, 00:37

Aman nemoj drugima da govoriš šta oni znaju, nego lepo kaži šta ti znaš.

Prvo kada kažeš biznis, to znači nešto regularno, nisi stavio ni navodnike ni ništa a sada pričaš o korupciji. Prvo se orijentiši sam sa sobom.

Ja ti kažem da nije tako ne zato što nema toga što ti navodiš (ima, ali isto tako ima i druge strane medalje), nego zato što je broj onih koji su u poziciji da to rade bez posledica i da se od toga kupe kajmak procentualno mali da bi mogao da kažeš da je to biznis.

Odgovori