Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od TDI » 22 Dec 2014, 00:45

Ja sam mislo da je to ocigledno i da se razumemo, ali dobro... :zbunjen:
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
Ivan75
Postovi: 627
Pridružio se: 08 Dec 2014, 09:18
Garaža: Golf 7 1.6 TDI
Lokacija: BG

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ivan75 » 22 Dec 2014, 01:10

Sa tim "procentualno mali" ne mogu nikako da se složim, ne kažem da je na nivou biznisa ali toga ima mnogo.

Usput, službeni auto BG Patrijaršije,(jedan od) je i BMW X3...nemam fotku na žalost, auto u Subotu bio parkiran kod njih u K. Petra sa oznakama njihovog službenog vozila na šoferci, eto primera. Da pobesniš, sve se plašim da im neko poklanja bembare.

-------------------------
Nokia Lumia 1520 & TT

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od TDI » 22 Dec 2014, 01:23

Vecina popova su parajlije. Nisu svi, necu da gresam dusu, ali vecina jeste. Imaju i cenovnik. Ne kazem ja da bi svaki svestenik trebao da bude kao Patrijarh Pavle. Ali za neke stvari koje rade, ne znam kako ih od Boga, a cijim se slugama nazivaju, nije sramota.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
Ivan75
Postovi: 627
Pridružio se: 08 Dec 2014, 09:18
Garaža: Golf 7 1.6 TDI
Lokacija: BG

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ivan75 » 22 Dec 2014, 01:32

Od toga mi je muka, paraziti gori od Infostana :mregreen: A ni njihovi službenici ne voze službene automobile od 50k€. A ovaj je SLUŽBENI?! Divno, mali Vatikan.
-------------------------
Nokia Lumia 1520 & TT

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od TDI » 22 Dec 2014, 01:42

Patrijarh Pavle se vozio gradskim prevozom, usivao mantiju, popravljao cipele i joj sto sta...Bio je pravi Patrijarh i narod ga je voleo, cenio i postovao zbog toga. Nije zeleo da ima ni nesto skromno. A bar to je trebao i niko mu ne bi zamerio. A mogao je da ima sta je hteo.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
Ivan75
Postovi: 627
Pridružio se: 08 Dec 2014, 09:18
Garaža: Golf 7 1.6 TDI
Lokacija: BG

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ivan75 » 22 Dec 2014, 02:08

On je i preterivao. Bolje da je češće javno kritikivao "kicoše" među njima, da ne kažem lopove i preduzeo nešto, ako je mogao, u šta sumnjam.
-------------------------
Nokia Lumia 1520 & TT

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 22 Dec 2014, 02:11

Baš zbog toga što je pokojni Pavle bio takav kakav je, medju sveštenstvom se nakotilo toliko ološa. Ne može isposnik da rukovodi ekipom u kojoj je mnogo mufljuza, u svakoj firmi gazda mora da bude namazaniji od svog najopasnijeg zaposlenog...

Poslato telepatski
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Ivan75
Postovi: 627
Pridružio se: 08 Dec 2014, 09:18
Garaža: Golf 7 1.6 TDI
Lokacija: BG

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ivan75 » 22 Dec 2014, 02:17

I to što kažeš, u pravu si. Treba njima jedan Tony Soprano u mantiji :mrgreen:
-------------------------
Nokia Lumia 1520 & TT

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 22 Dec 2014, 02:36

Ne bi ni uspeli da toliko pomanitaju i da se toliko bahate da im je neko sedao na život na prvi znak alavosti ka novcu. Ovako se Pavle bavio duhovnim stvarima, a drugi su ispod radara završavali svoje kombinacije.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3259
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od srdjanyo » 22 Dec 2014, 08:19

Jedna tužna životna situacija.
U crkvi pred opelo,pop prvo kaže da je cena 80€,pa onda pita da li je kršten pokojnik i od čega je umro.Ne bih da sam maliciozan,ali kod katolika je to besplatno.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30023
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od trojanac » 22 Dec 2014, 08:32

Stanite ovde kad je crkva, vera i slično u pitanju. :policajac:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3259
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od srdjanyo » 22 Dec 2014, 08:50

OK,sorry. :)

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Филиповић » 22 Dec 2014, 13:28

Мене је поп из Параћина у ходнику пре суђења, на самом суђењу, као и након њега, на глас проклињао и причао свакакве бљувотине.
Ја му ставио до знања да нисам верник и да то сачува за оне овце које чине његово стадо.
Кад је претерао, повикао сам му у сред ходника пред 20 сведока да би му боље било да напусти суд да га не ишутирам у дупе и зајашем, као после другог светског рата.
Писао сам његовој епархији, послали ми јадно извињење. :ccc:

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od snork » 22 Dec 2014, 14:19

Ove slike su me podsetile na 1996. i Miloševićev "kontra-miting". Bulevar je bio jedan veliki parking za autobuse koji su stizali iz svih krajeva Srbije. Gradski prevoz (bar u centru) nije radio. Nama srednjoškolcima je bilo super, jer nije bilo ni nastave. :D

Znam da je Trojke zamolio da ne pišemo više o crkvi, ali hteo bih samo da navedem dve stvari koje sasvim sigurno neće izazvati diskusiju (a pominjao sam ih i ranije):
TDI je napisao:Patrijarh Pavle se vozio gradskim prevozom, usivao mantiju, popravljao cipele i joj sto sta...Bio je pravi Patrijarh i narod ga je voleo, cenio i postovao zbog toga. Nije zeleo da ima ni nesto skromno. A bar to je trebao i niko mu ne bi zamerio. A mogao je da ima sta je hteo.
Jedna stvar je biti monah, a druga sveštenik. Patrijarh Pavle je bio i jedno i drugo. Većina sveštenika nisu monasi. Sveštenik je zanimanje, manje-više kao i svako drugo. Završi se odgovarajuća škola/fakultet i radi se da bi se zarađivao novac.
srdjanyo je napisao:Jedna tužna životna situacija.
U crkvi pred opelo,pop prvo kaže da je cena 80€,pa onda pita da li je kršten pokojnik i od čega je umro.Ne bih da sam maliciozan,ali kod katolika je to besplatno.
Nije besplatno, Katolička crkva u skoro svim zemljama naplaćuje porez od vernika. Za uzvrat venčavaju, krštavaju, drže opela i rade sve ostale obrede koje treba. U Srpskoj pravoslavnoj crkvi taj sistem postoji u nekim eparhijama u inostranstvu, a u Srbiji mislim samo u Sremskim Karlovcima (nisam siguran da li sam pogodio mesto). Na svim drugim mestima, gde nema poreza, plaća se po usluzi. Posao, kao i svaki drugi... Niko nikoga ne tera da osveštava slavski kolač, venčava se u crkvi, itd. ako neće da plati uslugu.
Poslednja izmena od snork u 22 Dec 2014, 14:22, izmenjeno 1 put ukupno.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21096
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od nidza » 22 Dec 2014, 14:22

Baš tako, može da se veruje u Boga i besplatno. Vera je u čoveku, ne u instituciji. Kod nas se često vera meša sa institucijom crkve i crkvenim običajima, ide se u crkvu i slave se Slave zbog drugih, a ne zbog sebe. Iako pomalo off-topic, totalno je u skladu sa topicom, našim mentalitetom i tu gde jesmo danas.

Odgovori