Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10382
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od sebekkg » 02 Jun 2023, 17:13

Pa i 2000. su protesti doveli smenu vlasti jer je amerika platila "demokrate" da oni preuzmu volju naroda na svoja nejaka pleća. I da se pokrenu neredi.
Tako da možemo da šetamo ali fali dobrog kadra da se smene ove gnjide.
Jedan dečko iz moje generacije koji je bio medju najgorim djacima u osnovnoj, glup ko ćuskija, je danas u agenciji za bezbednost saobracaja.
To treba izmeniti tj krenuti sa potragom dobrog kadra i onda spremiti potpise zatražiti izbore i cao.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gaginh0 » 02 Jun 2023, 17:22

Fali da se zapad opredeli hoće li menjati Vučića ili ne.

A malo fali da strani kapital oformi neki novi:
Slika
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od YUgisa » 02 Jun 2023, 18:36

Kada treba predje u trebaM onda ce se nesto promeniti, dok cekamo drugi nesto da rese nece se nista promeniti.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od zdushan » 02 Jun 2023, 18:56

Ja ne verujem sta čitam ovde...
Na takvu apatiju i doživljaj da nema izlaza upravo racunaju najgori medju nama, koji trenutno jašu...
I da znam da nema šanse 100%, ipak cu se truditi, jer se sa ovim stanjem ne mirim. Nikada.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Bogdan » 02 Jun 2023, 19:07

Ocigledno, da ima i ovde koji su na drzavnim jaslama i koriste sve usluge sto mogu... No comment

Ford S-Max 2,5t


ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ljubitelj » 02 Jun 2023, 19:14

nidza je napisao:
02 Jun 2023, 09:58
Ljudi treba da nastave pritisak, da KO GOD bude na vlasti, radi svoj posao. Ljudi da shvate da imaju mehanizam da ih nateraju na to, makar to bilo svaki put 100k na ulici.

Ništa neće biti bolje ako se vrate demokrate, ili ko god, a da odnos prema državi, narodu, ostane isti, jer sistem dozvoljava. Narod treba da shvati da je vlast servis naroda, a ne obrnuto, tu je suštinska greška u razmišljanju mnogih.
Nije direktan odgovor ali eto kao šlagvort...
Narod- čitati Radoja Domanovića koji je tako lepo opisao još pre mnooogo godina.

To je tako lepo ali, primer Italije nam ukazuje da nije i brzo ostvarivo.
Brzo, da traje kraće od 50tak godina.
A u Italji Vlade se menjaju decenijama ko čarape i opet je sistem ostao u osnovi isti i narod niti ko pita niti je vlast servis naroda. I slično kao kod nas pre 20 godina, kada je prvo otet pa ubijen Aldo Moro postojao je jasan i jak strani interes koji je i doveo do tog strašnog epiloga. (neki izvori kažu i upravljao Crvenim Brigadama i ostalim teroristima širom Evrope koji su tada harali po zapadu.).

Evo AV je na vlasti u ovom ili onom državnom telu (funkciji) još od beše 1993. godine neprekidno, nekada manje vidljivo ali opet tamo gde se dizanjem ruke odlučuje o mnogo toga.

Ja nemam ideju kako bi ono citirano sprovelo ili dogodilo, kada većina mogućih birača očito na raznim nivoima izbornog procesa ne smatra da je vreme još za zaokret.
Kada većina koja izlazi na izboe ne bude htela ovaj sistem Vlasti dogodiće se i promena na bolje, a ja verujem da jako puno ljudi prosto neće lično ništa da uradi ako se na bilo koji način makar i najmanja privilegijica (platica) od države možda treba menjati.
Ono, kao može uvek gore pa ne talasaj.
Kao što je @kass po meni ubo u metu.
Što je najgore promena u tom smeru da se narod više ništa ne pita se dogodila i u Francuskoj, Britaniji i još kojekuda po Evropi a zadnje jasno vidljivo je sama Nemačka.

AV i ekipu je zapad doveo (posredno) i jasno preferira zapad, pre svega Nemačka i on se adekvatno odužuje radeći za njih ono što radi.
Setimo se da je frau Angela Merkel suprotno svim diplmatskim pravilima i etički strogo zabranjena usred izbornog glasanja jasno javno "posavetavala" da se ne glasa za Tadića već za Vučića i da je unapred čestital joštokom glasanja (negde oko 14h, dakle na pola vremena) AV pobedu.

To se u školama diplomatije uči kako ne treba bilo koji državni činovnik da uradi niti mnogo sitnijeg ranga a kamoli tog kakav je Merkelova.

I još sijaset bi se moglo naći stvari koje zapad kontinuirano radi u korist AV, a glavno pitanje je interes koji je iza toga.

To je slična siutacija kao kada je zapad (opet na čelu sa Nemačkom, Italiujom Holandijom i Austrijom) pustio niz vodu ondašnjeg SFRJ premijera Antu Markovića i javno podržavao sve snage koju su bile protiv SFRJ na bilo koji način.
Do te mere da je nemački ministar imao tajne sastanke sa (tada još) ilegalnim strukturama i krojio sudbinu legalne vlasti.
O tome je sam ministar napisao knjigu, kao pohvalu sebi a što je zapravo strogo zabranjeno po svim pravilima diplomatije.
Čak i u ratnim odnosima se to umešavanje izbegava maksimalno, osim ako nije strana direktno u ratu.

Moje mišljenje je da AV neće isporučiti traženo onako kako se očekuje na zapadu, i da će ga oni /zapad/ na ovaj ili onaj način pustiti niz vodu a da je samo pitanje vremena.

No opet ni kada ode AV, to ne rešava naš problem da mi uredimo našu državu da funkcioniše korektno bez obzira na personalni sastav osoba koje upravljaju.

A ova opozicija po meni nema nikakav kapacitet , kao niti plan šta bi radili sutra da postanu Vlast.
Oni čak nemaju ni "vladu u senci" koja bi osim kritike davala predloge šta bi i kako radila i uradila po konkretnim pitanjima.
Recimo mene zanima kako bi uredila poreze, pogotovu neke koji su kod nas ekstremno različiti nego u svetu i po suštini namene i po samoj realizaciji (iznosima).
Ili pitanje lustracije i to u punom obimu, kako vlasti sadašnje tako i opozicije (kada ima jasnih dokaza i osnove za konkretne osobe).

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19245
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 02 Jun 2023, 20:15

A može biti i da je AV sada više US čovek nego DE. I ne zaboravimo RU.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od zdushan » 02 Jun 2023, 21:02

Bogdan je napisao:Ocigledno, da ima i ovde koji su na drzavnim jaslama i koriste sve usluge sto mogu... No comment

Ford S-Max 2,5t
Komentar nije na mestu. Nepotreban i potpuno bez mere.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Bogdan » 02 Jun 2023, 21:04

Ah izvinjavam se ako se neko nasao uvredjen... Ali očigledno jeste tako... Ko se ljuti... Pa sta sad... Svako ima pravo na svoje mišljenje, ili je to i ovde zabranjeno kao od strane av kroz medije?

Gesendet von meinem MAR-LX1B mit Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8358
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od grujicd » 02 Jun 2023, 21:27

Jedno je mišljenje a drugo vređanje i ad hominem.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29960
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od trojanac » 02 Jun 2023, 21:53

Ja ću samo da se pozovem na Nidžin post. Dođite sutra. Vidimo se.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Bogdan » 02 Jun 2023, 22:44

grujicd je napisao:Jedno je mišljenje a drugo vređanje i ad hominem.
Vredjanje ako neko misli drugacije?
Pa nista cudno onda sto je tako kako je... Izvinjavam se, jbg...

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8358
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od grujicd » 02 Jun 2023, 23:01

I dalje ne kapiraš?
Ocigledno, da ima i ovde koji su na drzavnim jaslama i koriste sve usluge sto mogu... No comment
Ova izjava je neprimerena i nije ti trebala, i uopšte nije da "misliš drugačije" već si zapravo ti taj koji u stilu av-a spušta raspravu na lični nivo i vređa.

Evo i ja ću sad da izjavim da od ovih protesta nema ništa pa opleti i po meni. Ok, malo se prebrojimo i osokolimo, ali za mesec dana kad krenu vrućine i odmori to će sve da zamre.

Sa druge strane nikad nisam mislio da su svi isti. I izlazim redovno na sve izbore i glasam za koga god procenim da u tom trenutku ima neku šansu. To je ono što se broji. Da svi tako izlaze na izbore odavno bi završili sa ološima.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od zdushan » 02 Jun 2023, 23:17

Bogdan je napisao:
grujicd je napisao:Jedno je mišljenje a drugo vređanje i ad hominem.
Vredjanje ako neko misli drugacije?
Pa nista cudno onda sto je tako kako je... Izvinjavam se, jbg...

Ford S-Max 2,5t
Ti si mozda ok, i srce ti je na pravom mestu..
Al si pomalo nebazdaren, i ne umeš bas da komuniciras. Koliko pratim, sa jednog foruma si udaljen bas zbog toga.
Sad razmisli pre nego što opletes i upadnes u vatru...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od YUgisa » 03 Jun 2023, 09:48

Bogdan je napisao:
02 Jun 2023, 19:07
Ocigledno, da ima i ovde koji su na drzavnim jaslama i koriste sve usluge sto mogu... No comment

Ford S-Max 2,5t
U potpunosti se slazem, vidim oko sebe 99% ljudi vicu protiv sistema, ali zato maksimalno koriste sve mogucnosti istog. Mislim da ljudi samo ne zele da prihvate da im odgovara jer ne bi titulu sendvicara.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Odgovori