Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gaginh0 » 28 Dec 2020, 15:02

Migrant koji radi (supruga takođe), poštuje tuđu kulturu, ne pravi sranja i ne tera Nemca da me ljubi u dupe kad mi čestita Bozič 25.12. ili kad me pita da li sam Hrvat.

U tome je razlika.

A i sam znaš na koga se u ova vremena misli kad se kaže - migrant.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 28 Dec 2020, 15:09

Jezivi stavovi. Bukvalno ne mogu da shvatim odakle u zemljama Balkana toliko poganih reči i stavova prema migrantima, a toliko smo stradali u ratovima i toliko je ljudi napustilo svoje domove i živelo godinama u istim ili čak gorim uslovima nego ti današnji migranti.

Za konkretne slučajeve bih kažnjavao bez pardona, ali pošto je vlast nesposobna ta priča je potpuno neuređena te ovi idu gde hoće i rade šta hoće, otuda i haos.
Gaginh0 je napisao:
28 Dec 2020, 13:59
tlazar je napisao:
28 Dec 2020, 11:44
Puzo81 je napisao:
25 Dec 2020, 13:45
Deportovao bi ih na Aljasku, sve do jednog.

Ali avaj, ovi naši uzimaju lepu kintu od EU.
Sreca pa nemas nikakvu vlast, inace bismo bili nemacka iz 1939.
Stroge i pravicne kazne za pojedince, iskljucivo licna odgovornost, nikako grupna.
Tako je! Jednog po jednog, taman da imaju vremena da sruše ceo kamp i izađu malo napolje, da vide kako ljudi žive po selima, sve dok ti jednog po jednog osuđujes lično i pravično.

Ta ljudska prava su nas dovela ovde gde smo. Da se sklanjamo i zatvaramo dok pederi i migranti paradiraju ulicama. Za 50 godina "normalan" ćovek će postati manjina.
Odaću ti malu tajnu, iz ličnog iskustva baš velike i brojne familije koja je po zemljama EU već 40-ak godina: tebe prosečan Nemac posmatra u za dlaku boljem svetlu nego tog migranta. Opet, ne daje sebi za pravo da ti ogadi postojanje zbog sranja koja naprave neki tvoji sunarodnici.
Prosto je neverovatno da si se sa takvim stavovima odlučio da napustiš domovinu. Ovde ste vi "normalni" i dalje većina pa možete fino da diskutujete i širite stavove, a tu su pederi odavno ravnopravni članovi društva.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Pulp Fiction » 28 Dec 2020, 15:11

Ajde eto iznuđen čin ljubljenja da ne bi nastali problemi, recimo da je devojka postupila ispravno, miroljubivo.
Međutim, oni su nastavili dalje isto da divljaju tražeći od ostalih, tako da čemu se blamirala? Nije to njen posao tu, niti da nešto smiruje zašto imamo onu policiju okolo, inače kasnije je došla žandarmerija i pokupila ih u autobuse. Dakle, moglo se odmah na prve te probleme, skloniti, pozvati policiju i nek oni rešavaju.

A te priče kao zgazio si nam ćebe za molitvu, sad smo ljuti, već mnogo puta po Evropi je bilo...

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gaginh0 » 28 Dec 2020, 15:16

Svi su rođeni 1.1. poštenjačine.

Nisam morao da odem u Nemačku da bih znao da me neko ne voli jer sam došao kod njega u zemlju, nije me voleo ni moj Srbin kad sam 95' bio dođoš, pa ke prošlo. Ali nisam imao zvaničnih problema jer sam se ponašao kao svaki normalan čovek, a ne kozojebac od 30 godina rođen 1.1.2005.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Puzo81 » 28 Dec 2020, 15:20

tlazar je napisao:
28 Dec 2020, 11:44
Puzo81 je napisao:
25 Dec 2020, 13:45
Deportovao bi ih na Aljasku, sve do jednog.

Ali avaj, ovi naši uzimaju lepu kintu od EU.
Sreca pa nemas nikakvu vlast, inace bismo bili nemacka iz 1939.
Stroge i pravicne kazne za pojedince, iskljucivo licna odgovornost, nikako grupna.
Za pojedince, ne generalizujem.

Aaa pa ne bi valjalo da sam na vlasti, momentalno bih vratio Dušanov zakonik.

Vojno sposobni migranti, Soroš, ostavljene porodice i deca... nemoj, iznervirao sam se :palica:

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od sasha015 » 28 Dec 2020, 15:22

Ovo u kampovima su migranti?

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 28 Dec 2020, 15:26

Puzo81 je napisao:
tlazar je napisao:
28 Dec 2020, 11:44
Puzo81 je napisao:
25 Dec 2020, 13:45
Deportovao bi ih na Aljasku, sve do jednog.

Ali avaj, ovi naši uzimaju lepu kintu od EU.
Sreca pa nemas nikakvu vlast, inace bismo bili nemacka iz 1939.
Stroge i pravicne kazne za pojedince, iskljucivo licna odgovornost, nikako grupna.
Za pojedince, ne generalizujem.

Aaa pa ne bi valjalo da sam na vlasti, momentalno bih vratio Dušanov zakonik.

Vojno sposobni migranti, Soroš, ostavljene porodice i deca... nemoj, iznervirao sam se :palica:
Što samo Dušanov zakonik, pogledaj po zakonima drugih srednjevekovnih imperija, ima tu svašta interesantno. Možda opet pravilo prve bračne noći, taman da se malo obogati sexualni život vas na vlasti :rofl:

I dalje sam fasciniran primedbom kako su deca i žene ostavljene u matičnj zemlji. Stvarno, ko ne bi poveo ženu i decu na put od 2000+km gde se malo na divljaka voziš po moru naslagani po 100 u ribarski čamac, malo po kozijim stazama preko granice a onda trk preko čistine. Zaista neobično.

Gaginh0 je napisao: Svi su rođeni 1.1. poštenjačine.

Nisam morao da odem u Nemačku da bih znao da me neko ne voli jer sam došao kod njega u zemlju, nije me voleo ni moj Srbin kad sam 95' bio dođoš, pa ke prošlo. Ali nisam imao zvaničnih problema jer sam se ponašao kao svaki normalan čovek, a ne kozojebac od 30 godina rođen 1.1.2005.
Ti nisi, mnogi kao izbeglice jesu imali problema. I prozivki, i spoticanja pri poslovanju itd... Sve zbog sranja koja su pravile neke druge izbeglice.

Pulp Fiction je napisao: Ajde eto iznuđen čin ljubljenja da ne bi nastali problemi, recimo da je devojka postupila ispravno, miroljubivo.
Međutim, oni su nastavili dalje isto da divljaju tražeći od ostalih, tako da čemu se blamirala? Nije to njen posao tu, niti da nešto smiruje zašto imamo onu policiju okolo, inače kasnije je došla žandarmerija i pokupila ih u autobuse. Dakle, moglo se odmah na prve te probleme, skloniti, pozvati policiju i nek oni rešavaju.

A te priče kao zgazio si nam ćebe za molitvu, sad smo ljuti, već mnogo puta po Evropi je bilo...
Gadna je to priča, ovo su deca od 14+ godina koja su očigledno odrastala među ekstremistima i nisam optimista da ih je moguće asimilovati u normalna društva. Baš zato su neophodne mnogo ozbiljnije mere, kako obezbeđenja u samom kampu tako i strožiji red, evidencija ulazaka/izlazaka itd...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 28 Dec 2020, 15:29

Ljudi, bez teskih reci imace ce morati lock.

Najgore je sto zapravo mislite slicno, iako tako ne deluje.

Ni ovi "jezivi" nemaju nista protiv migranata koji postuju propise i kulturu zemlje gde su dosli, rade i bivaju deo drustva u kojem zive.

Ali isto tako ni vi drugi ne zelite one koji kradu, napadaju, dzepare, ili ekipu kao ova sa prostirkom.

Tesko je to reci politicki korektno a da bude jasno, a da ne kazem sprovesti u delo, tu se spoticu jace drzave od nase.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ljuba » 28 Dec 2020, 16:06

Gledate ekstreme... Migranti su generalno jako dobri i korisni... Jedini problem su veliki brojevi... I onda statistika kaze bice bas losih (a i dobrih) ekstrema, plus svaka veca promena sistema nije dobra...

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od HKS » 28 Dec 2020, 16:27

Zasto toliki migranti biraju da idu u evropske zemlje? Zasto ne Katar, UAE, Saudijska Arabija ili recimo Turska? Tamo vjerovatno nemaju mogucnost da nista ne rade, a da primaju socijalnu pomoc.
Zamisli neki tamo Avganistanci stvore "no go" zone u Srbiji, pored sve te nesrece samo jos to fali.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 28 Dec 2020, 16:36

Idu tamo gde mogu da žive bolje, to je jasno. U EU zemljama ima varijanta da se porodice mogu spojiti nakon što jedan član reguliše svoj status, kapiram da na to igraju. To su lepe tekovine demokratije, koje bi oni očigledno hteli da zloupotrebe.

Meni je simptomatično da je o ovome govorio pokojni Gadafi neku godinu pre nego je stradao, al sumnjam da je iko od običnog sveta to uzimao za ozbiljno. Ja iskreno nisam verovao da je tamo moguće pokrenuti toliko ratova, i da postoji toliko naroda koji će u stampedu krenuti ka Evropi.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ljuba » 28 Dec 2020, 16:45

Nema sta da verujes / ne verujes. Sve je stvar u mogucnostima / trenutnoj situaciji. Tada (u vreme Gadafija) je bilo drugacije. Sada su granicu izbusili na mnogo mesta i ne pustaju. Legalno :) Problem je sto se Evropa nasla u cudu, odnosno, ni sami ne znaju sta bi... Ja sam odrastao u verovanju da je granica zaista granica a ne mesto na kome se prijavljujes za novi zivot ko god da si - sta su efektivno i napravili.... Odnosno imigranti su otkrili cari advokata (koje placa drzava da radi protiv nje same)... A najcrnje je sto je to zaista pravican sistem, ali onda dolazimo do one stare price o nesposobnosti samog drzavnog aparata...
Poslednja izmena od ljuba u 28 Dec 2020, 16:55, izmenjeno 3 puta ukupno.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od jaksa » 28 Dec 2020, 16:46

U Turskoj sede milioni izbeglica i migranata.

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od tlazar » 28 Dec 2020, 17:49

Gaginh0 je napisao:
28 Dec 2020, 15:02
Migrant koji radi (supruga takođe), poštuje tuđu kulturu, ne pravi sranja i ne tera Nemca da me ljubi u dupe kad mi čestita Bozič 25.12. ili kad me pita da li sam Hrvat.
Da li mozes da tvrdis da se svi srbi na zapadu isto tako ponasaju?

Ja sma npr svasta video od nasih u austriji i bas ne bih voleo da me spakuju u istu grupu sa njima i da se ponasaju prema meni kao prema citavoj grupi.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od gazza » 28 Dec 2020, 18:11

Što se tiče tvrdnje da migranti nešto muljaju sa datumom rođenja, to vam je do MUP Srbije koji nije bazično obučen da popuni registracioni formular, policajci čak ne umeju da koriste ni Google Translate sa glasovnom opcijom da im postave pitanje kada su rođeni. Tako da sada sve stanice u Srbiji u kojima se vrši registracija migranata imaju u računaru ukucano 1.1.1970, izlazi automatski.

Što se Bogovađe tiče, ovaj incident ima svoju predistoriju i kontekst i plod je totalne bahatosti obezbeđenja kampa i ove radnice KIRS koja ima dugu istoriju maltetiranja maloletnika. Protiv obezbeđenja je podignuto više krivičnih prijava zbog zlostavljanja dece koje, koliko znam, još nisu rešene. Istina je da u kampu ima dosta tenzije i nasilja ali ne može se niko kažnjavati zabranom molitve, kao što je pomenuto obezbeđenje učinilo, niti se nečija molitvena "oprema" (sadžada - prostirka) sme bacati u đubre kao što je ova radnica komesarijata uradila. To su najosnovnija prava ljudi, pravo na veroispovest koju ima svako od vas, svejedno u Srbiji ili Nemačkoj. Priča o tome da je slučajno stala na nju je izmišljena i pustili su je islamofobni ekstremisti sa desničarskih portala koji su i pustili video sa njihovim opisom događaja koji je lažan. Siguran sam da nijednom pravoslavnom verniku ne bi bilo svejedno da mu neko baci na primer krst ili kandilo ili bibliju u kantu za đubre, a žena je dobro znala šta je uradila pa je brže bolje požurila da sanira štetu. Njena bezbednost nije bila ugrožena, pored nje stoji obezbeđenje kampa i policajci iz Lajkovca, i jedni i drugi naoružani.

Sada je u kampu uveden inspekcijski nadzor od strane poverenika za ravnopravnost, protiv nekoliko dečaka je započet krivični postupak, pa je to između ostalog dobra prilika da se temeljno i kredibilno ispitaju događaji u kampu koji nisu tajna za upoznate. Kao što sam rekao, ovo ne počinje od incidenta sa ljubljenjem sadžade i traje cele ove godine.

Ovo inače ne bih pisao da se nije javilo par razumnih i tolerantnih ljudi, svaka vam čast na tome što niste pali u bezdan ekstremističke propagande.

Ovo je prilog sa N1 povodom majskog velikog incidenta u Bogovađu koji je rezultirao krivičnim prijavama protiv obezbeđenja:



Na otprilike 8.20 počinje snimak prebijanja koje je krišom napravio korisnik kampa.

Odgovori