Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od dragvorl » 26 Apr 2024, 06:35

Da mu ne dodje ovaj dingospo u posetu.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30152
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od trojanac » 26 Apr 2024, 07:19

Nije naše da mislimo o tome.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Woodoo » 23 Maj 2024, 08:59


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46059
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Geza » 23 Maj 2024, 10:29

Nismo dežurni: Devojčicu povređenu u saobraćajnoj nesreći kod Obrenovca 10 sati šetali od bolnice do bolnice
https://www.danas.rs/vesti/drustvo/nism ... o-bolnice/

Bilans jučerašnje nesreće u sudaru autobusa i kamiona kod Obrenovca je jedan poginuli i više od 20 povređenih ljudi. Jedna od njih je i petnaestogodišnja Anđela Glišić. Ona je praktično ostala bez medicinske pomoći – nadležni iz gotovo svih medicinskih ustanova u Beogradu su je „šetali“. Njen otac za N1 kaže da je ljut na sistem jer, jednostavno, ne funkcioniše.

„Ja sam bila ušla na prva vrata u autobus, ali nešto nisam sela tu napred nego ajde da odem ka gore – hvala Bogu da kažem sve se završilo tako kako jeste“, započinje svoju priču Anđela Glišić, devojčica koja je povređena u saobraćajnoj nesreći.

Završilo se tako da je ova petnaestogodišnja devojčica zadobila povrede, ruke, vrata i leđa. Zato su je iz obrenovačkog doma zdravlja sa roditeljima uputili u Kliničko bolnički centar Bežanijska kosa.

„Kad smo došli tamo pitali su nas na prijemu – zbog čega ste došli ovde kad je Urgentni centar dežurni? Pa, rekoh, mi smo dobili uput, i pokazali smo uput. Oni su gledali u uput i rekli – ne možemo da vas primimo ovde, vi morate na Urgentni centar“, navodi otac povređene devojčice Aleksandar Glišić.

Tu su došli, ali su naišli na „zatvorena“ vrata.

„Majka me zove telefonom i kaže – neće da nas prime ovde, moramo da idemo u Tiršovu, uputili su nas tamo. Ja se onda vratim tu, uzmem njih, dolazimo u Tiršovu sa detetom – oni kažu zbog čega ste došli ovde kad mi nismo dežurni“, prepričava otac povređene devojčice.

U Tiršovoj devojčicu, ipak, zadržavaju. Na osnovu pregleda je utvđeno da treba da joj se stavi medicinska kragna. Zato porodicu vraćaju u Urgentni centar.

„Ajde sad će doktor da pogleda, pogledao je i rekao – ova meka kragna što treba detetu da se stavi, šta ćemo sa tim? Pa kaže – vratite se u Tiršovu. Kad smo došli tamo oni kažu – mi to ne možemo, nema ovde nikoga, svi su otišli kući, idite na Urgentni centar“, nastavlja da prepričava agoniju otac povređene devojčice Aleksandar Glišić.

Tamo devojčicu opet nisu primili. Ali su imali vremena da roditeljima kažu zbog čega ne mogu da joj stave kragnu.

„Pošto kaže ima 15 godina, ne možemo da joj ukažemo pomoć, ne možemo da joj stavimo tu kragnu, da ima 16 godina mi bi to uradili. I mi onda sa Urgentnog centra ne znamo gde dalje da idemo“, objašnjava otac povređene devojčice.

Odlučilii su da se vrate u Obrenovac. U lokalnom domu zdravlja dobijaju novi uput. Sada odlaze u Instutut za majku i dete.

„Kad smo ušli kod doktorke u ambulantu broj tri, mi smo rekli da smo došli zbog kragne jer su nas tu upitili. Ona nam je rekla da misli da to kod njih tu nema, kaže – sad ću da proverim. Posle nekog trenutka se vratila i kaže nam – mi to ovde nemamo. Pitam gde sad da idemo, a ona odgovara – ne znam“, nastavalja da opisuje otac povređene devojčice.

Zbog tog „ne znam“ roditelji zovu lokalni dom zdravlja, odakle im kažu da idu na Banjicu.

Međutim, i odatle su ih vratili, jer nisu dežurni. Roditelji sa povređenom ćerkom ponovo kreću put Obrenovca.

„Javljali su nam se ljudi koji su hteli na neki način da nam pomognu, da li neko nekog zna da negde urgira i onda su nam rekli javite se u hitnu Obrenovac tu će detetu da stave tu neku kragnu. Kada smo došli, oni su tu nešto da kažem improvizovali, napravili od ovoga i kažu – može i to da posluži“, navodi otac povređene devojčice.

Posle gotovo 10 sati agonije, povređena devojčica je dobila improvizovanu kragnu. Sa njom, nosi i traume.

„Trauma mi je bila kada lekari nisu mogli da mi ukažu pomoć, više mi je to bila trauma, nego kad sam imala nesreću“, kaže Anđela, devojčica koja je povređena u saobraćajnoj nesreći.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8416
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od grujicd » 23 Maj 2024, 10:59

Suludo. Inače u Beogradu kad ti treba dežurna klinika za dete, neparnim danima je Institut za majku i dete, a parnim danima Tiršova. Mada sad sam našao da se još službi dodatno ima dežurstva:

https://yumama.mondo.rs/dete/zdravlje-d ... gradu.html

Saobraćajka je bila 21.5. pa je tada dežuran bio Institut za majku i detu a ne Tiršova. Pogrešili su svi koji su ih slali na druga mesta. To bi na prijemu ipak trebali da znaju. A iz Tiršove su ih verovatno uputili na Urgentni kao na bližu instituciju.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19338
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 23 Maj 2024, 11:46

Ima na sajtu grada za ceo mesec kad ko dežura, po danima.

https://www.beograd.rs/lat/servisne-inf ... stanove_2/

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46059
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Geza » 23 Maj 2024, 22:51

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46059
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Geza » 24 Maj 2024, 15:58

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9085
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Darko » 25 Maj 2024, 14:19

Kod mene je bruto marza oko 16% (to je prosek, nesto prodajes sa od 2% poput cigareta, nesto sa 30 35%, itd..)
Od tih 16% placas sve troskove, plate, kirije, struja, komunalije, porezi, firmarina, gorivo, odrzavanje, itd..
Ako neki % pretekne to je zarada firme. :D

ftj
Postovi: 13083
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ftj » 25 Maj 2024, 14:32

Sve sto efektiva objavi bih uzeo sa velikom rezervom, da se tako blago i diplomatski izrazim.

Ne bih se cudio da su samo na osnovu prometa i dobiti izracunali 'marzu' sto naravno nije tacno.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4884
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od snork » 25 Maj 2024, 15:06

Woodoo je napisao:
23 Maj 2024, 08:59

O stanju svesti naroda današnje Srbije. Vredi pogledati, bar prvih 10-15 minuta:

Ђенерал Јанковић

ftj
Postovi: 13083
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ftj » 25 Maj 2024, 15:40

Bukvalno ocu mojih 10 minuta zivota nazad.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4884
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od snork » 25 Maj 2024, 19:20

Probaj da odgledaš još 10. ;)
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od dragvorl » 25 Maj 2024, 21:49

IMG_20240525_214819.jpg
IMG_20240525_214819.jpg (81.02 KiB) Pogledano 35 puta
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori