Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od kragujevac » 14 Avg 2019, 14:40

Ne znam koji stepen debilizma neko treba da poseduje da bi uradio ovako nešto :kuku:. A i taj koji je uradio je samo izvršni debil, koji drugi debil mu je rekao da to tako uradi?
Debilana na više nivoa.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19250
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 14 Avg 2019, 20:38

Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od nikaragva » 14 Avg 2019, 20:57

Lakše je bilo uraditi sve pa iseći.

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Kabe » 15 Avg 2019, 10:27

I naplatiti kubaturu asfalta kojom je mogla da se asfaltira još jedna površina...
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45781
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Geza » 16 Avg 2019, 13:18

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od kragujevac » 16 Avg 2019, 14:10

https://www.kurir.rs/crna-hronika/33040 ... o-da-dodje
Objašnjenja nadležnih su stvarno..... :kuku: :ccc:
Ne daj Bože nikome. Ne bi meni tu niko od njih stigao do sudjenja.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Pulp Fiction » 16 Avg 2019, 14:24

Iz skorašnjeg iskustva, tako je, vrlo su komplikovane iako nije logično... Razumem recimo u BG da nešto merkaju, gledaju šta je hitnije ili kasne, ali to se radi u svim manjim mestima. Ni meni nisu hteli da dođu jednom u 03h ujutro, takođe kada sam bio lično kod njih neki drugi put, da idu po oca, tražili su mi uput za prevoz sanitetom, a imao sam ga kući ostavial mi lekarka za ne daj bože jer ona otišla na godišnji. Nisam ga imao uz sebe u tom trenutku jer nisam znao da će trebati, majka je javlia da mu je pozlilo pa pošto sam već bio u DZ drugim poslom, svratio sam do njih da pitam.
Rekoh im samo dođite čeka vas tamo uput, sve je u redu. Naravno nisu hteli da sednu u kola dok im ga ne pokažem, pa sam onda čekao u redu kod opšteg lekara da dobijem drugi, pa da im dam, da mogu da krenu.
Tako je kako je, ko može najbolje sam u kola i gas... Manja mesta čak i kad imaju kola, a kod nas zaista ima dovoljno (inače sve donacije, jer je eto državi teško kupiti kombi) onda fali lekara i tehničara..

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od kragujevac » 16 Avg 2019, 14:34

Problem kod "sam u kola i gas" je to što taj auto nema signalizaciju hitnog transportnog vozila+onaj ko u toj situaciji vozi "običan" auto je u posebnom psihičkom stanju (napucan adrenalinom), i može da napravi veeeeliko sranje u saobraćaju. Možeš misliti kako razmišlja neko ko svoje malo dete sam stavlja u auto i jurca po gradu kršeći sve moguće i nemoguće propise, sve to posle rasprave sa hitnom pomoći i njihovom odbijanju da dodju po dete na lice mesta. Ne bi me čudilo da u tom ludilu zatakne i pištolj za pojas.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29980
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od trojanac » 16 Avg 2019, 16:09

A biće nam samo još gore i gore.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od superboss » 16 Avg 2019, 17:19

kragujevac je napisao:
16 Avg 2019, 14:34
Problem kod "sam u kola i gas" je to što taj auto nema signalizaciju hitnog transportnog vozila+onaj ko u toj situaciji vozi "običan" auto je u posebnom psihičkom stanju (napucan adrenalinom), i može da napravi veeeeliko sranje u saobraćaju. Možeš misliti kako razmišlja neko ko svoje malo dete sam stavlja u auto i jurca po gradu kršeći sve moguće i nemoguće propise, sve to posle rasprave sa hitnom pomoći i njihovom odbijanju da dodju po dete na lice mesta. Ne bi me čudilo da u tom ludilu zatakne i pištolj za pojas.
Sve si ti u pravu, ali ovo nije problem od juče. Još jedna stavka koja je godima problem-i biva sve gora i gora.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
bookmaker
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 152
Pridružio se: 09 Maj 2019, 02:34
Garaža: Ford Fiesta 1.1 70ks 2019.

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od bookmaker » 16 Avg 2019, 17:50

Ne prevoze se bolesnici sanitetom samo zbog rotacije i bržeg stizanja u hitnu službu, već su ta vozila opremljena za održavanje života pacijenata u tim kritičnim uslovima dok ne stignu na odredište.

Inače, skoro sam gledao neki tv prilog o vozačima hitne pomoći. Nisam znao da i za njih važi isti zakon o saobraćaju kao i za obične vozače, makar većina odredbi. Ne smeju da prolaze kroz crveno čak ni pod rotacijom, ako dođe do udesa vozač hitne pomoći je kriv i snosiće kaznu. Bilo je još nekih slučajeva koji su opisivali sami vozači.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od snork » 16 Avg 2019, 17:56

Najbogatija Srpkinja na svetu, Rebeka Mekdonald (Ubavka Mitić - ime promenila, prezime je od pokojnog muža), je rekla da je 1970 i neke "prelomila" da iz Srbije/Jugoslavije ode u Kanadu između ostalog i zbog toga. Otac joj je umro jer je hitnu pomoć "mrzelo" da se penje uz stepenice u beogradskom soliteru u kome nije radio lift.

EDIT: @bookmaker: Da, za policiju / vatrogasce / hitnu pomoć samo ne važi ograničenje brzine. Sve ostale odredbe ZOBS-a bi morali poštovati, mada se u praksi toleriše i drugo.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
bookmaker
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 152
Pridružio se: 09 Maj 2019, 02:34
Garaža: Ford Fiesta 1.1 70ks 2019.

Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od bookmaker » 16 Avg 2019, 18:03

Mislim da je to bilo u ovoj emisiji SAT, od 10-og min gledajte:

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/r ... pomoc.html

Edit: u stvari ja sam gledao ovu emisiju, snimao je Mirkov naslednik:


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Darko » 16 Avg 2019, 18:47

Pre nedelju dana sam caleta vodio u urgentni jer se nije osecao dobro. U pitanju je novi urgentni u ns. Sve deluje napucano na prvi pogled. Zamisljao sam urgentni kao u americkim filmovima gde se rade kao u kosnici, medjutim sve se nekako polako radi. Mozes da se prevrces od bolova koliko hoces, stanes u red i cekas. Cak se ljute sto nisi prvo otisao u lokalnu ambulantu da trazis uput. Posle vadjenja krvi dodjemo da nam odstampaju rezultate na jednom salteru pri UC. U tom momentu im crkne stampac. Koji je 2010 god kao i sam centar. One sestre pola sata drkaju stampac ne umeju da poprave. Pa dodje neki tehnicar ne ume ni on. Posle sat vremena pitaju mene: "decko jel mozes ti da dodjes da pogledas mozda znas da povezes, resis problem" :kuku: na kraju zovu coveka koji radi odrzavanje racunara da dodje a zivi sat vremena od ns. Kao resenje kazu mi da udjem unutra i da slikam rezultate telefonom sa ekrana kompa pa da sa telefona pokazem doktorici :)

Mada ok. Nije lako ni tim doktorima. Primila nas neka bas mlada doktorica. Ja uzeo telefon da joj prikazem rezultate krvi ona opusteno kaze "ajde sacekajte malo, idem samo da amputiram jednu ruku pa se odmah vracam". :o

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od nikaragva » 16 Avg 2019, 19:09

Nadam se da si joj uzeo telefona

Odgovori