Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6749
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ljuba » 31 Jul 2019, 12:11

Onda dodajemo na priču o gladnoj deci u Africi, što umiru od gladi. Što je moja baka komuniskinja svaki dan nama pričala dok smo bili mali i razmaženi :). Teška je priča o sirotilistu o pomoći i razbacivanju. Ja sam apsolutno da svako može da raspolaže sa svojim lako i teško zaradjenim novcem kako mu je merak. A sistem je tu da ga kanalise i obrazuje. Ako ne može trenutni sistem treba ga menjati, ili menjati zemlju. A o nekom moralu koji je naravno na prvom mestu da ne pričam, ali to je već druga i duga priča :)

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od superboss » 31 Jul 2019, 12:30

starac vujadin je napisao:
31 Jul 2019, 09:30
superboss je napisao:
31 Jul 2019, 06:57
starac vujadin je napisao:
30 Jul 2019, 22:32
Svaka nacija, država i staleži imaju svoje glupe načine da troše novac, pa i mi nismo nikakav poseban izuzetak, štaviše. Koliko je glupo baciti pare za Cecu toliko je glupo platiti Justin Biebera da otpeva dve pesme za milion dolara ili da Rijana uključi božićne ukrase u tržnom centru u Londonu za 8 miliona dolara. Bilo je toga, biće i dalje. Lepo je videti da se ljudi vesele i da hoće da potroše na veselje. Neko ima mere, neko nema.

Glupo jeste i jedno i drugo ali su Justin i Rijana 99% platili porez na to što su plaćeni.

Realno gledano, ovih 50k su ilegalno zarađeni. Cela "estrada" tako već godinama funkcioniše.

Ali, kao što već jednom napisah u SRB postoji nekoliko nijansi za sve-koje manje ili više aminujemo bez problema.

Vidim svi spominju Arkana, što se toga tiče mislim da je glupo njoj zamerati zbog stvari koje je on radio.
Pri tome zaboravljamo njen slučaj i nanogici...
Nije to samo zato što je Arkan radio, radila je i ona razne stvari za koje treba da bude u zatvoru....evo nebitnim redom - posredno je priznala u jednom iskazu je da je znala da zemunski klan ima nameru da ubije Đinđića, zatim u njenoj kući je tokom pretresa nađeno nelegalno i zabranjeno oružje, trgovala je ukradenim dragocenostima i preprodavala je igrače bez plaćanja poreza. Sve je to dokazano i za sve to treba da ide u zatvor, a ne da se izvuče sa nanogicom za jednu od tih stvari.
No, ona sada nije u zatvoru, slobodna je i prolazi dobro u svakoj vlasti, što je posebna tema. Niko ne može da zabrani narodu da se veseli uz njene pesme i taj stav da bi neko trebalo da se stidi što se veseli uz njene pesme je prizeman i bez efekta. To se drugačije radi. Ne samo da ne funkcioiše kod nas, nego ne funkcioniše nigde. Frenk Sinatra je legenda i ceo svet ga smatra cool tipom, a on je u životu radio otprilike sve što i Ceca (u najmanju ruku) i nikom ne pada na pamet da spaljuje njegove ploče.

Sve si u pravu. Sinatra je dosta stvari radio, ali je porez sigurno platio.

Pri tom nikakvu metaforu ne koristim nego mislim baš na porez.


Opet da ponovim, možda je to i dobro-možda je ostatak sveta suviše sterilan-ali kod nas postoji više nijansi za sve.

Od banalnih stvari-do nekoliko nijansi kad govorimo o nezakonitim radnjama bilo koje vrste...

Ne mislim na tebe lično, nego na čitav naš narod-tu sam i ja naravno. Ništa nisam bolji
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Grujic » 31 Jul 2019, 12:46

Manite se bre poreza, nije se ovolika prica digla zbog neplacenog poreza... :)

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od HKS » 31 Jul 2019, 12:47

Za 50 000 eur mož da vozi Kamaro V8 :)

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Sloba » 31 Jul 2019, 13:06

Ili onaj S Brabus iz Zrenjanina.

Sent from my MI 9


Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od TheWickerMan » 31 Jul 2019, 13:27

Slika

Sent from my OnePlus6T using Tapatalk


Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od starac vujadin » 31 Jul 2019, 13:42

superboss je napisao:
31 Jul 2019, 12:30
starac vujadin je napisao:
31 Jul 2019, 09:30
superboss je napisao:
31 Jul 2019, 06:57
starac vujadin je napisao:
30 Jul 2019, 22:32
Svaka nacija, država i staleži imaju svoje glupe načine da troše novac, pa i mi nismo nikakav poseban izuzetak, štaviše. Koliko je glupo baciti pare za Cecu toliko je glupo platiti Justin Biebera da otpeva dve pesme za milion dolara ili da Rijana uključi božićne ukrase u tržnom centru u Londonu za 8 miliona dolara. Bilo je toga, biće i dalje. Lepo je videti da se ljudi vesele i da hoće da potroše na veselje. Neko ima mere, neko nema.

Glupo jeste i jedno i drugo ali su Justin i Rijana 99% platili porez na to što su plaćeni.

Realno gledano, ovih 50k su ilegalno zarađeni. Cela "estrada" tako već godinama funkcioniše.

Ali, kao što već jednom napisah u SRB postoji nekoliko nijansi za sve-koje manje ili više aminujemo bez problema.

Vidim svi spominju Arkana, što se toga tiče mislim da je glupo njoj zamerati zbog stvari koje je on radio.
Pri tome zaboravljamo njen slučaj i nanogici...
Nije to samo zato što je Arkan radio, radila je i ona razne stvari za koje treba da bude u zatvoru....evo nebitnim redom - posredno je priznala u jednom iskazu je da je znala da zemunski klan ima nameru da ubije Đinđića, zatim u njenoj kući je tokom pretresa nađeno nelegalno i zabranjeno oružje, trgovala je ukradenim dragocenostima i preprodavala je igrače bez plaćanja poreza. Sve je to dokazano i za sve to treba da ide u zatvor, a ne da se izvuče sa nanogicom za jednu od tih stvari.
No, ona sada nije u zatvoru, slobodna je i prolazi dobro u svakoj vlasti, što je posebna tema. Niko ne može da zabrani narodu da se veseli uz njene pesme i taj stav da bi neko trebalo da se stidi što se veseli uz njene pesme je prizeman i bez efekta. To se drugačije radi. Ne samo da ne funkcioiše kod nas, nego ne funkcioniše nigde. Frenk Sinatra je legenda i ceo svet ga smatra cool tipom, a on je u životu radio otprilike sve što i Ceca (u najmanju ruku) i nikom ne pada na pamet da spaljuje njegove ploče.

Sve si u pravu. Sinatra je dosta stvari radio, ali je porez sigurno platio.

Pri tom nikakvu metaforu ne koristim nego mislim baš na porez.


Opet da ponovim, možda je to i dobro-možda je ostatak sveta suviše sterilan-ali kod nas postoji više nijansi za sve.

Od banalnih stvari-do nekoliko nijansi kad govorimo o nezakonitim radnjama bilo koje vrste...

Ne mislim na tebe lično, nego na čitav naš narod-tu sam i ja naravno. Ništa nisam bolji
Sinatra je pevao besplatno mafijašima jer se tako vraćaju usluge...sad, sam proceni da li je to bliže plaćanju poreza ili ne-plaćanju.

https://www.bloomberg.com/opinion/artic ... -loopholes

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7068
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od DukeNS » 31 Jul 2019, 14:49

Meni je porazavajuce kako je mladja koleginica u beloj haljini gleda - kao da joj se licno Bog ukazao. Mi smo odavno izgubili bitku, a sa kontinuiranim egzodusom pristojne Srbije, izgubismo i rat. Tesko mi je da se pomirim sa tom cinjenicom, a tesko mi je i da ponovo zapalim preko...



Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od nikaragva » 31 Jul 2019, 15:27

50000 da vidiš sise

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od passenger » 31 Jul 2019, 16:06

za 50 000 eura svaki gost da joj pipne sise :)
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od blaugrana » 31 Jul 2019, 16:12

Dobra ova u beloj haljini :)

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od shandu90 » 31 Jul 2019, 17:56

Baci sisu da se igramoooo :kezo: Sise su joj prva liga. Po meni jedino Jana ima jacu sisu od nje (na estradi).

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od superboss » 31 Jul 2019, 17:57

Grujic je napisao:
31 Jul 2019, 12:46
Manite se bre poreza, nije se ovolika prica digla zbog neplacenog poreza... :)

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока
Kao što rekoh-nijanse.

Trebalo bi da bude problem: "estradni umetnici" plaćaju na taj novac manje poreza nego neki mučenik koji radi svaki dan po ko zna koliko sati za minimalac.

Poenta je sledeća: da bi zaista bilo bolje u SRB mi treba da se promenimo jaaaaako mnogo.

To će bogami, potrajati.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Darko » 31 Jul 2019, 18:13

shandu90 je napisao:
31 Jul 2019, 17:56
Baci sisu da se igramoooo :kezo: Sise su joj prva liga. Po meni jedino Jana ima jacu sisu od nje (na estradi).

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Zar ceca nije smanjivala preko koju god? :D

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4175
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od carov2 » 31 Jul 2019, 19:18

Ji 4Tze je napisao:Starče, aj da ti prepišem - tema je "Zašto je Srbija tu gde jeste"


Ceca Frenk Sinatra
Dacic raspevani ministar

al nek se ljudi vesele...

Ispade da je organizator veselja u stvari "učinio" sugrađanima da vide tako jednu veličinu kao što je Ceca :mrgreen:

carov2 je napisao:
30 Jul 2019, 18:34

Bila je dobra proslava...vredelo je biti i videti.
Ceca me je u početku malo razočarala, kontakt sa publikom joj je bio NULA...nije ni "dobro veče" rekla, već odmah počela sa pevanjem.
Posle je već bilo bolje, pozdravila je sve prisutne, posebno domaćine, izgovorila im je ime i prezime i tu je bio kraj.
Sat vremena pevanja + da ti Ceca izgovori ime = 50 000e
Kao što sam i napisao, vredelo je biti i videti, čak i da nije bila Ceca.
Ponuda hrane koja se ne vidja svakog dana, velika ponuda pića(različiti kokteli), jako zanimljiva dekoracija i različite kreativne ideje su činile ovo veselje jako posebnim.

Odgovori