Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8371
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od grujicd » 01 Nov 2020, 11:17



Priče tipičnih srpskih frilensera, vrlo često jedini način za preživljavanje tih ljudi. Za njih me najviše i boli, programeri mogu i da se zaposle, mogu i da zarade više pa da otvaraju firme, za ove sitne frilensere to nisu opcije. A svi su sad egzistencijalno prestrašeni šta ih čeka.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14193
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od pedja » 01 Nov 2020, 13:07

Evo, suza mi kreće. Da li imaju neki PayPal da im uplatim za hranu, odeću i lekove, šta sve nabrojaše? Nema veze što sam platio državi njeno* (sa čime mogu da se složim ili ne), biće i za njih mučenike.

* Čak i kada se radilo za strane firme

Slažem se da ne treba odvaljivati i kamatati retroaktivno, osim ukoliko već nije postojao neki zakon/propis, jednostavno zanemaren od obe strane...

T-T


tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od tlazar » 01 Nov 2020, 14:02

Da zivimo u normalnoj zemlji ocekivao bih da drzava prepozna te ljude kao ljude koji unose cist novac u drzavu, gde od nje nista ne traze. Porez moraju platiti, ali to ne sme biti 50tak procenata kao sto je do sada.
Naravno ovde niko na vlasti ne gleda interes drzave, vec svoj licni i interes velikih firmi koje su tu ili zele da dodju iskljucivo zbog jeftine radne snage. Unistavanje pausala i frilensa ce definitvno dovesti do pada cene rada u kompanijama.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12317
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od shandu90 » 01 Nov 2020, 14:19

Bice svinjac dokle god nekome sa vlasti odgovara. Porez treba da se plati ali ne treba da unisti sitne privatnike.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od nikaragva » 01 Nov 2020, 21:17

Pričamo o državi koja subvencioniše zapošljavanje programera.

Onda mi je lakše da poverujem u priču o teranju na vodenicu.

Briga njih za male privatnike. Oni će raditi sve, i it i građevinu i energiju i leteće automobile i sve

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od trojanac » 04 Nov 2020, 14:41

Ajde što lečimo decu sms porukama, sad treba obezbediti sredstva za učenje od kuće. Ko li je ovo smislio.

Slika

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45825
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Geza » 06 Nov 2020, 14:13

Dobili smo nova otresišta za blato sa traktora. Fino izgleda deo urađenog. Pošto je ovo zemlja Srbija (zemlja čuda i svakakvih luda), nešto je moralo i da sa zabrlja. Majstori omanuli i postavili beton pored atarskog puta, tako da neko sa glavnog puta može da dođe samo do drveta. Stari atarski put će se i dalje koristiti i blato će se ponovo iznositi na asfalt.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od sasha015 » 06 Nov 2020, 15:06

Boli majstore k....
Oni rade kako im je nacrtano.
A zabrljao je mudonja iz kancelarije,koji nema pojma o zivotu.
Ja verujem u karmu...Blato,asfalt,klizav put,sluzbena kola,traktor bez osvetljenja....

Kabal
Postovi: 2887
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Kabal » 06 Nov 2020, 18:28

Geza je napisao:Dobili smo nova otresišta za blato sa traktora. Fino izgleda deo urađenog. Pošto je ovo zemlja Srbija (zemlja čuda i svakakvih luda), nešto je moralo i da sa zabrlja. Majstori omanuli i postavili beton pored atarskog puta, tako da neko sa glavnog puta može da dođe samo do drveta. Stari atarski put će se i dalje koristiti i blato će se ponovo iznositi na asfalt.

Slika
Jel ovde zamisao da sa atarskog skrenes kod drveta na taj beton i u tih 15-20m otreses vece blato i izadjes na glavni put?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 06 Nov 2020, 18:31

I meni se čini da je to zamisao.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45825
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Geza » 06 Nov 2020, 18:54

Šanse za to su minimalne, zato što niko normalan neće skretati sa jednog puta na drugi, posebno ako vuče prikolicu. Bezveze su čoveku skratili njivu i još pored ostavili neuređen put, iako su na dva susedna puta uradili sve kako treba. Moram da napomenem da je staro otresište bilo sa kamenim kockama, ali u dužini od samo 5 metara.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

lami
Postovi: 3274
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od lami » 06 Nov 2020, 19:04

Ne treba da bude reljefno, da ima neku saru? Dovoljno je ovako?

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45825
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Geza » 06 Nov 2020, 19:19

Mjok, prošla je neka lutalica i ostavila tragove, to je valjda dovoljno po mišljenju izvođača. Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3163
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Dare4x4 » 06 Nov 2020, 20:36

Ovo je super u odnosu na stanje kod mene. Ore se tik do asfalta, a traktor okreću na putu. Ne možete ni da zamislite na šta liče putevi ovih dana i na šta liče kola posle vožnje. A tek o rastinju pored puta, da ne pričam...

Luki-SB
Banned
Postovi: 129
Pridružio se: 09 Jan 2019, 15:58

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Luki-SB » 08 Nov 2020, 10:57

Tu je gde jeste jer nas konstantno pljackaju a mi samo cutimo i postali smo toliko pokorni i poslusni,steta,evo i u mom mestu svugde se namestaju poslovi kao i u celoj Srbiji naprednjacima i ljudima bliski naprednoj stranci,od gradjevinskih pa do ostalih poslova,samo se grade zgrade,izvlace se pare,najsumnjivije mi nadvoznjak na autoputu kod Nove Pazove pored lidla i deleza distributivnog centra zatvoren vec 5 meseci,jedan kamiondzija je zakacio kranom taj nadvoznjjak i jos ga nisu sanirali i ljudi moraju da idu zaobilaznim putevima,sve mi se vise cini da je to neko namerno uradio da bi se poslovi namestali i izvlacile pare...

Odgovori