Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gazu » 13 Jan 2023, 22:56

Krivi smo mi, ali nismo ni samo mi. Malo istoriju kad pogledate, mali narodi kao što je naš ne određuju sami sebi svoju sudbinu. Mi možemo da gledamo da idemo velikim silama niz dlaku ili šta već, pa tako na neki pametniji način da se potrudimo da nama bude što bolje, ali smo suviše mali da bi sve ovo bilo samo do nas. Aj onda da kažemo da smo krivi što to ne shvatamo!

Drugo, neki narodi se nađu u takvom položaju da ništa ne bi mogli da učine da poboljšaju svoj položaj i smer u kome ide njihovo društvo!

Jedino što je definitivno glupo sad ko papagaji da ponavljamo "CIA, KGB, MI6", i sl. jer zapravo ništa od toga zaista ne znamo, samo nagađamo.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od grujicd » 13 Jan 2023, 23:53

Što sam stariji sve mi manje izgleda da je moguće napraviti suštinsku promenu kod nas. Jer kod nas korupcija kreće već od nivoa upravnika zgrade pa na gore na svakom nivou. Ne postoji supermen koji bi mogao to da promeni tako sveobuhvatno. Još naše društvo na to gleda sa razumevanjem, prihvatljivo je da se kraducka, "i ja bi tako da sam na njegovom mestu", "snašao se", "kad uzimaju svi neću ja da budem budala", itd. Zato uspešan ostanak na vlasti kod nas i počiva na deljenju kolača, da i onaj zadnji nivo dobije kapilarno neke mrvice. Ne vidim kako bi to moglo da se preokrene pa da postane sramota, stvar prezira, i neprihvatljivo.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gazu » 14 Jan 2023, 10:35

Ali je u tako malim zemljama kao našoj i teško da dođe do promene baš pošto to treba i ovima velikima da bude OK. S dovoljno utisnutih para sa strane, svaka se vlast ruši i nečija glava završava na štapu. Prvo da narodu prekipi, a onda još i drugi faktori da se poklope. Nije nemoguće, ali je teže.

A nama je još povrh svega i Kosovo balast. Kakvo god neko imao mišljenje povodom Kosova, to je problem koji nas spotiče.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Bogdan » 14 Jan 2023, 10:59

Nikada se nece kod nas nista promenuti, pa nikom ne odgovara bilo koja oromena od Politike pa do onih svih sto muljaju kradu itd... Pa nisu ludi da sebi to zadovoljstvo pokvare, nema veze koja vlast dodje na vlas i ubuduce, uvek ce biti isto, cisto sumnjam da tu posten neki moze da opstane medju svim tim ajkulama koji drze citav sistem takav kakav jeste.
Ovaj tako da kazem av je dobar u svemu sto ne treba, a narod ko narod, nasa velika koja se zapali na zalost na pogresan nacin, kupi on sebi glasove pre svakih izbora, kao boze moj delenjem tih para nekih itd...
Davno jos, u mojij kuci se odrzavalo gkasanje, bilo biracko mesto dole u lokalu, smejao sam se citav dan, 3 vozila su do vozila ljude na glasanje, gledali su za koga glasaju, ako je za av, dobijali su neki Paket hrane, brasno, ulje, testenina itd i na ruke 3 crvene... I tako citav dan...

Opet sam bio svedok namestanja Tendera, ne direktno ucestvovao, nego zet sve organizaovao itd, bruka koje su pare bile u pitanju, a to je mala opstina, ali veliki ulog i veliki posao za citavu godinu i opasna lova, mogu samo da zamislim koja lova je u pitanju u vecim gradovima itd...

Drug jedan dobar, Radio u opstini, naravno preko stranke, bio zaduzen kao za puteve opstini itd... Niti je on skolovan za to, niti pojma ima, ali eto, pojavi se na poslu u 08 do 09 bude tu, idi na pauzu, kafana rakija kafa itd do 11, u 12 kuci... To mu je bilo radno vreme, gorivo na opstinu sve sto je mogao Iskoristio je... Nije vise uzivao u tome posle par godina, napustio posao otisao u ameriku da zivi, kaze muka mu vise od svega...

Koliko li takvih ima kod nas u Srbiji na funkcijama, i svako ko dobije funkciju, isto ce da radi tako, da se mulja na sve nacine ne bi li se privaten zivot sredio, dok ide ide... I to je to...

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45779
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Geza » 15 Jan 2023, 13:19

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Bogdan » 15 Jan 2023, 14:29

Dno dna... Nema dalje...

Ford S-Max 2,5t


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od BigMazzy » 15 Jan 2023, 15:14

Protiv ovog smrdljivka debelog je podnešena krivična prijava.

Sent from my 2203129G using Tapatalk


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Markoni » 15 Jan 2023, 15:31

Trebao je još malo da trči dok se ovaj ne obeznani.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Bogdan » 15 Jan 2023, 15:33

BigMazzy je napisao:Protiv ovog smrdljivka debelog je podnešena krivična prijava.

Sent from my 2203129G using Tapatalk
Pitanje je samo sta ce da bude od te prijave? Verovatno nista... Na zalost...

Ford S-Max 2,5t


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od BigMazzy » 15 Jan 2023, 15:41

Videćemo, vrti se klip na svim društvenim mrežama, što bi rekli, postao je viralan. Biće tu neke reakcije, jer lik je realno zreo da na njemu pokažu kako nam sudstvo nema predrasude, a nebitan je skroz,, da kažemo, žrtveni krmak

Sent from my 2203129G using Tapatalk



Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od blaugrana » 15 Jan 2023, 15:55

Trebalo bi cisto usput ispitati cije pare lomi u kazinu.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od pedja » 15 Jan 2023, 16:40


BigMazzy je napisao: ... a nebitan je skroz...
Tačno. Ovo je realno pogodak za vlast.

Taman mogu da pokažu kako nema zaštićenih, kako su tolerantni i dozvoljavaju "onima" koji snimaju i provociraju da se izvuku, ali će svog kazniti...



TapaT


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Bogdan » 15 Jan 2023, 16:52

Nebitan javnosti itd, ali izgleda bitan u svom kraju gradu cim se tako ponasa... Pa sad jos dobio viralnu popularnost, nista od toga, bice ko i svaki put, ujeo vuk magarca...
Pa mnogo gori od tog lika nisu snosili posledice, zasto bi on bilo kako bio kaznjen?
Nista me ne bi cudilo da posle nekog vremena dobije jos neku bolji funkciju, kao po obicaju...

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od pedja » 15 Jan 2023, 17:05

A i to ne bi bilo čudno. Odavno smo prešli na nivo na kojem nam serviraju budalaštine, a nas ništa ne može da iznenadi. To se planski radi.

Sa druge strane, treba uzeti u obzir koji procenat stanovništa ovo nije video, niti će videti, a neki ne žele da vide.

TapaT



Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od srdjanyo » 15 Jan 2023, 17:13

Kažem ja.
Meni su "Životinjska farma" i "1984." horor knjige. Mi prosto živimo te knjige. Uporedo. I to je zapravo horor.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Odgovori